18 Mart Özbek Raporu...

Konu, 'Denizlerimizden Güncel Av Raporları' kısmında AKIN74 tarafından paylaşıldı.

1. bluemarine

bluemarine

Favori Kamış:
    Sırtı
    En İyi Avı:
    Turna 3 kg,kalamar 1.2 kg
    Akın süper av gördüğüm üzere çok güzel bir gün geçirmişsiniz tebrikler afiyet olsun.

2. erkut

erkut

Favori Kamış:
    olta-birazda zıpkın
    En İyi Avı:
    ahhh ah
    Tek kelimeyle süper..Av da raporlar da muhabbette....Allah daim etsin.nazar boncukluk bir gün geçirmişsiniz...Yanlız Ömer beylerin çupra tutma stili harikaydı..:) Ne uykudan ne balıktan vazgeçmiş...hepinizi kutlarım....

3. sentha

sentha

Favori Kamış:
    el oltası zıpkın
    En İyi Avı:
    henuz tutulmamis olandir
    yanit veriyorum:

benim livari aldigim zamanlarda oyle samandiralisi falan yoktu. baktim, ne yazili olarak ne de teamuller geregi olarak mevzuatta samandirali livar mecburiyeti bulunmamakta.
    Ayrica,
    livari toplayinca cantama sigabilmekte, eger samandirali olursa cantamda gereksiz binbir cesit oyuncagima yer kalmamakta
    Ayrica,
    Samandirasiz livar kullanmak, denize dusme durumunda baliklarin toptan kaybina yol acacagi icin bag ve dugum konusunda basari ve beceriklilik gerektirmekte, balikcilik ve denizcilik alaninda cok onemli bir yeri olan bu becerilerin gelisimini saglamakta. Samandirali livar kullaniminin ise kolaycilik ve dugum,bag konusunda tedbirsizlige yol actigi gozlenmekte.
    Isbu sebeplerden dolayi, samandirali livar almama ve emektar samandirasizini kullanmaya devam etmekte israr etmekteyim.

Saygilarimla bilgilerinize arzolunur.

(Sende ariza coksa bende de laf cok abi. baska bi sorunuz?)

4. lojistik45

lojistik45

Favori Kamış:
    Olta,Zoka,Kamış,Çıkrık
    En İyi Avı:
    Sinarit, Levrek,Çipura
    Körle yatan, şaşı kalkarmışşş

Sonunda bizleride kendine bezzetti vallah:D :D :D

5. steelrock

steelrock Burak

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    Mercan-Ağırlığı mühim değil,ben onun gelişini sevdim...
    Bütün güler yüzler bir araya gelmiş..Mercan şov bile yapılmış :p
    İmrendim.. Kutlarım arkadaşlar ellerinize sağlık :)

6. sentha

sentha

Favori Kamış:
    el oltası zıpkın
    En İyi Avı:
    henuz tutulmamis olandir
    benim tuttugum mercan tam livara atarken kulagima fisildadi:

"pardon, arkadasim isim neydi sizde? burak mi?"

"yok, onur" dedim

"haa, musadenle o zaman" deyip geri suya atlamaya niyetlendi.

tam gidecekken tuttum, "ben burak'in arkadasiyim, kendisi rahatsiz gelemedi de, selami var" dedim.

"eh, peki o zaman, bu sefer de boyle olsun" dedi, livara girdi. ama sanirim girmeden sudaki arkadaslarina benim burak olmadigimi soylemis, baska gelen olmadi:D:D:D

7. noche35½

noche35½

Favori Kamış:
    Olta
    Sevgili Onur harika bir gün ve av olmuş.Ekibi ancak buradan tanısam bile çok keyifli bir ekip olduğu konusunda hiç şüphem yok.Av var,muhabbet var,hava güzel e daha ne olsun..:)
    İzmarit balığına gelince,geçen hafta ki avımda bana da bayağa izmarit geldi.O gördüğün harika mavi çizgiler ve benekler izmaritin üreme zamanında ortaya çıkıyor.İlginçtir normalde Nisan-Mayıs aylarında üremesi başlıyor normalde ama,balıkların da engesi kalmadı ki.Benim de gelenlerin % 60ı mavibenekli ve çizgiliydi.Gerçekten akvaryum balığı gibi görünüyor ama bildiğim kadarıyla yanlışım varsa bilen arkadaşlar düzeltsin üreme zamanında mavileşiyor ve sonra tekrar normal rengine dönüyor İzmaritler..
    Bu söylediğimi lütfen yanlış anlama,takaze etmek veya başka bir niyetle söylemedim.İlk defa bu renkte gördüm dediğin için nacizane bilgimi aktarmak için söyledim...
    Bir gün umarım ben de sizlerle beraber aynı keyfi yaşarım..
    Rastgele...

8. ahmetcem

ahmetcem Cem

Favori Kamış:
    el,parmak,diş :)
    En İyi Avı:
    Ben ne yakalamıştım ya ?
    güzel bir av :) olmuş belli oluyor

9. Muhabbet güzel,deniz güzel,dostluk güzel,balıklar güzel...Daha ne denebilir ki...
    Teşekkürler ve tebrikler bu en güzel anlar için...

10. steelrock

steelrock Burak

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    Mercan-Ağırlığı mühim değil,ben onun gelişini sevdim...
    Hayranım abi senin bu hikayelerine ,hasta halimle güldürdün beni:)
    Ama iyileşiyorum bir daha ki sefere ben de balıkta olmak isterim ;)
    Ben bir ara kartvizitimi vereyim abi,nolur nolmaz bulunsun..mercan gelir gelmez gösterirsin :D

11. ömer65

ömer65

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    sazan 2 kg
    eyvallah kardeşim yeni bi imaj yaratmaya çalışıyodumda tuttu galiba artık böyle yatarak balık tutcaz kısmetse:p :p

12. erkut

erkut

Favori Kamış:
    olta-birazda zıpkın
    En İyi Avı:
    ahhh ah
    Abicim imajın tutması ne demek ekol olmuşun benim için bir nevi haylimdeki tarz bu....Neyse tembelliğim ifşa olacak......Siz bir kere böyle tutmuşunuz ben devamlı böyle yakalamak isterdim....:) Gecede kaldığım için bazen uykuya yenik düşebiliyom ama bu teknikle kaçarı yok...

13. HAPPY OCTOPUS

HAPPY OCTOPUS

Favori Kamış:
    Olta,Sırtı
    En İyi Avı:
    3Kg Topan Kefal, 1 kilo Mırmır
    Tebrik ederim 11 marta bizde aynı yerden çıktık ama hava gerçekten fırtına idi hemen geri döndük.

14. bmutlu

bmutlu

Favori Kamış:
    asso,yozuri.prencess,rapala
    En İyi Avı:
    ILDIR 4 kg baracuda
    Sabah 0430 da Fix yemcimiz olan Zeynel efendinin dükkanında Mutlu, Bülent Kaya, Ömer abi, Akıncan dan oluşan 1. grup Sevgili Salihabi Onur ve Rıza abiden oluşan 2. grupla bulusarak ilk duragımız olan Güzelbahce 1 limanın hemen karşısındaki sabah kahvesinde kaptanımızla buluşarak beraberce güzel bir kahvaltı yaptık ve gunun ince ince ağarmasıyla tekneleri bağlı olduğu Özbek köyünün limanına geldik ve 6 sularında 2 tekne uzunadaya doğru uzun 11 km sürecek avlağa yol aldık yaklasık 50 dk gibi bir zaman sonra Sevgili Salih abinin daha onceden Gps'e kayıt ettği ilk avlağımıza demirledik ilk vuruşlar oldukça iyiydi mercan karagozler geldi daha sonra vuruslar azalınca 2. 3. avlakları denedik oralarda verimsizdi Sonoru acarak Nergiz adasının önlerine kadar geldik ama istedigimiz avlagı yine bulamadık donuş yolunda 18 metreden 24 metre inien bir yamaç kayalık bulduk oradan izmarit, karagöz ve Ömer abinin Kabalidakisiz ( bana çok kzıcak ) gibi balıklar geldi ama saran izmaritten yeteri kadar aldıgımızı dusunerek 2 tekne ayrıldı biz ilk avlağımıza yakın bir yere demir attık ve günü güzel 5-6 parca mercanla kapadık bugunde bu güzel organizsonu bize saglayan ve tüm gün bize katlanan Sevgili Salih abiye çok teşekür ederim resimler aşağıda yorumlar sizlerde Sevgili dostlar herkese rast gelsin

DOĞUŞTAN MAVİ MAMUN :eek:

15. kral balıkçı

kral balıkçı mustafa gedikoğlu

Favori Kamış:
    surf
    En İyi Avı:
    çino sarı lüfer istavrit izmarit zargana vs....
    abilerim her seferinde olduğu gibi şahane bi haftasonu gerşekleştirmişsiniz balıklar harika ortam harika her türlü macera ve güzel duygular eşliğinde çekilen balıklar ve sonrasında da o yorgunluk uykusu gerçekten uyumak lazımdır herhalde niye derseniz beşik gibi sallanmışsınız yorgunluk bir yandan
    sonrasında da gel keyfim gel :D

görüntüler ve anlatımlar için teşekkürler yüreğinize sağlık abilerim :)

16. AKIN74

AKIN74

Tüm yorumlar için hepinize teşekkürler...:)

Nerden başlasam nerde bitirsem yazımı anlayamadım, gerçek olan tek bir şey var denizde olmak, kendini dinlemek, istirahat edebilmek ve tabii ki dostlarla geçirilen eğlenceli bir gün olsa gerek...;)

Şu uyku hastalığımı tüm forumdaki dostlara bulaştırdım ya başkada söyleyecek bir söz bulamıyorum...:D

Kimler mi :

Foçadan Hüseyin abi-Özbekten Ömer abi ve kaptan Azmi abi-Antalyadan Mehmet kardeşim, grubum çoğalıyor.:p

İşte doğru yolda olanlar ve denizde keyif almasını bilenler, darısı sizlerin başına...:D

Kadim dostum Pekmezci her zamanki gibi yine keşke sende olabilseydin aramızda diyorum ama biliyorumki nafile...:(

Çok keyif aldığımız bir günün akşamında ilk defa limanın barınağındaki çayocağından kalkmak ve aleleacele eve gitmek istemediğim sayılı bir av günü akşamı oldu...Buradan güzel paylaşımlar geçirdiğim tüm abi kardeşlerime tekrar teşekkür ediyorum...

İyi ki varsınız...:)

17. korni

korni koral

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    55 kg trakya kıvırcığı
    tebrikler ellerinize sağlık paylaşım için teşekkürler

18. Salihreis

Salihreis Salih Günerergin

Favori Kamış:
    sadece olta
    Favori Makine:
    okuma salina SA-65
    En İyi Avı:
    kaçan balık :-)
    Multucum diğer resimlerini de bekliyoruz. :)

19. sentha

sentha

Favori Kamış:
    el oltası zıpkın
    En İyi Avı:
    henuz tutulmamis olandir

imalatci firmanin sitesinden...

ayrica tekne CE belgeli...

baska bi sorunuz, sorununuz, arizaniz?:D:D:D

ayrica eklemek isterim, gordugunuz uzere o 4 kisiden biri ben degilim, normal insanlardan olusan 4 kisi. hadi ben olsam o teknede 4 kisiye itiraz et anlarim yani:D:D

Son düzenleme: 20 Mart 2007
  20. sentha

sentha

Favori Kamış:
    el oltası zıpkın
    En İyi Avı:
    henuz tutulmamis olandir
    czzt bzzttt dzzzt, devreler yandi...devreler yandi...nmk1.97 devre dışı, tekrar ediyorum, devre dışı....:D:):D