17 eylül pazar Çanıllı Raporu !!!

Konu, 'Tatlı SU Balık Avcılığı' kısmında GurhanANKARA tarafından paylaşıldı.

1. fsekerci

fsekerci

Favori Kamış:
    sadece olta
    En İyi Avı:
    turna 4 kg
    sen dert etme dolunay,
    ercan abim 200 gr hesabını yapmaz.onda daha ne rekorlar var,nazar değmesin diye yazmıyor.

2. ergen

ergen

Degisim

Dolunay'cim sende söyle Profilini bir gözden gecirip biraz degistirsen, nasil olur? Kizmazsin degilmi?

Rasgele

3. Hakanh

Hakanh

En İyi Avı:
    Aynalı Sazan 9,5 kg.
    bende merak ettim direk misinamı bağlıyorsun basit bir dille anlatabilirmisin

4. Numan

Numan

Favori Kamış:
    10 bilyali Müftelif Makinalar, Müftelif Atarlarda ve uzunluklarda kamışlar. Kasnak Dip oltaları.
    En İyi Avı:
    Sazan 4 kg, 2,5 kg Sazan, 1,4 kg Sazan
    Ercan Abi sanırım klipsli fırdöndü kullanıyor ve fırdöndüyü balığın sırtından geçiriyor. Ama hocamız Ercan Abi.

5. ercanguven

ercanguven Ercan

Favori Kamış:
    Spin kamış & fly
    En İyi Avı:
    Balık
    slm.
    biraz işim vardı hemen yazamadım kusura bakmayın.
    gümüşe iğne takmadan bağlanması şöyle oluyor:çelik telin fırdöndü tarafını kesiyorum orası boş kalıyor balığın ağzından geçirip solungaçtan çıkarıp kamıştaki çengele takıyorum iğneyide çelik telin diğer tarafındaki çengele takıyorum balık hiç yara almamış oluyor tabi iğne özel olacak bedeni uzun tekli ve arkakısmı yuvarlak çengele geçecek şekilde olması lazım biraz uzun oldu ya neyse.ben turnayı bu sene tutmaya başladım onun için tutduğum turna 2 veya dabüyük olmadan değiştirmiyorum yinede teşekkür ederim.

6. Numan

Numan

Favori Kamış:
    10 bilyali Müftelif Makinalar, Müftelif Atarlarda ve uzunluklarda kamışlar. Kasnak Dip oltaları.
    En İyi Avı:
    Sazan 4 kg, 2,5 kg Sazan, 1,4 kg Sazan

Anladım abicim çok güzel bir sistem valla Ercan abi yemin ederim. Balığa beyin cerrahisi yap deseler yaparsın :D

Artık aşmışsın olayı.

Bilgi çok güzel abicim çok teşekkürler.

7. ercanguven

ercanguven Ercan

Favori Kamış:
    Spin kamış & fly
    En İyi Avı:
    Balık
    numan ben teşekkür ederim
    kurtboğazının karşı tarafı çok güzel balık için, gerçi ağaç yok ama:rolleyes: yoluda biraz bozuk ayrıca sizler gibi duyarlı insanlar oralara giderse belki etrafın pis bırakılması azalır kimsenin rakı yada başka içki içmesine karışmam ama şişeyi kırıp etrafa dağıtmasına karışırım yeri geliyor yalın ayak geziyoruz tabi ikaz edince biraz tatsızlık oluyor ama sonra kabul ediyorlar sağolsunlar neyse kurt boğazında canlı yemle boş kelinmez ve beyaz sasi be hiç boş gelmedim 30cm leri attığım halde yinede bir oluyor bizim oluyor.ayrıca cerrahlık kısmınada rica ederim.saygı ve sevgiler:) :) :)

8. fsekerci

fsekerci

Favori Kamış:
    sadece olta
    En İyi Avı:
    turna 4 kg
    ercan abi yani;şu bildiğimiz çelik telin iki tarafıda kipsli mi olacak.fırdöndüyü kestin peki oraya ne taktın ben anlamadım doğrusu...

9. ercanguven

ercanguven Ercan

Favori Kamış:
    Spin kamış & fly
    En İyi Avı:
    Balık
    Fatih
    çelik telin bir tarafı klps diğer tarafı fırdöndü,fırdöndüyü çelik tel zarar görmeden kesiyorsun orayı balıgın agzından ve solungaçtan geçiriyorsun aynı yerin yuvarlak kısmınıda oltadaki klpse takıyırsun bilmiyorum anlatabildimmi.:)

10. fsekerci

fsekerci

Favori Kamış:
    sadece olta
    En İyi Avı:
    turna 4 kg
    abi benim jeton köşeli biraz şimdi oldu....
    ben çelik teli kesdiğinizi sanmıştım.
    bu şekilde balık canlı kalıyormu,çünkü balıkların oksijen alma organları,solungaçalarıdır.çelik tel oksijen almasını engelleyebilir.
    yakaladığım turnaları kalın çelik tele dizerim oradan biliyorum,bir süre sonra ölüyorlar.

11. ercanguven

ercanguven Ercan

Favori Kamış:
    Spin kamış & fly
    En İyi Avı:
    Balık
    çelik telin hemen hemen en küçüğü olmalı,ben dün bir balığın yaklaşık 2 saatden fazla canlı kaldığını gördüm.yalnız balık geniş alan bulunca(kurşunda çok küçük)fazla geziniyor ve yosuna dolanıyor yosundan kurtarayım derken ölüyor

12. GurhanANKARA

GurhanANKARA

Favori Kamış:
    1.80 kamış,diamond RD630 makina
    En İyi Avı:
    Gümüş Balığı ( 6 gram )
    Arkadaşlar balığın sırtından iğneyi geçirincede 3-4 saat canlı kalabiliyor.Fakat iğneyi üst yüzgecin altına değilde hafif kafasına doğru geçirince felç olup kalıyor.Ayrıca bence gümüşün ölme sebebi yorgunluk.Düşünün 2-3 kiloluk turnalar iğneden kurtulabilmek için 3-4 dakikada yorgun düşüyor.Küçücük gümüş ,kurşunun ağırlığını çekmeye çalışıyor ve kısa sürede yorgun düşüp hareketsiz kalıyor.