Antalya Yeni Avlak Paylasimi

Konu, 'Tekneden Balık Avcılığı' kısmında kerem_dogan tarafından paylaşıldı.

1. KARDES NEYLE GIDIYORSUN KENDI TEKNENMI
    EGER TEKNEYLE CIKIYORSAN BENDE GELEBILIRIM HEM IKI MASRAF OLMAZ MALUM KESEYIDE DUSUNMEK LAZIM :p :p

2. MGB

MGB GOKHAN

Favori Kamış:
    Kamış olta, yapay yemler, sırtıyı pek severim :) ...
    En İyi Avı:
    Umarım yakında İRİ bir LEVREK :)
    Tabiki,

Tolga (Yemci): 0536 984 76 89

Ben onun ptt hesabına yatırıyorum parayı, o da ödemeli olarak kargo ile bana gonderiyor. 1 gunde geliyor. Tavsiye ederim.

Yemlerin paketi 2 ytl, burdaki yemlere gore cok ta ekonomik.

3. MGB

MGB GOKHAN

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    Kerem, Olympos hep aklımda benım bır gun av yapacam orda...

4. MGB

MGB GOKHAN

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    Ne demek baba, lafımı olur...
    Görüşürsen eğer Tolga ile, selamlarımı ilet...

5. arkadasım merhaba bu yemler dondurulmusmu ayrıca bır torba yem kac gram gelıyor getırtmek ıcın arastırma yapıyorum egerkı ıstek cok olursa getırtebılırım hemde taze olarak
    lutfen ozel mesaj atın paylasalım

6. Asant07

Asant07 Osman

Favori Makine:
    Banax
    Kerem kardeş Biz her zaman büyük limandan tekne ile açılıp sıçan adasına kadar gider adadan güneyine doğru bir mil kadar açılırdık. Mercan , barbun , izmarit (bakla), karpuzcuk , tavuk balığı avlardık.Avlardık diyorum çünkü 7 senedir gidemiyorum . Manavgat ta ikamet ediyorum. Artık buralarda avlanıyorum. Tekne bulma şansım olursa Manavgat çayının denize döküldüğü yerin yakınlarında, yaklaşık 32,33 kulaç derinliklerde genelde avlanıyorum. En sevdiğim balık olan mercan avı için. Osman Uyar

7. MGB

MGB GOKHAN

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    Kerem yemler canlı geliyor. Gazete kagıdına sarılı olarak, paketlenmiş. Vallaha bir paket yemin kaç gram geldiğini bilmiyorum. Ama sana şunu söyleyebilirim, Antalya'da satılan yanıçtan çok daha bereketli olduğu kesin.

Ben çok memnunun. Dene sen de menun kalırsın.

8. rast gele bende deneyecegim :D kıskandım :D

9. MGB

MGB GOKHAN

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    Ay olmayan gecelerde sulunes, eğer ay varsa boru kurdunu tek geçerim.

Boru kurdunun fosforlu olması, ay da çok iyi iş yapmasını sağlıyor.

10. KaraKurt

KaraKurt Fatih

Favori Kamış:
    Olta ve Sabırrrr
    En İyi Avı:
    Kötü av yok :)
    Valla bu pazar marinadan çıkacaz ama hiç umudum yok gidenler hep boş dönüyormuş...Acaba bildiğiniz güzel bir yer varmı marina açıklarında...

11. deePblue

deePblue na

gökhan abi teşekkürler gerçekten..
    ben ankarada ikamet ediyorum sadece hafta sonları muğlaya gitme şansım var;ancak cuma geceden çıktığımda ve cumartesi sabaha karşı ava başladığımı düşünürsek yem bulmak gerçekten dert oluyor :( boru kurduyla izmirde bi kaç kez avlanmıştım.avatarımdaki isparoz ve karagözleri onla almıştım hatta :D:D gerçekten çok çekici bi yem bence.Yücel abinin tavsiyesiylede hem sülünez hemde boru kurdu siparişi verebilirim artık..böylece EN BÜYÜK DERT olan yem işinide sizin gibi değerli abilerimizin yardımı ve paylaşımıyla çözmüş oluyoruz...:):)
    kargolarda zaten yemlerin ölme durumu olmaz.1 günde geldiğini söylüyorsunuz.ne güzel gerçekten ya;)

12. redbullah

redbullah

Favori Kamış:
    Çeşitli oltalar
    En İyi Avı:
    4.9 Kg.Lagos
    Yücel bey,yemin en kralı elinizin altında.Sizin ordan çıkıp daha Demre ye varmadan denizle bağlantılı bir gölcük var.Kıyılarını, çamurlu yerleri deştiğinizde bol bol kırmızı deniz kurdu bulabilirsiniz.Üstelik bunlar geceleride parlar.Boru kurdunun kırmızı olan bir türüdür.Ayrıca gitmişken bu gölcükte (Haziran-temmuz)Çipuranın bir alt versiyonu(Ufağı) olan Lidaki yi bolca yakalıyabilirsiniz...Rastgele...

13. enver15

enver15

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    8.5 kg Sazan
    arkadaslar biz bu pazar boru kurdunu denedik harika bir yem siddetle tavsiye ederim bu yemle 1,5 kg lik kubbes çektim antalya topçam kıyısından ayrıca aynı oltada bi tanede ahtapot vardı :))

14. KaraKurt

KaraKurt Fatih

Favori Kamış:
    Olta ve Sabırrrr
    En İyi Avı:
    topçamda ahtapot her zaman var kayalık bölgeden atsaydın grida alma şansın olurdu

15. ZOLTAN

ZOLTAN

Favori Kamış:
    Yapay balıklar (Rapala&Yozuri)
    En İyi Avı:
    Kuzu (Akya) 4,5 kg - Barraküda 145cm (Ağırlık bilinmiyor)
    Buda benden olsun...

Şıçan adasına sırtınızı veriyorsunuz. Teknenin burnunu balık çiftliklerinin üzerinden Kemer burnuna doğru tutuyorsunuz. Aşağı yukarı ilk tünelden 500 mt önce başlayıp yaklaşık 200 mt giden derinliği 20 mt civarı bir topuk var. Eskiden bir kafesde oralarda vardı. Üzerinde sübye çekerseniz 15-20 kg civarı kuzu var. Çok sübye ve olta kaptırdım ama heyacana değerdi.

Yanlız dikkat edin. Balık oltayı alınca balık çiftliklerine doğru topukluyor. Aman ha başınızı belaya sokmayın :)

16. KaraKurt

KaraKurt Fatih

Favori Kamış:
    Olta ve Sabırrrr
    En İyi Avı:
    Gidelim bir gün beraber Burak Abi

17. duman071

duman071 bahattin duman

Favori Kamış:
    o0lta zıpkın yada balık tutmak için gerekli her şey
    En İyi Avı:
    kuzu 24 kilo , kızılırmak yayını 23 kg
    Kemer

Kemer Kindilçeşmeyi Dene çünkü Bu Aralar çocuk Kadar Milanurlar Var Desem Ne Dersin çok Ciddiyim Ma Denizin Durumuna Göre Meltem Ve Biraz Dalga Varsa Iyi Av Oluyor Aksi Halde Zipkini Denemelisin
    Alll Sana Paylaşim

18. koray07

koray07 Koray

Favori Kamış:
    Ryobi 60, Virax Long Ranger
    Antalya ve civarı avlanma yerleri

Merhaba arkadaşlar. Sizlerle antalya ve civarında avlandığım yerleri paylaşmak istiyorum.

1.Lara Kundu Çayı :

Antalya Havalimanından Lara Beach istikametine doğru yola çıkıyorsunuz. Delphin Hotel'i geçtikten 1 km sonra bir köprü göreceksiniz. Aracınızı köprüye park edip köprünün altına iniyorsunuz. Sazlıkların arasına konuşlanıyorsunuz. Bu çay ilkbahar, sonbahar ve yaz aylarında kefal kaynıyor. Oltanıza ekmekiçi takıp atıyorsunuz suya ve hemen şamandranın batıp çıktığını görüyorsunuz. Kefal avı için bulunmaz bir yer. Yanlız yüzeye atarsanız küçük balık vuruyor. Şamandra ile kancalar arasında 2 mt bırakın ki dipten güzel kefal çekebilesiniz. Burda püf noktası silkme dediğimiz yöntemde beceri kazanmış olmanız. Kefal çok uyanık ve nazlı bir balık. çok nazik yem yiyor yani kancayı hiç bir zaman midesinde bulamazsınız ucundan yiyor yemi dolayısıyla şamandra batıp çıkmaya başladığı zaman sert bir silkme hareketi ile kancayı balığınn ağzının ucuna takıp çekiyorsunuz. ben ekmek içinden başka bir yem kullanmadımburda kullanan da görmedim. ekmekiçi yeterli yanlız hafif püsküllü takmanız lazım yani yuvarlayıp hamur yaparsanız kefal yemiyor. pazar günleri çok kalabalık oluyor, kefal de sessizliği sevdiği için pazar günü gitmeyin hafta içi sabah ve akşamüstü gidin daha çok rim alırsınız.

2.AKSU Çayı :

antalya alanya karayolunda alanyaya doğru aksu beldesini çıktıktan sonra dumanlar tabelasını görünce sola giriorsunuz. sonra 4 km ileride çakıl ocağı var kime sorsanız gösterir. çakıl ocağı civarında Aksu çayının suyunun azalmasıyla onlarca irili ufaklı gölet oluşmuş durumda. bu göletlerin herhangi birinde bayağı büyük boyutlarda kefal bulabilirsiniz. tek tük de sazan var. ben her gidişimde bir kova dolusu iri kefal alıyorum. çevre halkının dediğine göre büyük sazanda varmış ancak ben sazan avcılığında çok yeniyim inşallah bu sitede arkadaşların bilgilerinden istifade edip onu da becereceğim.

3.Ekşili Göleti :

Antalya Burdur Karayolunun 25-30ncu kmsinde (antalyadan giderken organize sanayiyi geçtikten 3-4 km sonra) ekşili tabelası var ordan girin. 13 km sonra Ekşili köyüne ulaşırsınız. Köylüye sorun gölet nerde diye ve öğrenin tabii terslenme durumuda olabilir :D gölet doğal. sazan mevcut. yanlız kıyıdan dip atarsanız çekmenizin imkanı yok çünkü dibe takılıyor. sazan bol ancak nasıl bir sistemle tutulur bilemiyorum. ben 5 takım küspeli takım bıraktım suyun içinde :confused:

bu hafta da çakırlar tarafında bir yer dediler oraya gideceğim, paylaşırım

umarım az da olsa faydalı olmuştur. saygılar

Son düzenleme: 21 Ağustos 2007
  19. KaraKurt

KaraKurt Fatih

Favori Kamış:
    Olta ve Sabırrrr
    En İyi Avı:
    Döktürmüşssün Koray abi

20. KaraKurt

KaraKurt Fatih