alabalıklarrrrrrr

Konu, 'İç sularımızdan (Tatlısu) Güncel Av Raporları' kısmında balıkadam tarafından paylaşıldı.

1. balıkadam

balıkadam ibrahim

Favori Kamış:
    olta ve zıpkın
    En İyi Avı:
    1 kiloluk aynalı sazan ve 1 kg 900 gr lık alabalık

bu balık 32cm ve 400gr altaki balık 100 gr onun ne işi var orda diye soracak olursanız bazen oltayı çok yutuyorlar çıkarırken mecburen ölüyo bizde atmıyoruz.Birde bu balıkları babam tuttu ben o gün gidemedim.

burdaki balıkları babamla tuttuk sağ taraftakiler babama ait soldakiler bana ait en büyük balıklar 25 cm yorumları bekliyorum:D :D :D

2. fsekerci

fsekerci

Favori Kamış:
    sadece olta
    En İyi Avı:
    turna 4 kg
    çok güzel ,fakat ufakları keşke öldürmeden kurtarabilseydin.

3. bektasm

bektasm

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    Abant alası 1.100 Gr (40 cm) (daha büyük sazanlar var ama ben artık bundan bahsedeceğim)
    Tebrikler İbrahim, güzel balıklar. Nerede ve hangi teknikle avlandığın konusunda bilgi verebilirsen seviniriz. Küçük balıklar konusunda da iğneyi çıkartmak için küçük aparatlar var. O sayede öldürmeden iğneyi çıkarabilirsin. Diğer taraftan alabalıkta boy sınırının yanında kişi başına günde 3 adet limiti var. Herhalde birkaç gece konaklamış olmalısınız!!!!

4. Maşşalah tebrikler.. babandan sana güzel bir miras balıkcılık :) ,ellerinize sağlık..

5. S_BURAK

S_BURAK

Favori Kamış:
    Mepps connect 3 no mavi benek
    En İyi Avı:
    ALABALIK 3,5 KİLO , TURNA 5 KİLO
    tebrikler

GÜZEL BALIKLAR FAKAT SANKİ BUNLAR ÇİFTLİK ALABALIĞI GİBİ DOĞAL ALABALIK DEĞİLLER . BEN ALABALIK DİYİCE DOĞAL ALABALIK ANLARIM BENCE BUNLAR ALABALIK DEĞİL OYUNCAK BALIK KUSURA BAKMA :p

6. ArtofDragon

ArtofDragon Cenk

bunlar çiftlik alabalığı katılıyorum...(büyük ihtimalle havuzdan kaçmışlar)
    ellerinize sağlık..

7. balıkadam

balıkadam ibrahim

Favori Kamış:
    olta ve zıpkın
    En İyi Avı:
    bu balıkları eğirdire bağlı ak'suda yakaladım yem olarak solucan kullandım.Evet bu balıkların bazıları havuzlardan kaçma ama çoğu doğal zaten doğal olmasa bile 3-4 ay içinde doğallaşıyorlar.Bence çiftlikten tutulmayan veya alınmayan her balık doğaldır yanılıyormuyum. Dediğiniz aparattan kullandım ama beynini girince mecburen ölüyo.Sayı limitine gelince birkaç gece konaklamadık ama sirkileri o zamanlar pek bilmiyodum:eek: ondan sonraki hafta gidemiyeceğim için hepsini toptan tutayım dedim:) zaten şimdi orda avlanamıyoruz orası yasakmış babam gil son gittiğinde jandarmaya yakalanmışlar.Bi orasıyla kalsa çevremizdeki bütün akarsular yasak hiçbiryerde alabalık yakalayamıyoruz devlet her yer serbest gibi birde bize belge aldırtıyor asıl ben ona kızıyorum

8. balıkadam

balıkadam ibrahim

Favori Kamış:
    olta ve zıpkın
    En İyi Avı:
    teşekkür ederim melih abi zaten bu olay kırallık gibi babadan oğula bazende kıza geçiyor :D :D :D

9. djemr

djemr

Favori Kamış:
    Olta, Zıpkın
    En İyi Avı:
    Kırmızı Benek alabalık, 5.5 KG
    Sirkülerle ilgili bir probleminiz yok; güzel bir av olmuş belliki. Resimlerdeki alabalık gökkuşağı alası, rainbow yada havuz alası olarak adlandırılan balıktır. Sirkülerde bu tür diğer doğal türler için bir tehdit olarak görüldüğü için günlük yakalama yada boyda herhangi bir kısıtlama yoktur. Sadece hatırlatmak istedim.

10. simendifer

simendifer Sennur

Tebrikler İbrahim, güzel bir av olmuş... Bereketli avlar dilerim, sevgiler :p

11. özkan

özkan

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    kırlangıç 1,5 kg
    güzel balıklar,tebrikler.