7.300 kg lık LEVREK

Konu, 'Denizlerimizden Güncel Av Raporları' kısmında mder55 tarafından paylaşıldı.

1. deep ocean

deep ocean

Favori Kamış:
    SURF Kamış
    En İyi Avı:
    kefal : 1,100 gr. Eşkine: 1 kg.
    ERAY ABİ: Sorularımıza verdiğiniz değerli cevaplardan dolayı Arkadaşlarımın adınada çok teşekkür ediyoruz hedefiniz balığınız inşallah 10 kilo olur. karadenizde olduğunu biliyorum.

2. özgürdeniz

özgürdeniz

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    Lahos 1.100 gr.
    Tebrikler

Ellerinize sağlık, beni heyecanlandırdınız, sahteylemi aldınız canlıylamı aldınız belirtirseniz sevinirim.

3. excalibur

excalibur

Favori Kamış:
    olta
    Öncelikle imza ayarlarından gerekli bilgilerinizi girip eksiklerini tamamlasanız , sizi tanısak.

Sonra balığın ağzından çekilmiş resme iyice bir baksanız ;) daha da olmadı 41 numaralı mesajı okusanız, sanırım cevabını bulursunuz :)

Son düzenleme: 15 Eylül 2006
  4. kral balıkçı

kral balıkçı mustafa gedikoğlu

Favori Kamış:
    surf
    En İyi Avı:
    çino sarı lüfer istavrit izmarit zargana vs....
    eray ustam tebrikler levrek süper

maşallah rastgelsin:)

5. rainman

rainman

Favori Kamış:
    her türlü olta
    Vay be muhteşem balık yaw. MaşaAllah abi...İnşaAllah bize dahi bu güzel balıklardan avlamak nasip olur...En büyük korkum yakında istanbula iş nedeniyle gidecek olmam ve izmirde topladığım kerterizlerin arık bi işe yaramayacağı...Üfff...Dertlendim yine :)

6. celen.mustaf

celen.mustaf

Favori Kamış:
    kamış el oltası
    En İyi Avı:
    akya+çipura,1400,1100gr
    deniz beni çağırıyor

üzülme Selman kardiş sen yok-iken göz ve kulak oluruz kerterizlerine yeterki sen krokilerini çiz.:rolleyes:

7. DR_BLOoD

DR_BLOoD

abi o misinaya nasıl geldi balık anlıyorumda nasıl koparmadı onu anlıyamadım tabi çook güzel av olmu tebrik ediyorum

8. emrecan

emrecan Emrecan

Favori Kamış:
    Shimano
    En İyi Avı:
    turna 95 cm
    eray abi tebrikler balık değil bu yaw canavar.:D:D:D:D

9. digi55

digi55

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    7.3 Kg.Levrek
    Sportif balıkçılıkta ince misina kullanılması taşıdığı risk dolayısıyla avın heyecanını artırdığı gibi, hafif yapay yemlerin ileriye atılabilmesi için de zorunlu.Misina seçiminde ince fakat kaliteli tercihi yapılmalı.Kullandığımız misina daha önceleri de kendini kanıtlamış malzeme.Kopartmadan o balığın alınması da biraz deneyim ve sabır.
    Sevgiler.

10. ovd

ovd

Favori Kamış:
    olta,el
    En İyi Avı:
    yayin,9 kilo
    bravo valla müthis av olmus rekor sizde bakalim kim kiracak bu rekoru (biraz zor kirilir gibime geliyo)görecegiz:)

11. deep ocean

deep ocean

Favori Kamış:
    SURF Kamış
    En İyi Avı:
    abi her şey aynı fakat fisina yerine yeşil renk te olan dyneema ip aqvın ürkmesi açısından problem yaratırmı?

12. ya bu balğa yorum bile yapamıyor insan allah devamını getirsin herkese nasip etsin ellerine sağlık...:)

13. sanalbalıkcı

sanalbalıkcı

Favori Kamış:
    tırıvırı hariç hepsi
    En İyi Avı:
    Önümüzdeki hafta tutacağım.
    Hemşerim tebrik ederim,ben balığı tutmuş olduğunuz yerin doğu kısımındaki fenerin oralarda takılıyorum kumsaldan yemli veya rapala ile hiç denemedim ama gördüğüm kadarıyla mahmuzların dibinde denemek lazımmış.
    Benim bulunduğum mevkii den sizin oraya sahilden yol gidiyormu yoksa siz bafradanmı gidiyorsunuz.kolay gelsin..Tekrar tebrikler..

14. Mehmet Demirörs

Mehmet Demirörs Mehmet

Favori Kamış:
    Oltanın her türü
    En İyi Avı:
    Hatırlamıyorum öyle çok ki
    bir dakika

arkadaşlar burası türkiyemi..gözlerime inanamıyorum bu negüzel bir deniz bu negüzel bir balık bune güzel bir ustalık sizleri canı gönülden kutluyorum bu filmlik bir av bence allah devamını getirsin ..işte av işte ustalık ..budur yaniii.usta ellerine sağlık staj görmeliyiz yanında..bende 40 yılımı verdim ama kıskandım valla ..

15. seyfiuyanık

seyfiuyanık

Favori Kamış:
    olta, olta, olta
    En İyi Avı:
    turna, 7 kg, 90 cm
    üstad, tebrik ederim. İyi bir av olmuş... Ben de bafralıyım. Bu balıklar nereden? Tatlı sularımız, altınkaya, derbent nasıl... cevap yazarsan sevinirim.

16. digi55

digi55

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    7.3 Kg.Levrek
    Bahsettiğiniz iple atış yapamazsınız.Ürkütme konusundan daha önemlisi Multiflaman türü iplikler atış esnasında makarayı terkederken sık sık karıştığı için kullanışlı değiller.İplik yerine misina tercih etmenizi öneririz.
    Resimlerde görülen 1-1,5 kg.lık 2 küçük balık 0.40 misinayla,diğer iki iricesi 0.28 le yakalanmıştır.0.40 la da balık yakalandığına göre misina kalınlığı ürkütmüyor yorumu,büyüklerinin 0.28 misinayla yakalanmasının büyük balık daha deneyimli olduğu için ince misnalı oltaya geldiği yorumu çıkartmak da mümkün.Sevgiler.

Son düzenleme: 18 Eylül 2006
  17. digi55

digi55

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    7.3 Kg.Levrek
    Sahilden gelen yol kumluk olduğu için gelemezsiniz.Bafra üzerinden gelebilirsiniz.Ancak,uygun hava koşullarını gözlemeniz gerekir.Özellikle sakin,ya da Poyrazlı günleri seçerseniz zamanınızı boşa harcayabilirsiniz.Rastgele.Sevgiler

Balıklar Kızılırmak ağzından.Barajlar bıraktığınız gibi duruyorlar.:) Bu aralar barajlarda su düşük olduğundan tercihimiz denizden yana.Ankara'ya Selamlar,Sevgiler.

18. deep ocean

deep ocean

Favori Kamış:
    SURF Kamış
    En İyi Avı:
    Salih abi cevaplarınızdan dolayı çok teşekkür ediyorum...

Makinamda yedek kafa mevcut buna Asso ultra sararım..

Bizim burdada bir dere var şu ana kadar hiç denemedim ama denemeye değer. biraz kirli olduğu için denemekte istememiştim.
    Yer : İstanbul-Avcılar-haramidere ağzı

Abi: rapalayı çekiş ritmimiz nasıl olmalı..bu çok önemli
    elbette bir balığın hareketleri gibi kısa kısa ve uzun çektirmeler olabilir...bunlara ek olarak balığı kıskandıracak başka yapılan bir yöntem varmıdır...

(birde levrek için ideal saat olarak akşam hava kararırkenmi yoksa sabah tan ağırırkenmi daha iyi av vermekte)
    elbette deneyerek bulacağım ama tecrübelerinizde hangisinde daha iyi av verdi acaba..

Sorularımla yorduğum için şimdiden özürler abi...

19. digi55

digi55

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    7.3 Kg.Levrek
    Çekme ritmini bulunduğunuz ortama göre ayarlamanız gerekiyor.Şöyle Ki;
    Biz genelde kıyıdan avlanırken dalgalı ve akıntılı ortamda yavaş çekiyoruz ve herhangi bir ritim değişikliğine gerek duymuyoruz.Ancak,açıkta tekneyle avlanırken rapala açıkta(derin suda) pek işe yaramıyor.Dibe inen ağır yapay balıklarla değişik ritimlerle at-çek yapıyoruz.Yemle de avlanabilir mutlaka hiç denemedik.Biraz külfetli mi geliyor ne :)
    Kıyıdan avlanmada,Sabah ezanından 10-15 dk.sonrası(etraf ancak seçilmeye başladığı saatler) ve daha sonra hava aydınlanıp,güneşin doğmaya başladığı saatler uygun zamanlar.Açıkta avında sabah-akşam tabii ki verimli olmakla birlikte ara saatlerde de avlamak mümkün.
    Rasgelsin.Sevgiler.

20. deep ocean

deep ocean

Favori Kamış:
    SURF Kamış
    En İyi Avı:
    Değerli cevaplarınızdan dolayı çok teşekkür ediyorum abi.