Alabalık takımı

Konu, 'Olta Düzenekleri ve Yeni Sistemler' kısmında MELİH_REİS tarafından paylaşıldı.

1. çılgınispari

çılgınispari

Sevgili mhakanbasar
    Arkadaşım allah senden razı olsun yüreğime su serptin benim gölde denizde ve ırmakta bir çok deneyimim oldu bugüne kadar.
    Yalnız birde şu meredi deneyim dedim insan her zaman kendini yani sevdiği ve yapmış olduğu hobide kendini aşmak ister bende şu balık olayında biraz daha ileriye gideyim dedim her işin bir zorluğu vardır emek ister mücadele ister hele diğer arkadaşlarımızın buiş çok zor bence vazgeç demeyip( İma) dolaylı yollardan ifade şekillerine girdiğinde artık o işi becerebilmek şart olmuştur .
    diğer arkadaşlarımada teşekkür ediyorum verdiği bilgilerinden ve ikazlardan dolayı ama birazcıkta insanı motive etmek gerekir değilmi Sevgili mhakanbasar
    Motivasyon olarak teşekkürler
    Sevgili balıkçı34 ve Sevgili YoUnG MoOn
    Bu olayı sizlerede sevdirmek için elimden geleni yapacağım üçünüzede sonsuz sevgiler balık tutmayı ve bu güzellikleri benimle paylaşan herkezi seviyorum

Son düzenleme: 10 Nisan 2006
  2. Balikci34

Balikci34 selim

Favori Kamış:
    Sportex,Shimano
    Favori Makine:
    Shimano,Daiwa,Dam,Abu
    En İyi Avı:
    Turna
    Sevgili çılgınispari yapmış olduğunuz yapay sinekler çok güzel,bu türlü yapay sinekleri hazırlamak biraz ustalık biraz marifet birazda bilgi ister görüyorumki sizde hepsi mevcut çalışmalarınızda size başarılar dilerim daha güzellerini resimleri ile siteye bekliyoruz,benim size yazmış olduğum yazımdan biraz sitem gözledim ama inanın aslında yazdığım yazıda size fly avı için yardım etmekti ama buna gerek kalmadığını resimlerde gördüm,fly ile balıkavına çıkarsanız bol şanslar rastgelsin,sevgiler.

3. korkmaz5

korkmaz5

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    yayın 33kg
    slm arkadaşlar ben aranıza yeni katıldım ve fly'ı görünce dayanamadım bende fly ile iyi avlar yaptım ama atış tekniği çok basit olmasına rağmen bayağı zorlandım şu an baya iyi atışlar yapmaktayım ve yakaladığım alabalıklarda var tabiki ist. civarı arkadaşlar var ise tanışmak isterim

4. sazancı

sazancı ibrahim

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    2.5 kilo sazan
    abi aramıza hoşgeldin yakında sende anlayacaksın bu site süper............

5. çılgınispari

çılgınispari

Sevgili Balıkçı34 ben bu yapay sinekleri kendim hazırlamadım hocam sanırım yannış anlaşılma var ben bunları hazır aldım
    Hocam sitem olayı olmaz biz burada artık bir aileyiz sen gönlünü ferah tut hocam işallah bir gün bu güzel olayı hep beraber yaşarız

6. çılgınispari

çılgınispari

Sevgili korkmaz5 Arkadaşım sende aramıza hoş geldin.
    Fly konusunda senin bilgilerine ve önerilerine ihtiyacım olacak ve bu konu ile ilgili bilgilerini bekliyor olacağım buarada bende ist avcılarda oturuyorum fly ile ilgili yapmış olduğun avlaklar konusunda bir kaç tüyo verirsen sevinirim .

7. mhakanbasar

mhakanbasar Mustafa Hakan BAŞAR

Favori Kamış:
    SHIMANO VENGEANCE SPIN 2,10
    Favori Makine:
    Spro Red Arc Tuff Bady
    En İyi Avı:
    turna 102 cm 8,5 kg
    Selam çılgın ispari öncelikle yaşadığın duyguların hemen hemen hepsini kendimde yaşadığım için bende fly merak sardım dediğin gibi artık aşma zamanı
    ben hiç bir zaman aldığım malzemelerin geri dönüşümünü hiç bir zaman et olarak düşünmedim amacım tamamen hep sportif amaçlı oldu aslında korkulacak bir şey yok bu fly takımlarda her şeyden önce kullanılan takımın kalitesi önemli kullandığın takım eğer iyise her yerde uçurtmayı uçurabilirsin eğer yok takım kötüyse senin için kabus olabilir bu konuda daha detaylı bilgi istiyorsan www.abarifishing.org forum sayfasında fly fishing bölümü var oraya bakabilirsin esasen üstadlardan duyduklarım ve bildiğim kadarıyla bu fly fishing süper bir olay hele birde birgün eğer balık yakalarsan değme keyfine bir daha elinden bırakmassın birde gittiğin derelerde kırmızı benekli yakalarsan alıkoyma salıver gitsin olurmu! balığı çekerken yaşadığın zevk ve heyacan zaten her şeye değer böyle nadide bir balığa kıyılırmıBirde fly fişhingle turna-kefal ve levrekte avlanabiliyor onlarında ayrı flieslari var onlardanda edinebilirsin.Fly fishing maceranda başarılar diler güzel raporlarını bekliyorum.Saygılar....

Son düzenleme: 11 Nisan 2006
  8. YoUnG MoOn

YoUnG MoOn

Favori Kamış:
    Olta-Zıpkın
    En İyi Avı:
    Rus Kefali-6.155gr
    Ben forumda bu kadar fly ve alabalık avlama meraklısı olan üyelerimizin olduğunu hiç düşünmemiştim.Neyse gelelim konumuza flyfishing yapmak gerçekten özen ve prataik yapmayı gerektiren bir avcılık tipidir.Tamam saygı duyuyorum paraya kıyıp almışsınız ama önemli olan bu değil önemli olan flylarınızı kendiniz yapmayı öğrenmelisiniz bence bütün flycılar bir kere bunu kavramalı balığın aylık yem türü ihtiyaçlarını bilmelisiniz ve ona göre yem seçmeniz sizin avdaki başarınızı doğrudan etkiler.Bu konu hakkında size bir site önereceğim gerçekten türkçe olarak bu işi anlatan en iyi sitelerden biridir.
    Link:http://server.artuz.com/Artuz/LeventDeniz/Levent/Ilgialanlari/balik/arabalik/fly-fishing/flyhtml.asp
    Bir de bu işi ne zamana yapmayı düşünüyorsanız o zamandan 2 ay öncesinde antremanlara başlarsanız av bölgesinde zorluk çekmezsiniz.Ayrıca benim de flyfishing üzerinde çalışmalarım var mesela şu fly mengenesi yapmayı düşünüyorum kendim, çünkü bildiğim kadarıyla türkiyede böle bir mengene yok malzemeleri ve projeleri bitince siteye ekleyeceğim.Tamam azimlisiniz bence çok da iyi birşey çünkü sizde bu azim varken siz bu işi kıvırırsınız.
    Ayrıca buraya messenger adresimi de ekliyorum özel olarak da konuşup tartışabilmemiz için adresim:SPIRIT_DEEPBLUE@hotmail.com;)

9. çılgınispari

çılgınispari

Sevgili YoUnG MoOn
    Üstadım vermiş olduğunuz linkin bende print çıktısı var en ince ayrıntısına kadar okudum ve yazıcıdan çıktısını aldım ayrıca mengene olayına deyinmek istiyorum şuan profilinizi inceleyemediğimden dolayı TR neresinde oturduğunu bilmiyorum şayet istanbulda oturuyorsanız değil mengeneyi takımın sahibi olabileceğiniz bir yer tarif etmek istiyorum ve bu takımın en son bildiğim fiyatı 60ytl civarında idi bu takımı almak prb değil benim uğraşacak vaktim yok
    şuan sitesi var ama aktif değil http://www.spotbalik.com/
    Tarif etmek gerekirse eminönü tarafından karaköy istikametine giderken boğaz tarafından köprü bitiminden 10yada 20Mt gitmeden sağınıza baktığınızda spot balıkçılığın tabelasını ve tanıtım amacı ile konulmuş mankenini görebilirsiniz

10. YoUnG MoOn

YoUnG MoOn

Favori Kamış:
    Olta-Zıpkın
    En İyi Avı:
    Rus Kefali-6.155gr
    Benim amacım o alete o kadar para vermek olsaydı zaten temin edebilirdim abi ama küçücük bir alete ve hiçbir özelliği olmayan bir malzemeye o kadar para vereceğime işime daha çok yarayan bir malzeme almam daha mantıklı olacağı kanısındayım.:rolleyes:

11. çılgınispari

çılgınispari

Hocam benim verdiğim takım sadece mengene için değildi özel çantası içinde iğne tutamakları,Aparatlat,Bobinler,makas,çıkırık,cımbız tam takım halinde heralde bir mengene için elbette o kadar para verilmez ama tefarruatlı bir malzeme için uğraşacak vaktim olsa ben verirdim

12. korkmaz5

korkmaz5

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    yayın 33kg
    selamlar ben kırmızı benekli dağ alası yakalamaya kırklareli civarına gidiyorum orada bu balıklardan bolca var.
    ben genelde fly ve kaşık ile avlanıyorum ve şu ana kadar hemen hemen hiç boş dönmedim diyebilirim birkaçtane fly iğnesi aldım tabi yapılmış olarak daha sonra bunları bende yapabilirim diyerekten bir fly iğne bağlama seti aldım ve hemen başladım sağda solda yün ipek floş ve çeşitli hayvan kılları toplamaya ilk denememde başarılı olamadım ama daha sonraları bu işi becerdim işte yaptıklarım tabi bazıları satın alma[​IMG]

Son düzenleme: 13 Nisan 2006
  13. korkmaz5

korkmaz5

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    yayın 33kg
    arkadaşlar bende devamlı spot balıkçılıktan alırım gerekli malzemelerimi oraya giden arkadaşlar olursa eğer orada satış sorumlusu ertan bey var o alabalık ve hertür balık avı ve malzemeleri için size yardımcı olur ve ist.da fly malzemeleri konusunda en iyi yer diye bilirim bende fly mengene setini oradan 35 ytl ye aldım

14. çılgınispari

çılgınispari

Sevgili Korkmaz5 Ertan'ı tanırım kafa dendigir sinanda iyidir ama okadar bilgili değil benim mengene 35ytl kadar düşmüş otakımın ilk geldiği gün oradaydım Chesse&piche fransız kanalında her gün bu fly takımlarının yapılışını veriyorlar yapmaya başlamadan bayağı tecrübe sahibi olduk ama malesef şimdilik bununla uğraşmak çok meşakatli ölmez sağ kalırsak emekliliğimizde bunlarla uğraşacak çok vaktim olacak:)

15. YoUnG MoOn

YoUnG MoOn

Favori Kamış:
    Olta-Zıpkın
    En İyi Avı:
    Rus Kefali-6.155gr
    Düşünceler çok muhteşem emekli olunca(tabii daha lisedeyiz):p bende bol bol bu gibi hobilere zaman ayıracağım ve güzel işler başaracağıma inanıyorum fly avcılığı gerçekten verimli bir avcılık türü ayrıca reklam yapmış gibi olmayayım ama yeni bir site doğuyor ve çok iyi malzemeler var aşağıya linkini ekleyeceğim bir gezmenizde fayda gördüm.
    Link:www.avmarketi.com

16. çılgınispari

çılgınispari

Sevgili YoUnG MoOn
    Linkini vermiş olduğun siteyi inceledim ama sanırım bazı konularda daha bayağı bir yolkat etmesi gerekiyor
    SUNİ YEMLER » BERKLEY kısmına giriyorum hiç bir şey yok
    SUNİ YEMLER » D-A-M bölümüne giriyorum bana klavuzluk edecek resimler yok anca üzerini tıklarsam bir fikir edinebileceğim bilgilere ulaşabiliyorum
    Mesela kamışlar bölümüne girdim ilk açılışte her şey normal içeriğe girdiğim zaman 0
    Makinalar bölümünde ise 0
    Galiba bu sitenin yol alması ve işleri tam rayına oturtması için bayağı bir zaman alacak tam randıman verdiği zaman bayağı iş yapacağı kanatindeyim

17. sinekci-fly

sinekci-fly kasım tazegüney

iyi bildiğim ve alışveriş yaptığım yer.ben kendim fly yapıyorum.yaptığım flyler dam . şekspir.ve mustaddan daha kaliteli ve garantili enaz 100 balık tutmadan deforma olmaz diğer markalarla 5 balık alırsan benim sineklerle en az 15 balık alman gerekir cezediciliğide mükemmel. ama herşeye rağman bu işle uğraşacak arkadaşlara önerim piyasada satılan 50 kuruşluk cin malını alacaklarına 1.5 tl verip markalı sinekleri alsınlar ve en seçici renkler kırmızı,sarı,siyah,ve tavuskuşu tüylü kırmızı alıken bunları tecih edin

18. macir_ertan

macir_ertan Ertan Çetin

Favori Kamış:
    Trabucco
    Favori Makine:
    Daiwa Emblem-Z
    En İyi Avı:
    Yayın,Sazan,Turna
    Balık kilosuna göre fly olta,makara ve yanılmıyorsam ip seçmek gerekli fly'cı ustalardan sırasıyla balığa göre kaç kilodan kaç kloya kadar takım değiştirilmeli yani 1'den 3'e kadar hangi balıklara veya ağırlıkta balık 3'ten 6 numaraya kadar ve daha yukarı numaralar için aşağı yukarı hedef balığın ağırlığına göre de mi hesaplamak gerek nasıl oluyor,biliyorum soru biraz ilkel oldu ama son zamanlarda bu fly işi kafamdan çıkmıyor.Şimdiden yardımcı olabilecek arkadaşlara teşekkür ederim