2 Ocak 2007 Samsun Derbent Barajı Tanışma Organizasyonu

Konu, 'Gerçekleştirilen Organizasyonlar' kısmında karayel tarafından paylaşıldı.

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. karayel

karayel Yakup ERDEM

Favori Kamış:
    şeytan otası
    En İyi Avı:
    kaya balığı (1.5 gram) :)
    Derinöz

Ustalar Derinöz de son zamanlarda gökkuşağı miktarında önemli azalma olduğuna dair haberler var. Burada başka türler var mı, Sami bu konuda bir bilgi var mı?
    Ayrıca, Derinöz gibi bir yere 19 Mayıs'ta organizasyon düzenlemek daha uygun olur gibi.
    Hem hava şartları hem de Suluova dan geçerken o güzel şeftali, elma ve armut çiçeklerinin meyveye dönüştüğü, dalların kızıllığının yeşile bürünüp manzaranın Nisan güzelliğini kaybetmeye başladığı zamanlar Derinöz için hayatın yeni uyandığı dönem olur. Av da bereketli olur.
    Bu arada Türnük ve Yedikır konusunda bilgiler nasıl? Turnadan tatlısu levreğine, sazandan yayına çeşit daha çok diye biliyorum.

Bu arada Ömer reis tekneyi bir şekilde Sinop'a atalım biz. Mayıs ayından itibaren her hafta balık avından bıktırmayı garanti ediyorum. Hafta sonları bizi bekliyor, ben de yorumunu bekliyorum.

Son düzenleme: 6 Ocak 2007
  2. karayel

karayel Yakup ERDEM

Favori Kamış:
    şeytan otası
    En İyi Avı:
    kaya balığı (1.5 gram) :)
    Sayın Mod'um inşallah yazın Sinop organizasyonunda daha kalabalık ve neşesi artırılmış bir av seferinde bu fırsatı yakalayabiliriz.
    Şimdiden planları yapmaya başlayayım.

3. rüzgar2

rüzgar2

azalma olması normal herkes orada... ama genelde göl herkese cömert davranmıyor...şöyleki;bu balık solucana çok hevesli saldırmıyor ki gelenlerin çoğuda solucanla(hamur vs)avlanıyor...biz 2 numara adı sanı olmayan küçük kaşıkla(mepss deyim adına ama marka değil..) sarı levha üzerine kırmızı benekli kaşıkla avlanıyoruz...orada oluş ve avlanış saati çok önemli. o saati tutturursan ki tutturuyoruz çok ama çok balık alırsın..helede bir hava yağışlı olmaya görsün...türnük e bir kere giitim birşey alamadım(kışın )...doğa olarak ta zayıf..yedikıra gelince ne yalan söyleyim hiç ama hiç sevmem...buradan bir şekilde balık alırsınız ama işte öyle...
    mayıs ayı da olur hiç fark etmez....burada 2 gün kalma planlanıyorsa bütün göllere gideriz...Amasya da bir gün içinde her yere gidebiliriz...aslında bu konularda kardeşim serkan(serkansatı) daha iyidir ama. bu aralar oğlu pek müsade etmiyor nete girmesine...:eek:

4. göksen inal

göksen inal göksen

Favori Kamış:
    okuma salina spin 2.40
    Favori Makine:
    pen pursuıt 3000
    En İyi Avı:
    henüz levrek yok
    geç yzdığım için üzgünüm.ama yazmadan edemedim.çok süper organizasyon olmuş.hepinizin yüzünden belli oluyorç.bizede nasip olur inşallah

5. paramecium

paramecium

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    Levrek 2 kg
    Arkadaşlar yaz organizasyonunu temmuz ayında yapsak olmaz mı biz öğretmenler ancak ozaman tatile giriyoruz ayrıca mayıs ayı en yoğun olduğumuz ay eğer mayıs veya nisan da yapılırsa yeni organizasyonada katılamam ve çooook üzülürüm ancak temmuz da 3. organizasyon olursa o başka tabi

6. sanalbalıkcı

sanalbalıkcı

Favori Kamış:
    tırıvırı hariç hepsi
    En İyi Avı:
    Önümüzdeki hafta tutacağım.
  7. mcaglar

mcaglar Mehmet ÇAĞLAR

Favori Kamış:
    Olta, Kaşık, Meps, Rapala
    En İyi Avı:
    Turna, 6 kg
    Ömer abi ellerine sağlık gerçekten çok güzel bir video olmuş. Kurgu güzel, müzik güzel, ellerine sağlık :) İşte şimdi gidemeyenler bunu izleyince kıskanlıktan çatlayacaklar :D

8. Cadayl

Cadayl Aylin Özyurt

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    lepistes..
    Arkadaşlar, Temmuz ayı içinde yapalım organizasyonumuzu derim. Biz gelmeyi düşünüyoruz. Pek çoğumuz için yaz ayları genel olarak daha sakin oluyor sanki.

9. rüzgar2

rüzgar2

Olabilir tabiki..Balık tutma ihtimalimizde yüksek olur(Amasya Derinöz barajında)...Karar vereceğimiz bir tarihe görede tatil planımı yapar(bu genelde temmuz sonu ağustos başı oluyor) bu organisazyonu elimizden geldiğince yapmaya çalışırız.....

10. Cadayl

Cadayl Aylin Özyurt

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    lepistes..
    Ya, sormayın, benzer bir durumda bizde var:) Tam teşekküllü Cevat Kelle durumu:).

Arabanın arkasında her an yanmaya hazır mangal, kömür var. Piknik setini zaten organizasyonumuzda gördünüz sanırım. Çadır (-40a kadar kullanılıyor), şişme yatak, matlar, uyku tulumları, piknik tipi tüp,tenceler her daim hazır arabada. 10 dk içinde kamp durumu alıyoruz. Hatta ara sıra tatikat bile yapıyoruz:D..

11. mcaglar

mcaglar Mehmet ÇAĞLAR

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    Turna, 6 kg
    Aylin abla süpersiniz valla :D

12. NİHATSUNAR

NİHATSUNAR

Favori Kamış:
    olta ve çapari
    En İyi Avı:
    22 tane sargan
    Mehmet arkadaşıma katılıyorum.Güzel olmuş.Heleki sırf müziğini dinlemek için defalarca tekrar ettirdim.Can alıcı bu müziğide nerden buldun:confused: Tek kelime harika idi.:)

13. mcaglar

mcaglar Mehmet ÇAĞLAR

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    Turna, 6 kg
    Msn ver göndereyim müziği abi, bende de var o müzik "James BLUNT-Good Bye My Lover" :D

Son düzenleme: 7 Ocak 2007
  14. NİHATSUNAR

NİHATSUNAR

Favori Kamış:
    olta ve çapari
    En İyi Avı:
    22 tane sargan
    Forza_kowboy_55_@hotmail.com İnşallah düzgün yazmışımdır.Şimdiden teşekkür ederim.:)

15. NİHATSUNAR

NİHATSUNAR

Favori Kamış:
    olta ve çapari
    En İyi Avı:
    22 tane sargan
    Bu yalnışmış.Oğlumu beklemem lazım.sonra görüşürüz.

16. mcaglar

mcaglar Mehmet ÇAĞLAR

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    Turna, 6 kg
    Ben de ekledim online değilsin :D yanlışmış demek :D

17. ZANDER

ZANDER

Favori Kamış:
    RON THOMSON HARD CORE ; Yayin icin ,Abu Garcia Cardinal 505 FR Freilauf Rolle Modell 2006 makina
    En İyi Avı:
    Sazan 17 kilo . Turna 11 kg 110 cm.
    Harika olmus ya, Cem Yilmaz gibi diyim bende, asfalt agladi be. Sizde baraji aglatmissiniz. Tebrikler , keske bende olabilseydim, bahane ile memleketimi bir kez olsun görmüs olurdum :eek:

18. NİHATSUNAR

NİHATSUNAR

Favori Kamış:
    olta ve çapari
    En İyi Avı:
    22 tane sargan
  19. mcelikkaya

mcelikkaya murat çelikkaya

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    arkadaki çalılar
    elinize sağlık Ömer Abi teşekkür ederiz

20. sanalbalıkcı

sanalbalıkcı

Favori Kamış:
    tırıvırı hariç hepsi
    En İyi Avı:
    Önümüzdeki hafta tutacağım.
    Biraz geç oldu ama nihayet hem işi öğrendim hem yayınladım..Birdahakine daha güzel yaparım..

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.