10 Aralık 2006 Sinop Raporu

Konu, 'Denizlerimizden Güncel Av Raporları' kısmında karayel tarafından paylaşıldı.

1. John Dory

John Dory Emre

En İyi Avı:
    Büyük beyaz 70 cl, İstanbul Boğazı
    Gencay kardeşe, selamlarımı söyleyin hocam :)
    Meteorolojinin 5 günlük tahmini havayı haftasonuna doğru tekrar açacakmış gibi gösteriyor ama böyle olur mu bilemem.

2. Taylan

Taylan

Favori Kamış:
    Her türlü sahte, 0,18 ip misina, Alba orient 210 kamış, Pasha 35 makina
    En İyi Avı:
    53 cm Turna
    Oh oh Yakup abi biz turnaya gidip havamızı alırken sen balığı katletmişsin walla. Tebrikler. Nefis görünüyorlar. Yok böyle bir balık tutma yaa
    Dünde Samsunda Belediye evlerinde mendirek içinden zargana alıyorlardı. Ama biz turna tutacağız diye hiç deniz takımı almayınca yanımıza öyle aval aval tutanlara baktık :D

3. karayel

karayel Yakup ERDEM

Favori Kamış:
    şeytan otası
    En İyi Avı:
    kaya balığı (1.5 gram) :)
    Siz ki sessiz sedasız, çaktırmadan turnaya gittiniz, hak ettiniz bunu :D
    İşin aslı Cumartesi günü işler nedeniyle sadece iskelede bir gezinti yapabildim. Pazar günü kalkan oltası atmaya arka denize gidecektim. Erindim iskeleye geldim. Raporda yazdığım gibi kalkan oltalarını yatırıp zargana avlayayım diye düşündüm ama izmarit aman vermedi.
    Dilerim sonraki avlarınız daha bereketli, benim ki de kalkan ve kırlangıçlı olur (kendimi araya koymasam olmaz:))

4. Mehmet PEKMEZCİ

Mehmet PEKMEZCİ

Favori Kamış:
    olta
    Hocam tebrikler, yine balıksız geçmemişsiniz.

5. Taylan

Taylan

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    53 cm Turna
    İnşallah Yakup abi. Ama biz sessiz sedasız gitmedik valla. Konu aralarında hep söyledik gideceğimizi. Ama kısmet değilmiş. Sanırım sular biraz soğudu ondandır diye düşünüyoruz. birde balıktaki yumurta sayısı arttığı için aktivitesi düşmüştür diye düşüyorum. Bundan sonraki Turna raporu bahara inşallah :D

11 yerine daha erken gitseydin demekki bu tuttuğunun 3 mislini tutacaktın. Ama eminimki çocuklarla kahvaltı etme hazzı falan izin vermiyordur. İyiki kalkana arkaya gitmemişsin. Kalkan nasıl olsa kış boyu çıkar. ama izmarit sanırım bu aralar keser. Yanılıyor muyum acaba :confused: :confused: :confused: :confused:

6. sanalbalıkcı

sanalbalıkcı

Favori Kamış:
    tırıvırı hariç hepsi
    En İyi Avı:
    Önümüzdeki hafta tutacağım.
    sen yokken samsunda ne değişiklikler oldu bir bilsen,liman içindeki çekek yerleri kaldırıldı( benim kayık ta bu esnada elden çıktı) limana artık amatör küçük kayıkların girmesi yasaklandı,yeşil ve kırmızı mendereklere giriş zaten yasak, dolayısıyla liman içindeki güzel balık yerlerine ulaşamıyoruz gaz iskelesinde çektiğim ısparalar,yeşilin içinden çektiğimiz mavruşlar,çinekop için sabahlamalar,menderek ucunda çekilen ısparalar şimdi tarihin sayfalarına gömüldü hepsi bir anı.
    Üzülüyorum çocuklarımız bizim gibi olamayacakHocam
    .....

7. blackboy55

blackboy55 Musa Karaoğlan

Favori Kamış:
    Okuma Salina Seaspin 2.85
    Favori Makine:
    Okuma Salina 40
    En İyi Avı:
    2410gr Gökala -3000 gr levrek
    Yakup abi,sen karadenizin gururusun,biliyorsun değilmi.Taylanın dediği gibi sadece turna takımlarını alıp gidince başka balığada atamadık.Yani bu sefer balık değil alık tuttuk.:D Neyse nasip başka zamana:confused:

8. karayel

karayel Yakup ERDEM

Favori Kamış:
    şeytan otası
    En İyi Avı:
    Turna kaçakları tek tek dökülüyor...:) sizi gidi siziiii...
    Yahu izmaritle Karadeniz gururu olunurmuymuş, durun daha levrek, kalkan, kırlangıç avlayacağız, alabalığa gideceğiz. Hele şu sınav kağıtları okuma işi bitsin.
    Daha organizasyonda hamsi ızgara yiyeceğiz, Vezirköprü semaverinden çay içeceğiz.
    Daha yapacak çok iş var, tutacak ta çok balık.
    Yaza Sinop organizasyonu düzenliyeceğim. Duruma göre ya tekneden ya kıyıdan, o zaman ak koyun kara koyun belli olur. Tek başıma Sinop'ta avlanmak kolay, hele bir birlikte avlanalım da görelim. (eminim şeytan oltasıyla ancak size yetişmeye çalışırım)

9. Taylan

Taylan

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    53 cm Turna
    Sen o şeytan oltasıyla şeytana pabucu ters giydirirsin benden söylemesi. Kimse heveslenmesin yani Yakup abi bize yetişecek diye. Sen alır başını gidersin :p

10. Yakup Hocam tebrikler güzel bir yaşadığınız yüzünüzden ve tuttuğunuz balıklardan belli.
    Allah nasibinizi bozmasın (Darısı başıma)

11. bluemarine

bluemarine

Favori Kamış:
    Sırtı
    En İyi Avı:
    Turna 3 kg,kalamar 1.2 kg
    Valla tek kelimeyle süper oh ne güzel izmarit çıtır çıtır yemesi.

12. blackboy55

blackboy55 Musa Karaoğlan

Favori Kamış:
    Okuma Salina Seaspin 2.85
    Favori Makine:
    Okuma Salina 40
    En İyi Avı:
    2410gr Gökala -3000 gr levrek
    Yakup abi sen şu sinop organizasyonunu karaya al istersen,benim ayaklarım karaya değmeyince balık tutamıyorunda:D Bu arada biz kaçak değiliz,forumda sürekli haberleştik ama demekki sen farketmedin.:) Bir dahaki seferde senide çağırırız emin ol.:p

13. BARIŞ

BARIŞ BARIŞ

Favori Kamış:
    olta kışın tüfek
    En İyi Avı:
    turna 4.5kg --12kg yayın
    elinize sağlık tebrikler

14. Onur GÜNER

Onur GÜNER

Favori Kamış:
    malzeme
    Çeşit harika olmuş...

15. Ronder

Ronder

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    3 kg civarında
    tebrikler

:) o iskkeleden samsun da olsa :) ben de izmarit balıgını yakalamıyı cok seviyorum ama bi yer bulmadım ya :( samsun da

16. karayel

karayel Yakup ERDEM

Favori Kamış:
    şeytan otası
    En İyi Avı:
    Merhaba Önder;
    Baruthane'de Samsun tarafındaki denize dik mendireğin ucuna doğru ileri karides veya midye ile yemlenmiş 0.25 bedenli, 0.20 köstekli 30 gram kurşunlu dip oltası atılsa da mı izmarit alınmıyor.
    Ayrıca orada derinlik ne durumda, uca doğru bir dirsek var, eğer önü 5 metre derinse ileri açığa doğru çapraz atışta izmarit hatta barbun alınması lazım.
    Ahh eski Samsun aaah...

17. reha

reha

Favori Kamış:
    DAM 160 ATP, MUSTAD 1522 NO:6,MUHABBET
    En İyi Avı:
    1.5 kg. levrek
    Ellerinize Sağlik...