31.03.2007 sakarya ırmağı

Konu, 'İç sularımızdan (Tatlısu) Güncel Av Raporları' kısmında avcımurat tarafından paylaşıldı.

1. avcımurat

avcımurat murat

Favori Kamış:
    degışık oltalar
    En İyi Avı:
    balıkta geçen butun anılar
    arkadaşlar bugun sabah havanın guzel olmasına aldanıparkadaşlarla balıga gıtmeye karar verdık.zaten coktandır plan yapmamıza ragmen gıdemıyorduk.ankara dan yola cıkmamız uzun surdu.sakarya ırmagına vardıgımızda saat 14:30 olmuştu:D :D daha once hıç gıtmedık ama daha once gıden arkadaşların sıtede yaptıgı tariflerle vede google earth yardımı ıle avlagı kolayca bulduk.bılenler ıcın anlatırsak.sarıobanın ordan cağlayık köyunu takıben yolun sonuna kadar gıttık.yolun en sonundakı evlerın , hemen altına olta attık.daha aşagılara ınmedık.yanımıza yem olarak hamsı ıle tavuk cıgerı almıştık ,tabı bıde kucuk bı çapa,oralardan solcan buluruz dıye.ama ne mumkun:D tabı avlaga vardıgımızda guzel havadan eser yoktu.yagmur çiselemeye başlamıştı.oltaları attık.ılk başlarda hıç bırşey yoktu.gerçı sonlardada bırşey yoktu ama :D hamsıden cabuk vazgeçtık.cunku süyun dibi cok yosunluydu.atılan hamsıler hemen dagılıp olta yemsız gelıyodu.bızde cıgerle devam ettık.ve 16:30 sıralarında bır adet buyukce bı kefal aldık.cok guzeldi.daha sonra bır adette kucuk bır kefal aldık ama onu saldık.ara ara vuruşlar oldu ama başka balık alamadık.yagmurun artması ılede gerı dondük.ancak sakaryada su coktu.oltalar yerınde durmuyodu.bırde arkadaşlar dıp cok yosunluydu.acaba bızmı yalnış yerde tuttuk.yoksa hepmı boyle.oradakı köylulerlede sohbet ettık.amcanın bırı eskıden buralarda bı balık cıkardı.aha su kadar dedı.ama artık pek azaldı.çunku sogan tarlalarına atılan ılaclar balıgı azalttı.mıllet ılacları ırmaga atıyo dedı.cok acı bırşey.neyse arkadaşlar zaten yarından ıtıbaren sezonda kapanıyor.bız bugun pek balık tutamasakta cok eglendık mangal falan muhabbet guzeldi.oraları bılen arkadaşlara bır sorum olacak acaba bız bugun yalnış yerdemı durduk.yalnış yöntemmı kullandık.bırde ankarada solucan nerden cıkartabılırız.:D herkeze mutlu avlar:D

Son düzenleme: 31 Mart 2007
  2. istanbulteam

istanbulteam Alparslan Altan

Favori Kamış:
    Yasal olan tüm oltalar
    En İyi Avı:
    96 adet istavrit
    resim gözükmüyor

3. kuzey-egeli

kuzey-egeli süleyman

Favori Kamış:
    olta&zıpkın free sub golden horn90
    En İyi Avı:
    torik 5kg 65cm
    bende de resim gözükmedi ama sayfayı yeniledim oldu, güzel av tebrikler.

4. erdemyılmaz

erdemyılmaz ERDEM YILMAZ

Favori Kamış:
    DURUMA GORE BİLDİGİM HER TÜRLÜ YASAL MALZEME
    En İyi Avı:
    EŞKİNE 1,5 KG.,56 CM. TURNA
    murat sana anlatmıştım daha önce ben ilk yayına sakaryaya gitmiştim alifuat paşa köprüsünün oraya su dediğin gibi çok akıntılı balığın vurduğunu anlamıyorsun ancak olta dibe takılmış gibiyse ucunda balık vardır çünkü aynı olay benim başıma geldi balık vurmadı dedik oltayı çektik gelmedi ikikişi asılınca balık bize dogru fırladı suyun üstünde misina boşlayınca malum son :( ama sen genede bir balık tutmuşsun tebrikler

5. avcımurat

avcımurat murat

Favori Kamış:
    degışık oltalar
    En İyi Avı:
    sağol erdem abı.valla bu kefal vurunca oltayı aldı goturdu.cok guzeldı dogrusu .ama dedıgın gıbı su cok akıntılı oldugu ıcın balıkların vuruşlarını hıssetmek zor.yemde cıger olunca dagılıyo.bıraz solucanımız olsaydı emınım daha guzel olurdu.ben daha sakın suları sevıyorum.ama yınede guzeldı.bırkac kefal daha alsaydık ıyı olacaktı.artık başka zamana:D

6. iboonline

iboonline

sen ona şükret murat abi

ben dün gittim hiç bişi yakalayamadım bide zaten yağmur yağıyodu su sırf çamur tabi balıkta kayanın altına çekilmiş yada uyuyodur ya be böle rezillik görmedim

denizde hiç olmazsa kaya balığı yakalıyon hehe:D

7. NİHATSUNAR

NİHATSUNAR

Favori Kamış:
    olta ve çapari
    En İyi Avı:
    22 tane sargan
    Tek balıkta olsa muhabbetiniz yetmiştir.

8. kötübalıkcı

kötübalıkcı Nevzat TANRIKULU

Favori Kamış:
    starmax length:2.40m sections:6 casting weıght:40-80 g
    Favori Makine:
    Albacore-JP 1000
    En İyi Avı:
    4.65 kilo 65cm tatlısu kefali -- 2,5kg aynalı sazan
    tebrikler

bu mevsimde kefal, gerçekten tebrik ederim.bende 31 /03 te gittim ama yemle alamadım, çırpma denedim sonuç maalesef.
    solucan işine gelince
    çiftlik kavşağından istasyona doğru giderken yolun ortasında sola dönüş var aoç nin oradaki görevliden izin alıp içeri gireceksin direk devam et söğütlere doğru sol tarafında kazılan yerleri görürsün. bizede bırakırsan sevinirim:) rasgele

9. avcımurat

avcımurat murat

Favori Kamış:
    degışık oltalar
    En İyi Avı:
    verdiğin bilgi için.sagol.yalnız arkadaşlar uyaracaktır ımza ayarların konusunda.:D ben sadece 6 aydır ankaradayım.adresı tam tarif edersen sevınırım.:D

10. eozsoyeri

eozsoyeri Erdem Özsoyeri

Tebrikler..Bu Google Earth en çok biz balıkçılara yaradı galiba:)

11. Conqueror

Conqueror Ahmet Fatih Eryılmaz

Favori Kamış:
    Silstar at makara 50 lik , Silstar Bx makara 50 lik ,Silstar 2,70 m iki adet kamış
    En İyi Avı:
    100 gr israil sazanı
    güzel av tebrikler , paylaşım için teşekkürler