7.10.2006 dikilitaş göleti

Konu, 'İç sularımızdan (Tatlısu) Güncel Av Raporları' kısmında 17sazanturnaprof tarafından paylaşıldı.

1. 17sazanturnaprof

17sazanturnaprof

Favori Kamış:
    Olta,barikat
    En İyi Avı:
    50cm turna / dikilitaş göleti
    Cumartesi günü babamın yoğun olan işlerinden dolayı Alt komşumuz ve 7,8 yaşlarında oğulları ile dikilitaş göletine gitmeye karar verdik. Sabah 6:00 gibi yola çıkarak saat 7:30 gibi göle varıp oltalarımızı atmaya başladık mevkimiz kayalık bölgelerin tam karşısında oluşmuş burun bölgeydi. Önce konserve mısır ile yemeledikten sonra 8 tane dip oltamıza solucan takıp salladık ve zillerimizi taktık. Saat 8:00 gibi derken göletin sığ böllerinde ben at-çek yapıyordum turna için bir anda oltamda ağırlık oludu 45 cm lik turnayı kıyıya çektim çevreden herkes çok şaşırdı duyduğuma göre uzun zamandır turna çıkmıyormuş tabi buda bana biraz moral oldu derken ilk zilimiz çaldı ve alt komşumuz pek anlamadğından oltayı bana verdi gerçekten oltada iri bi balık vardı bir süre balığı yordum ve ardından yavaş tempoda kıyıya doğru çektim ve hasan amca kepçeyle aldı. Saat 10:00 civarında 2. bir zil sesi duyar gibi olduk ama zil sustu ardından küçük arkdaşımız emre furkan abi zil çalıyor dedi ve hemen koştum bu oltayı sığ bölgeye atmıştım ve balığı yaklaştırınca görebiliyordum yalnız balığın karın bölgesi yere sürtüodu kurtulmak üzereydiki yine yenik düştü ve akşam üstüne doğru 1 kadife 2 tanede ufak sazan alıp avımızı sonuçladık. Malesef fotoraf makinemiz digital olmadığından anca evimizin bahçesinde çekebildim saygılar

2. DR_BLOoD

DR_BLOoD

furkan tebrikler elerine kolarına salık ama bir şeye dikkat ettimde imzada yazın nekadar uyarıçı ve güzel ama kendin salmamışın ufak balıkları elindeki turna ufak kaç cm o kadife balığı ve altındaki sazan ufak değilmi onlar...

3. 17sazanturnaprof

17sazanturnaprof

Favori Kamış:
    Olta,barikat
    En İyi Avı:
    50cm turna / dikilitaş göleti
    Abi turna 45cm di ama alttaki sazanlar ufaktı biraz kötü oldu yaptığım ama söz bir daha böyle avları geri salmayı ihmal etmem

4. Gereken mesaj verilmiş ve alınmış...
    Her ikinizede duyarlılığınız için teşekkürler.
    Furkan senden daha iyi avlar bekliyoruz

5. omur78

omur78

Favori Kamış:
    KAMIŞ
    En İyi Avı:
    TURNA 3,80 Kg. 1997 Gölbaşı
    Evet arkadaşlar ufaklıkları bırakalım ki iri iri kiloluk sazanlar,kadifeler olarak bize geri dönsünler duyarlılık için kendi adıma teşekkür ederim keyifli avlar dilerim sevgiler saygılar.