balık bulucular

Konu, 'Takım Çantası' kısmında sanalbalıkcı tarafından paylaşıldı.

1. cengizkhan

cengizkhan

Favori Kamış:
    olta.
    En İyi Avı:
    sazan-turna 8,75 kg
    furuno....

arkadaşım sana tavsiye edeceğim marka furuno,dur. denizanasını balık göster-
    mez. yalnız kullanmak için bayağı öğrenmen lazım. birde epey pahalıdır.ama
    kesin çözümdür....selamlar...

2. derinMaVi

derinMaVi Umut Özbek

En İyi Avı:
    4 kilo levrek
    balık bulucu standartları

furuno ve raymarine dunyada bu işi çok iyi yapan iki şirkettir .Ama bahsettiğimiz amatör amaçlı eco-sounderlar bu şirketlerin hedefi değildir .Uzmanı oldukları iş çok büyük grostonalitoya sahip profesyonel balıkçı teknelerine 30.000 dolar civarında 20 mil çapında balığı görebilen alet yapımıdır.Furunoyu kullanan bir 34 metrelik gırgırda hobi olsun diye bir arkadaşımın hatrıyla bir hafta bulundum.akşamüstü çandarlı limanında reis ecoyu çok yükseğe alarak dalga yı vermeye başladı.Buna bende inanamadım gece olduğunda midilliye tam yol verdi ve 1 saat sonra midilliye 2 mil uzaklıkta 1,2 torba torik çevirdi.aklım bu olayı anlamama hala imkan vermiyor .FAKat daha sonra öğrendiğime göre japonya bu tip furunoyu kendi sularında kullandırmıyormuş.Yani adamlar bu canavarları yapıp kendilerine yasaklayıp bize satıyorlarmış... bence küçük ,basit amaçlı fish finder ların çoğu birbiriyle aynı.bunların atarilerden farkı yok. Ama çok temel konularda bazı yardımları olabiliyor.bUnlardan bir tanede ben edindim garmin 80 modeliymiş.eğer bu şirketler size işte balığın tam üstüne konacaksınız gibi laflar iddia ediyorlarsa inanmayın palavra,fakat dip şekillerinde gerekli bilgiyi az-çok veriyorlar,bunları alacak olan arkadaşa tavsiyem çok büyük hayallere kapılmasın ve büyük paralar vermesin. aşağı yukarı basit finderlar ın hepsi aynı muadildir .Hepinize teşekkür ederim..

3. Mehmet Demirörs

Mehmet Demirörs Mehmet

Favori Kamış:
    Oltanın her türü
    En İyi Avı:
    Hatırlamıyorum öyle çok ki
    balık bulucu

arkadaşlar bende birtane aldım peche -direct den hummınburt smart case cep telefonu büyüklüğünde kıyıdan kullanıyorum iyi yayın gösteriyor ..yani yayın balığını 35m.derine kadaR .KAMIŞA TAKILIYOR MANTAR ŞEKLİNDE ALGILAYICISI VAR ..BEN MEMNUNUM

4. diamondsfocus

diamondsfocus

Favori Kamış:
    Sadece Olta Avcılığı
    En İyi Avı:
    Levrek 8,1 kg ; Lüfer 1,15 kg ; Akye 4,5 kg ; Orkinos 30 kg ; Fangri 2,45 kg ; Çipura 1,15 kg
    Balık bulucu hk.

http://www.lowrance.com/Marine/Products/X125.asp

Bu linkten benim kullandığım Sonarı, görebilirsin.
    Destek çok iyi almadan önce , bu cihazı bilgisayarında simule ederek kullanabilir, görebilirsin. Bir programı var dounload bölümünde indir ve gör.
    Kullanabilirim dersen tavsiye ederim.

Hadi Rasgele !!

5. gmby

gmby

Favori Kamış:
    2,50 m-1,80-1,20 m olta. 2.90 m zodiac bot - Elektrikli motor - Garmin 120 Fishfinder.
    En İyi Avı:
    2 kilo Turna
    Bende garmin fishfinder 120 portable var..ve cok memnunum..hatta bu hafta çanıllıda 30 m acıktakı surulerı goruyor ıdım..ama oraya bıtkıler yuzunden ulasabılmek ne mumkun..ahh bır botum olacaktıııı....

6. rauf

rauf Rauf usluer

Favori Kamış:
    oltanın her türlüsü
    En İyi Avı:
    akdeniz palamutu 4kl.
    balık bulucu

ben üc sene evvel garmin marka balık bulucu aldım 180 metreye kadar gösteriyor ama 100 metreye kadar daha etkili deniz dip yapısını göstermesi,derinlik göstermesi,deniz su sıcaklını göstermesi iyi balıklarıda büyüklüğüne kadar animasyon olarak gösteriyor yanlız teknik yapılışı itibariyle dip balıklarını göstermiyor (mesela mercan) derinlik mesela 50 metre gösteriyor 48-49 metredeki her türlü balığı görebilirsin ama o 1-2 metrede balığı göstermiyor dip balığını görmek icin daha yüksek paralar ödemek gerekiyor bu bahsettiğim alet 250-300 ytl civarında idi.selamlar rastgele.

7. Mehmet Demirörs

Mehmet Demirörs Mehmet

Favori Kamış:
    Oltanın her türü
    En İyi Avı:
    Hatırlamıyorum öyle çok ki
    hep merak etmişizdir

merhaba rauf bey verdiğiniz bilgileri hep merak etmişizdir sağolun varolun dip mercanını göstermiyorsa pekte işe yarıyor sayılmaz ozaman neyi göreceğizki değilmi ..amaç durup yerini bulup keteze yapmak değilmi bende garmin alacaktım ama vazgeçtim o pahalı olanlarınıda alamam..tekrardan sağolun

8. diyafram

diyafram Selçuk ÖZŞENER

Favori Kamış:
    Lineaeffe s-curve surf kamış 4.50
    Favori Makine:
    OKUMA POWER LINER PL 865 MAKİNE
    En İyi Avı:
    Mırmır 2.2 kg
  9. Zaten Verdiğin Linkte Aciklamalari Var Baliklari Cağiran Bir Sistem Olduğu Ama Bu Şekilde Kullnilirsa Denizde Balik Kalmaz.. Bence...

10. diyafram

diyafram Selçuk ÖZŞENER

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    Mırmır 2.2 kg
    benim sormak istediğim, bu alete güvenilirmi veya bilgisi olan kullanan varmı? tecrübesi olan bir arkadaştan nasihat almak istiyorum. duyumları olan veya alıp kullanan varsa, paylaşmasını rica ediyorum.

11. Muratın Takası

Muratın Takası

Favori Kamış:
    oltam
    En İyi Avı:
    Gelse :)
    Makinayla ne kadar zevkli olcak ki önemli olann balığın yerini bulup kendi imkanlarınla tutmaktır bence

12. diyafram

diyafram Selçuk ÖZŞENER

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    Mırmır 2.2 kg
    arkadaşlar yokmu bu aleti tanıyan, kullanan, herhangi bir bilgisi olan.

13. Rey de pascador

Rey de pascador Yüksel Ömer Aksoy

Favori Kamış:
    olta-zıpkın
    bu aleti kullanacak olan ve ya kullanan arkadasları kınıyorum.Kimse kusura bakmasın ama bu sekilde av olmaz toplama olur. Avlanma zevkini bu sekilde ivsaa etmek isteyen arkadaslar bir balık çiftliğinde yada havuzunda izin alıp oradada olta sallandırabilir.Balıkın dilinden anlamadan yapılacaksa buna balıkcılık demenin ne alemi var...:mad:

14. fsekerci

fsekerci

Favori Kamış:
    sadece olta
    En İyi Avı:
    turna 4 kg
    ömer gibi bende kınıyorum bu aleti kullananları,
    sen balıkları çağır,diğerleri sinek avlasın,
    YAKINDA NE KADAR ZENGİNSEN O KADAR ÇOK BALIK TUTARSIN,
    TEKNİĞİ HAKİM OLACAK
    bütün amatör avcılar bol bol sayısal loto oynayınnnnnnn.

15. diyafram

diyafram Selçuk ÖZŞENER

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    Mırmır 2.2 kg
    Tamam arkadaşlar ben birşey sormadım hepinizden özür dilerim.

16. simendifer

simendifer Sennur

Ben de etik olmadığı kanaatindeyim... Ne heyecanı var ne de zevki... Kendi yöntemlerinle balığı cezbetmeye çalışmadan anlamı yok bence...

17. ZANDER

ZANDER

Favori Kamış:
    RON THOMSON HARD CORE ; Yayin icin ,Abu Garcia Cardinal 505 FR Freilauf Rolle Modell 2006 makina
    En İyi Avı:
    Sazan 17 kilo . Turna 11 kg 110 cm.
    BALIKÇILAR için mucize sayılabilecek ‘Fish Max’i biz de test ettik, onayladık. Bostancı’da motorla biraz açılıp önce ‘balık toplayıcısı’nı denize attık, ardından oltaları. İki saatte 7 kilo mezgit ve 80 santim uzunluğunda bir de köpekbalığı yakaladık. Çevredeki kayıkların ‘rastgele’ niyetleri boş çıktı. Uzaklaşırken bizim oltalarımızdaki balıklara imrenerek bakıyorlardı

O ilk mesajda verilen linke tikladigimda karsima cikan satirlardan bazilari...

Bu yaziyi amatör bir balikci olarak, siddetle ama siddet ve isararla kiniyorum. Dua etsinki bakan falan degilim. Bir kinama genelgesi yayinlattirirlardi bana :mad: :mad:

Son düzenleme: 13 Temmuz 2006
  18. diyafram

diyafram Selçuk ÖZŞENER

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    Mırmır 2.2 kg
    Arkadaşlar ben sizler kadar balık tutma ahlakını ve üslubunu bilmiyorum. bu konuda çok yeni ve okadarda hevesliyim. Bu konuyu açtığıma çok pişman oldum. Ama şunu öğrendimki, balık tutmak bir sanatkarlık istiyor. Bu aleti kullananlarda tam anlamıyla balık korsanı sıfatına layıklar. Ben bu konudan ve sizin yazdıklarınızdan güzel dersler çıkardım.
    Herkesin Eşit Şartlarda Balık Tutması Temennisiyle Hepinize Rasgele Diyorum.

19. kral balıkçı

kral balıkçı mustafa gedikoğlu

Favori Kamış:
    surf
    En İyi Avı:
    çino sarı lüfer istavrit izmarit zargana vs....
    diyafram sana da rastgelsin bilmemek değil öğrenmemek ayıp açtığın iyi olmuş bilmeyenler öğrenmiş oldu balık tutmak bu tür işlerle her zaman yapılsaydı. balık zevki diye bişey kalmazdı dimi sevgiler saygılar ve herkese doğal şartlarda rastgele;) ;) ;)

20. kral balıkçı

kral balıkçı mustafa gedikoğlu

Favori Kamış:
    surf
    En İyi Avı:
    çino sarı lüfer istavrit izmarit zargana vs....
    diyafram bi zahmet imza ayarlarınıda yapıverde tanıyalım ismini yaşını katıldığın ili selamlar :)