12 nisan turna avı...

Konu, 'İç sularımızdan (Tatlısu) Güncel Av Raporları' kısmında G.E.C.E.C.İ tarafından paylaşıldı.

 1. G.E.C.E.C.İ

  G.E.C.E.C.İ

  Mesajlar:
  22
  Şehir:
  ankara
  Favori Kamış:
  olta,kamış,bot ve kaşık
  En İyi Avı:
  turna 5kg.''kesikköprü''
  herkeze selamlar...sezonun ilk avında kesikköprüdeydim.sabahın ilk ışıklarıyla kesikköprüye gidenler bilir'' trafonun oradaydım''kısa süre içerisinde abim ''mehmet kaptan'' 2 adet turna çekti.güneşli yalnız çok rüzgarlı bi hava vardı.suyun rengi öğle saatlerinde bozuldu.ortak bi kararla baraja gittik.... saat 6'ya kadar burdan 5 turna daha aldık.1tanesi kendi boyu kadar olan sasiye geldi, küçük oldugu için bıraktım, umarım herkez bu şekilde turna neslini bırazda olmuş olsa korur, bugun biz alsak o boydaki balıkları, yarın çocuklarımız ne tutacak.... bu arada turna için erken gibi sanki.herkeze rastgele....... [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG]
   
 2. Avciperdeci

  Avciperdeci SeRDaR

  Mesajlar:
  7.433
  Favori Kamış:
  El Oltası
  çok güzel bir av tebrikler
   
 3. serdargoller

  serdargoller serdar

  Yaş:
  61
  Mesajlar:
  265
  Şehir:
  İstanbul-kadıköy
  Favori Kamış:
  olta sırtı
  En İyi Avı:
  baraküda 6.5kg
  Ellerinize sağlık güzel bir av olmuş.
   
 4. BASAGAOGLU

  BASAGAOGLU

  Mesajlar:
  24
  Şehir:
  denizli
  Favori Kamış:
  olta
  En İyi Avı:
  4kg sazan
  harika bir av olmuş emeğinize sağlık paylaşım için teşekürler
   
 5. Yanlız şu ortadaki 3 turna sanki 40 cm değil gibi.....
   
 6. simendifer

  simendifer Sennur

  Mesajlar:
  9.177
  Şehir:
  İstanbul
  Sevgili Emre, ben de aynı fikirdeyim, bu konuda açıklama yapabilirsen seviniriz. Ortadaki 3 diyemem, kuvvetle muhtemel %5 opsiyonla ortadaki 3'ün en solda kalanı limiti kurtarır, ama diğer 2'si bana kalırsa küçük görünüyor. Ve en alttaki resimde de, yatay duran limit altı gibi duruyor. O kullandığınız kovanın aynısı kullanıyorum ve aşağı yukarı bir tahmin yapmaya çalışıyorum ama küçük kalıyor balık boyları. Bundan sonraki avlarınızda, mümkünse en azından ölçü verebilecek bir materyal kullanır ya da metre ile ölçü gösterebilirseniz seviniriz ;)
   
  Son düzenleme: 14 Nisan 2007
 7. balıkçı metin09

  balıkçı metin09

  Mesajlar:
  93
  Şehir:
  istanbul esenler
  Favori Kamış:
  kamış olta
  En İyi Avı:
  5.750 sazan
  tebrikler harika çok güzel bir av olmuş
   
 8. simendifer

  simendifer Sennur

  Mesajlar:
  9.177
  Şehir:
  İstanbul
  Metin bey, önceki tabrik eden arkadaşlarımı anlayabiliyorum, ola ki farketmediler ya da bilmiyorlar ya da anlamıyorlar diyelim. Ama sizden bir önceki mesajda, bu avın limit altı olabileceğinden bahsetmiştim, en azından bunu okuyup, o şekilde mesaj yazmanızı tercih ederdim. Bana sorarsanız, arkadaşımızdan da bir açıklama gelmeden tabrik mesajlarına devam etmek yanlış bir tutum olur. Bu avda küçük balıklar tutulmuş olabileceğini göz önüne alırsak, sizce bir açıklama beklerken tebrik etmek ne kadar doğrudur ? Arkadaşımız avıyla ilgili geçerli açıklamasını yapsın, o zaman zaten hepimiz birlikte tebrik ederiz ;) Dilerim beni yanlış anlamazsınız ;)
   
 9. serdar kardeşim bir av yapmış ve elden geldiğince paylaşmaya çalışmış.. sevgili arkadaşlarım haklı görünüyor. ancak raporda dikkat çekilecek cümleler mevcut.
  her ne kadar sirküler konusunda yeterli bilgisi yokmuş gibi görünüyorsada. yarınları düşünen bir düşünceye sahip olduğu için kutlamak istedim..
  sevgiyle kalın rastgelsin..
   
 10. GurhanANKARA

  GurhanANKARA

  Mesajlar:
  243
  Şehir:
  Kayseri Dream Team
  Favori Kamış:
  1.80 kamış,diamond RD630 makina
  En İyi Avı:
  Gümüş Balığı ( 6 gram )
  En üst resimde oltada asılı duran Turna yaklaşık 55-60 cm arasında görünüyor.O balığı tutulan en büyük balık kabul etsek bile tüm turnalar yasal boyutun üzerindedir..


  Bu arada tebrikler güzel av olmuş...
   
 11. simendifer

  simendifer Sennur

  Mesajlar:
  9.177
  Şehir:
  İstanbul
  Gürhan, olabilir, ben de kesin bir dille konuşmadım zaten. Ama bana küçük görünüyorlar ve bu konuda bir açıklama bekliyorum dedim ;) Bu nedenle ölçü belirtilmesini istiyoruz her defasında. Ölçülmüş bir şey olsaydı, kimse de birşey diyemezdi değil mi ? Yandaki kova benim kullandığımın aynısı ve en alttaki resimde yatay duran turna bu ölçüye göre limiti bulmuyor mesela. Yanılıyor da olabilirim, ama yanılgılara da sebebiyet vermemek avcının elinde ;)
   
  Son düzenleme: 14 Nisan 2007
 12. simendifer

  simendifer Sennur

  Mesajlar:
  9.177
  Şehir:
  İstanbul
  [​IMG]

  Fotoğraf anatoliafishing'den alıntıdır ve yöneticilerinden izin alınarak yayınlanmaktadır. Burada Hakan Başar'ın elinde gördüğünüz turna (solda) 72 cm, Coşkun Bozalan'ın elinde gördüğünüz turna (sağda) 78 cm.dir. Belki fikir verir diye yayınlamak istedim.
   
  Son düzenleme: 14 Nisan 2007
 13. ArtofDragon

  ArtofDragon Cenk

  Mesajlar:
  183
  Şehir:
  Ankara-İstanbul-Bolu
  valla ne tuhaf huylarınız var ya....durduk yerde insanı kıllandırıp ortamı geriyorsunuz.adam 40 cm altı olsa oraya koymaz. offff offfffffffff
  yapmayın etmeyin arkadaslar..ortamı germeyin
  çok güzel av tebrik ederim.....
   
  Son düzenleme: 14 Nisan 2007
 14. ahmet38

  ahmet38

  Mesajlar:
  129
  Şehir:
  kayseri
  Favori Kamış:
  kamış olta
  arkadaşlar bir insanın başı normalde 25 cm civarında desek balık arkadaşın başının iki katı yani limit tamam.ayrıca oraya fotografı ekleyen arkadaşlar eleştiri alacagını bilmiyomuki küçük balıkları eklesinler.bu konu bence artık baymaya başladı.inanıyorumki bu sitedeki arkadaşların hepsi bilinçli ve dogayı seven insanlar.yoksa zaten gidip herşeyi yapar.dırıvırı ve ag dahil.
   
 15. simendifer

  simendifer Sennur

  Mesajlar:
  9.177
  Şehir:
  İstanbul
  Arkadaşlar, farkındaysanız artık kimse bu tip uyarılarda bulunmuyor zaten. Tamamen yöneticilerin insiyatifinde gibi bir şey. Bizler de tereddütte olduğumuz bir konuda soru soramayacaksak, bu iş olmaz. O zaman her önümüze gelen av da yayınlansın burada. Yanlış bir şey yapmışsın kardeşim sen denilmedi kimseye. Düzgün bir şekilde açıklama istedik sadece. Kimse bayılmıyor birilerinin avını kötülemeye. Ben kafamdaki soru işaretine, av sahibinden bir cevap istiyorum sadece. Yerinde bir av ise, ben herkesten önce tebrik ederim ;)

  Bu arada, fotoğrafları bu şekilde ölçemezsiniz. Keza kafa ile oltadaki balık aynı hizada değiller. Ben size yakından çekilmiş bir istavrit fotoğrafı koyabilirim, oradaki turna ile aynı boyda görünür ;)
   
 16. DeadPOX

  DeadPOX

  Mesajlar:
  110
  Şehir:
  Ankara
  Favori Kamış:
  Olta
  En İyi Avı:
  Kaçanlar
  O turna limit veya değil. Bu tartışılabilir , sorgulanabilir olmalı. Sizleri artık anlayamıyorum ben. Biz burda sirküleri yaygınlaştırmaya uygulamaya, anlamak istemeyene zorla uygulatmaya çalışıyoruz siz hala bir yöneticinin iyi niğetle yaptığı eleştiriye "Artık bırak bu işleri" havasında cvp lar veriyorsunuz. Sizin adınıza çok üzüldüm. Allah bu forumdaki yöneticilere yardım etsin. 40 cm lik turnayı resimleyip koysanız ne koymasanız ne.

  Diyeceksinizki "Avlak ismi neden verilmesin"? Bizler bunu hak etmiyoruzda ondan. Bir bilinç yok. her yer mahvediliyor. Eğer alabalık tutmak istiyorsan kolayıyla değil, yola çıkacan dere tepe gidip keşif yapacan ki hak edesin. Yoksa hiç hakkın yok bence. Yöneticiler o raporu kaldırırlar umarım.
   
  Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 18 Nisan 2007
 17. Cevat Ergin

  Cevat Ergin Cevat ERGİN

  Mesajlar:
  338
  Şehir:
  İstanbul/Üsküdar
  arkadaşlar,1-2 cm. hesabını yapmayalım lütfen sezon yeni açıldı bir heyecan var,herkes hangi boy tutacağını biliyor .amatörün tutacağı 3-5 turna içinden bir tanesi biraz ufak olmuş türe zarar gelmez.mühim olan ağ ile kökünü kazıyanları engellemek ,avlakların olduğu yörelerin insanını biliçlendirmek.göl ve göletleri kooperatif adı altında kiralayan ve kiraya verenler talana göz yumuyor onlara karşı ne yapabiliriz,biz ona bakalım,bir veyahut bin amatörün oltayla tutacağı balıkla hiç birşey olmaz.hayvancılık her bölgede yapılıyor yeni ilaçlar tanıtılıyor,nasıl daha fazla et,süt alınacağı öğretiliyor bunun yanında balıklar ile ilgili insanlar aydınlatılabilir,her göle jandarma karakolu kurulamaz.
   
 18. G.E.C.E.C.İ

  G.E.C.E.C.İ

  Mesajlar:
  22
  Şehir:
  ankara
  Favori Kamış:
  olta,kamış,bot ve kaşık
  En İyi Avı:
  turna 5kg.''kesikköprü''
  benim hatam arkadaşlar keşke bi metreyle ölçseydim, yalnız sadece turna avcısı olarak eminimki limitin üzerindeler,sizleri resimler yanıltmış olabilir,keşke konu bukadar uzamasaydı ve kırıcı olmasaydı, ''bidahaki avınızda metreyle ölçerseniz seviniriz''gibi yorumlar beni dahada mutlu ederdi.size bıraktıgım balıgın resimini koyuyorum ben bu balıgı alıp tuttum demedim.bidahaki paylaşımda dikkatli olmaya özen gösteririm. hepinize teşekkürederim.
  [​IMG]
   
  Son düzenleme: 15 Nisan 2007
 19. emrecan

  emrecan Emrecan

  Yaş:
  37
  Mesajlar:
  555
  Şehir:
  ankara
  Favori Kamış:
  Shimano
  En İyi Avı:
  turna 95 cm
  tebrikler güzel turnalar:D:D
   
 20. simendifer

  simendifer Sennur

  Mesajlar:
  9.177
  Şehir:
  İstanbul

  Böyle bir yazı yazmıştım sevgili Emre ;) Gözünden kaçmış sanırım. Avın için tebrik ederim. Yine söylüyorum, bir dahaki avın için ölçü verebilirsen, hepimiz için daha sağlıklı olacaktır. Bereketli avlar dilerim, rast gelsin...