13.06.2007 Maltepe...

Konu, 'Denizlerimizden Güncel Av Raporları' kısmında erimozel tarafından paylaşıldı.

1. simendifer

simendifer Sennur

Aslında ada izmaritine de benziyor. Suyun içinde olduğu için net bir şey söyleyemem ama, ada izmaritinde yeşil renk bu derece hakim değildir. O nedenle kuvvetle muhtemel bu bir lapin...

2. erimozel

erimozel Erim Özel

Favori Kamış:
    Apnea powerpoint 75 ve bi dolu olta
    En İyi Avı:
    Kefal 1 kg
    Geri saldık zaten, yosunla beraber gelmişti... herhalde lapindir yosunun içinden çıkıyosa...

3. smyrna

smyrna Sevil Kurtoğlu

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    olacak inşallah
    Erim balık olmadan da paylaşım yapılıyor ne güzel :) Geçirdiğiniz güzel gün için çok sevindim :) Teşekkürler :)

4. osmanaltunel

osmanaltunel

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    Turna 140 cm. Gölbaşı
    Güzel bir gün geçirmişsin keyfini çıkart birdahaki sefere şansın bol olsun.

5. feyyaz

feyyaz

Favori Kamış:
    turna fresh 3,90 okuma
    En İyi Avı:
    Lufer
    Evlat iyi bir gün geçirmişsin,daha ne istiyorsun.Hemen kovalar dolusu balık bekliyorsun,biraz daha sabret.

6. korni

korni koral

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    55 kg trakya kıvırcığı
    tebrikler güzel bir gün geçirmişiniz

7. erimozel

erimozel Erim Özel

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    Kefal 1 kg
    Teşekkürler, İnşallah organizasyon da çok güzel olacak...

8. zarganacı34

zarganacı34 önder

Favori Kamış:
    lineaeffe s-curve kamış+Okuma synex 660 makina, Lineaeffe fire spin trabucco makina
    En İyi Avı:
    Levrek
    Erken saatte inmişsiniz balığa gençler. Muhabbet ve arkadaşlığınız çok güzel o ayrı ama anadolu yakasında balık genelde akşam üzeri güneş batarken çıkar (çapariyle istavrit yakalayabilirsiniz). Bence bir de saat 5 den sonra gidin balığa ayrıca yarın karneleri alıyorsunuz sanırım. İnşallah zayıfınız yoktur :).

9. radyasyon

radyasyon

Favori Kamış:
    Bilinmiyor.
    En İyi Avı:
    10cm Kaya Balığı =)
    Herkezin ilgisine tşk ederiz.Bir dahaki sefere artık :)

10. Çavuş

Çavuş Adnan Saraçoğlu

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    Zargana-58cm
    Tuttugunuz balıgın adını Çırçır diye biliyorum :rolleyes:

11. cem76

cem76

Favori Kamış:
    olta,zıpkın
    En İyi Avı:
    levrek 14 kilo,kırlangıç 5 kilo,kalkan 8 kilo,karagöz 6 kilo
    sahillerde ateş yakmak yasak.pazar günü ne hale geliyo parklar.sirkülere bu kadar dikkat ederken diğer yasakları kimse umursamıyo.bu çocukları uyarmak gerekirken bide destek görüyolar.

12. erimozel

erimozel Erim Özel

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    Kefal 1 kg
    Buraya bak! birincisi bizden bu çocuklar şeklinde bahsetme, ikincisi biz o ateşi sahilde yakmadık bilmeden konuşma, üçüncüsü yaşına hürmeten daha ileri gitmiyorum, ve son olarak ta, yaktığımız mangaldır ateş değildir, yaktığımız yer sahil değildir , görmediğin şey hakkında yorum yapma! :mad: :mad: :mad: :mad:

Son düzenleme: 14 Haziran 2007
  13. radyasyon

radyasyon

Favori Kamış:
    Bilinmiyor.
    En İyi Avı:
    10cm Kaya Balığı =)
    Aynen öyle bilip bilmeden konuşmayalım:mad:

14. istanbulteam

istanbulteam Alparslan Altan

Favori Kamış:
    Yasal olan tüm oltalar
    En İyi Avı:
    96 adet istavrit
    Boşverin ya ne derse desin siz keyfinize bakın mangalı yakıpta söndürmeden giden insanlar var

15. simendifer

simendifer Sennur

Çocuklar, üslubunuza biraz dikkat eder misiniz lütfen. Yazdıklarınıza bir bakın, bir de Cem abinizin imzasından yaşına bakın. Size bir şey dememiş, bizleri, sizi uyarmamız konusunda uyarmış sadece. Biraz daha saygılı yazalım olur mu ?... Konunuzda haklı da olsanız, haksız da olsanız lütfen saygımızı kaybetmeyelim. ;)

16. geneben

geneben Aşkın

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    Deniz turnası 70 cm 900 gr.
    Bence arkadaşlarla geçirilmiş mükemmel bir gün olmuş tebrikler balık olmasada olur bir dahaki sefere inşallah.
    Yanlız 2. resimdeki dağınıklığı toplamışsınızdır umarım ;)

17. erimozel

erimozel Erim Özel

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    Kefal 1 kg
    Herşeyi toparladık, cem76 isimli üyenin imzasına baktık , 1976 yazıyor 31 yaşında, fakat bu yaşına rağmen onun üslübu hiç doğru değil, mesajını tekrar okursanız sizde bunu farkedersiniz...tamamen aşşağılamış bizi...(baya bişey demiş, biz o kadar sorumsuz muyuz da ateş yakıp gidicez , bi de ateş yaktınız demiş, resimde mangal var metal kabın içinde yanıyo ne yanıyosa),O da bizi normal bir şekilde uyarsaydı (uyarılacak birşey yaptık sanki)biz neden bu şekilde cevap yazma gereği duyardık? he mi deseydik?:mad: :mad: :mad:

18. erimozel

erimozel Erim Özel

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    Kefal 1 kg
    Hadi ateş yakmış olsaydık, yinede yaktığımız yer sahil mi? Bu konuda gayet bilinçli, sirkülere uyarak avlanırız, her bişeyimizi bunlara göre ayarlarız, 17 yaşındayız diye sorumsuz mu olacağız, bunun yaşla alakası varmı?

19. simendifer

simendifer Sennur

Neresinde aşağılamış ? Cümle cümle ayıralım...

1 - sahillerde ateş yakmak yasak. (sizi aşağılamamış)
    2 - pazar günü ne hale geliyo parklar. (burada da aşağılamamış)
    3 - sirkülere bu kadar dikkat ederken diğer yasakları kimse umursamıyo. (burada da aşağılamamış, hatta genele yazmış)
    4 - bu çocukları uyarmak gerekirken bide destek görüyolar. (burada da bizlerin uyarması gerektiğini söylemiş, yine sizinle alakalı değil.)

Sevgili kardeşim, sen bu yazıdan ne mana çıkardın bilmiyorum ama, burada birilerini aşağılamak falan yok. Belki biraz sert yazılmış olabilir ama sizden yaşça çok büyük olan birine emir eder gibi cümleler sarfetmişsiniz, onları da alıntı yapayım mı ? Peki ya Alparslan'ın "boşverin ne derse desin" demesine ne diyorsun ? Koskoca insanı, bacak kadar çocuk "ben tınlamıyorum, siz de tınlamayın" durumuna mı getirecek ? Bu ne kadar ayıp bir şey farkında mısınız ?

Ben size haksızsınız demiyorum, ama üslubunuza dikkat etmelisiniz. Bak ben de sana mesaj yazdım ve farkındaysan gayet kibarca yazdım Erim, peki sen mesajını oku bakalım bana nasıl yazmışsın. ;)

Benden yaşça çok büyük olan Gürol abinin, benim akranım olan birini uyardığını, ve benim de kalkıp bunun için "boşverin ne derse desin" dediğimi düşünebiliyor musun mesela ? Hiç hoş değil, değil mi ? Bunun için üslubunuza dikkat edin diyorum, sen, ben, Ali, Ayşe, Mehmet farketmez... ;)

Konunuzda haklı da olabilirsiniz, ama bunu ifade etmenin başka yolları var, saygısız davranmak zorunda değiliz. Ben beyaz masayı aradım ve ayrıca belediyeden de bilgi istedim, mangal ve ateş yakılmasının yasak olduğu bölgelerin isimlerini istedim, bu kadar basit. Cevap aldığımızda da buraya koyarız, doğru-yanlış nedir öğreniriz, her şeyin kolayı ve sade olanı var, polemiğe ve saygısızlık etmeye gerek yok. ;)

20. simendifer

simendifer Sennur

Başvuru Tarihi 14.06.2007
    Başvuru Kayıt No 197482

Başvuru Sahibinin
    Adı ve Soyadı Sennur Uygar
    İmzası (Yetki Belgesi) (Gerçek kişiler için elektronik posta ile başvuruda kullanılamaz)

4982 Sayılı Bilgi Edinme Hakkı Kanunu gereğince istediğim bilgi veya belgeler aşağıda belirtilmiştir.

Gereğini arz ederim.

İstenen Bilgi veya Belgeler :

İstanbul'da düzenlemesi yapılmış, Maltepe, Bostancı, Kadıköy, Z.burnu, Bakırköy, Yedikule gibi semtlerin sahil şeridinde, hafta sonları insanların mangal yaptıklarını ya da ateş yaktıklarını görüyoruz. Konuyla ilgili olarak herhangi bir yasaklama olup olmadığı ya da bazı yerlerde güvenlik nedeni ile yasak ve bazı yerlerde yasak değil ise, nerelerde yasak ve nerelerde yasak olmadığı konusunda bilgilendirirseniz sevinirim. Bir internet sitesinin yöneticisiyim ve kullanıcıları bununla ilgili olarak bilgilendirmek istiyorum. Yasal süre içerisinde cevaplandıracağınızı umarak, yardımlarınız için şimdiden teşekkür eder, iyi çalışmalar dilerim.

Saygılarımla,

Sennur Uygar

Al bak bu da gönderdiğim mail, siz bunları yazarken bizim, sizin için uğraştığımızın farkına varırsınız belki... ;)