12 nisan turna avı...

Konu, 'İç sularımızdan (Tatlısu) Güncel Av Raporları' kısmında G.E.C.E.C.İ tarafından paylaşıldı.

1. G.E.C.E.C.İ

G.E.C.E.C.İ

Favori Kamış:
    olta,kamış,bot ve kaşık
    En İyi Avı:
    turna 5kg.''kesikköprü''
    herkeze selamlar...sezonun ilk avında kesikköprüdeydim.sabahın ilk ışıklarıyla kesikköprüye gidenler bilir'' trafonun oradaydım''kısa süre içerisinde abim ''mehmet kaptan'' 2 adet turna çekti.güneşli yalnız çok rüzgarlı bi hava vardı.suyun rengi öğle saatlerinde bozuldu.ortak bi kararla baraja gittik.... saat 6'ya kadar burdan 5 turna daha aldık.1tanesi kendi boyu kadar olan sasiye geldi, küçük oldugu için bıraktım, umarım herkez bu şekilde turna neslini bırazda olmuş olsa korur, bugun biz alsak o boydaki balıkları, yarın çocuklarımız ne tutacak.... bu arada turna için erken gibi sanki.herkeze rastgele....... [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG]

2. Avciperdeci

Avciperdeci SeRDaR

Favori Kamış:
    El Oltası
    çok güzel bir av tebrikler

3. serdargoller

serdargoller serdar

Favori Kamış:
    olta sırtı
    En İyi Avı:
    baraküda 6.5kg
    Ellerinize sağlık güzel bir av olmuş.

4. BASAGAOGLU

BASAGAOGLU

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    4kg sazan
    harika bir av olmuş emeğinize sağlık paylaşım için teşekürler

5. Yanlız şu ortadaki 3 turna sanki 40 cm değil gibi.....

6. simendifer

simendifer Sennur

Sevgili Emre, ben de aynı fikirdeyim, bu konuda açıklama yapabilirsen seviniriz. Ortadaki 3 diyemem, kuvvetle muhtemel %5 opsiyonla ortadaki 3'ün en solda kalanı limiti kurtarır, ama diğer 2'si bana kalırsa küçük görünüyor. Ve en alttaki resimde de, yatay duran limit altı gibi duruyor. O kullandığınız kovanın aynısı kullanıyorum ve aşağı yukarı bir tahmin yapmaya çalışıyorum ama küçük kalıyor balık boyları. Bundan sonraki avlarınızda, mümkünse en azından ölçü verebilecek bir materyal kullanır ya da metre ile ölçü gösterebilirseniz seviniriz ;)

Son düzenleme: 14 Nisan 2007
  7. balıkçı metin09

balıkçı metin09

Favori Kamış:
    kamış olta
    En İyi Avı:
    5.750 sazan
    tebrikler harika çok güzel bir av olmuş

8. simendifer

simendifer Sennur

Metin bey, önceki tabrik eden arkadaşlarımı anlayabiliyorum, ola ki farketmediler ya da bilmiyorlar ya da anlamıyorlar diyelim. Ama sizden bir önceki mesajda, bu avın limit altı olabileceğinden bahsetmiştim, en azından bunu okuyup, o şekilde mesaj yazmanızı tercih ederdim. Bana sorarsanız, arkadaşımızdan da bir açıklama gelmeden tabrik mesajlarına devam etmek yanlış bir tutum olur. Bu avda küçük balıklar tutulmuş olabileceğini göz önüne alırsak, sizce bir açıklama beklerken tebrik etmek ne kadar doğrudur ? Arkadaşımız avıyla ilgili geçerli açıklamasını yapsın, o zaman zaten hepimiz birlikte tebrik ederiz ;) Dilerim beni yanlış anlamazsınız ;)

9. serdar kardeşim bir av yapmış ve elden geldiğince paylaşmaya çalışmış.. sevgili arkadaşlarım haklı görünüyor. ancak raporda dikkat çekilecek cümleler mevcut.
    her ne kadar sirküler konusunda yeterli bilgisi yokmuş gibi görünüyorsada. yarınları düşünen bir düşünceye sahip olduğu için kutlamak istedim..
    sevgiyle kalın rastgelsin..

10. GurhanANKARA

GurhanANKARA

Favori Kamış:
    1.80 kamış,diamond RD630 makina
    En İyi Avı:
    Gümüş Balığı ( 6 gram )
    En üst resimde oltada asılı duran Turna yaklaşık 55-60 cm arasında görünüyor.O balığı tutulan en büyük balık kabul etsek bile tüm turnalar yasal boyutun üzerindedir..

Bu arada tebrikler güzel av olmuş...

11. simendifer

simendifer Sennur

Gürhan, olabilir, ben de kesin bir dille konuşmadım zaten. Ama bana küçük görünüyorlar ve bu konuda bir açıklama bekliyorum dedim ;) Bu nedenle ölçü belirtilmesini istiyoruz her defasında. Ölçülmüş bir şey olsaydı, kimse de birşey diyemezdi değil mi ? Yandaki kova benim kullandığımın aynısı ve en alttaki resimde yatay duran turna bu ölçüye göre limiti bulmuyor mesela. Yanılıyor da olabilirim, ama yanılgılara da sebebiyet vermemek avcının elinde ;)

12. simendifer

simendifer Sennur

Fotoğraf anatoliafishing'den alıntıdır ve yöneticilerinden izin alınarak yayınlanmaktadır. Burada Hakan Başar'ın elinde gördüğünüz turna (solda) 72 cm, Coşkun Bozalan'ın elinde gördüğünüz turna (sağda) 78 cm.dir. Belki fikir verir diye yayınlamak istedim.

13. ArtofDragon

ArtofDragon Cenk

valla ne tuhaf huylarınız var ya....durduk yerde insanı kıllandırıp ortamı geriyorsunuz.adam 40 cm altı olsa oraya koymaz. offff offfffffffff
    yapmayın etmeyin arkadaslar..ortamı germeyin
    çok güzel av tebrik ederim.....

14. ahmet38

ahmet38

Favori Kamış:
    kamış olta
    arkadaşlar bir insanın başı normalde 25 cm civarında desek balık arkadaşın başının iki katı yani limit tamam.ayrıca oraya fotografı ekleyen arkadaşlar eleştiri alacagını bilmiyomuki küçük balıkları eklesinler.bu konu bence artık baymaya başladı.inanıyorumki bu sitedeki arkadaşların hepsi bilinçli ve dogayı seven insanlar.yoksa zaten gidip herşeyi yapar.dırıvırı ve ag dahil.

15. simendifer

simendifer Sennur

Arkadaşlar, farkındaysanız artık kimse bu tip uyarılarda bulunmuyor zaten. Tamamen yöneticilerin insiyatifinde gibi bir şey. Bizler de tereddütte olduğumuz bir konuda soru soramayacaksak, bu iş olmaz. O zaman her önümüze gelen av da yayınlansın burada. Yanlış bir şey yapmışsın kardeşim sen denilmedi kimseye. Düzgün bir şekilde açıklama istedik sadece. Kimse bayılmıyor birilerinin avını kötülemeye. Ben kafamdaki soru işaretine, av sahibinden bir cevap istiyorum sadece. Yerinde bir av ise, ben herkesten önce tebrik ederim ;)

Bu arada, fotoğrafları bu şekilde ölçemezsiniz. Keza kafa ile oltadaki balık aynı hizada değiller. Ben size yakından çekilmiş bir istavrit fotoğrafı koyabilirim, oradaki turna ile aynı boyda görünür ;)

16. DeadPOX

DeadPOX

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    Kaçanlar
    O turna limit veya değil. Bu tartışılabilir , sorgulanabilir olmalı. Sizleri artık anlayamıyorum ben. Biz burda sirküleri yaygınlaştırmaya uygulamaya, anlamak istemeyene zorla uygulatmaya çalışıyoruz siz hala bir yöneticinin iyi niğetle yaptığı eleştiriye "Artık bırak bu işleri" havasında cvp lar veriyorsunuz. Sizin adınıza çok üzüldüm. Allah bu forumdaki yöneticilere yardım etsin. 40 cm lik turnayı resimleyip koysanız ne koymasanız ne.

Diyeceksinizki "Avlak ismi neden verilmesin"? Bizler bunu hak etmiyoruzda ondan. Bir bilinç yok. her yer mahvediliyor. Eğer alabalık tutmak istiyorsan kolayıyla değil, yola çıkacan dere tepe gidip keşif yapacan ki hak edesin. Yoksa hiç hakkın yok bence. Yöneticiler o raporu kaldırırlar umarım.

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 18 Nisan 2007
  17. Cevat Ergin

Cevat Ergin Cevat ERGİN

arkadaşlar,1-2 cm. hesabını yapmayalım lütfen sezon yeni açıldı bir heyecan var,herkes hangi boy tutacağını biliyor .amatörün tutacağı 3-5 turna içinden bir tanesi biraz ufak olmuş türe zarar gelmez.mühim olan ağ ile kökünü kazıyanları engellemek ,avlakların olduğu yörelerin insanını biliçlendirmek.göl ve göletleri kooperatif adı altında kiralayan ve kiraya verenler talana göz yumuyor onlara karşı ne yapabiliriz,biz ona bakalım,bir veyahut bin amatörün oltayla tutacağı balıkla hiç birşey olmaz.hayvancılık her bölgede yapılıyor yeni ilaçlar tanıtılıyor,nasıl daha fazla et,süt alınacağı öğretiliyor bunun yanında balıklar ile ilgili insanlar aydınlatılabilir,her göle jandarma karakolu kurulamaz.

18. G.E.C.E.C.İ

G.E.C.E.C.İ

Favori Kamış:
    olta,kamış,bot ve kaşık
    En İyi Avı:
    turna 5kg.''kesikköprü''
    benim hatam arkadaşlar keşke bi metreyle ölçseydim, yalnız sadece turna avcısı olarak eminimki limitin üzerindeler,sizleri resimler yanıltmış olabilir,keşke konu bukadar uzamasaydı ve kırıcı olmasaydı, ''bidahaki avınızda metreyle ölçerseniz seviniriz''gibi yorumlar beni dahada mutlu ederdi.size bıraktıgım balıgın resimini koyuyorum ben bu balıgı alıp tuttum demedim.bidahaki paylaşımda dikkatli olmaya özen gösteririm. hepinize teşekkürederim.

Son düzenleme: 15 Nisan 2007
  19. emrecan

emrecan Emrecan

Favori Kamış:
    Shimano
    En İyi Avı:
    turna 95 cm
    tebrikler güzel turnalar:D:D

20. simendifer

simendifer Sennur

Böyle bir yazı yazmıştım sevgili Emre ;) Gözünden kaçmış sanırım. Avın için tebrik ederim. Yine söylüyorum, bir dahaki avın için ölçü verebilirsen, hepimiz için daha sağlıklı olacaktır. Bereketli avlar dilerim, rast gelsin...