20 Mayıs turna 2.av fiyaskosu

Konu, 'İç sularımızdan (Tatlısu) Güncel Av Raporları' kısmında burman tarafından paylaşıldı.

1. burman

burman BURAK YILDIRIM

Favori Kamış:
    Cormoran Bullfighter 10-30gr &Yozuri crystal minow C5.Quantum 3-8gr extralite
    En İyi Avı:
    En iyi avım ,en iyi avımdan daha büyük olacak.
    Hepinize selam.İki hafta önce ilk turna resimlerimi sizlerle paylaşmıştım ve bu pazar ancak yeni bir av yapabildim.
    Av yerimize sıkıntısız ulaşmıştık fakat aşırı rüzgar hevesimi biraz kırmıştı.Ama ben yinede sırayla yeni aldığım rapala ve yozurileri denemeye başladım.Bide bu arada dibe uskumruyla yemlenmiş bir takım bıraktım.Bu çabalarıma ragmen bir sonuca ulaşamadım. En son şansımı dipte denemek istedim ve daha derine dalan bir rapala kulandım Linkteki RH modelihttp://www.albashop.com.tr/asp/show_stock.asp?product=R%20CD%20110sonuç olarakta bu ufaklığı yakaladım ve geri saldım.
    rüzgar sayesinde alerjim çogaldı,gözlüğe ragmen gözlerim şişti ve saçım başım dagıldı:))

Yakaladığım ufaklığı hemen geri saldım.Salarken çok ani hareketle elime döndü ben elimi fişek gibi çektim ,,baçaklarımın arasından o hızla kıyıya çıktı ve suya geri döndü :) Hızına hayran kaldım ve suya salarken daha dikkat etmeye karar verdim:)

Son düzenleme: 21 Mayıs 2007
  2. Eczacı

Eczacı

Favori Kamış:
    olta
    Burak rüzgardan sacı başı dağıtmışın birader :D :D bundan 2 ay önce bizde didime gittiğimizde aynı durum olmuştu karayel vardı akşama kadar rezillikten başka bir şey olmadı malesef :(

3. ALP

ALP ALP

bir dahaki sefer allah gönlüne göre verir burak :) ufaklığı salman güzel bir davranış:) avlak yerin neresiydi

4. Cevat Ergin

Cevat Ergin Cevat ERGİN

Burak bey,hava durumunu kontrol ederek turna avına çıkın,rüzgarlı havada turna at-çek türü avda yemlere ilgi göstermiyor,2 hafta evvel sonradan çıkan rüzgar sebebi ile akşama kadar uğraştığım halde bende eli boş döndüm,rüzgar var iken hiç uğraşmayın.Bu balık rüzgarda köşesine çekiliyor.

5. SahEmre

SahEmre Emre

Favori Kamış:
    Okuma Salina 4.20 Salina 100-200 - Lineaeffe Extreme Cast 4.40 180gr. - Okuma V-System 240 10-40g
    Favori Makine:
    Ryobi Proskyer Nose Power - Shakespeare Mach 1 XT
    En İyi Avı:
    Küçük beyaz; 7 cm. Kuzey batı Antartika Sığlıkları..
    Burak rüzgara aldırma. Bazen can sıkıyor evet kabul ediyorum.
    Farklı teknikler denemen ve bunlardan sonuç alman güzel.
    Bu arada gözlükler photoshop gibi duruyor :D

İşallah o bıraktığın balık büyüyüp te gelir.

6. burman

burman BURAK YILDIRIM

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    Gözlükler okadarmı yakışmamış yani:))

7. SahEmre

SahEmre Emre

Favori Kamış:
    Okuma Salina 4.20 Salina 100-200 - Lineaeffe Extreme Cast 4.40 180gr. - Okuma V-System 240 10-40g
    Favori Makine:
    Ryobi Proskyer Nose Power - Shakespeare Mach 1 XT
    En İyi Avı:
    Küçük beyaz; 7 cm. Kuzey batı Antartika Sığlıkları..
    yo yo gözlük şahane olmuş.
    Sanki fotoğrafa sonradan ellenmiş gibi duruyor dedim canlı canlı yani.
    Sazlıbosna sanırım orası..

8. burman

burman BURAK YILDIRIM

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    Teşekkürler Kısmet meselesi
    Teşekkürler.Avlka yeri sazlıbosna
    Dogru ama insan kendini engeliyemiyor fırsatı yakalıyınca.:) bidahakine kendini tutucam ama

9. burman

burman BURAK YILDIRIM

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    Teşekkürler.:) millet baya garipsedi zaten Kapalı havada gözünde gözlük suya girmiş bi adam :) Dedim belki gözlerimin yanmasını biraz dindirir ama oda kurtarmadı..Evet mekan sazlıbosna

10. uzakkisla

uzakkisla

Favori Kamış:
    OLTA
    En İyi Avı:
    1.400 GR YAYIN ORMANLI ÇATALCA
    balığı geri salman çok iyi bu anlayış balık işini yeni yeni tanıyan ülkemizde biraz alışılmışın dışında çünkü çatalca ormanlıya balığa gidiyorum adamlar bir karış balıkları dolduruyor kovalara poşetlere aç gözlü davranıyorlar i o an orda pişirip yiyecekse tamam balığı yedi derim hani boyu çok fazla büyümeyen balık olsa tamam oda dediğim gibi orda yerse yoksa sal gitsin çünkü büyükçekmecede adamlar israil sazanını çuvallarla götürüyordu şimdi balık gelmiyor oltaya zaten suda kalmadı birde rapalan biraz pahalı ucuzları varsa daha uygun fiyata daha iyi olur takınca gitti neredeyse bir makine fiyatı çünkü iyi bir takım olta yapmak istersen 200 ytl bir takımlada olmuyor bu iş onun için varsa daha uygun fiyatlı malzemeye yönlendirir ve bu işe yeni başlayanları daha iyi bilinçlendirirsek balık avı da hak ettiği değere kavuşur inşallah ülkemizde hep ikinci sınıf olarak bakılıyordu bu işe şimdi biraz popüler olmaya başladı benim komşum 50 yaşından sonra balığa başladı şimdi bırakmıyor rasgele

11. ALP

ALP ALP

paylaşım için teşekkürler burak.rasgelsin:)

12. burman

burman BURAK YILDIRIM

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    Teşekkürler dostum.Dediğin gibi 30 cmlik turnaya sevinip taklalar atanlar gördüm.Bana kalırsada amatör balıkçılık popüler falan olmasın.Çünkü olursa bilinçli avcılardan çok daha fazla cahil avcı piyasaya çıkar.O yüzden az kişi sevsin bu işi:) Rapalama gelince evet pahalı ama bulundugum avlakta kaybetme riskim çok düşük Öncelikle dip çamurlu,ilişken yok.Eger takılırsa kurtarmaya gidicek ufak bir botum var.Ama elbete takılacak yerde kullanmam.

13. simendifer

simendifer Sennur

Burak güzel bir gün geçirmişsin :) Balığı geri salınca daha da bir güzel olmuştur senin için eminim... Biraz hırçın olsa da, temiz hava her zaman iyidir ;) Bereketli avlar dilerim, rast gelsin :)

14. burman

burman BURAK YILDIRIM

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    Teşekkür ederim. Balığı salmak gerçekten iyi oluyo hemde diyer balıkçılarada acayip hava atıyosun:)
    -Abiii niye saldın kocaman balığı ..
    -Çok küçüktü dostum.:cool:

Ama beni üzen şey son iki senedir ortaya cıkan polen alerjim.Benim gibi doğa aşığı birninin başına gelebilecek en kötü şeydir sanırım:( Neyse çivi çiviyi söker diyip bunuda aşarım inşallah.

15. osmanaltunel

osmanaltunel

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    Turna 140 cm. Gölbaşı
    balığı geri bırakman gerçekten çok güzel tebrik ederim bizlerin bu davranışı diğer arkadaşlarımızıda teşvik ediyor inşallah trofe balık bir dahaki sefere iyi avlar.

16. carpe chasseur

carpe chasseur ORHAN

burak kardeşim güzel av olmuş tecrübe edinmek diye buna dense gerek rüzgarlı v.s gibi havalarda balık çıkarmak marifettir yani başarmışsın tebrik ederim vede onca uğraştan sonra yakaladığın bir balığı geri bırakmak her babayiğidin harcı değil onun özgürce suya geri döndüğünü izlemek bence çok büyük bi zevk bunun için ayrıca tebrik ederim avlarının daha bereketli (daha büyük balıklar ) geçmesini dilerim

17. burman

burman BURAK YILDIRIM

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    Çok Sağol Orhan

18. macir_ertan

macir_ertan Ertan Çetin

Favori Kamış:
    Trabucco
    Favori Makine:
    Daiwa Emblem-Z
    En İyi Avı:
    Yayın,Sazan,Turna
    selam burak,yeğenim bir gün önce ara ara yağmur yağmadı mı...;) ertesi gün de sular haliyle bulanık sana tavsiyem en azından benim üstadların bana öğrettğine göre yağmurdan en az 2 gün sonra gitmen avlağına.denizden anlamam bu dediğim sadece göller için yalnış anlaşılmasın.sağlıcakla kal.turna ne kadar da sevimli imiş.bir tavsiye daha bırakırken yavruları kulaklarına birşeyler fısılda.:D :D :D şaka;)

19. burman

burman BURAK YILDIRIM

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    Hocam iki hafta bir ancak fırsat buluyorum o yuzden kar yağmur demedim koştum:) Bidakine bu hava şartlarıını dikkate almaya çalışcağım.Ne fısıldayım kullaklara bir tüyo ver :)

20. carpe chasseur

carpe chasseur ORHAN

dün bişey öğrendim saayılır

burak kardeşim dün eski balıkçılardan dişçi oaman amcamız var onla sohbet ettik biraz yut dışından falan eşi dostu bazı malzemeler geliyo kullanıyo falan konu aslında bu değil dediki bende bi rapala var kafa kısmı kırmızı arkası beyaz bi rapala bu rapalaysa bir günde 30 kadar yakaladım turna dedi ama kültürlü adamdır geri salmış ihtiyaç fazlasını 25 kadarını yani bu rapala benim kanatimce anlattığına bakarsan bozuk bi havada kullanmış senın şu geçen avına benzer bi durum aklında bulunsun kardeşim kendini yormyabilirsin belki böyle bişeyle ama bi demişti ya sana pahalı rapala almışsın diye ya aman kardeşim pek pahalıya gitme ben bi tane aldım akşama deniycem yarına raporunu veririm rastgele