2012 Lüfer-palamut durumları....

Konu, 'Denizlerimizden Güncel Av Raporları' kısmında ALİCO tarafından paylaşıldı.

1. barısfb

barısfb barış

Aliço üstadım balığı gayet iyi hissediyorum , elimle bütün oltayı sanki gözümle goruyorum .Benim sıkıntın ağustos sonu ve eylül başı hiç düsürmüyordum ama ne olduysa cok kacmaya başladı .Gözümden kaçan bir ayrıntı var yada birşeyler yanlış .Balık geldi yemeye başladı tasma balık yok , balık geldi yemi yemeye başladı bekledim gene kactı ,balık geldi ambarladı cekiyorum yarı yolda düştü ? Pahalı japon iğne taktım 3/0 o da kafi değil . Aynı iğne tutarken şimdi niye tutmuyor.Sidiklisini taktım kuyruğu gitti iğneye ulaşamdı .yada kuyruğa yakın taktım bu sefer ortadaki iğneden daldı . hissetiğim anda aniden cekmeye başlasam yarı yold düşer yanlışım ne anlamış değilim ? Bu arada kumburgaz hattında balık kıyamet haberiniz olsun hem palamut hem lufer kasa kasa tutuluyor resmen .

2. barısfb

barısfb barış

Aliço ve skoylu üstadım siz balığı hissetiğiniz anda nasıl davranırsınız ? birde iğnelerin ucu sağa bakacak şekilde takıcam bakalım randıman verecekmi?

3. barısfb

barısfb barış

8/8 :)
    wmc 2/0 şimdi birde fc misinayla deneyeceğim .Her sey için çok teşekkür ederim üstadlar. Şimdi size son sorum olacak 3 lü fır döndü yerine nasıl bir metod uygulayayım sizinkiler nasıl ? Kendim yapacağım oltayı tekrar çok teşekkürler hakkınızı helal edin .

4. istavrit

istavrit Boğaç

Son sorunu yanitliyim uclu firdondu yerine bir halkaya uc firdondu tak, bak ustalar vermez bu tiyolari :)

5. ALİCO

ALİCO AliCo

Favori Kamış:
    D.A.M El oltası
    Favori Makine:
    0,33 beden FC
    En İyi Avı:
    Herhalde Toriklerdir. Kofanalarda olabilir.ispendek 13,8 kg, Kırlangıçlar.vs.vs.
    Vay anasını be bak sen......

6. Guray.85

Guray.85 Güray

Favori Kamış:
    Lineaffe s- flex 15 kilos 250gr. 4.20m. kapalı;145 cm surf kamış.
    Favori Makine:
    banax 4000
    En İyi Avı:
    45 cm palamut 740 gram.
    karakoyde balık durumu nedır yada gece palamut avına gıtmek ıcın avlak onerılerınız nedır bu gece sabahlamayı dusunuyorum?

7. ALİCO

ALİCO AliCo

Favori Kamış:
    D.A.M El oltası
    Favori Makine:
    0,33 beden FC
    En İyi Avı:
    Herhalde Toriklerdir. Kofanalarda olabilir.ispendek 13,8 kg, Kırlangıçlar.vs.vs.
    Palamut bugün maalesef bereketsiz bence lüfer deneyin daha karlı çıkarsınız gibime geliyor

8. Guray.85

Guray.85 Güray

Favori Kamış:
    Lineaffe s- flex 15 kilos 250gr. 4.20m. kapalı;145 cm surf kamış.
    Favori Makine:
    banax 4000
    En İyi Avı:
    45 cm palamut 740 gram.
    lufer ıcın mera onerılerınız nedır sorması ayıp ozelden de soleyebılırsınız?

9. Gargadar

Gargadar Burak

sayın ustalar, beylikdüzü-güzelce arasi bu lüfer hayvanı için taze yem yapabileceğim zargana hayvanını nereden edinebilirim acaba? git tut demeyin, zarganayı tutmak lüferi tutmaktan zor. saplantı haline geldi bende. herkes takır takır lüfer alıyor, ben bir tanede kaldım. delireceğim.

10. SaWYeR53

SaWYeR53 Kürşat

Favori Kamış:
    Alba Star, Sazlıktan Yaptığım Kamış
    Favori Makine:
    Alba Star
    En İyi Avı:
    9 Kilo İstavrit, 15 Kilo Kofana
    Arkadaşlar lüfer hala başlamadı mı anadolu yakasından hiç haber gelmiyor