47 cm Sudak...

Konu, 'İç sularımızdan (Tatlısu) Güncel Av Raporları' kısmında loflaz tarafından paylaşıldı.

1. loflaz

loflaz

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    Sudak ,52cm ,1.450 kg
    Herkese selam ,daha önce gece Sudak avıyla ilgili konu açmış ve rapor yazmıştım.Ama bu defa balık var:D Dün saat 20:30 gibi Nevzat abiyle buluştuk yine yemlerimzi aldık yola koyulduk saat 21:00 gibi avlaktayız.Oltaları suya attık ,çok güzel bir hava ve her zaman olduğu gibi etrafda insanlar var.Yaklaşık 1 saat sonra bir zil çaldı ve makinayı sarmaya başladım ,sanki çok kuvvetli çekiyor gibi geldi ,Nevzat abi dedim Senatör geliyor.Zilin sesine göre biraz zor ama çek bakalım dedi.Dediği gibi orta boyda bir sudak almıştık.Bu kısmı acemilik haneme yazın:D Bundan yarım saat geçmeden diğer oltamda bağlı olan zil öyle bir çalmaya başladıki hiç boşluk vermiyor ama sürekli hopluyor.Nevzat abi bak dedim ,oda bakacağına çek dedi:D Hemen asılmaya başladım ama balık inanılmaz geziyor sağ-sol ,çok da iyi atmışımki çek çek bitmiyor ,biraz da heyecan yapmışım ama bunu anlatamam siz bilirsiniz arkadaşlar.Abi dedim ışığı suya tut balığı görmek istedim suda kıyıya doğru çekişi yavaşlattım balığı sakinleştirmek için ve göründü ,o kadar güzeldiki suyun içinde ,ama ne kadar güzel olsada karaya çıkarmalıydım onu ,asıldım balık ellerimde ,elime alınca daha büyük olduğunu farkettim.Daha sonra Nevzat abide bir tane normal boy aldı ve saat gece 2 olmuştu toparlanıp evin yolunu tuttuk.Evde ölçtüm balığın boyunu 47 cm geldi. O saatte tartamadım ama 1 kg civarında idi,sanırım.Herkese daha iyi avlar diliyorum...[​IMG][/URL][/IMG]
    [​IMG][/URL][/IMG]

2. 35TİLKİ

35TİLKİ

Favori Kamış:
    SADECE OLTA
    En İyi Avı:
    700 GRM ÇUPRA
    valla tebrıkler guzel bı av olmuş fırında super olur o şimdi :p

3. promap

promap

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    Balina yemdi...
    Tebrikler güzel bir av olmuş...
    Balığı acaba hangi yemle yakaladınız? Ve nasıl bir olta düzeneği kullandınız acaba...

Sevgi ve Saygılarımla...

4. ufukkula

ufukkula ufuk

En İyi Avı:
    Henüz yakalamamış olduğum
    Hocam tebrikler..yalnız biraz açarsanız yemn-teknık iğne. vs. daha ayrıntılı..iyi olur.

5. Oztemiz80

Oztemiz80

Favori Kamış:
    el oltası
    En İyi Avı:
    1 kg sudak 1,5 kg kadife
    Tebrikler Levent kardeş bu sudakları gördükçe içim gidiyor 2 yıl öncesine kadar bizim gölümüzde de vardı her akşam iş çıkışı birkaç tane tutar evde hazır olan salatamla beraber götürürdüm ama gölümüzde artık yok ve bu balığı çok seviyormuşum bitince anladım.Kim attı ki sanki güzelim gölümüze gümüş ve israil sazanını.
    Ayrıca balığı Altınapa da mı yakaladınız hangi yemleri kullanıyorsunuz?

6. loflaz

loflaz

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    Sudak ,52cm ,1.450 kg
    Arkadaşlar hepinize çok teşekkür ediyorum.Sorularınıza cevap vereyim.Heycandan tertibi yazmayı unuttum :) Yem olarak canlı yem kullandım.Ama fleto da kullanılıp sonuç verdiğini gördüm.1-2 ay sonra at-çek te iyi sonuç verir.En uçta 15-25 gr kurşun fır döndüyle arası 100-120 cm ,arada 2 adet 15 cm köstek ,yalnız kuşunun üstündeki kösteğin kurşunla mesafesi önemli 50 cm civarında olmalı ,zemin otlu ise yem saklı kalabilir.İğneler çok küçük olmamalı 2/0 ,1/0 ,1,2,3,4 numara arasında balığın durumuna göre değişebilir.Avlak altınapa ama çok verimli değil ,tam 7 gün üst üste gitmenin sonucunda bu balık geldi.Ama tabi herşey kısmet:) Herkese rastgele.....

7. kovboy

kovboy MESUT

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    89cm turna 4,350kg
    tebrikler güzel balık