83 LÜFER-2 PALAMUT 12/13/14 EKİM 2012 & ALİCO

Konu, 'Denizlerimizden Güncel Av Raporları' kısmında ALİCO tarafından paylaşıldı.

1. beyaz martı

beyaz martı Serbulent Bay

Favori Kamış:
    balığın cinsi ve mevsime göre
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    Yayın 10 kg
    Bir üstadı daha kaybediyoruz, kınaları hazırlayın beyler :(

2. balikoltasi

balikoltasi Birol

Maalesef öyle....

3. beyaz martı

beyaz martı Serbulent Bay

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    Yayın 10 kg
    Şu forumda şimdi biri çıkıp ahkam kesicek, bir yığın laf salatası olacak diye ,artık konu açıp avlarımı paylaşmıyorum..
    Şimdi ne kadar doğru yaptığımı bir kez daha görmüş oldum.

Dostlar, kardeşler, abiler ve onların sohpetleri için takip eder oldum artık formu

4. roy

roy roy

Favori Kamış:
    Ron Thompson heavy telecoast, daiwa crossfire,lineaeffe extreme,Pezon&Michel Rafale pro pike
    Favori Makine:
    Daiwa tournement entoh 5500, Mitchell compact gold 7000 , Okuma Razor 65, Daiwa procaster A 4000
    Olmadi simdi.

Aslinda içimde su an kopan firtinayi bu mesaja aktarmak istiyorum fakat, iste o fakat kismini kendime yakistiramiyorum.
    2 senedir aret sayesinde forumu takip ediyorum. Surda birseyler paylasmaya, ögretmeye çalisan kisilerin sayisi iki elin parmaklarini geçmez. ve bu degerler buzullar gibi eriyor.
    Rapor atsan pohpohlanmak istenen, tebrik etsen yalaka saksakci olup çikiyorsun.
    Yahu ne merakli milletiz etiket yapistirmaya.
    Geçen günü ' artistlik yapip ortadan kayboldu ' gibi igrenç bir cümle kullanildi bu forumda. Harbiden sitkim siyrildi artik.

5. achills

achills Murat Tunalı

Favori Kamış:
    El oltası
    En İyi Avı:
    Kofana,kalkan,kırlangıçlar
    Lafım herhangi bir kişiye değil öncelikle onu belirteyim fakat Şöyle bir durum dikkatimi çekiyor ,böyle çok balıklı raporlardan sonra sanki bir kıskanma ,çekememe havası sezinliyorum.Bu tür raporların eleştirilecek bir tarafı yok halbuki.Çünkü herşey usulüne uygun.
    Eğer gerçekten foruma ara verme gibi bir durum söz konusu olursa üzülürüm.

6. bluefinjack

bluefinjack hüseyin

Favori Kamış:
    -
    Favori Makine:
    -
    En İyi Avı:
    48 kilo-eşim
    3-4 gün önce benzeri 25 kg lık orkinos avı konulu raporda da yaşanmıştı. raporu yazan arkadaş forumdan ayrıldı konu silindi.

7. Safa Sunay

Safa Sunay Safa Sunay

Favori Kamış:
    Lineaeffe Sorrento 4.30 ,Okuma V System 2.70 10-40gr
    Favori Makine:
    Okuma Blue Hawk,Okuma Safina Pro spa25
    Hiç bişeye tahammülümüz kalmamış başkalarının tuttuğu balıktan rahatsız hale gelir olmuşuz limitler dahilinde olsa bile.Diyecek birşey bulamıyorum ben...

8. istavrit

istavrit Boğaç

Arkadaşlar Usta ile görüştüm artık foruma girmeyecek herkese selam söyledi dostlarımda zaten cebim var dedi ,

9. balli

balli m.nuri akkaya

Favori Kamış:
    D.A.M Telespin 3 mt. 10/30gr.
    Favori Makine:
    Shimano Hyperloop 4000 RB
    En İyi Avı:
    11,7 Kg. Aynalı sazan
    Peki hacım, öyle olsun.

10. Zıpkıncı İbo

Zıpkıncı İbo İbrahim Can

Favori Kamış:
    Cressi, Mares, Tusa
    En İyi Avı:
    18 kg Akya
    Dikkatli okundugunda gorulecektir ki yazdiklarimda teblige, gunluk limitlere dair bir elestiri yoktur. Bunu ozellikle belirttim, dedim ki gun ve avci sayisina bolundugunde av limitler dahilindedir. Devaminda da dedim ki "baslikta 83 ADET diye ozellikle belirtilmesini dogru bulmuyorum, zira bunun dolayli da olsa bir nispet, bir "var mi benden daha cok tutabilen" havasi yarattigini goruyorum ve boyle bir tavri sportif balikcilikla bagdastiramiyorum".

Dolayisiyla, her gune bir rapor filan istemiyorum. Forum uyelerinin, kim olursa olsun, amator ve sportif avcilik ruhunu ve anlayisini birbirine gerektigince anlatmasini, raporlariyla yansitmasini ve hevesli genc kardeslerimize ornek olmasini istiyorum. Yani ben bu iste ustayim diyen bir avcinin, kendini millete anlatma derdi olmayisini da kabul etmiyorum. Usta kisi sorumlulugunun geregini bilip ona gore davranmalidir diyorum. Ustaligi; cok balik avlamaktan ziyade, nasil avlandiginin bilgisini ve tecrubesini paylasmaktan keyif alan, tek balik olur, veya uc, bes parca balik olur, ama en buyuk baligi hedefleyen balikcilik olarak algiliyorum.

Ilk mesajimda vurgulamistim ama anlasilmamis sanirim, tekrarliyorum. Bunlari soylerken, Alico arkadas veya bir baskasini munferiden kastetmiyorum. Zira forumda birkac kisi disinda kimseyi tanimam, boyle konularin sahsilestirilmesinin de faydasi olmadigina inanirim. Burada benim dikkatimi ceken 83 ADET ifadesinin vurgulandigi raporun sahibi olmasi sebebiyle konu kendisini ilgilendirmistir, yoksa kendisini de taniyor degilim. Baska bir arkadas da olsa ayni tepkiyi veririm, zira benim dusuncem de budur. Baskalari farkli dusunebilirler, herkes fikrini nezaketi elden birakmadan soyleyecektir gayet tabi.

Sunu da belirteyim, dunden beri en az burada beni elestiren kadar benim vurguladigim skor meselesine hak veren, bu rapor ozelinde elestirisi olup da yazmaya cesaret edemeyen, benim yazdigim uzerine ozelden samimiyetiyle gorus bildirenler oldu. Kendi onaylari disinda isimlerini tabi ki vermeyecegim. Bu demek oluyor ki insanlarin bazilari da turlu sebeplerden fikrini acikca ifade etmeye cekiniyor.

Yasa disi bir av, sahsi satasma veya baska turlu bir rahatsizlik konusu oldugunda tabi ki forum yonetimine sikayet butonu ile bildirecegiz. Zaman zaman da yapiyoruz. Burada ise boyle bir durum soz konusu degil.

Dediginiz gibi, bu avlari hep yapiyorsunuz, bizler de tebrik ediyoruz, fakat kusura bakmayin ama "yayinlasak ne olur yayinlamasak ne olur, kimseye kendimizi begendirmek gibi bir derdimiz yok" deyip de sonra da "su kadar tuttum" diye ilan etmeyi anlayamiyorum. Samimiyetimle soyluyorum, bu nispet degil de nedir, "var mi daha fazla tutabilen" havasi degilse nedir, kendini begendirme ihtiyaci olmayan bir amatorun tavri bu mu olmalidir.

"Ustam" diyene "estafrullah", "kac tane tuttun" diye sorana da "tuttuk iste biraz" diye yanit veren ustalar cok. Sofrasina goturecegi kadarini tutup avi kesen gozu tok avci da cok. Oylesine "helal olsun sana, gercek ustasin" diyen de cok. Onlarin sayesinde cok sukur genc hevesliler anliyor sportif balikcilik nedir, amator ruh nasil bir seydir.

Diger yandan fikrini samimiyetle soyleyene asagidaki gibi "forumun cilkini cikarttin" diyen, "kina yak" diyen, "cok balikli raporu kiskandin, cekemedin" diyen de var, olacaktir. Demek ki kendimizi yeterince anlatamamisiz, veya buralarin kurali boyle. Sportif balikciligin nasil bir sey oldugunu hep beraberce icimize sindirmektense daha cok balik, daha cok rekabet, daha cok nispet, daha cok alkis pesinde olalim. Alkislayan da alkislanan da mutlu olsun, tribunlere oynansin, bu devran boyle donsun dursun, krallar mutlu, kralcilar ondan da mutlu, "ama bir de soyle birsey var" diyenler de karalansin.

Ustadim, bence siz hicbir yere gitmeyin, burada alkislar hep yaninizda olacak belli ki. Bizim gibiler ise her zaman dokuz koyden kovulacak, madem buralarin kurali boyle, biz kendimiz cikar gideriz, herkes mutlu olur boylece. Ha, uzun vadede balik kalir mi bu anlayisla, onu bilemem. Hayirlisi olsun.

Selamlar, saygilar...

Hepiniz sagolun dostlar. Ustalik ile amatorluk arasindaki farki anlayacagimiz gunlerin ozlemiyle, hoscakalin...

11. ALİCO

ALİCO AliCo

Favori Kamış:
    D.A.M El oltası
    Favori Makine:
    0,33 beden FC
    En İyi Avı:
    Herhalde Toriklerdir. Kofanalarda olabilir.ispendek 13,8 kg, Kırlangıçlar.vs.vs.

Hoşçakal demişsin galiba ancak hala 10. Köye muhtar olunamamış herhalde.
    Bende sana hoşgeldin diyim O günden beri yazıp durduğuna göre. Ne muhtara ihtiyaç kalmış demekki nede başkasına.....

Amatörlük ile Ustalık arasındaki farkı anladığımız günler geri dönmüş demekki.

O yüzden ben ara verdiğim Raporlarıma devam edeyim bari......

12. Zıpkıncı İbo

Zıpkıncı İbo İbrahim Can

Favori Kamış:
    Cressi, Mares, Tusa
    En İyi Avı:
    18 kg Akya
    O farki anlayan vaktiyle anlamis zaten. Bizim lafimiz anlamayanlara, fakat onlarin da anlamaya niyeti olmadigi belli, hala sahsi didisme pesindeler.

Kimin ne zaman nereye ne yazacagi kendisini ilgilendirir dostum. Yazarsin, yazmazsin... gidersin, gitmezsin... senin bilecegin is... benim ne yaptigim da benim bilecegim is... hesap verme yeri degil burasi.

Zaten ara filan vermemissin belli ki... sen raporlarina devam et, hodri meydan filan denilecek bir durum da yok. 80 tane, 100 tane baligin avini sen de olsa baskasi da olsa raporladikca biz de elestirimizi her zaman yapacagiz elbet.

13. ALİCO

ALİCO AliCo

Favori Kamış:
    D.A.M El oltası
    Favori Makine:
    0,33 beden FC
    En İyi Avı:
    Herhalde Toriklerdir. Kofanalarda olabilir.ispendek 13,8 kg, Kırlangıçlar.vs.vs.
    Hodrimeydanı düzelttim çünkü demeyeceğim.

Ben rapor asmaya devam edeyim sende bol bol eleştir.

Burdayım Senin eleştirilerin için ara vermenin gereksiz olduğunu arkadaşlarla değerlendirdik ve raporlamaya devam ediyoruz.

Sevgi ile kal....

14. Zıpkıncı İbo

Zıpkıncı İbo İbrahim Can

Favori Kamış:
    Cressi, Mares, Tusa
    En İyi Avı:
    18 kg Akya
    Sen elestirilmeyecek rapor ac, ben de elestirmeyeyim, alkislayayim.

Selamlar...

15. ALİCO

ALİCO AliCo

Favori Kamış:
    D.A.M El oltası
    Favori Makine:
    0,33 beden FC
    En İyi Avı:
    Bizim raporlarımızın tarzı böyle nasıl dilersen ister eleştir, ister alkışla fazla birşey ifade etmıyor dedim ya.

Nasıl dilersen. istediğin gibi hareket edebilirsin.....

16. Zıpkıncı İbo

Zıpkıncı İbo İbrahim Can

Favori Kamış:
    Cressi, Mares, Tusa
    En İyi Avı:
    18 kg Akya
    Sportif balikciliga ornek olacak raporlar acmak ve karsiliginda takdir ve alkis almak senin icin bir sey ifade etmiyorsa soyleyecek sozum yok zaten.

Sen "benim tarzim boyle, amatorluk ruhu filan hikaye, soylenenler beni ilgilendirmez" dedikten sonra ister 500 tane lufer tut, ister balina... benim icin de bunun bir kiymeti yok. Ha, burasi amator balikcilik forumu, amatorluk anlayisima uymadigini dusundugum her raporu kimin yazdigina bakmadan usulunce elestiririm. Bunu sirf elestirmis olmak icin yapmadigimi da herkes bilir. Bilmeyenler de zamanla ogrenir.

Daha fazla uzatmayalim istersen. Bereketli ve tadinda avlarin olsun...

17. ALİCO

ALİCO AliCo

Favori Kamış:
    D.A.M El oltası
    Favori Makine:
    0,33 beden FC
    En İyi Avı:

Amatör balıkçılık adına insanların neler yaptıklarına bakmadan,bilmeden, hele hele ki karşındaki insanları tanımadan ki burda çoğu insan şahsen beni tanır

Benim Raporumun altında bana ahkam kesme sorunun varsa yönetime iletirsen memnun olurum... sanada tadında avlar....

rasgele dedikya....

18. kilicbey

kilicbey İsmail Kiliç

En İyi Avı:
    MIRMIr. 1.5 Kg LEVREK2 Kg Köpekbalığı 1 metre.
    Selamlar Aliço dostum , avın için bende seni tebrik ederim. Bu arada Kurban bayramınıda senin nezdinde tüm sevenlerin ve dostların için kutlu ve mutlu olsun.

İbrahim kardeşim aynı duygularım senin içinde geçerli , bayramın mubarek ve kutlu olsun.

Aliço dostumuzu ne kadar zamandır tanıdığını bilemiyorum , fakat emin olabilirsinki kendisi bu konularda hassas birisidir, gelin bu tatsız tuzzus yavan muhabbeti burada bitirip hoşca geçecek kelamlar edelim.

19. ALİCO

ALİCO AliCo

Favori Kamış:
    D.A.M El oltası
    Favori Makine:
    0,33 beden FC
    En İyi Avı:
    İsmail canım dostum
    Sağolasın seninde Bayramın mübarek olsun.

Nerelerdesin bakalım görüşemiyoruz. Sağolasın varolasın daha güzelleri hepimize inşallah....

20. Zıpkıncı İbo

Zıpkıncı İbo İbrahim Can

Favori Kamış:
    Cressi, Mares, Tusa
    En İyi Avı:
    18 kg Akya
    "....millet benimle balığa çıkmak için yırtınıyor, bi işkembe çorbasına 50 kişi sıraya girer"....

Tanismadik ama bu sozlerden tanimis kadar oldum valla...

Daha da soyleyecek sozum yok. Ugurlar olsun arkadasim...