32 Kg. Kılıç balığı ile üç saat süren mücadele.

Konu, 'Denizlerimizden Güncel Av Raporları' kısmında orhan kucukbicmen tarafından paylaşıldı.

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. orhan kucukbicmen

orhan kucukbicmen Orhan Kucukbicmen

Favori Kamış:
    El ile balık avlarım, bu şekilde avlandığım için çok mutluyum.
    Favori Makine:
    penn
    En İyi Avı:
    32 kilo Akdeniz kılıcı.

Çok teşekkürler sevgili Hakan kardeşim, işte deniz ananın bazen ne vereceği belli olmuyor, bu güne kadar hepimizin oltalarına çok büyük balıklarda vurmuştur ama bizlere hissettirmeden misinayı koparıp gitmişlerdir, bu sefer gailp gelen bizler olduk,:) sevgiler hoşçakal.:) :) :)

2. cankiri

cankiri kenan

En İyi Avı:
    Lüfer
    abi yeni okudum yazınızı bi ara kaçırcaksınız sandım:)servet-i funun gibi adamsınız demek istiyorum kızmassanız:)

3. orhan kucukbicmen

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    penn
    En İyi Avı:
    32 kilo Akdeniz kılıcı.
    Sevgili Kenan kardeşim çok teşekkürler, inşallah bir gün gelir sizlerin oltalarınızada takılırlar,kızmam Kenan kardeş,:) her kezin farklı değerlendirmeleri var yalan yazılanların dışında gönülden söylenen her kelimeye saygı duyarım,:) yalana ve iftiraya hayır, :)
    Sevgiler hoşçakalın.:) :) :)

4. unexpected

unexpected HAMZA

üstadsın.. tebrikler.

5. orhan kucukbicmen

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    penn
    En İyi Avı:
    32 kilo Akdeniz kılıcı.
    Çok teşekkürler hamza kardeşim, çok tecrübeli olmanın bir avantajı tutmuş olduğun balığı kaçırmamak,:) bunu ben öğrendim ama nasıl öğrendin dersen ,:)
    balıkları kaçıra kaçıra.mrsparkle mrsparkle mrsparkle
    Sevgiler hoşçakal.:) :) :)

6. befalcon

befalcon Sinan

Favori Kamış:
    Okuma V-System 2.70 10-40
    Favori Makine:
    Daiwa Megaforce 2500
    En İyi Avı:
    Dağ Alası 26 cm.,, Torik 3 kg
    Acaba hangi makine ve kamış böyle balığı çekebilir di ki? Elle avlanmak bir erdem...

7. orhan kucukbicmen

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    penn
    En İyi Avı:
    32 kilo Akdeniz kılıcı.

Sevgili Şahin kardeşim çok teşekkürler ben burada kamışla avlanmanın iyi olmadığını söyleyemem, ben çocukluğumdan beri el oltaları ile avlandım, kıyıdan avlanırken misinamızı ya kasnağa yada kalın kamışlara sararak atardık, sonra tekneden sırtı avlarına başladım gene takımı kocaman mantara veya dasitesi yüksek sağlam straforlara sararak bugünde hala yaptığım gibi öyle avlanırım, hedef balığım palamut, sinarit,barakudaysa ön misina yani beden için 0.35 asso misina yeterli olur, eğer Torik, Akya, akşamşarı barakuda için duruma göre 0.40-0.50 civarkarında bir beden kullanırım, yeteri kadar kalama açarım ve ana misinam 400 metre civarındadır, büyk balık vurduğu zaman ilk başta açılmış hazır kalamayı salarım sonra yetiştirirsem ana misinanın sarıldığı mantardan salmaya başlarım eğer salmaya yetiştiremezsem mantarı denize atarım ve takip etmeye başlarım, mantardaki sarılı misina bitmez balık bunun hepsini zaten çekemez ve bir müddet sonra suyun sürtünme kuvvetiyle misinayı çekemez hale gelir ve balık durur, sonra çatlar, bu sistemi bizim buralarda Babakale taraflarında profi balıkçılar büyük orkinoz takımları kullanarak yaparlar yalnız balık yemi alıp hareketlenmeye başladığı an kocaman bir leğende olan misina veya kalın naylon ip kendi halinde leğenden boşalmaya başlar bu an çok tehlikelidir eğer ayaklara falan dolaşırsa hiç affetmez ve ölüme yol açar, eğer bu şekilde akya, orkinoz veya kılıç avı yapacakların teknelerinde kamış ve makinalar en büyüklerinden olur makinalara sarılan ip 1000 metre kedardır, zaten bu avları belgesellerde izliyoruz, bunları anlatmamın nedeni küçük kamışlarla sırtı avında büyük balıklar yakalamak çok zordur, bizim oltamıza takılan 32 kiloluk Zargana azmanı, Ak deniz kılıcını 035 misinaya hiç yük bindirmeden elle aldık, buda tam üç saat sürdü, burada şu gerçeğide açıklamak isterim ben uzun senelerden beri sırtı ile balık avladığım için her an çok büyük balık gelecek gibi hareket ederim, her avımda bu önlemleri alırım, bu balık gene oltama takılsa onunla fazla nücadeleye girmem takımı atarım suya ve balığı takip etmeye başlarım bununda zamanla oluşan tecrübeler bu zmanlarda devreye girer ve avcıya avantaj sağlar, ben daha ziyade sırtıda toriklerin peşinde koşarım ve koşmaya devam ediyorum,sana da güzel avlar dilerim, sevgiler hoşçakal. :) :) :)

8. befalcon

befalcon Sinan

Favori Kamış:
    Okuma V-System 2.70 10-40
    Favori Makine:
    Daiwa Megaforce 2500
    En İyi Avı:
    Dağ Alası 26 cm.,, Torik 3 kg
    En erken haftada bir balığa gidebiliyorum. Kıyıdan avlanmama rağmen Büyük balığı hedefliyoruz. Olcaksa tam olsun diyerekten:rolleyes: . Tecrübe kazanmak için daha çoook poyraz yememiz, iliklerimize kadar titrememiz lazım. Verdiğiniz bilgiler için teşekkürler.:clap2:

9. orhan kucukbicmen

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    penn
    En İyi Avı:
    32 kilo Akdeniz kılıcı.
    Sevgili Sinan kardeşim ben de bu güzel yorumların için sana çok teşekkür ederim, balıkçılıkta olmazsa olmaz çok faktörler vardır, ilk başta balık tutmasını seveceksin, av anında çok sabırlı ve sırnaşık olacaksın, hedefine ulaşmak için çok pes etmeceksin, av esnasında bol bol değişik meralar. takımlar ve yemleri de deneyeceksin balık tutmak için uğraşacaksın,:) :) :)
    İnşallah bir gün gelir senin oltana da takılır sevgiler hoşçakal.:) :) :)

10. shadowpane

shadowpane Hakan

Favori Kamış:
    Shimano Antares/Vengeance/SuperAero Lineaffe_Spider Surf Okuma_VSystem/hellios/x-safina
    Favori Makine:
    Daiwa_Entoh/Ballistic Shimano_Aernos/KİSU/BULL'S AlbaStar.Pasha 60
    En İyi Avı:
    Yayın/Turna/Alabalık Eşkina/Levrek/Palamut/Lüfer/Kalkan
    diğer güncel konunuzu okurken bu konuyada değinmek istedim,

böylesine usta ve tecrübeli avcılarla aynı ortamı paylaşmaktan gurur duyuyorum,

kendimi ...bantv izliyor gibi hissettim, yurtdışında seyretmiş olduğumuz avlardan konu olarak fark yok, ama burada tamamen size özel bir durum var, avınızı mekanik bir ekipman kullanmadan tamamen kas gücü ve hislerinizle avlamışşınız,

yeni ve acemi bir üye olarak sizleri tebrik ederken bile mahçubiyet içerisindeyim, sağlıklı, nice güzel avlara diyorum.

11. orhan kucukbicmen

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    penn
    En İyi Avı:
    32 kilo Akdeniz kılıcı.

Çok güzel, çok güze!.....sevgili Hakan bu kadar güzel övgülerin için çok teşekkür ederim, fazla bir şey yazmayacağım,:) sizleri çok seviyorum ve sayıyorum sevgiler hoşça kalın.:) :) :)

12. FatihCanerÖzcan

FatihCanerÖzcan Fatih Caner Özcan

Favori Kamış:
    LINEAEFFE SPIN KAMIŞ 3.20 Bi abimin hediyesi :)
    Favori Makine:
    Balzer EH35 / Okuma ARGO SLL500
    En İyi Avı:
    KöpekBalığı 1metre 78cm | 56cm Sudak | 3 Kilo Yerli sazan |
    o nasıl bir balık o nasıl bir anlatımdır abim ya muhteşem sanki balığı ben tuttum gibi hissettirdin :)

13. bulut1383

bulut1383 ilyas

En İyi Avı:
    lüfer
    ya orhan usta nedesm bilimyorumaslında bütün güzel kelimaleri kullanmam lazım ben size tek keliyle harika bir av diyorum

14. muratc

muratc murat

fotoğraflara bakarken gözlerime inanamadım. gerçekten müthiş bir balık ve av hikayesi. anlatım zaten muhteşem. tek kelimeyle harikasınız orhan abi. (altınoluk civarında çok denize girdim, yüzerken böyle bişeyle karşılaşsam kıyıya nasıl çıkardım bilmiyorum:) )

15. orhan kucukbicmen

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    penn
    En İyi Avı:
    32 kilo Akdeniz kılıcı.

Çok teşekkürler Fatih kardeşim, bazen denizden ne çıkacağı belli olmaz......Onun için misinayı hiç bir zaman parmağına dolamamak lazım.
    İnşallah bir gün gelir senin oltana da takılırlar.
    Sevgiler rast gele.:) :) :)

16. merkury33

merkury33 HASAN

Favori Kamış:
    tahta, el oltası
    Favori Makine:
    mercury90
    ben de gecen sene bir solukta okumustum. Ama cevap yazmak simdiye havale oldu. butun yazılarınızı toplasak esi bulunmaz bir kitap olur.

17. orhan kucukbicmen

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    penn
    En İyi Avı:
    32 kilo Akdeniz kılıcı.
    İnşallah sana da rast gelir İlyas kardeşim.
    Sevgiler hoşça kal.:) :) :)

18. orhan kucukbicmen

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    penn
    En İyi Avı:
    32 kilo Akdeniz kılıcı.

Sevgili Murat kardeşim, bizim bulunduğumuz denizlerde devasa orkinozlar, kılıç balıkları, akyalar, köpek balıkları sinaritler, lambukalar var, oltamızı denize bıraktıktan sonra neyin geleceğini tahmin etmediğimiz bir gündü, palamutu beklerken gelen bu Akdeniz kılıncı hayatımızdaki en büyük balık oldu.

19. .:EmR@H:.

.:EmR@H:. Emrah

Favori Kamış:
    AlbaStar 3.00 spın 60gr
    Favori Makine:
    SeaHawk sa50 5 bilye
    Bende daha yeni okudum avı harika bir av olmuş,okurken adeta ben tutuyomuşum gibi hissettim ama anlatım bitince bi baktım balık falan yok :)) acemi bir balıkcı olarak haddim olmasada tebrikler Orhan abi

20. orhan kucukbicmen

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    penn
    En İyi Avı:
    32 kilo Akdeniz kılıcı.

Çok teşekkürler sevgili Hasan kardeşim, işte burası benim kitabım bide ben canlı olarak yaşamım boyunca sizlerin sorularınıza cevap vereceğim, bence buradaki bu benim kitabım hem bedava hemde devamlı değişen balık avları ve haberleri ile.:) :) :)

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.