22.04.2007 Çanıllı Raporu !!!

Konu, 'İç sularımızdan (Tatlısu) Güncel Av Raporları' kısmında KaKaMaNia tarafından paylaşıldı.

1. KaKaMaNia

KaKaMaNia

Favori Kamış:
    Kamışım ve makinam ha bide misinam ve iğnem :)
    En İyi Avı:
    Elle tutulur bişey yok :)
    Av Yeri:Çanıllı(Asartepe Barajı) Ank./Ayaş
    Avlanılan Yerler:Çanıllı'nın hemen hemen her yeri
    Avlanılacak Balık:Turna
    Kullanılan Takımlar:At-çek takımları ve şamandıralı gümüş takımı
    Kullanılan Yemler:Kaşık,sasi,mepps,...
    Hava:Güneşli ama rüzgar var tahminen 13-14 derece
    Avın Kazandırdıkları:Şehrin dışında sessiz huzurlu birkaç saat ve su kenarı sefası
    Avın Kaybettirdikleri:Balık tutma şevkimiz :D
    Sonuç:0 balık bolca huzur

Hikaye:Öğlene doğru dayımla beraber yola çıktık amacımız gümüş yakalayıp Çanıllı'ya gitmekti ve oltalarda buna göre hazırlanmıştı.Ancak ilk durak Yenikent'deki Ziğil(Ziil de olabilir) çayı idi ancak galiba bize orada gümüş olduğunu iddia edenler bizimle kafa bulmuş yada biz gümüş bulamadık çay'da bol bol kurbağa ve kaplumbağa ama ne yazık ki gümüş yoktu o nedenle gümüş ağımızı hiç kullanmadık bile.Ardından heyecanla yeniden yola koyulduk bu sefer ki hedef daha önce forumda okuduğum bilgiler doğrultusunda ki çanıllı'nın yanındaki dere idi ancak yine şanssızlıklar peşimizi bırakmadı ve bırakın gümüş görmeyi daha yumurtasından yeni çıkmış bir balık bile görmedim.Bu nedenle yine gümüş ağını kullanmadan arabaya kaldırdık.Bu sefer hedef barajdı ve yapacak birşey olmadığından dolayı yapay yemler ile at-çek yapacaktık,barajın kenarında uygun bir yer bulduktan sonra durup oltaları hazırladık ve ilk atışlarımızı yapmaya başladık 2 kişi 2 olta ile at-çek yapıyoruz çevre ile pek fazla ilgilenememize rağmen genellikle herkes beyaz sasi kullanıyordu sadece birkaç kişi canlı yem kullanıyordu ve hemen hemen hiç kimse siftah bile yapamamıştı,sadece yanımızda bulunan bir balıkçı canlı yem ile ancak sirkülerin sınırı dahilinde(o da %5 lik küçüklük sınırına ancak uyar)bir tane turna almıştı.Saatler ilerledi biz çalışmalara devam ediyoruz ancak ne yazık ki henüz sonuç alamadık aldığımız tek şey ise bir kaç minik vuruştu o kadar.İlerleyen zamanlarda yanımızda beyaz sasi ile atış yapan bir gruptan bir kişi birden bir turna aldı dediğine göre 6 haftadır geliyormuş ve siftahı bu balıkmış ve o da tahminen 37-38 cm. idi.Ama biz hala deniyoruz hala sonuç yok saat iyice ilerledi ve hava kararmaya başladı hemen ilerimizde ki bir grup da yine canlı yem ile bir turna da o aldı ve gördüklerimin içinde en iri olanı bu balıktı ve boyu yaklaşık 45-50 cm. gelirdi.Zaman aktı geçti hava karardı ve herkes gitti sadece biz kaldık diyebilirim.Ne yazık ki bütün çalışmalarımız sonuç vermedi ve avlaktan ayrıldık.
    Kendi şahsi kanaatimce Çanıllı için henüz erken ama gördüğüm kadarı ile denetimler biraz sıkı tutulursa ve sirkülere uyulursa Çanıllı yeniden düzelebilir zaman herşeyin ilacı olduğu gibi Çanıllı'nında ilacı ama bu ilacın dışında bizimde biraz dikkat etmemiz ve üzerimize düşen görevleri yapmamız lazım.

Birkaç Resim Ama Ne Yazık ki Balık Yok:(

Dayım ve Olta
    http://img339.imageshack.us/img339/9471/icam0003mediumgv3.jpg

Buda Barajdan Bir Kesit
    http://img371.imageshack.us/img371/8481/icam0004mediumxf1.jpg

Yine Dayım ve Olta
    http://img339.imageshack.us/img339/3540/icam0005mediumhx7.jpg

Hava Kararırken Su
    http://img371.imageshack.us/img371/1467/icam0006mediumfw2.jpg

Not:
    -Resimler pek iyi çıkmamış üzgünüm
    -Resimlerde ben yokum çünkü resimleri ben çektim
    -Ve galiba en önemlisi ilk resim denemem umarım bir sorun yoktur:)

2. KaKaMaNia

KaKaMaNia

Favori Kamış:
    Kamışım ve makinam ha bide misinam ve iğnem :)
    En İyi Avı:
    Elle tutulur bişey yok :)
    Tarih 23.04.2007 olacak daha yeni geldiğimden hem yorgun olduğumdan hemde hızlı yazdığımdan.Yanlış olmuş.
    Herkesten Özür Dilerim.

3. (aferan

(aferan Cafer

Favori Kamış:
    dip oltası ve bol bol solucan:)
    En İyi Avı:
    Sazan 7.200 Gr
    kaan kardeşim her zaman diyoruz ve yine söyleme ihtiyacı duyuyorum.evvela ava gitmen ve o duyguyu hep yaşaman gerekli.bizler bile allah bilir kaç sefer eve balıksız dönmüşüzdür.mühim olan bu zaten.zihnisinirr(erhan abi)nin dediği gibi giden ne yapacağını ne göreceğini bilemez!!! geride kalan ise üzülür.biz hep balık tutalım diye değil; balığa gitmediğimizde neler kaçırdık diye üzülmeyellim diye. bilmem anlatabildim mi. burdan herkese hayırlı avlar. rasgele!!!;)