22.07.2006 çay balıkları

Konu, 'İç sularımızdan (Tatlısu) Güncel Av Raporları' kısmında özkan tarafından paylaşıldı.

1. özkan

özkan

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    kırlangıç 1,5 kg
    hafta sonu için memleketim olan uşak'taydım. banaz çayında olta attım pek balık olduğunu söyleyemem, eskiden çok güzel balıklar çıkardı ama eski tadı kalmamış, avcılık adı altında her türlü yok etme çalışmaları devam ediyor. eskiden dinamit, karpit vs. kullanılyordu şimdilerde zıpkınla gündüz kayaların ve ağaç köklerinin altında dinlenmeye çekilen balıkları vurmak moda olmuş. bu saatlerde bu balık kaçmıyor bile, zaten ufacık bir çay balıkların hiç şansı yok üzücü bir durum. çayda yavru balık bile çok az önceleri kum gibi olurdu. çektiğim fotoğrafları paylaşayım, balıklar fotoğrafları çekildikten sonra geri salındı.

2. Matchbox

Matchbox

Çok güzel bir yermiş Özkan.

3. özkan

özkan

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    kırlangıç 1,5 kg
    teşekkürler, gerçekten harika bir yerdir burayı çok severim. çocukluğumdan beri her sene gitmeye çalışırım.

4. çok güzel yerlermiş öskan .....:) diyer anlattıklarını yapanlarıda kınıyorum...:mad:

5. bmutlu

bmutlu

Favori Kamış:
    asso,yozuri.prencess,rapala
    En İyi Avı:
    ILDIR 4 kg baracuda
    ozkan cok gusel bir yer gorunce cok cok beyendim balıkların bilicsizce avlanması cok kotu buna cok uzuldum buna karsı birseyler yapılmıyormu bir yaptırım yok mu ? yakaladıgın balıklarda cok gusel

6. djemr

djemr

Favori Kamış:
    Olta, Zıpkın
    En İyi Avı:
    Kırmızı Benek alabalık, 5.5 KG
    Paylasim icin cok tesekkurler. Fotograflarin hepsi harika. Ben en cok en altta tirivirinin yandigi fotografi begendim...

7. özkan

özkan

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    kırlangıç 1,5 kg
    bu çaydaki balık sayısı gitgide azalıyor, her fırsatta durumu gördüğüm bilinçsiz avcılara anlatmaya çalışıyorum umarım faydası oluyordur. candarmanın buraları denetlemesi oldukça zor hem mesafe olarak hemde doğa koşulları olarak, insanların bilinçlenmesi gerekiyor en başta.

8. Resimler çok güzel paylaşımın için teşekürler. Benim en çok hoşuma giden ise tuttuğun balıkları geri salman idi. Teşekkürler

9. Özkan fotoğraflar cok güzel ama anlatımındaki o kötü olaylar gerçekten üzücü olaylar var insan elindeki nesli bol olanları görünce neden bu kadar katliam içinde bir şeyler yapar anlamış değilim .

Fotoğraftaki kareler her biri çok güzel...Güzel yaklaşımın için teşekkürler...

10. Cadayl

Cadayl Aylin Özyurt

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    lepistes..
    duyarlı yaklaşımınızı tebrik ediyorum. fakat manzara çok güzelmiş. şu öğle saatinde o serin gölge nasıl bir güzel göründü gözüme:D yat uyu....

11. korni

korni koral

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    55 kg trakya kıvırcığı
    çayın olduğu yer gerçekten çok güzelmiş paylaşım için teşekkürler

12. özkan

özkan

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    kırlangıç 1,5 kg
    balıkçılıkla alakası olmasada birkaç fotoğraf daha eklemek istiyorum. bu bölge gerek tarih gerek doğal güzellik açısındanda çok harikadır. burdaki kanyon dünyanın sayılı kanyonlarından biridir, cılandıras köprüsü lidyalılar tarafından kral yolu üzerine yapılmıştır.

son iki fotofraf çeşme üstündeki yazılar, alttaki fotoğrafta ki çalışır durumda ve suyu nefistir. yazıların üstünde ki siyak lekeler tüfek saçmasının yaptığı izler, birkaç kendini bilmezin atalarına saygısını gösterme şekli.

13. Mehmet PEKMEZCİ

Mehmet PEKMEZCİ

Favori Kamış:
    olta
    Resimler her şeyi özetlemişler. Duyarlılığın için teşkkürler.

14. özkan

özkan

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    kırlangıç 1,5 kg
    yengeç

kartal olabilir tam bilmiyorum

harman yeri

eski bir su kuyusu

tarihi ulubey camii tavanında leylek yuvası, leylekler iki senedir gelmiyormuş.

uşak merkez

karahallı bir sokak

15. özkan

özkan

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    kırlangıç 1,5 kg
    :D

16. Mehmet PEKMEZCİ

Mehmet PEKMEZCİ

Favori Kamış:
    olta
    Bunlar çok güzel resimler Özkan, teşekkürler paylaştığın için. Anadolu bambaşka... resimlere baktıkça havasını soluyorsunuz. Harman yerine bakınca saman kokusu geliyor insanın burnuna buram buram. Su kuyusundan yudum yudum su içmek geliyor insanın içinden. Fakir BAYKURT' un romanları geldi aklıma. Anadoluyu çok güzel anlatır o ve Anadolu insanını, köylüsünü.

17. özkan

özkan

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    kırlangıç 1,5 kg
    mehmet abi teşekkürler. fakir baykurt benim en sevdiğim yazarlardan biridir, dediğin gibi tam bir anadolu sevdalısıdır.

Son düzenleme: 25 Temmuz 2006
  18. ZANDER

ZANDER

Favori Kamış:
    RON THOMSON HARD CORE ; Yayin icin ,Abu Garcia Cardinal 505 FR Freilauf Rolle Modell 2006 makina
    En İyi Avı:
    Sazan 17 kilo . Turna 11 kg 110 cm.
    Ah dostum ah, bir zaman gelicek yokedicek balikda bulamiycaklar.O insan kiliginda gezen mahluklari kiniyorum. O güzelim doga harikasi yerlere kiyanlar zaten bizden degildir.

Yaptiklarin hos seyler tebrik ve tesekkür ederim. Son ekledigin fotolarda harika dostum.

Son düzenleme: 25 Temmuz 2006
  19. özkan

özkan

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    kırlangıç 1,5 kg
    sinekler çok kötü ıssırıyor, arı sokması vakalarıda oluyor bu sebeplerden dolayı açık havada dere kenarında yatmak biraz can yakıcı olabiliyor.;)

20. simendifer

simendifer Sennur

Özkan, gerçekten harika bir yer, keşke insanlar daha bilinçli olsalar ve burayı yüzyıllarca korusalar... Muhteşem fotoğraflar paylaşmışsın bizimle, çok ama çok beğendim arkadaşım... Duyarlılığın için de teşekkürler...

Bu arada Fakir Baykurt benim de en sevdiğim yazarlardan biridir... Msnimde her gün bir kitap tanıtıyorum kişisel iletimde ve kitap okuyalım mesajı veriyorum... Dün Fakir Baykurt'un "Köygöçüren" adlı kitabı vardı sırada... Mehmet bey ve sen de tam üzerine yazmışsınız... Çok hoşuma gitti gerçekten... Sevgiler arkadaşım... (Bu arada hafta sonu Kabataş'dayız, bilgin olsun)