Alanya kıyıları

Konu, 'Kıyıdan Balık Avcılığı' kısmında hakan28 tarafından paylaşıldı.

1. hakan28

hakan28 hakan

Favori Kamış:
    kamışlar, el oltaları
    En İyi Avı:
    Levrek, çipura
    Arkadaşlar öncelikle iyi günler diliyorum. Bu akşam yola çıkarak Alanyaya gideceğim. Pazartesi günüde geri döneceğim. Hazır alanyaya gitmişken yanımda olta takımlarımıda götüreceğim. Sizden ricam bana kıyıdan nereden avlanabilirim ve yem nereden ne bulabilirim olacak. Bu konuda bilgisi ve tecrübesi olan arkadaşlardan yardım bekliyorum. Şimdiden teşekkürler...

2. homersimpson

homersimpson

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    mercan :)
    merhaba

alanya da kıyı sezonu maalesef hala açılmadı. Şanslıysanız ve deniz bayaa bi dalgalıysa elden ufak sargoz deniz sakinse 10 ar cm lik mırmırlar alabilirsiniz.
    Alanyada maalesef yem için özel bi yer yok. Alanya balık halinden çim çim karides sardalya veya sübye bulabilirsiniz ama kıyıdan gideceğiniz için hiç uğraşmayın çünkü tavuk göğsü de iyi iş yapıyor. Antalya Alanya karayolununda alanyaya 30 km kala İncekumdan başlayıp Konaklıya kadar her yerde avlanabilirsiniz. Alanya içinde sahil yapısı ve turizm sezonun açılmasından ötürü gündüz balık avlayabileceğini sanmıyorum. rastgele şansınız bol olsun.

3. hakan28

hakan28 hakan

Favori Kamış:
    kamışlar, el oltaları
    En İyi Avı:
    Levrek, çipura
    teşekkürler

Osman kardeşim teşekkür ederim verdiğin bilgiler için. Merkez kıyılardan mırmıra bi denerim bakalım. Seninde dediğin gibi şanlıysak bi kaç mırmır alırız en azından.Ama alanyada yem olmamasına şaşırdım doğrusu. Orada avlananlar kendi yemini kendi yapmak zorunda kalıyor heralde. Çok fazla balığa giden yok heralde. Balığa giden fazla olsa talep üzerine yem getirilerdi heralde satıcılar. Yada sizin oralarda çıkmıyor olabilir sülünes, boru kurdu, vs.,, o yüzdende satılmıyor olabilir. Alırız yarım kilo sardalya bakırz artık. Yada dediğin gibi tavuk göğsü. Mırmır elirmi tavuk göğsüne bilmiyorum ama deneyeceğiz. Neyse kardeşim teşekkür ederim tekrar tekrar.

4. homersimpson

homersimpson

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    mercan :)
    Rica ederim yardımcı olabildiysem ne mutlu.
    sanırım bu taraflarda dediğiniz gibi sülünes borukurdu çıkmıyor çünkü çok defa balığa gittim teknecilerden bile bunları duyan sayılıdır.
    Balığa giden gerçekten az sayılır diğer bölgelere kıyasla. Buradakiler genelde kıyıdan ibikli ve kefal avlıyorlar onlar içinde ekmek yetiyor zaten. Sardalya dediğiniz için hatırlatmadan uyarmadan edemeyeceğim ; eğer gece olta atma şansınız varsa ulaş tarafında (alanya tüneller öncesi kayalık bir alan) güzel arap aldıklarını biliyorum.

iyi avlar bol şanslar

Son düzenleme: 20 Nisan 2007
  5. burman

burman BURAK YILDIRIM

Favori Kamış:
    Cormoran Bullfighter 10-30gr &Yozuri crystal minow C5.Quantum 3-8gr extralite
    En İyi Avı:
    En iyi avım ,en iyi avımdan daha büyük olacak.
    Alanya Dimçayının döküldüğü nokta da çok güzel balık oluyor.Minibüse Iberostar Club Alantur otel dersen tam seni orda indirirler.Ben 3 sene gıtıım o otele çoğunlukla balık amaçlı.Akarsu çamurlu akıyorsa toprak solcanıyla iyi balık alınıyor.Onun dışında levreye tüylü çapari atıyolar.Yine levreğe kıyıdan tavukla yakalanan küçük mırmıra benzeyen balıkları canlı yem yapıyorlar.1metre boylarında zarganalar yakalanıyor ve bolca iri çupra.İskeleye cıkabilirsen kefalde bol var.Kolay gelsin

6. hakan28

hakan28 hakan

Favori Kamış:
    kamışlar, el oltaları
    En İyi Avı:
    Levrek, çipura
    Teşekkürler

Arkadaşlar arabayla gideceğim için sorun yok. Alanyanın her tarafı benim için müsait. Burak ve osman kardeşim ilginize çok teşekkür ederim. Umarım iyi balık çıkarırım. Hiç levrek avlamadım ve tüylü olta kullanmadım. Kamış ve malzeme bol diye düşünüyorum ama tüylü oltam eksikmiş sayenizde onuda görmüş oldum. 4 kamışı yemler yatırırım suya biriylede tüylü olta ile at çek yaparım. (Heralde doğrudur). Umarım bikaç balık alırımda tatil dönüşü resimleri siteye eklerim.