83 LÜFER-2 PALAMUT 12/13/14 EKİM 2012 & ALİCO

Konu, 'Denizlerimizden Güncel Av Raporları' kısmında ALİCO tarafından paylaşıldı.

1. kilicbey

kilicbey İsmail Kiliç

En İyi Avı:
    MIRMIr. 1.5 Kg LEVREK2 Kg Köpekbalığı 1 metre.
    İş güç , birazda eskimeyen dostlarımızın malum nedenlerden dolayı sessiz kalmaları benide ister istemez sssizlik moduna soktu:)

2. Zıpkıncı İbo

Zıpkıncı İbo İbrahim Can

Favori Kamış:
    Cressi, Mares, Tusa
    En İyi Avı:
    18 kg Akya
    Aleykum esselam kiymetli dostum Ismail. Senin de bayramini kutluyorum, selam ediyorum. :)

Epeydir haberlesmedik, iyisindir umarim.

Senin yerin ayridir bizde, bilirsin. Hatirin var, daha da bir soz soylemem bu mevzuda.

Selamlar dostum. :)

3. ALİCO

ALİCO AliCo

Favori Kamış:
    D.A.M El oltası
    Favori Makine:
    0,33 beden FC
    En İyi Avı:
    Herhalde Toriklerdir. Kofanalarda olabilir.ispendek 13,8 kg, Kırlangıçlar.vs.vs.
    Sen hala işkembe çorbasındamısın

İşkembe bitti artık kelle paça ısmarlıyorum ben arkadaşlara.

Önce kime yazdığıma bak o adam benim 6 yıllık av arkadaşım 6 tam sene...
    Ve biz kimseden mazot kumanya vs vs almayız. bilen bilir bize gelen elini kolunu sallayarak gelir. aksi takdirde kimsede gelemez zaten, çünkü kimsenin parası bizde geçmez.

Sen çok şeye takılmışsın. takılma bunlara senide buyur ederiz.

Çorbada bizden kuzu paçada o yüzden sorunun derdin nedir. anlamış değilim. dedim ya önce arkadaşlara bir sorsaydın. sonra çorba derdine düşseydin..

Latife kelimeleride bu kadar düşünüp kendini üzmeseydin.

Sanada ısmarlarız buyur başımız üstüne ne zaman dilersen....

4. ALİCO

ALİCO AliCo

Favori Kamış:
    D.A.M El oltası
    Favori Makine:
    0,33 beden FC
    En İyi Avı:
    Herhalde Toriklerdir. Kofanalarda olabilir.ispendek 13,8 kg, Kırlangıçlar.vs.vs.
    Yapma üstadım

İhtiyaç var buralarda fazla fazla. gerçi epey toplandık yine bu sene daha güzel gidiyor gibi.

5. kilicbey

kilicbey İsmail Kiliç

En İyi Avı:
    Aleyküm selam kardeşim, şükürler olsun iyiyim ,bir yaramazlık yok. Hatırımız varsa bu balığı birlikte çiğ çiğ yiyeceğiz.
    Şu sitede sayılı kalan dostlarımı böyle incir çekirdeğini doldurmayacak konularda tartışırken görmek biraz canımı sıktı.

6. kilicbey

kilicbey İsmail Kiliç

En İyi Avı:
    İnşallah dediğin gibidir Aliço ustam, inan eski muhabbetleri ve o muhabbetleri şekillendirip dillendiren dostlarımı çoooook özledim.;):)

7. vurgun-01

vurgun-01 Mustafa Can

Favori Kamış:
    Shimano catana 2,70
    Favori Makine:
    Shimano Nexave 2500 FC
    En İyi Avı:
    7.000 sazan - 2.785 Sudak - 1.370 Akbalık - 3.100 Turna
    İsmail abi nerelerdesin sen. Özlettin kendini. Bu kadar ara veripte bizleri üzme. ikizlerin gözlerinden öpüyoum.

8. ALİCO

ALİCO AliCo

Favori Kamış:
    D.A.M El oltası
    Favori Makine:
    0,33 beden FC
    En İyi Avı:
    Olur İsmail çözülemeyecek bir durum yok....

Herşeyin hayırlısı diyelim....

9. mertparlak

mertparlak Mert PARLAK

En İyi Avı:
    300Gr İstavrit
    Aliço Abi, İbo Abi Hoş Geldiniz Bayramınız Mubarek Olsun

10. Zıpkıncı İbo

Zıpkıncı İbo İbrahim Can

Favori Kamış:
    Cressi, Mares, Tusa
    En İyi Avı:
    18 kg Akya
    Senin de bayramin mubarek olsun Mert. Sagolasin... :)

11. skoylu

skoylu Serdar KÖYLÜ

Favori Kamış:
    Olta, başkası olmaz..
    En İyi Avı:
    Büyük beyaz; 7 mt. Güney Afrika Açıkları..
    Aliço ile ava çıktık mı? Çıktık, defalarca hemde. Balık tuttuk mu? yoook, hiç bir şey tutamadık, kepçedeki zarganaları saymazsak.

Ama o avların en güzel avlarımdan bir kaçı olduğunu rahatça söyleyebilirim. Cömertlik vs. gibi insani vasıfları saymak istemiyorum. Ama insan Aliço'nun yanında işini bilen ve balığa gönül vermiş biriyle birlikte olduğunu hissediyor. Kendini rahat ve huzurlu hissediyor. Elbette buna cömertlik, yardımseverlik ve payalışm sevdasını eklersek, o av tadından yenmez oluyor.

Eminim ki, Aliço üstadla işkembe yemekte bir o kadar güzel, heyecan verici ve mutlu bir tecrübe olurdu. Ben onunla işkembe içmek için 51. sıradan kuyruğa girmaye hazırım şahsen.

Ha, gelelim çok tutmuşsunuz, az tutmuşsunuz gibi anlamsız tartışmaya. Aliço üstad, bir trofeci. Trofecilik, çapari sallarken istavride, olmadık kocaman bir şeyi hasbel kader yakalamak değildir. Trofecilik, seçicilik avcılıktır. Tür, boyut vs. olarak özel ve belli bir ava odaklanmaktır. Ne çıkarsa bahtımıza diyerek takım salmak değildir.

Ve evet, Aliço üstad bir trofecidir. O eğer bir şeyden çok yakalarsa, bu onu kesmez, zira bu trofeciye iyi gelmez. Av sıradanlaşmamalı. O bunu arayacaktır. Bu yüzden de ben aliço'nun asla öyle bohçacılık etmeyeceğinden adım gibi eminim. Balık çoğalmaya başlarsa, çeker o takımı, gider başka takımla daha başka, daha özel bir ava bakar. Zira onu mutlu hissettirecek olan odur. Bir kasa balık değil, özel bir kaç balık.

12. istavrit

istavrit Boğaç

Bugun 2-3 metre dalga vardi ama biz yinede dayanamadik denize ciktik ne mi oldu iste onu soylemiyecegim isterse alico usta koyar bir rapor olarak ama sadece sunu soyleyebilirim ki yine cok mutlu yine cok huzurluydum