Ağustos Ayının En İyileri ( Tatlısu )

Konu, 'İç sularımızdan (Tatlısu) Güncel Av Raporları' kısmında djemr tarafından paylaşıldı.

?

Ağustos Ayının En İyileri (tatlısu)

Anketin kapanma tarihi 11 Eylül 2006.
  1. Ergungorgun (Ergün)

8,8%
  2. Carphunters (Sabri)

26,5%
  3. Semthecarpist (Samet)

11,8%
  4. Emrecan

14,7%
  5. Kartal 06 (Birol)

2,9%
  6. Aynalı 81 (Yasin)

35,3%
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. djemr

djemr

Favori Kamış:
    Olta, Zıpkın
    En İyi Avı:
    Kırmızı Benek alabalık, 5.5 KG
    AĞUSTOS'un En İyi Avı Yarışması (Tatlı Su)

1 Ağustos 2006 tarihinden itibaren YAPTIĞINIZ EN İYİ AVDA sizide net olarak görebileceğimiz şekilde bir fotoğrafınızı çekin, HİKAYENİZİ ANLATIN ve bu konuya ekleyin (yanlızca fotoyu koyun ve fotoyu koyanın yorumu haricinde yorum yazmak yasaktır). Bunları Ağustos ayı bittiğinde bir anket yaparak oylayacağız (orada yorum serbesttir) ve anket sonuçlarına göre birinciyi seçeceğiz.

KURALLAR

1. KESİNLİKLE ÇEKECEĞİNİZ RESİMDE KENDİNİZDE GÖRÜNMELİSİNİZ.
    2. AVINIZIN HİKAYESİNİ ANLATINIZ.
    3. RESMİ KOYAN ARKADAŞIMIZ HARİCİNDE YAPILACAK YORUMLAR SİLİNECEKTİR.
    4. YARIŞMA 31-08-2006' DA BİTECEKTİR.

ÖDÜL

"ANA SAYFAMIZIN BAŞ KÖŞESİNDE OLACAKSINIZ"

HERKESE RASTGELE

Son düzenleme: 2 Ağustos 2006
  2. ergungorgun

ergungorgun

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    sazan 8 kilo
    ilk resim benden, ağustos ayında iddialıyım.
    Ankara çamlıdere barajında 1 gecelik konaklama sonunda ertesi günü tutulan bu yakışıklı ile yarışmaya başlıyorum. (devamı gelecek)

3. SEMthecarpist

SEMthecarpist

Favori Kamış:
    OLTA
    En İyi Avı:
    SAZAN
    Hadi üçüncü resimde benden olsun...pazar günü erken saatlerde oltaya gelen 2,35 kg sazan

4. emrecan

emrecan Emrecan

Favori Kamış:
    Shimano
    En İyi Avı:
    turna 95 cm
    köprüköy

arkadaslalar dün aksam ben ve 5 kişilik elibim barış abi ve mert abi köprüköyde bulustuk gece muhabbet derken hala gözümüzü kırpmamadık :) nese çok kıral bir sabah kahvaltısından sonra ilk ısıklarla birlikte ava başladık benim tayfa kıyıdan barış abi ve ekibi kayıkla avlanmaya başladılar ilk balık benim oltadaydı ama yaklasık 30cm olduğu için suya iade edildi benim ekibin sansına hep küükler denk geldi boş döndüler barış abinin iki turnası livarı suya düşürmesiyle telef oldu en sanslı bendim 47 cm turnayla eve döndüm........:D:D:D:

5. aynalı81

aynalı81

Favori Kamış:
    Rastgele......
    En İyi Avı:
    Sazan 4x4. yayın 3kg 20gr..
    Bende Ekleyeyim :))

Bu balıkların fotosunu ancak yukledim bilgisayarıma:) Agustosda bende iddalıyım:D :D :D
    Birazda hikayesini anlatayım: Bu balıkları alırken sallama olta kullandım,misina 80 lik, ilk önce küspe modelini değiştirdim yani normal ebatta olan kalıp küspeyi kullanmadım bu sefer...Daha buyuk ebatta satılan kare küspeyi istedigim ve kullanabilecegim ebatta kesip kancaları daha büyük tuttum...Ve kancalara farklı yemler taktım...Hamur,ithal hazır hamur,bezelye hamuru..(bu bezelye hamurunu ilk defa kullandım)Sallama oltaya çift taraflı firkete taktıgım için daha uzaga fırlata biliyorum...Ve yemin ulaştıgı yeri sapanla devamlı yemliyorum(bunun etkili oldugunu düşünüyorum) Sallama oltayı sapladıgım kazık yerinden fırladı bu balık gelince allahtan misinayı sardıgım makarayı agır bir taşın altına koymuştum.... Sanırım eldiven,80 lik misina ve kepçemiz olmasa bu balıgı çekici halatla çıkartırdım))

Not:Hımm birde anlattıgım kadar da kolay olmadı çünki bu balıkları tutmak için 8 saat gidiş 8 saat geliş tam 16 saatlik bir yol katettik.....Saygılar.

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 8 Eylül 2006
  6. Cadayl

Cadayl Aylin Özyurt

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    lepistes..
    Tatlı su devleri burda yarışıyor:)

7. EFE42

EFE42

Favori Kamış:
    makarali olta
    En İyi Avı:
    pullu sazan 14 kilo
    bende ekleyeyim bari:))

slm arkadaslar bugün evde oturmaktan canim sikildi en iyisi baliga gitmek deyip ciktim evden dakikada herzamanki aavlandigim yerdeydim,takimlarimi hazirladim ama bi baktim misirlar arabada kalmis arabada göle dakika kadar uzakta gitsem takimlari calarlar gitmesem ben niye baliga geldimtakimlari beraberimde götürsem birsürü zahmet,coktandir bu gölde solucan denemiyorum dedim numara igneye bir büyük solucan takip yanasip salladim suya hic ümidim yoktu cünkü defalarca kez denememe ragmen bu yerde solucandan bir sonuc alamamistim tam bunlari düsünürken benim olta öyle bir firladiki yerinden aldi basini gidiyor kalbim öyle carptiki korkumu heyecanmi vallahi bende anlamadim yakalayip asildim birsey vardi ama ne oldugunu kestiremiyordum yine bizim capaklarin isi bu dedimkendi kendime kiziyor bir yandanda makarayi sariyorum yavas yavas aman yarabbi o güzelligi ile kendini suyun üstünde bir gösterdiki sazan bende ne dert kaldi ne derman kendi kendime yemin ediyorum kesin ben bunu kacirrim diye malum insan biraz sakar olunca ister istemez korkuyor ama kacamadi geldi kenara hemen kepce ile aldim üzerimden tonlarca bir agirlik indi oltayi hazirlamayi beklemeden tartiya cektim 7.350kg uzun zamandir capak cekmeye aliskinoldugum icin önce bu rakam cok fazla geldi gözüme oltalari yemleyip yine attim yarim saatten fazla tik bile olmadi kendimi önceki balikla teselli edip beklemeye devam dedim ve yine o müthis vurus ve ben oltaya asildim bu sazan kazara yakalandi,bukez capak dedim ve yine sazandi tami tamina 3.100 kg vay anasini bugün baligi iyi bulduk deyip yine salladim oltayi ama bu kez tek olta ile devam ettim ve derken saat 12:00 da baslayan sazan maceram degisik kilolarda 7 pullu sazan bitanede 1.230 kg sizin israil sazani dediginiz baliktan olmak üzere toplam sekiz adet balikla saat 15:43 te balik avina son verdim.baliklarin büyüklügünü anlamak icin kiminin yanina ayagimi kiminin yaninada 1.5 litrelik icecek sisemi koydum son anda bir adam yanima gelmese avlakta benimle sazanlarin fotolarini yanyana göremeyecektiniz biraz uzak cekmis ama olsun buyrun resimler doya doya bakin:) :) :)

8. fsekerci

fsekerci

Favori Kamış:
    sadece olta
    En İyi Avı:
    turna 4 kg
    balıkların hepsi birbirinden güzel,öncelikle hepinizi tebrik ediyorum,ama tek oyum olduğu için birinize kullandım,adı bende saklı.....:rolleyes:

9. SahEmre

SahEmre Emre

Favori Kamış:
    Okuma Salina 4.20 Salina 100-200 - Lineaeffe Extreme Cast 4.40 180gr. - Okuma V-System 240 10-40g
    Favori Makine:
    Ryobi Proskyer Nose Power - Shakespeare Mach 1 XT
    En İyi Avı:
    Küçük beyaz; 7 cm. Kuzey batı Antartika Sığlıkları..
    Ben yasin arkadaşıma verdim oyumu, 16 saat yol yapıp balığa gitmek kolay iş değil.
    Herkese tebrikler

10. oguzhan

oguzhan

Favori Kamış:
    σℓтα
    En İyi Avı:
    1.5 кg αуηαℓı ѕαzαη
    Hakeden kazansın diyorum:D

11. Blacktroy

Blacktroy

En baba balıklar kimde bir bakalım:D :D:D

12. simendifer

simendifer Sennur

Tatlısuda oyum Yasin'e gitti. Aslında çok arada kaldım hepsi güzel ama en son Sabri'nin avıyla, Yasin'in avı arasında kaldım. Sonra hikaye olmadığı için kafamda Sabri'nin avı da elemek zorunda kaldım. Ama hepsi güzel hakikaten. Tebrikler arkadaşlar,

13. ZANDER

ZANDER

Favori Kamış:
    RON THOMSON HARD CORE ; Yayin icin ,Abu Garcia Cardinal 505 FR Freilauf Rolle Modell 2006 makina
    En İyi Avı:
    Sazan 17 kilo . Turna 11 kg 110 cm.
    Yasin e verdim, iyi bir yapmis. Tebrikler...

14. yalcinicli

yalcinicli

Keyifli icerikte fotograflar ekleyen ve bizlerle paylasan arkadaslari kutluyorum.

Saygilarimla,

15. zaga

zaga

Favori Kamış:
    OLTA ÇAPARI ŞİMDİLİK
    En İyi Avı:
    ALABALIK 1.500 GR
    M

SUPER Ya HELAL SIZE

16. tasim yıldız

tasim yıldız

Favori Kamış:
    olta, kamış
    En İyi Avı:
    sazan 4.638 gr.,1,5 kg çipura
    80 lim misina

ben oy kullanmadım ama 80 lik misina sazan için biraz fazla değil mi sportmenliğe aykırı bence. marifet o balıkları 35-40 en fazla 50 lik misina ile çıkarılması. balığa yaşama şası verilmemiş. çok yazık

17. aynalı81

aynalı81

Favori Kamış:
    Rastgele......
    En İyi Avı:
    Değerli dostum size isminizle daha samimi bir şekilde hitap etmeyi çok isterdim falat imza ayarlarızı yapmadığınız için ve değerli bir balıkavı net dostu olduğunuz için bu şekilde hitap edeceğim... Bakınız değerli dostum, ben büyük balıkların peşindeyim tabiri caizse:D Büyük en büyük balığı tutmak için tahmin edemiyeceğiniz kadar yol gidebilirim:D 80 lik misina kullanıyorum bu yüzden...Şimdi size bir sorum olacak küspe şeklinde bir dip oltası kullansanız, ve bu küspeye birden fazla kanca takılı olsa(4 adet)...45 lik bir misina kullanıp balığın diğer kancaları çalı,çırpı..vs...taktıracagınıda varsayıp balığı ağzında kanca ile suda bırakmak istermisiniz???? Böyle vahim bir durumla karşılaşmamak için 80 lik misina kullanıyorum...Hiç bir şekilde takılmaz kopmaz saygılar....

Son düzenleme: 20 Eylül 2006
  18. lustral

lustral osman karatepe

Favori Kamış:
    klasik 3'lü takım
    En İyi Avı:
    sazan 7.250gr
    80 lik az bile arkadaşım o güzelim sazanları senin dediğin gibi ağzında kancayla suda ölüme terkedemessin

19. aynalı81

aynalı81

Favori Kamış:
    Rastgele......
    En İyi Avı:
    Saol Osman.... Tuta tuta öğrendik keretaların huyunu:D :D :D

20. tasim yıldız

tasim yıldız

Favori Kamış:
    olta, kamış
    En İyi Avı:
    sazan 4.638 gr.,1,5 kg çipura
    küspe oltasının nasıl yapıldığını bende biliyorum.değil 80 lik istersen 150 lik misina kullan çalıya dolandı mı yine koparmak zorunda kalırsın. ince misina kullanırsan her zaman daha iyi sonuç alırsın.balığı çekmek ustalık ister öyle paldır küldür ne sen anlarsın ne olduğunu ne balık.

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.