16 Temmuz 2006 Kefal Organizasyonumuz

Konu, 'İç sularımızdan (Tatlısu) Güncel Av Raporları' kısmında coskun tarafından paylaşıldı.

1. coskun

coskun

Favori Kamış:
    At-çek için muhtelif ebatta makina ve kamışlar, Fly fishing için takımlar
    En İyi Avı:
    Hatırlamıyorum
    AV YERİ : Karabük”te bir yer
    AV TARİHİ : 17 Temmuz Pazar
    HAVA VE SUYUN DURUMU : Gece Sibirya soğuğu, gündüz oldukça sıcak.
    AVLAKTA KALINAN SÜRE : Yaklaşık 10 saat
    KULLANILAN EKİPMAN : Yuzori Minnow, Strike Pro Minnow. Rebel marka muhtelif boyda ve renkte çekirge, Solvador kurbağa yavruları, Rapala.
    YAKALANAN TÜRLER VE BOYLARI : Kefal ve karabalık.
    YAPILAN AVIN HİKAYESİ : Hafta içinden planladığımız gibi Ben, Gökhan, eski derneğimizden ağabeyimiz-ustamız Gürdal abi ve süper çenesiyle Metin ağabeyimiz Cumartesi akşam İstanbul yolu ENDİ önünde buluştuk. Atladık Gürdal ağabeynin emektar Lada Niva’sına düştük yola. Metin ağabeyimizin stand-up’cıları aratmayacak performansı eşliğinde Işık Dağındaki standart mola yerimize ulaşıp Meşe közünde demlenmiş çaylarımızı içip, Işık Dağının buz gibi suyunda el-yüz yıkadıktan sonra yolumuza devam ettik. Benim yolculuklarımın en çok sevdiğim kısmı yani ana yoldan ayrılıp arazide yol alma kısmı başladığında beni bir heyecan daha sardı. Yabani hayvanları seyretmek, gecenin bir vakti yolumuza çıkmalarını görmek çok hoşuma gidiyor doğrusu, ve öyle de oldu Yaban Domuzu, Tavşan, Tilki ve senelerdir ne olduğunu anlayamadığım kanguru gibi zıplayarak kaçan fare gibi şeyleri seyrederek devam etti arazi yolculuğumuz. Şimdi uçurumdan düşeceğiz diye düşünerek, ahanda yol bitti ne yapacağız derken Gürdal ağabeyinin meşelerin arasından bulduğu yollardan ilerleyerek gecenin bir vakti kamp alanımıza vardık. Kamp alanımızda Gürdal ağabeyin daha önceden hışmına uğramış eski bir tırıvırıcı olan ve daha sonra çeşitli nasihat,verilen bilgi ve malzemelerden sonra olta alışkanlığı kazandırılmış Karabük’lü Yaşar ağabeyimiz de hazır ve emre amade şekilde bizi bekliyordu. Sağolsun kendisi getirmiş olduğu yoğurt, ceviz, bazlama gibi yiyeceklerle bizi epey besledi. Tabi ki karşılığında çokça bilgi aldı. Kamp alanında kısa bir hoş geldin faslından sonra hemen yemek işine başladık. Yemekler yendi, çaylar içildi ve sabaha karşı biraz uymak için çadırlara geçildi, fakat ne mümkün uyumak inanılmaz bir soğuk vardı. Biraz kestirdikten sonra sabaha karşı başladık hazırlanmaya. Kıyafetler değişti, boy-kasık çizmeler giyildi, gerekli teçhizatlar kuşanıldı ve ava başlamak üzere indik suyun kenarına. Sabah saatlerinde pek tepki gelmedi balıklardan ve biz bu durumu geceki dolunaya bağlayıp kısmetimizi aramak için avlağın dört tarafına dağıldık. Güneş yüzünü göstermeye başlayıp öğlene doğru hava iyice ısınınca ilk balıklarımı almaya başladım. Sıcaktan ve uykusuzluktan bunalıp kamp alanımıza doğru yöneldim, yol üzerinde Metin ağabeyle karşılaştım ve epey balık tuttuğunu görüp istediği büyüklükteki canavarı daha tutamadığını öğrendikten sonra başka bir tarafta Gökhan’la karşılaştım. AMAN ALLAHIM O da ne? Bizim KÖTÜBALIKÇI ’nın kıtkasında boş yer yok. Beni orada misafir eden arkadaşım sağolsun benim kıtkada kalan boşyerleri oracıkta dolduruverdi. Gün Gökhan’ın günüydü at-çek yapıyordu. Beraber kamp alanına dönüp dönüş yolu için hazırlanmaya başladık. Epey balık tutulmuştu tabiki. Gece karanlığında seyredemediğimiz muhteşem doğa manzarasını seyrederek avlandığımız ırmağı besleyen bir derenin kenarında gölgelik alanda akşam molası verdik. Biz ateş yakmak ve sotemizi yapmak için hazırlıklar yaparken UYANIK KÖTÜBALIKÇI çaktırmadan olasını hazırlamış ve bu seferde deredeki kefallerle uğraşmaya başlamıştı. Gürdal ve Metin ağabeylerin ‘buradaki balıklar bizim kullandığımız yemlere tepki vermiyor boşuna uğraşma tutamazsın’ demelerine aldırmadan 8-10 tane daha yakalayıverdi. Gün KÖTÜBALIKÇI’NIN günüydü. Gökhan’ın gösterisi ve yenilen yemeğin ardından dönüş yoluna koyulduk. Sürücü değiştirerek yavaş yavaş gece geç saatte evlerimize vardık. Yorucu ve biraz zahmetli bir gündü ama düğün öncesi benim için çok zevkli, keyif verici ve eğlenceli bir av oldu. Tutulan balıkların bir kısmıyla da fotoğraf çektirdik. Umarım ekleyebilirim.

2. parsel

parsel

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    turna
    ğüzel av değişik bir ortam yorucuda olsa değmiş rastğele

3. BARIŞ

BARIŞ BARIŞ

Favori Kamış:
    olta kışın tüfek
    En İyi Avı:
    turna 4.5kg --12kg yayın
    elinize sağlık güzel av olmuş

4. arifkara

arifkara

Favori Kamış:
    OLTA
    En İyi Avı:
    12,5kg. PULLU SAZAN
    tebrikler
    güzel av olmuş

5. ergungorgun

ergungorgun

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    sazan 8 kilo
    tebrikler bereketli av olmuş. rastgele...:)

6. mhakanbasar

mhakanbasar Mustafa Hakan BAŞAR

Favori Kamış:
    SHIMANO VENGEANCE SPIN 2,10
    Favori Makine:
    Spro Red Arc Tuff Bady
    En İyi Avı:
    turna 102 cm 8,5 kg
    Coşkun böyle güzel bir organizayonda aranızda olamadığım için üzgün olmakla beraber gökhan ve seni tebrik ederim.Balık bahane ortam muhabbet şahane her av günümüz böyle özel ve güzel geçsin............

7. Wolverine

Wolverine Berke

Favori Kamış:
    Shimano Alivio BX 420
    Favori Makine:
    Shimano Beastmaster 7000 XTA
    En İyi Avı:
    Henüz avlamadığım
    Çok güzel bir av olmuş tebrik ederim. Afiyet olsun. Rastgele...

8. smyrna

smyrna Sevil Kurtoğlu

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    olacak inşallah
    Yorucu da olsa güzel bir gün geçtiği ortada.Hepinizi tebrik ederim.

9. Yakamoz

Yakamoz MUSTAFA

Favori Kamış:
    LINEAEFFE OYSTER CAST KAMIŞ 3.90
    Favori Makine:
    OKUMA TRAVERTINE TR55 MAKİNE
    En İyi Avı:
    DOSTLARIM
    Güzel bir av güzel resimler bizede tebrik etmek düşer tebrikler :D :D
    Devamının gelmesi dileğimle bol şanslar

10. bmutlu

bmutlu

Favori Kamış:
    asso,yozuri.prencess,rapala
    En İyi Avı:
    ILDIR 4 kg baracuda
    tatlı su balıklarını pek fazla bilmem ama epey gusel gorunuyorlar tebrik ederim

11. AKIN74

AKIN74

Güzel geçen bir av olmuş, anlatımınızda oldukça güzel, Tebrikler...

12. BuyukKartal

BuyukKartal

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    kofana 1,1 kg ,aynalı sazan 1.9 kg
    tebrikler darısı başımıza