Akya 65kg Emre İnan

Konu, 'Denizlerimizden Güncel Av Raporları' kısmında Emre inan tarafından paylaşıldı.

1. Evet Şiştim..

Ne var ki bunda sadece merak ettim di. Zaten ne gelirse meraktan neyse... :D :D

Emre arkadaşım ikincikez tebrik ederim.

2. Huseyin Alp Arslan

Huseyin Alp Arslan Huseyin Alp Arslan

Favori Kamış:
    olta ve oltadan baska hic bir sey
    En İyi Avı:
    22 kg Kingfish
    Avlaginin yerini soylemene gerek yok.Ancak bilgi olarak bize verebilirmisin. Mesala akintili suyu mu seviyor, dipteki yuzey sekilleri nasil, derinlik ne?hangi mevsim kiyilara girerler, su sicakligi , gun icersinde ozellikle saat kacta aktiftirler, ayla baligin yemlenmesi arasinda bir iliski var mi?Kisaca su konuda daha ayrintili bilgi verir misin?
    "Yerini, mevsimini, havasını, suyunu,sıcaklığını ve saatini dahi çok iyi takip etmek gerekir."
    Degerli bilgilerin icin cok tesekkur ederim.

3. cezve

cezve

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    yakalayıp geri bıraktığım 1,5 kiloluk havyarını dökmemiş turna
    emre bey hem avın için hemde anlatımın için teşekkürler
    ikiside muhteşem

bana kalırsa bu kuzu değil resmen koyun bu koyun :D hatta koç

eh anlatlya civarında yakalandığına göre antalya etam misinelerinizi sağlamlaştırın kamışlarınızı güçlendirin
    N@mık'ıda tekneye sıkıca bağlayın ki allah muhafaza oltasına onunda bir koyun rast gelirde suya alıp gider :D

neyse antalya team kamış ve misinelerinizi bir daha gözden geçirin :D

tekrar tebrikler emre :D

4. hauki

hauki mustafa cecen

Favori Kamış:
    olta ve zipkin
    En İyi Avı:
    görup de tutamadigim balikti
    huseyin bey ben size biraz bildiklerimi anlatiyim isinize yararsa....kuzu yani sari kuyruk genelde grupar halinde dolasan hayvanlardir...olta ile at cek yaparak bulanik calkantili sularda cok iyi av yapar...genelde kumluk kayalik ve elbisle dedigimiz otlarin bulundugu bolgelerde buyuk birkayanin etrafini veya eski bir tekne batigi olabilir kendilerine bir ev bolge secerler...sabahin ilk isiklariyla beraber sardalye tirsi subye vb avlarla ilk beslenmesini yapar ve bolgesinden 1-2 km acilir ve dolasarak avlanir ayni yere 3-4 saat icine tekrar ugrar ve bu defa baska bir yonu tararlar ve 3-4 saat sonra geri donerler olaya gun batimina kadar atlayabilir ve evlerine geri donerler..gun boyu aktif bir baliktir ay oldugu gecelerde de gezdigini gordum ama av yapmiyorlar sadece surekli hareketteler..buyuk kuzular 2-3 metre sya kadar inebilir av icin...ben sahsen liman icinde 2-3 metrede 60-70 kg lik akya gordum kefalleri kuyruk ustunde dans ettirirken..yani huyu belli olmaz her yerde cikabilir...hareket eden herseye tepki verir olta avciliginda..en iyi malzeme ise yapay ahtapot ve kalamardir...canli yemlede 50 lt bidonla giderdik biz av buyukse suya baligi yormak icin bidon birakirdik...akdenizde yaygin gorulen bir baliktir eti lezzetlidir..ve yarim kiloluk bir akya bile makineli olta ile tutarsaniz kamisiniz corbonda olsa u sekline sokar...cok kuvvetlidir... ve arkadasimizida tebrik ediyorum gercekten her babayigidin harci degil bu baligi zapt etmek...
    saygilarimla....

Son düzenleme: 2 Haziran 2007
  5. Tuna Hunter

Tuna Hunter Deniz

En İyi Avı:
    Hannos
    Biraz genellesmis olarak verilmesine ragmen, genede bilgiler ve paylasiminiz icin tesekkürler.

Son düzenleme: 2 Haziran 2007
  6. POYRAZPINAR

POYRAZPINAR

Favori Kamış:
    OLTA,SIRTI
    En İyi Avı:
    2 KG SİNARİT
    tebrikler:)
    nefesine sağlık emre kardeş:)
    sanırım TÜRKİYE rekoru artık senindir:)

7. Huseyin Alp Arslan

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    22 kg Kingfish
    Mustafa Bey cok tesekkur ederim yazdiklariniza. Ben hayatimda hic sari kuyruk yakalamadim.Bizim burda(Yeni Zelanda da) ikiz kardesi Seriola Seriola vardir.
    Bu gune kadar kiyidan tekneden asagi yukari on tane yakaladim en buyugu 22kgdi. Gercegi soylemek gerekirse bu balik hakkinda hem seriola dumerilli, hem de seriola seriola hakkinda pek cok sey bilirim, ancak bir baska konu daha biliyorum o da baliklarin bolgesel olarak bazen ciddi karekter farkliliklari icere bildikleri ,adet ve aliskanliklarinin bolgeye gore degise bildigi. Arkadasima sormaktaki sebebim budur. Bu yuzden verdiginiz degerli bilgilere ramen ona hala sormaya devam ediyorum. Bunu kendi bilgilerimle karsilastirip once burda uyguladigimiz olta tekniklerinin ulkemizde kullanilip kullanilamiyacagini ve gerekiyorsa ne gibi degisiklikler yapilmasi gerektigini bulup, seriola dumeriliyi Turkiye'de kiyidan yakaliyabilecek bir olta uretmek ve bunu burda paylasmak.Bu su anda bu baligi gordukten sonra bana mumkun gozukuyor.

8. hauki

hauki mustafa cecen

Favori Kamış:
    olta ve zipkin
    En İyi Avı:
    görup de tutamadigim balikti
    hersey mumkundur abi:)yeter ki istek olsun

9. Çavuş

Çavuş Adnan Saraçoğlu

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    Zargana-58cm
    Valla Tebrikler, işte Karşınızda >> Braveheart ;)

10. wagabonds

wagabonds

Favori Kamış:
    olta
    abi o ne hadi o balıgı gördün pekiğ nasıl vurdun peki vurdun ama nasıl aldın kıyıya abi one ya helal olsun tebrikler

11. levent_izmir

levent_izmir levent

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    3 kg ortaya karışık
    hikaye 3. sayfada mevcut ;)

12. poseidon911

poseidon911 Umit

Favori Kamış:
    Daiwa r'nessa RN 802 MHFSAF --- Shimano AX27MH --- Shimano beastmaster AX240MH
    Favori Makine:
    Abu Garcia Cardinal
    En İyi Avı:
    levrek 7.00gr
    Tebrikler Emre simdiye kadar gordugum en iyi av fotograflari vay be helal olsun vallahi.

13. poseidon911

poseidon911 Umit

Favori Kamış:
    Daiwa r'nessa RN 802 MHFSAF --- Shimano AX27MH --- Shimano beastmaster AX240MH
    Favori Makine:
    Abu Garcia Cardinal
    En İyi Avı:
    levrek 7.00gr
    Bu arada kefaller ve levrekler hayatlarini kurtardigin icin sana minnettar olmuslardir :D

14. Emre inan

Emre inan

Favori Kamış:
    Su Tabancası
    En İyi Avı:
    Çok değerli dostluklar..
    Bu balık hakkında birçok tiyoyu vermişsiniz..Ben de kendimce birkaç tecrübemi paylaşayım.. Sabah çok erken saatlerde ve akşam üstleri çok sığ sulara avlanmaya girer.. Bu balığın günün belirli saatlerinde uğradığı taşlık topuklar ve dik duvarlar bulunur..Kıyıya sokulmadan önce kıyının derinleşmeye başladığı yerlerin hemen dibine gelirler..Ve bikaç saat o bölgede gezinirler.. Kıyıya iyice yaklaşmak için alacakaranlığı beklerler.. Özellikle batıklar ve dimdik yükselen topuklar mutlaka akyanın uğradığı yerlerdir.. Farklı boydaki akyalar asla bir arada gezmez.. mayıs aylarında ve yaz boyu 10-35 kg arasındaki bireyler yoğundur.. sonbaharda ise genelde 3-15 kilo arasındakileri görüyorum.. kışın dondurucu soğuktaysa çok iri bireyler +40 tek, çift ya da üçlü gruplar halinde belirli özel noktalarda sığ sularda görülebiliyor.. Tabiki her yerde farklı olabilir bu durum.. İlla bu şekilde olacak değil bu benim gözlemlerim.. Bir akyayı gördüğünüz yerde aynı balığı ertesi gün aynı saatte büyük olasılıkla görebilirsiniz.. randevusuna hiçbir zaman geç kalmaz söz verdiği saatte gelir..:D Büyük bir sardalya veya ufak o tip bir balık sürüsü bulduğunuz zaman.. Bilin ki sürünün altında çok büyük akya, ceylan , çatalkuyruk hatta granyöz bulabilirsiniz.. Çok ince bazı tiyo daha var onlar da zamanla kazanılacak bilgiler..

15. gençolta

gençolta

Favori Kamış:
    4 adet remixon3.60 surf kamış remixon king makara2 remixon falcon remixon elite
    En İyi Avı:
    valla geçen yaz elim büyüklüğünde ispari tuttum
    o ne bee?????????*

16. OxDaTiTy

OxDaTiTy Burç

Favori Kamış:
    Çatal :) Arasırada misina, kanca, kurşun birkaç düğüm...
    En İyi Avı:
    Kefal, Çupra, Karakulak, Mırmır...
    tebrik ederim Ellerine sağlık güzel bir av olmuş.

Ama farkettiğim kadarı ile balığı yakaladığın yer konusunda pek bilgi vermek istemiyorsun.

Doğu akdeniz diyorsun sadece... yanılıyormuyum?

Ayrıca arkadaşlar geçen hafta gene ben kongre için Antalya belek e gitmiştim kaldığım otelde balık gecesi vardı.

Her hafta salı günleri yapıyorlarmış ve sergilemek içinde 10 civarı büyük balığı şoklayıp dondurup her hafta yeniden çıkarıyorlardı.

Balıkların resimlerini çektim. boyları 1 metrenin çok üzerinde. özellikle 4 tane kılıçbalığı vardı biri tazeymiş ve onun kesip ızgara yapıyorlardı ama tadını beğenmedim. Diğer balıkların ne olduğunu anlayamadım. video da çektim ama biraz karanlık olmuş o yüzden resimleri koymayı tercih ettim.

17. Proteus

Proteus

Favori Kamış:
    Makina:Cormoran Super Match Kamış:Balzer Powertrip
    En İyi Avı:
    Turna 4 kilo 750 gr
    Bende tatile gittiğim zaman zıpkına çıkarım ama o kadar büyük bir balık görsem sanırım kaçarım...Tebrik ederim seni ve arkadaşlarını..Çok güzel bir balık....Ve ayrıca ebatlarını seninle orantıladığımda şaka gibi oluyor...Hayran kaldım...

18. prof_turna

prof_turna

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    turna 4,5 kg.
    emre kardeşim ellerine sağlık hakikaten derya kuzusu bu :D ama taşırken dikkat et üstüne düşerse sakatlar alim allah :D:D:D

19. YAŞAR TAŞKIN

YAŞAR TAŞKIN yaşar taşkın

Favori Kamış:
    OLTA
    abim çok güzel bi av olmuş nefesine eline sağlık ben 70 kg akya yakaladım deyince okadar akya olmaz diyenler oldu demek oluyormuş hayret:D :D

20. Huseyin Alp Arslan

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    22 kg Kingfish
    Dostum seninkinide gormemiz mumkunmu?Acsana bir konu
    lutfen. Cok mutlu edersin bizleri.