av sezonu ne zmn başlar ne zmn biter

Konu, 'Zıpkınla Balık Avcılığı' kısmında kskkörfez35/5kost tarafından paylaşıldı.

1. kskkörfez35/5kost

kskkörfez35/5kost

Favori Kamış:
    zıpkın,olta
    En İyi Avı:
    levrek3 kilo ahtapot 3 ve altı
    meraba arkadaşlarım ve abilerim bu soruyu çok kişiye sordum ve dal ya bişi olmaz dediler ben genelde yazın dalıyorum mayıs ekim arası bir kaç sorum olucak bilmiyorum tartışıldımı bu konu ama 1 haftadır sitedeyim birinci sorum yazın dalış yapmak yasak diyorlar yumurtlama mevsimiy miş öyle diyorlar ben küçük balıklara ateş etmesem de yumurta bırakıcak bir hayvanada ateş etmek istemem dalış mevsimi ne zmn ve dalış yasağında yazın dalıcağım vurucağım balık türleri ne bir de cezası ne av mevsiminde diyilken dalış yapmanın son sorumda zıpkınla serbest dalış için bir belge varmıdır 14 yaşında başladım ve 17 yaşımdayım bu işe gerçekten gönül koymaya başladım ve hayvanlara da zarar vermek hiç istemem ve ailemi üzmek ceza yemek de istemem kanunlara göre bir cevap istiyorum her keze çok teşekkür ediyorum sorum yanlış bir soru ise de özür diliyorum saygılar.:( :eek: yazı çok devrik ve parça parça sorabildim anlata bildiyim bu abilerim anlamışarldır cevaplarınız için şimdiden teşekkürler

Son düzenleme: 22 Haziran 2007
  2. Avciperdeci

Avciperdeci SeRDaR

Favori Kamış:
    El Oltası

sevgili kardeşim
    aramızda sorularına cevap verebilecek arkadaşlarımız muhakkak varıdır ama saat geç oldu belki bu gece olmasa bile yarın muhakkak sorularına cevap alırsın
    şimdilik iyi geceler...

3. OTTOMAN

OTTOMAN

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    1 kilo aynalı sazan :(
    tebrik ederim

güzel kardeşim o kadar kibar ve duyarlı bir şekilde yazmışsınki sorunu cevabını bilmesem bile duyarlılığından dolayı tebrik etmek istedim mutlaka konu hakkında bilgili abilerin sana cevap verecektir ama birkaç gün içinde cevap verilmezse ben sırf senin bu duyarlılığından dolayı kendim araştırıp cevabı bulup sana ileticem:)
    senin aileni üzmeni bende hiç istemem;)

4. Avciperdeci

Avciperdeci SeRDaR

Favori Kamış:
    El Oltası
    zıpkınla
    gece avlanmak yasak.

fenerle avlanmak yasak.

tuple nargileyle yasak.

bazi baliklari avlamak yasak.

Askeri bölgelerde avlanmak ve askeri bölgelere yaklaşmak yasak.

Özel olarak yasaklanmış olan belli koruma alanlarında avlanmak yasak.

Bu yasaklar hakkında daha fazla bilgiyi zıpkınla avlanan arkadaşlarımız vereceklerdir. Benim bulabildiklerim bunlar.

5. Cadayl

Cadayl Aylin Özyurt

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    lepistes..
    Yıllardır balık avlayan, zıpkınla avlanan pek çok insanda sizin hassasiyetiniz yok. Bu yüzden sizi tebrik etmek istiyorum. Dilerim öğrendiğiniz bilgileri gelecekte başkalarına da aktarırsınız ve onları yanlıştan kurtarırsınız.

6. Bende sevgili Modumun dileklerine aynen katılıyorum ve dalış öncesi gerekli emniyet tedbirlerinin alınmasından sonra aşağıda vermiş olduğum linkten dalışa yasak alanları da kontrol etmenizde fayda görüyorum.

http://www.balikavi.net/forum/showthread.php?t=7868

7. Avciperdeci

Avciperdeci SeRDaR

Favori Kamış:
    El Oltası
  8. Onur GÜNER

Onur GÜNER

Favori Kamış:
    malzeme
    Arkadaşlar gerekli bilgileri vermiş ama bende bikaç not eklemek isterim...
    Gece dalışı, tüple veya nargile ile dalış kesinlikle yasak
    Gündüz dahi olsa fener kullanımı yasak
    Yasak bölgeler gerekli linklerde belirtilmiş.
    Bunun dışında yasak türleri biliyoruz.

Bu kurallar dışında hiçbir kural seni bağlamaz. Tabi küçük balıkları üzmemek gerekli. Havyarlı balığı ilk başta anlaman çok zor ama arada sırada ben de yanılıp havyarlı balk vuruyorum. Bunlar bazen olur. Zaten yeniyim diyorsun bu sporda. Katliam yapabileceğini sanmam. Akşam yemeğini çıkartırsan senden mutlusu olmamalı...

9. kskkörfez35/5kost

kskkörfez35/5kost

Favori Kamış:
    zıpkın,olta
    En İyi Avı:
    levrek3 kilo ahtapot 3 ve altı
    bütün abilerimin ilgilerine çok teşekkür ederim en azından bir iki bilgim oldu bunları başkalarınada aktarabilirim teşekkürler herkeze:)