25.03.2007 Riva Kalkan Avı Organizasyonu

Konu, 'Denizlerimizden Güncel Av Raporları' kısmında SahEmre tarafından paylaşıldı.

1. SahEmre

SahEmre Emre

Favori Kamış:
    Okuma Salina 4.20 Salina 100-200 - Lineaeffe Extreme Cast 4.40 180gr. - Okuma V-System 240 10-40g
    Favori Makine:
    Ryobi Proskyer Nose Power - Shakespeare Mach 1 XT
    En İyi Avı:
    Küçük beyaz; 7 cm. Kuzey batı Antartika Sığlıkları..
    Estağfurullah abi küçük bir şeydi büyük değil.

işallah bekleriz her zaman

2. SahEmre

SahEmre Emre

Favori Kamış:
    Okuma Salina 4.20 Salina 100-200 - Lineaeffe Extreme Cast 4.40 180gr. - Okuma V-System 240 10-40g
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    Arkadaşlar,

Sabah bana bir arkadaşımız özel mesajdan bir bilgi gönderdi.
    Çatalcaya bağlı karaburun köyü sahilinde bol miktarda ve çok iri kalkan çıktığını söyledi. ama yanlışlıkla mesajı sildim. herneyse.

http://koylerimiz.kayyo.com/index.php/Karaburun_Köyü,_İstanbul

şu adresten harita üzerinde tıklayıp gezinerek karaburunun yerini daha net öğrenebilirsiniz. Ayrıca karaburundan batıya doğru ilerlediğiniz zaman, bahsettiğim yalıköy ve kıyıköy taraflarına ulaşıyoruz. Buralara bir gezi düzenlenmesi gerektiğini düşünüyorum ileride. Hem karaburunun coğrafi yapısı dikkatimi çekti dümdüz bir sahilde deniz doğru sokulmuş bir yarım ada gibi bir yer enteresan.

3. Mehmet PEKMEZCİ

Mehmet PEKMEZCİ

Favori Kamış:
    olta
    Ah evet Yavuz abiymiş. :)

4. Emre ben orayı biliyorum Terkos'a 10 km yazın turnaya gittiğimizde gezmek için uğramıştım ama yazın oraları çok kalabalıktı hemen kaçtım oradan :) olta atmadım ama hiç orada...

5. SahEmre

SahEmre Emre

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    sabah mesajda ayrıntılı tarif vardı ama yanlışlıkla sildim kimden geldiğini de hatırlamıyorum. Bir koy tarif etmişti arkadaş çok miktarda kalkan alırısnız hemde bayağı iri alınır falan demişti. Kendiside orada avlanıyormuş ve avlaktan gayet memnunmuş. Bana öyle söyledi.
    Bana yalıköydeki dostumuzda burlarda iri kalkan çıkıyor demişti yer çok yani yeterki tarih belli olsun.

6. harun91

harun91 harun

Favori Kamış:
    shakspeare odysse makina,alba lucky kamış, lineaffe oyster 4.20 ve diğerleri..
    En İyi Avı:
    İsrail sazan istavrit izmarit gelincik
    abi ben size demiştim... karaburun'a gidin diye :)

7. SahEmre

SahEmre Emre

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    öylemi hatırlamıyorum.
    sen nereden biliyorsun orayı
    iyi bir av bölgesimi

8. harun91

harun91 harun

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    abi bizim yazlık var terkos'ta.. ordan biliyorum...kalkan alındığını duymuştum hatta her yaz yüzmeye gideriz..ben bir önceki konuda hüseyin amcaya söylemiştim.kışın palamut filan alıyorlar hatta balık oldu zaman mendirekte yer bulmak zor olurmuş;)

ama sana mesaj atan ben değilim:)

http://www.balikavi.net/forum/showpost.php?p=163694&postcount=50

Son düzenleme: 27 Mart 2007
  9. Mendirek dediğin yer Karaburunun mekezinde bir gemi barınağı var onun orasımı?

10. harun91

harun91 harun

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    evet Hamdi abi orası.olmazsa kumsaldanda atabilirsiniz...

11. Tamam anladım orayı Deniz sezonunda gidilmez oraya kalabalıktan ama şimdilerde gidilebilir...

12. harun91

harun91 harun

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    ben yazın sabah erkenden gidip levreğe atmayı düşünüyorum sabah ve hafta içi :D ama kışın istediğin zaman git bomboş..biz kurban bayramında akşam çinekopa atmıştık birşey çıkmamıştı..balıkçılardan 1 kilo çinekop alıp geldik:D

13. SahEmre

SahEmre Emre

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    Yazlık yer olduğu için yazın kalabalık oluyordur tabiki. Ama bu mevsimde gidilebilir hem haftasonu çok kalabalık olmaz bu mevsimde yazlığına giden 20-30 araç ya olur ya olmaz tahminimce gidersek yer sorunu falan yaşamayız. hatta kumsalından atsakta olur farketmez. kısmet bakalım daha iyi takımlar yapıp daha bol yem almamız lazım yanımıza, ve benim daha iyi bir makine ve kamış almam lazım.

14. Emre oralarda yer sorunu bu mevsimde olmaz inanılmaz uzun sahili var ama hiç avlanmadım..

15. harun91

harun91 harun

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    Hamdi abi ama sahilin bazı bölgelerinde aşırı kum alınmasından dolayı kayaçlaşmış kumlar var haberiniz olsun

16. SahEmre

SahEmre Emre

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    Abi şimdi söyle ben bahsettiğim yalıköye 4-5 sefer gittim. Karaburundan bir 10 kilometre batıda. Kumsalının bir başından bir başına baktığınız zaman görünmüyor zaten görünen yer 5-6 kilometre falan devam ediyor. Daha doğrusu bu kıyı baştan başa kumsal. yani karaburunla yalıköy arasında kumsal olmayan kıyı şeridi çok azdır o da kayalıktır. Dolyaısıyla buralarda av yeri sorunu olmaz ama belki mangal mungal için meakn sorunu olabilir oda illaki bir yerlerde uydurulur. Bence düşünelim bu işi. Hem daha iyi takımlar ve daha uygun yemlerle. Ayrıca ona göre alışverişte yapılır takım taklavat vs.

17. SahEmre

SahEmre Emre

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
  18. serhatcenk

serhatcenk

19. MGB

MGB GOKHAN

Favori Kamış:
    Kamış olta, yapay yemler, sırtıyı pek severim :) ...
    En İyi Avı:
    Umarım yakında İRİ bir LEVREK :)
    Maaşallah, tüm ekibi can-ı gönülden tebrik ediyorum.
    İşte organizasyon dediğiniz böyle olur.
    Hem de ne organizasyon. Umarım en kötü gününüz böyle olur.

Tekrar tebrikler.

20. Göstermiş olduğunuz ekip dayanışması çok güzel :)

Ben olsaydım size gerek kalmadı ama neyse bir dahaki sefere.:D

Hepinizi teprik ediyorum.