4 Bela Birader, Bir Dunya Rekoru ve Memleketimiz Sularinda Trakonya Ailesi

Konu, 'Denizdeki Canlılar' kısmında Huseyin Alp Arslan tarafından paylaşıldı.

1. geneben

geneben Aşkın

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    Deniz turnası 70 cm 900 gr.
    Valla süper çok gurur verici diğer resimlerin özellikle Yunan ve Hırvatistan olup en büyüğünün Türk ismiyle geçmesi çok keyiflendirici ellerine sağlık dahasına rastgele.

2. crazy_fısher

crazy_fısher burak sökmen

Favori Kamış:
    zıpkın,olta,
    En İyi Avı:
    5kg levrek:)3,5 kilo beyaz laos(kum gridası)
    Ben sana tecrübelerimden bahsedeyim:D:DBoyu büyüdükçe ağrı acısı ve süresi artıyor:D:D:DAma bilim daha iyi bilir:eek:

Hüseyin abi eline sağlık.Yine sana yakışır bi konu ve anlatım;)

3. Arkadaşlar Üstadımız Hüseyin bey emek harcayıp güzel bir paylaşımda bulunmuş..Bu kıymetli paylaşımdan faydalanacak arkadaşlarımız adına konu harici mesajlarımızı ilgili bölümlere yazalım..Sohbet için ise Konular harici bölümümüz 7/24 hizmettedir..

Bazı konuyla alakasız mesajları konular haricine taşıdım..Bilgilerinize

NOT:Bu mesaj amacına ulaştıktan sonra kendini imha edecektir..

4. sedatk

sedatk Sedat

abi bunu sırtıyla mı yakaladın?

5. sedatk

sedatk Sedat

boncuk gibi bişilere var :D :p

6. sedatk

sedatk Sedat

üstad sağolsun çok değerli bilgileri bizler ile paylaşmış;) allah razı olsun

7. Huseyin Alp Arslan

Huseyin Alp Arslan Huseyin Alp Arslan

Favori Kamış:
    olta ve oltadan baska hic bir sey
    En İyi Avı:
    22 kg Kingfish
    Sevgili Sevil Hanim,

Kusura bakmayiniz.Bu paylasimlari genelde isten geldikten sonra, gece gec vakitlere kalarak hazirliyorum , oldukca zaman aliyor ve bittiginde neredeyse hic uyumadan ertesi gune basliyorum. Tabii ertesi gun is cikisindan eve dondugumde soyle cabucak yorumlari okusamda uykusuzluktan bezgin oldugum icin yatagin yolunu tutuyorum.Kisaca bir paylasimi actiktan sonra en az iki gun ortalikta gorunemezsem nedeni budur.:)

Her zamanki gibi comert ve nezaket dolu yorumunuz beni elbette cok sevindirdi. Zaten bu benim amator gonlumun kendime kalan en buyuk tadi.Dostlarimin calismalarimla ilgilenmesi ve begenilir bulduysalar bu begenileri paylasmasi cok buyuk bir ruhsal tatmin. Eskiye nazararn su siralarda oldukca yogunum. Artik muhabbete pek katilamiyorum. Insaallah ona da zaman bulacagim gunler tekrar geri gelir. Ben de az da olsa icerikli paylasimlar cikararak Amator Balikciligin bu cok degerli meraklilarinin gonullerine faydali bilgiler ve hazlar ekecek, onlarin ilgilerini kiskitacak isler cikarmaya ugrasiyorum. Aslinda yuz tane kisa ve tam olarak vermek istedigini verememis paylasim yerine kalici ve her okuyana omur boyu kullanabilecegi icerikle donanmis calismalari tercih eder oldum.Zamanim olsa da dahasini cikarabilsem.

Sevgili Sevim Hanim,

Amator balikcilik benim icin sadece oltayi denize atmak hic bir zaman olmadi. O baliklar uzerine kitaplar arasinda gecen zamandan tutun, karismis bir misinanin sabirla ve derin konsantrasyon ve hatta meditasyonla cozulmesi icin verilen saatlere kadar zevkle yasanan cok yonlu bir yasam bicimi benim icin. Yillar yili pek fazla kimseyle bu cesit bir derinlikle paylasilamadigi icin bugun boylesine degerli dostlar bulmak ve onlarla amator balikcilikla buyulenmis bir kalbi paylasmak benim icin buyuk bir nimet, buyuk bir bosalim.

Sizin gibi cok degerli ve samimi yureklerle bulusmak benim icin buyuk onurdur, hele boylesi sicak mesajlar almak buyuk bir mutluluga donusmekte...

Cok cok tesekkur ederim. Gorusmek umuduyla saglicakla kaliniz.

Saygilar.:)

8. Huseyin Alp Arslan

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    22 kg Kingfish
    Sevgili Erdal, degerli Ustadim,

Ilgine ben tesekkur ederim.Bu mesgaleye faydali olabilmek en buyuk amacim. Ancak sanilmasin ki bu tek tarafli sadece ogretmenlige soyunulan kibirli bir ugras.Her paylasimimda ben de yeni bir seyler ogrenirken, sizlerin paylasimlarinizda da her zaman beni bir adim daha ileri goturuyor ve bu buyunun daha derinlerine cekiliyorum.Zaten birlikteligimizin en guzel ve en tatli meyvasi da bu.

Bu ortami saglayip, emegi gecen , zamanini harcayan senin gibi dostlara tesekkuru borc biliyorum.

Saglicakla kal kardesim.

Rast gelsin.

9. Huseyin Alp Arslan

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    22 kg Kingfish
    Her zamanki ilgi ve alakayla dolu dostlugun icin ben tesekkur ederim degerli kardesim Koral.

Sevgiyle kal.:)

Rast gelsin.

10. Huseyin Alp Arslan

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    22 kg Kingfish
    Her zaman dedigim gibi cok degerli Gurol Baba,

Iki kelime de olsa paylasimimin senin sicak gonlune ulastigini bilmek benim icin buyuk mutluluk.:) Eskisi kadar aranizda olamiyorum, kusuruma bakma. Sakin yanlis da anlama.Bir insanin fiziksel sinirlariyla ilgili bir konudur bu. Asla dostluga ve sevgiye kayitsiz kalmak degildir.Illa da methiyeler duzmek zorunda kimse degil.Ama dostlarimdan haberdar olmak onlarla iletisimin kopmadigini bilmek cok guzel.

Umarim sagligin keyfin yerindedir. :)

Keyifle , saglik mutlulukla kal degerli Abim...

Rast gelsin.

11. Huseyin Alp Arslan

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    22 kg Kingfish
    "Allah razi olsun" deyip , en guzelini soylemissin sevgili Mahir Baba , degerli Ustadim...:) Cok tesekkur ederim. Sizin yorumunuzla sizden el almis gibi olmak buyuk mutluluk ve onurdur.

Daha nice paylasimlarda birlikte olabilmek arzusuyla, saglik ve afiyetle kaliniz.
    Bogaza, Anadoluhisarina ve Kanlicaya sevgilerimi iletin.

Allah(CC) sizden de razi olsun...

Rast gelsin.

12. Huseyin Alp Arslan

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    22 kg Kingfish
    Cok tesekkur ederim sevgili Mesut,:)

Umarim bu seneki turna sezonun iyi gidiyordur.Paylasimlarinda bulusabilmek umuduyla sevgi ve saygiyla kal degerli dostum.:)

Rast gelsin.

13. Huseyin Alp Arslan

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    22 kg Kingfish
    O ne bereketl;i bir kova olmus oyle sevgili Askin...:eek:

Tebrik ederim.38cm mercan bizim sularimiz icin oldukca degerli, takdir edilecek bir av. Degerli yorumun icin tesekkur ediyorum.Trakonyaya gelince, paylasimda da ifade ettigim gibi biraz dikkat , biraz gerekli malzemeyi yaninda bulundurmak meselesi. Bunlara dikkat edersek zararli olabilecegine hic ihtimal vermiyorum.Boylesine degerli baliklardan gerektigince faydalanamamak bence en buyuk zarar.Goruyorsun bilen nasil ihtimam ediyor ve sana bir yol acmaya calisiyor bu balikla bulusabilmen icin.:)

Yukardaki av da oldugu gibi berektin hic eksilmesin dostum.Keyifle kal.Senden haber almak her zaman buyuk mutluluk.

Sevgilerle ...

Rast gelsin.

14. Huseyin Alp Arslan

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    22 kg Kingfish
    Sevgili Nihat Abi, gecmis bayraminiz mubarek olsun.Nasilsiniz...

Degerli yorumunuz icin cok tesekkur ederim.Sizinle tekrar birlikte olmak cok guzel.

Simdi balik zamani.Umarim denize kacabiliyor ve guzel avlari bulabiliyorsunuzdur...

Size saygilarimi sunuyor ve gonul dolusu "rast gelsin" diyorum.

Saglicakla kal degerli Abim...:)

15. Huseyin Alp Arslan

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    22 kg Kingfish
    Ben tesekkur ederim sevgili Yucel...

Faydali olduysa elbette cok mutlu olurum. Amacim hep size degerli ve titiz calismalarla gelebilmek, elimden gelen katkiyi sunabilmek.Sizlerin nazik destegi ve dostlugu motivasyonum ve dayanagim. Bunun icin tekrar tesekkur ediyorum dostum.

Gorusmek dilegiyle, saglicakla kal.

Rast gelsin...

16. hakan28

hakan28 hakan

Favori Kamış:
    kamışlar, el oltaları
    En İyi Avı:
    Levrek, çipura
    Hüseyin bey, çok değerli bilgileri bizimle paylaştığınız için çok çok teşekkür ederiz.

17. Huseyin Alp Arslan

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    22 kg Kingfish
    Sevgili ve cok saygi deger Ogretmenim,

Cok buyuk iltifat etmissiniz, cok tesekkur ederim. Ilgi ve konsantrasyon alaniyla ilgili konular bunlar sevgili ogretmenim. Sizlerden ogreniyoruz, sizin gibi bu isin ilmini yapmis degerli buyuklerimizin actigi kapilardan, calismalardan faydalaniyoruz, boylece ogrenirken, ogrendiklerimizi paylasiyoruz. Ortak bir meyva olusturuyoruz. Hepimiz bir tuglayi tasiyor, kendi capimizda bir bina oruyoruz. Biri temelini atmis, oburu uzerine koymus, bizimde harcina parmagimiz degerse mutlu oluyoruz.

Kopru olmak istiyorum ogretmenim.Baska bir tarzla daha modern ve daha amator tutkularla bezenmis bir amator balikciliga kopru olmak istiyorum.Cok potansiyel var. Cok guzel arkadaslar var.Cok guzel seyler yapilabilir.Ahh hayallerimi bir bilseniz... Hayatta en sevdigim sey amator balikciligim ve denizler oldu.Bunun icin gercekten bir seyler yapamazsam gozum arkada gider. O yuzden ugrasiyorum. Kadro lazim.Bazen baliga giderken bir fotograf cekebilecek insani bulmaktan acizim. Elimde ne paylasimlar var ama onlari getirebilecegim yere kendi teknik bilgim yetmiyor.Zaman ve para bu kadar karsiliksiz bir ise feda olsun diyoruz ama bazen bunlari bulabilmek o kadar zor ki... Gene de ugrasmaktan ve hayal etmekten, hayal ettigim isleri cikarmaktan vaz gecmiyecegim. Umarim duslerimde ki manaya ulasacak meyvalar verebilirim ve faydali olabilirim.Allah utandirmasin.

Su yasima geldigimde kendi kendime baliklara ve denizlere duydugum aski aslinda ne kadar bilincsiz farkinda olmadan yasadigimi fark ediyorum. Benim gibi bu isin delisi bunun bilimini yapabilmeliydi. Oysa ki hep baska konularda once var olmaya calistik. Keske iki universite biterecegime su urunleri uzerine ihtisas yapsaydim. Keske bu isin docenti, doktoru, arastirmacisi olsaydim.Insanlar gercekten tutkuyla sevdikleri icin yasamali ve omurlerini korkmadan onun icin harcamali... Ama bunu ogrenebilmek bir omru yasamakla mumkunmus. Keske daha once fark edebilseydik.

Iste boyle ogretmenim.:) Kusuruma bakmayin. Biraz dertlesmek istedim.

Verdiginiz guc ve gostermis oldugunuz nezaket icin cok tesekkur ederim. Essiz bir buyugum ve cok degerli bir dostumsunuz.

Sevgiyle kaliniz.

Gonlunuzdekine rast gelsin.

18. Huseyin Alp Arslan

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    22 kg Kingfish
    Cok tesekkur ederim sevgili Sedat kardesim,

Ne kadar paramiz olursa degil ne kadar bilirsek o kadar zenginiz ve o kadar zengin bir yasamimiz var. Yaptigi ise tutkulu olmali ve yaptigi iste sinirlarini zorlamali insan.Iste bende balik ve balikcilik askimi su gurbet ellerde sizlerin guzel yuregiyle tutugum baliklari, ve baliklarla ilgili bulduklarimi paylasarak geciriyorum.Ilginiz ve alakanizla birlikte olabilmek buyuk lutuftur.

Cok tesekkur ederim. Dahasinda bulusabilmek umuduyla. Saglicakla kal.

Rast gelsin.

19. Huseyin Alp Arslan

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    22 kg Kingfish
    Sevgili dostum Levent,

Elbetteki paylasacaksin.En bilinen konulari bile kalbinden , kendince ve tutkuyla ifade et inan oyle anlamlara ve oylesi guzelliklere tasinir ki.Hem gorursun benzersiz bir ozgunlugude bulursun onlarda. Hasretle bekliyor olacagim. Yardima ihtiyacin olursa mesajlasmaktan cekinme. Elimden geleni yaparim.

Daha nice paylasimlarda bulusabilmek umuduyla degerli dostum.

Saglicakla kal.

Rast gelsin.

20. Huseyin Alp Arslan

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    22 kg Kingfish

Cok tesekkur ederim sevgili Gokhan,

Sizde benim gonul dostlarimsiniz.:) Ilginize alakaniza nezaketinize tesekkur ederim. Daha nice paylasimlarda bulusabilmek umuduyla saglicakla kal degerli dostum.

Rast gelsin.