balık bulucular

Konu, 'Takım Çantası' kısmında sanalbalıkcı tarafından paylaşıldı.

1. slimselim

slimselim

Favori Kamış:
    Tarzan Zıpkın , Albastar olta Rambo bıçağım Fotoğraf makinam
    En İyi Avı:
    2 kg aynalı sazan 1.5 kg RusKefali
    Balıkta avcı bulucu cihaz varmı hiç adil değil :) Böylece rastgele kelimesi tarihe karışıyor. Amatörlükten ucak bana göre kullanan arkadaşlar kullansınlar gayet yasal bize birşey demek düşmez.

Paylaşım için teşekkürler bende merak ediyordum.

2. Tuna Hunter

Tuna Hunter Deniz

En İyi Avı:
    Hannos
    Sayin Selim kardesim...... acaba siz hic Balik-bulucuyla ava ciktiniz mi?
    Bu konu hakkinda bir deneyim birinkintiniz var mi acaba?

Varsa bizimle paylasirmisiniz?

Simdiden tesekkürler.

3. slimselim

slimselim

Favori Kamış:
    Tarzan Zıpkın , Albastar olta Rambo bıçağım Fotoğraf makinam
    En İyi Avı:
    2 kg aynalı sazan 1.5 kg RusKefali
    Şahsen kullanmadım . Pek merakta etmedim . (Kendim elektronikçiyim sadece nasıl çalıştığı hakkında araştırma yaptım :) . Benim amatör balıkçılık anlayışıma dijital cihazlar biraz ters geliyor. Böyle daha zevkli.

Cihazın çalışma prensibi şöyle .

Yüksek frekansta bir üreteç sinyal yayıyor bu sinyaller cisimlere çarpıyor ve geri yansıyor cihazda bunu algılıyor. Sesin yankı yapması gibi , geçen süre ile mesafe hesaplanıyor , yoğunlunluğa göre de balık , kaya , zemin gibi ayırt edebiliyor. Cihazın yaydığı frekans ne kadar güçlü olursa o kadar mesafe büyüyor. Algılayıcı ne kadar hassas olursa okadar ayırt edebiliyor sanırım fiyatlarıda bu faktörler belirliyor.

4. Tuna Hunter

Tuna Hunter Deniz

En İyi Avı:
    Hannos
    Paylaşım için teşekkürler.

5. tiyanşan

tiyanşan

Favori Kamış:
    oLta...
    En İyi Avı:
    ÇiPuRa , LevReK , aKya , KeFaL
    bizim teknemizde vardı ama o amaçla pek kullanmadım.Yani bu şans işi.. Fishfinder la daha cok balık tutacağım diye bir fikir gelmesin akıllara şans işidir bu .. :)

6. tiyanşan

tiyanşan

Favori Kamış:
    oLta...
    En İyi Avı:
    ÇiPuRa , LevReK , aKya , KeFaL
    bizim teknemizde vardı ama o amaçla pek kullanmadım.Yani bu şans işi.. Fishfinder la daha cok balık tutacağım diye bir fikir gelmesin akıllara şans işidir bu .. :)

7. serdar43

serdar43

Favori Kamış:
    Orta kalite kamış.
    En İyi Avı:
    Levrek- 1,750 gr
    balık bulucu kullanmak bence amatör bir avcıya yakışmaz. Bu işin heyecanı nerde merak edipte ne gelecek diye saatlerce beklemek varken balıkcıdan balık alır gibi balık şurda at üstüne tut. Yıllardır balık avı yaparım o aletten bedavada verseler kullanmam. Bu işin ticaretini yapmıyoruzki kullanalım böyle şeyler

8. Tuna Hunter

Tuna Hunter Deniz

En İyi Avı:
    Hannos
    Tecrübeli teorik bilgileriniz icin tesekkürler.

9. Cesuryurek33

Cesuryurek33

Favori Kamış:
    Tekne-Olta
    En İyi Avı:
    Aynalı sazan 15 Kg
    Kutlarım

Merhaba Serdar kardeşim keşke tüm insanlar senin gibi muhafazakar olabilseler.Ben balık bulucuyla bile tavayı zor dolduruyorum sen kalkmış ne diyorsun.

10. Cesuryurek33

Cesuryurek33

Favori Kamış:
    Tekne-Olta
    En İyi Avı:
    Aynalı sazan 15 Kg
    Garmin

Merhabalar.Sonunda bende tavsiyelerinize uyarak Garmin etrex GPS'i aldım.Eş dost ve tüm arkadaşlara duyrulur.

11. mallaca

mallaca Halil Barış Şengül

Favori Kamış:
    Makinalı kamış olta,her türlü el oltası,rapala
    En İyi Avı:
    Kiloluk mırmır,Kiloluk iskorpit
    Hayırlı olsun.

Hayırlı olsun iyi günlerde kullanmanı dilerim.

12. ALİCO

ALİCO AliCo

Favori Kamış:
    D.A.M El oltası
    Favori Makine:
    0,33 beden FC
    En İyi Avı:
    Herhalde Toriklerdir. Kofanalarda olabilir.ispendek 13,8 kg, Kırlangıçlar.vs.vs.
    Değerli arkadaşım

Bir tekne için balık bulucu şart isterseniz amatörlükten taviz deyiniz. ama ben sizin gibi düşünmüyorum maalesef nedenine gelince bu tür cihazlar hem maddi açıdan birz külfetli hemde çok faydalı cihazlardır. üzerinde sadece 50/200 KHz bir makinadan baz alırsak ve denenmişliğine göre: marjinal faydaları çok ama çok olan cihazlardır. FURUNO FCV-585 Bu makinanın özellikleri bir hayli fazla. ısı sensöründen derinlik göstergesine kumpasından balık ayrımına kadar mevcut. deniz suyu sıcaklığını bilmeliyiz. kaç metre derinlikte olduğumuzuda marmarada 210 mt derınlıkte kocagöz tutmak isterseniz bunun için ne yapmamız gerek üstüne at ve bekle olayı maalesef değil işte gerekli fay çukurlarının detaylarını gpd vasıtasıyla noktalayıp orada hem tekneyi o konumda tutmalı hemde bır yandan balık tutmalısınız. bu cıhazı bedava verseler olayı biraz daha da enteresan makina transducer bronz aynası dahil 1500 usd+kdv civarında bizim işimiz istavrit tutmak amaçlı değil. istavritin altında yatan lüferle ilgili dip balıkları ile ilgili. ama eğer açık sularda çalışıyorsanız bu cihaza mecbursunuz maalesef.
    ayrıca Amatörlüğü etkileyecek herhangi bir durum sözkonusu olsaydı bence sirküler yeni adıyla tebliğler mahiyetinde kısıtlamalar ve kullanım yasakları getirilirdi. Fishfinder+gps teknecilik için zorunlu hal almıştır. Yada hiç çok sisli bir havada denizde bulundurnuzmu? yada karadenizde açık deniz geçerken bir fırtınada kaldınızmı? yada marmarayı boydan boya geçerken havaya yakalanıp erdekten samatyaya 10 saat 25 dk da gittiğiniz yolu 17 saat 40 dakikada geldinizmi? indiğiniz anda bacaklarınızın titremesini yaşadınızmı? bunlar maalesefki var. yanımızda gps olmasaydı. o fırtınalı havada karanın olmadığı yerde 4 saat suda kaldık. ne yapardık acaba?
    Furuno bu konuda müthiş ve bence balık bulucu konusunda ideal. şahsi fikrim ise tek makina.

balık bulucu sadece balık bulmak amaclı kullanılmıyor derinlik göstergesi. ısı sensörü, yon belırleme koor tayın etmek gibi amaçlarlada kullanılıyor.
    teknecilik için maalesef gerekli donanım olmazsa teknecilik maalesef zor sanaat haline geliyor

sevgiler

13. activist

activist ömer ekemen

Favori Kamış:
    gezer kurşunlu dip oltası
    En İyi Avı:
    LEVREK-KIRLANGIÇ-MIRMIR
    Arkadaşlar Aliçonun Söylediklerine Katiliyorum.artik Kendimizi Geliştirmemiz Lazim,dediği Gibi Yani Istavrit Avlamak Için Bu Cihaz Alinmaz.dip Baliklarinin Avinda Açik Denizde Kullanmak Amaciyla Olmazsa Olmaz Ekipmanlardan Biri Haline Geldi Artik

14. seckint

seckint Seçkin

Favori Kamış:
    4.20 surf kamış
    Favori Makine:
    okuma synex
    En İyi Avı:
    3,5 kg Martı
    Balık Bulucu Hk.

Arkadaşlar bu cihazı kullanan varmı aranızda işe yararmı?
    ne dersiniz? Fiyatı uygun gibi geldi
    Çeşitli sitelerde fiyatı 90 ile 150 ytl arasında değişiyor

Ürün açıklamasında yazanlar

Taşınabilir portatif balık bulucu, Denizde, gölde, nehirde, barajda kısacası heryerde kullanılabilir. Bu ürün sayesinde suyun derinliği,balıkların hangi derinlikte olduğu, suyun zeminin nasıl olduğunu öğrenebilirsiniz.

* 0,4/100mt derinlikler arasında çalışır

* Sonar 45 derece açılarda çalışabilir

* Balık uyarı sinyali vardır

* 4adet "AAA" boy kalem pille çalışır

* Su geçirmez dizayn

* 7mt kablo uzunluğu

* Led ışıklı ekra aydınlatma

* UV LCD 38x38mm ekran

15. mallaca

mallaca Halil Barış Şengül

Favori Kamış:
    Makinalı kamış olta,her türlü el oltası,rapala
    En İyi Avı:
    Kiloluk mırmır,Kiloluk iskorpit
    :) Ucuz etin yahnisi bol olurmuş hesabı yani

16. innamuraska

innamuraska

Favori Kamış:
    ZIPKIN
    En İyi Avı:
    Henüz vuramadıklarımız...
    Aslında konu şu ki; işin özü kaybolmuş oluyor.
    İşin içine teknoloji girdikçe iş haline geliyor.
    Usta balıkçılar bilirim havayı koklar ve tespiti yapar.

17. wolfalone

wolfalone SERDAR

Favori Kamış:
    AlbaStar Morlion kamış,Banax SX 2000 Makine
    En İyi Avı:
    İznik sazanı 5,5 kg Turna 3 kg
    barış kardeşime katılıyorum fiyatı uygun ama kaliteli değil çin malı nede olsa:D

18. mokur

mokur Mustafa Okur

Herkese Selam,

Ben balık bulucunun etik olmadığına kesinlikle katılmıyorum. 4 senedir teknemde balık bulucu bağlı. Ben şimdiye kadar ekranda balık görüpde çapalama yapmadım. Sadece ve sadece dip yapısını görmek amacıyla kullanıyorum. Ayrıca ekranda balık görüpde çapa atıp avlanmaya kalkarsanız(çok balık yakalarım ümidiyle) kesinlikle hayal kırıklığına uğrarsınız.

Balık işi şans kısmet işi diyenlerede kısmen katılıyorum. sen çık denize ya kısmet de kumun içine oltayı at saatlerce bekle elin boş dön her seferinde, ya da kendine şans kısmet için fırsat ver balık bulucunla zemini bul oltanı at o zaman şans devreye girsin

19. mokur

mokur Mustafa Okur

20. CRAZY-AKO

CRAZY-AKO mehmet tunç

ümit abi kolay gelsin ben akif :cool: :cool: :cool: :cool: :cool: