3,5 kiloluk Sazan!

Konu, 'İç sularımızdan (Tatlısu) Güncel Av Raporları' kısmında Phenomen tarafından paylaşıldı.

1. Phenomen

Phenomen

Favori Kamış:
    Olta (şamandıra - Yay)
    En İyi Avı:
    Total 4,5 kilo alabalık
    Yer: Amcabey Gölü - Bolu
    Fotoğrafını eklemeyi düşünüyordum ..taa ki suda çırpınan kuzuyu çekmeye çalışırken foto makinamı suya düşürene kadar :) ama inanın çekmesi yarım saat sürdü :) birde yeni aldığım ve denemede olan oltama geldi.. oltaya da yabancıyım :) Yay diye tabir edilen dip oltamla aldım! hepinize kolay gelsin

2. faik

faik

Favori Kamış:
    sadece olta
    En İyi Avı:
    450 gr Kızılkanat
    eee amatör balıkçılık masraflı iş. masrafa bide fotoğraf makinası eklenmiş. ama değer be kardeşim... tebrikler...

3. atesh

atesh

Favori Kamış:
    Olta bazen zıpkın
    En İyi Avı:
    ?
    sağlık olsun. Arkadaşın dediği gibi balık yemenin en pahalı yolu yakalamaktır...

rast gelsin

4. tasim yıldız

tasim yıldız

Favori Kamış:
    olta, kamış
    En İyi Avı:
    sazan 4.638 gr.,1,5 kg çipura
    feda olsun

o balığı tutmuşsun ya foto makinesi feda olsun. bizleri balık yerken görenler "beleşe balık yiyorsunuz" diyorlar ama bir bilseler masrafları.

5. ikus26

ikus26

Favori Kamış:
    makaralı dip.
    En İyi Avı:
    3 kg sazan
    tebrikler volkan
    hakikaten masraflı iş bu.. bende foto makinası aldım balıkların resmini çekmek için ama resmi çekilecek balık yok
    şimdilik manzara fotoları çekiyoruz..

6. Spider

Spider Mert Eren

Eeee artık detay istiyoruz..

Neler yaptık. Nasıl alet edevat yem vs kullandık

anlat bakalım :D :D :D :D

7. smyrna

smyrna Sevil Kurtoğlu

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    olacak inşallah
    Tebrikler.Bereketli bol avlar dilerim :)

8. Phenomen

Phenomen

Favori Kamış:
    Olta (şamandıra - Yay)
    En İyi Avı:
    Total 4,5 kilo alabalık
    işin detayı şu..
    sabah erken saatlerde vardım göle.. soya unu, mısır unu, civciv yemi, vanilya, buğday unu ve yumurta karışımından bir yem hazırladım. bu yem çok doğal bir koku veriyor ve bilindiği üzere de sazanlar yemlerini kokusu ile buluyor. oltam standart bir olta, 30'luk misina kullandım.. misinanın en altına "yay" tabir edilen dip oltasını bağlayıp, dışına hazırladığım yemi çevreledim. genelde bu yöntem kullandığım zamanlar zil kullanmıyorum ben, misina takip ediyorum. İlk bir kaç atışta çok ufak sazanlar geldi, çok hırpalamadan kancaları söküp geri saldım suya. saat 9,30 gibi, yem kontrolü için oltamı çekeyim dedim, yemi tam kıvamında karamamıştım ve oltadan sıyrılıyordu. oltamı elime alır almaz muaazam bir güç çekmeye başladı, arkadaşlarda yardıma geldi, biraz yorduk ilk önce, sonra çekmeye başladık ben oltayı yanımdaki arkadaşa verdim, o makarayı sararken ben de elimle misinayı yavaş yavaş çekmeye başladım (o ara cebimdeki makinamı düşürdüm) sonunda geldi, file ile kenara çektim :)

o yorgunluğa hatta ve hatta yeni aldığım makinama bile değdi o keyif, inanılmazdı :)

9. carpangler

carpangler

Favori Kamış:
    olta
    Tebrikler.Şöyle güzel bir sazan yakalamanın verdiği haz bence de kolay unutulmaz.
    Bu arada yaylı takımla büyük sazan yakalamak zordur anlayışı da buradaki örnekle yıkılmış oluyor.2 yıl önce yaylı takımla kaçırdığım balığı düşündükçe kahroluyorum.Yalnız yaya çok fazla iğne takmak bence o kadar da gerekli değil.Ben 2 ya da nadiren 3 tane kanca bağlıyorum.Bunlardan birinin misinasını yaydan 15-20cm kadar uzak tutacak kadar bağlıyorum ve ucuna da mısır takıyorum.Böylece kokuya gelen balık mısırı rahatlıkla bulabiliyor.

10. Phenomen

Phenomen

Favori Kamış:
    Olta (şamandıra - Yay)
    En İyi Avı:
    Total 4,5 kilo alabalık
    benim yayımda da 4 adet kanca var. çok fazla kanca takılan yaylar, balığı çok hırpalıyor. gereksiz...

11. oguzhan

oguzhan

Favori Kamış:
    σℓтα
    En İyi Avı:
    1.5 кg αуηαℓı ѕαzαη
    Bu geçirdiğimiz yıllarda o balığı tutmak bile başarı tebrikler!:D

12. buraktekinay

buraktekinay Seyyah

Favori Kamış:
    makara,(çıkrık),küspeli,kamış
    En İyi Avı:
    ...........
    bilgi isteği

işin detayı şu..
    sabah erken saatlerde vardım göle.. soya unu, mısır unu, civciv yemi, vanilya, buğday unu ve yumurta karışımından bir yem hazırladım. bu yem çok doğal bir koku veriyor ve bilindiği üzere de sazanlar yemlerini kokusu ile buluyor. oltam standart bir olta, 30'luk misina kullandım.. misinanın en altına "yay" tabir edilen dip oltasını bağlayıp, dışına hazırladığım yemi çevreledim. genelde bu yöntem kullandığım zamanlar zil kullanmıyorum ben, misina takip ediyorum. İlk bir kaç atışta çok ufak sazanlar geldi, çok hırpalamadan kancaları söküp geri saldım suya. saat 9,30 gibi, yem kontrolü için oltamı çekeyim dedim, yemi tam kıvamında karamamıştım ve oltadan sıyrılıyordu. oltamı elime alır almaz muaazam bir güç çekmeye başladı, arkadaşlarda yardıma geldi, biraz yorduk ilk önce, sonra çekmeye başladık ben oltayı yanımdaki arkadaşa verdim, o makarayı sararken ben de elimle misinayı yavaş yavaş çekmeye başladım (o ara cebimdeki makinamı düşürdüm) sonunda geldi, file ile kenara çektim :)

o yorgunluğa hatta ve hatta yeni aldığım makinama bile değdi o keyif, inanılmazdı :)merhaba arkadaşım bana yaptığın hamurun malzemelerinin ölçülerini verirmisin hangi malzemeden ne kadar katmam gerekiyor?+gittiğini söylediğin gölete yada baraja nasıl gidebilirim bana detaylı şekilde bilgi verirsen çok sevinirim umarım tanışırız beraber bir av yaparız

13. okidoki59

okidoki59

Favori Kamış:
    OLTA
    En İyi Avı:
    SAZAN 7 KİLO,TURNA 60 CM.
    salık olsun dostum inşallah birdahaki avının fotoğrafını çekersin.......RASTGELE.......

14. Phenomen

Phenomen

Favori Kamış:
    Olta (şamandıra - Yay)
    En İyi Avı:
    Total 4,5 kilo alabalık

1 kilo civciv yemine 7 adet vanilya, bir avuç kadar soya unu, yine bir avuç kadar mısır unu bu karışımı yaya tutturacak ve dağıttırmayacak kadar normal un... tabi içine 2 adet yumurtanın beyazı...

göl bolu'da amcabey gölü veya taşoluk gölü diye geçer. bolu merkeze 6-7 km bolu merkezden karacasu tarafına gidiyorsun... karacasu da kime sorsan yolu gösterir. 1-2 km kadar yolu biraz bozuk geri kalanı dümdüz asfalt...

umarım birlikte avlanırız.. beklerim bu tarafa!

15. hakantigin

hakantigin

En İyi Avı:
    3 kilo sazan
    3 kilo yu kuş gibi almak için

3 kilo balık zor geldiğine göre makina biraz zayıf kalmış ben Dam Atp 160 ile 3 kiloluk balığı çok rahat alıyorum.....