Balik Tutmadan Dönen Varmi

Konu, 'Tekneden Balık Avcılığı' kısmında efedede tarafından paylaşıldı.

1. Cadayl

Cadayl Aylin Özyurt

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    lepistes..
    :( Balığa çıkarsam bu konuya cevap yazarım:(.. Dün evde uzun uzun sopalar buldum. iç içe geçiyor. Hepsini bir çantaya doldurmuşum :p :D Yanında bir sürüde ıvır zıvır var. Rekli renkli, silikon, palstik balıklar falan, anlamadım :confused: :p

2. simendifer

simendifer Sennur

Ben de dün "ellerim bomboş" şarkısını söyleye söyleye eve gittim :D Anladığım kadarıyla o iç içe geçen sopalar bir işe yaramıyor Aylin :D At gitsin.... :p

3. darkdream1977

darkdream1977

Favori Kamış:
    mantarlı - makinalı takım
    En İyi Avı:
    yayın 8 kg ( elle :) )
    Denizde yakaladığım kayabalığı eniklerini ve horozbinaları saymazsak evet.
    Aynı şekilde tatlısuda parmak kadar balıkları saymazsak yine evet :)

4. kralgibi

kralgibi

sabahın erken saatlerinde yani 4-5 gibi ava gidenler sence neden gidiyorlar hiç düşündünmü aceba.

5. simendifer

simendifer Sennur

Merhaba, öncelikle aramıza hoşgeldiniz...

Lütfen profilinizden imza ayarlarınızı yaparak, isim doğum tarihi, bulunduğunuz şehir ve kan grubu bilgilerinizi belirtiniz. Teşekkürler,

6. Demirhan

Demirhan Erhan

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    Çipura 600 gr yaklaşık
    Tavalıkta Olsa

Bende tutamadan döndüğüm çok olmuştur...Balık yakalama amaçlı çıkmıyorum balığa..Deniz kıyısında oltalarımı yemleyip,atıp çekerken tüm yorgunluğum ve düşüncelerim gidiyor, ben,deniz ve oltalarım ile başbaşa kalıyorum..Büyük bir huzur duyuyorum..Ama tekne ile çıktığımızda hiç boş dönmedim..En azından tavalık da olsa mutlaka almışımdır..:) :) :)

7. çinekolog

çinekolog Gökhan

bi kaç sefer daha git sonra konuşuruz bu konuyu :D :D :D

8. kral balıkçı

kral balıkçı mustafa gedikoğlu

Favori Kamış:
    surf
    En İyi Avı:
    çino sarı lüfer istavrit izmarit zargana vs....
    eve balısız dönen varmı mesela ben :D
    çooooooooooooooooooookk saymakla bitermi be abi senelerden beri bu iş ile uğraşıyoruz mesela askerden önceki zamanımdan anlatayım balığı yakalamak için denemediğimiz takım mekan yem olta kurşun yürümediğimiz yol kalmazdı
    ama akşama sonuç bom boş bi kova hatta birgün bisikletin pedalı elimizde kaldı niyemi ilkokul arkadaşım ve halada arkadaşlığımız devam eder sağolsun abi o ne pedala basmak öyle bir bastı ağır viteste pedal düştü yere birde baktıkki :eek: dişleri sıyrılmış ve malesef o anlık yapılabilecek tek şey bikletin üzerine binmek değilde bisikleti kendimiz taşımak olurdu ve bayağı bi uğraştan sonra şöyle anlatayım o şekilde bizi hiçbir otobüs kabul etmedi nede olsa babamızın malı değil haklılarda arnavutköy ve bebeği bisikletçi arayarak talan ettikten sonra
    ortaköye yöneldik ve en sonunda oralarıda güzelce keşif ettikten sonra bi bisikletçi bulduk bulmasına ama gel görki pedalı yaptıracak para malesef üzerimizde yok allah razı olsun adam karşılıksız pedalı tamir etti ve bidahaki hafata borçlu kalmamak için hemen gidip ödedim sağolsun:)

bunları niyemi anlattım çoğu zaman bu gibi şeyler yaşayıp çaba sarf edip nice elim ve kovam boş kaldığı günler geçirdim ve güzelde anı oluyor sevgiler ve saygılarım ile..........:)

9. ddex

ddex

hayatımın uzunca bir bölümü ÇORLU - artık ankara v
    Favori Kamış:
    40lık olta
    En İyi Avı:
    -
    boş dönen warmı bilinmez ama boş dönmeye razı olan war.. ya şu öğrenci halimle gittim sevgili oltamı aldım telefonda babama olta aldım dedim ''hı iyi dersler nasıl'' dedi, annem ''napıcan oğlum oltayı sen cocukken balık yemezdin bile'' dedi bütün bunları da aştım bozmadım moralimi ama gelin görinki hala balığa çıkabilmiş diilim ve ankaradaki abilerim ablalarım benim yüzümden sizde çıkamıyosunuz çünkü ben uğursuzum, hafta içi günlük güneşlik olan hava ben ne zaman aha bu haftasonu gidioruz dediğimde tipi boran oluyo.. ( =) )
    yayın sezonunu kaçırıyorummmm offfff...

Son düzenleme: 21 Mart 2007
  10. jeqo

jeqo

Favori Kamış:
    Olta ve rat
    En İyi Avı:
    Domuz balığı-450 gram
    Bende de aynı sorun var yaa, esnaf olduğum için hafta içleri dükkanda duruyorum ve hava gıcık verir gibi mükemmel güzel oluyor. Her hafta "tamam bu hafta sonu balığa gidebilirim" diyorum fakat, ya poyraz çıkıyor ya da deniz dalgalı oluyor :confused: :confused: :confused: :confused:

İzmir'e gittiğimde de aynısı oldu, hafta içi mükemmelmiş hava, ben gittiğimde fırtına çıktı resmen, yine de yılmadan balığa gittik ama yanımızdaki yiyecekleri bitirip dönüşte yükleri hafifletmek için yaptığımız aktivitelerden başka bişey yapmadık :D :D

yine de denizin kokusunu almak ve o maviliği görmek herşeye değiyor, bu hafta sonu şansımı yine deniyeceğim, bakalım bu sefer poyraz veya fırtına çıkacakmı :D :D :D :D

11. sukru_uzumcu

sukru_uzumcu

Favori Kamış:
    olta zıpkın
    En İyi Avı:
    Torik 8kg (Belkide 5-6) tartmadım ki

Ömer beye katılıyorum. Ben de çok döndüm, ama altı çizilmesi gereken bir nokta var ki hiç mutsuz dönmedim, allah hepimize kazasız belasız avlar nasip etsin.
    Saygılarımla

12. reha

reha

Favori Kamış:
    DAM 160 ATP, MUSTAD 1522 NO:6,MUHABBET
    En İyi Avı:
    1.5 kg. levrek
    balık tutmadan döndüğüm olduda...balıksız eve döndüğüm hiç olmadı...:eek: :eek:

13. Xomerx

Xomerx ömer

ben de çoğu zaman boş dönerim :D

14. sukru_uzumcu

sukru_uzumcu

Favori Kamış:
    olta zıpkın
    En İyi Avı:
    Torik 8kg (Belkide 5-6) tartmadım ki
    :D güzel taktik, tabii evdekiler böyle bilmiyor...

15. karademir

karademir

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    lambuka 2,5-3 kg
    antalya+fethiye=5 mercan(18 saat)

11 marta büyük limandan topcam açıklarına sabah 6:30 da çıktık, 4 kişi 3-4 izmarit ve mercanla öğleden sonra 4 gibi döndük,
    17 marta ise fethiye adliye karşısından 7:30 gibi çıktık tekenin balık bulucusuda var dedik, ama balık bulucu arzalı çıktı hep aynı derinlikteki balıkları gösteriyor, gösterdiklerinin de aslı yoktu, 18:00 gibi limana döndük bu arada tahminen "10 kadar yer değiştirdik 10 kişiydik toplam 17 mercan 2 kupes 3 istavrit tutmuşuz. Genel durum bu şekilde öğrendiğimiz üzere, bi daha bu mevsim çıkmam. Resimlerle yetinmekte fayda var.:rolleyes:

Son düzenleme: 21 Mart 2007
  16. TuRKLoRD

TuRKLoRD Polat

Favori Makine:
    Banax sx 5000
    size bir anımı anlatayım...

20li yaşlardaydım yani bundan 10 sene kadar önce.ozmanlar en favori avlak yerim izmir sahilevleriydi.akşam üstü gider saat gece 11 civarı dönerdim hep eve.her gidişimde mutlaka 1 kg kadar balık alırdım denizden(sargoz,çipura,lidaki,mırmır).yakaladıgım ısparozları denize tekrar salardım,beğenmezdim ozmanlar onları(şimdi o bile az).yakaladığım balıkları eve gelen arkadaşlarıma gösterip havamıda atardım :).bir cumartesi gecesi sahilevlerinde sabahlamaya karar vermiştim.nasılsa o zaman balık bol.sabaha kadar kalan en az 3 kg kadar balıkla dönüyormuş.hem sabah suyu harika zevkli oluyormuş.sabahlamayı 2 arkadaşımada teklif ettim onlarda kabul etti hemen.benim diğer oltalarla atarlar canları sıkılmazdı.saat 7 civarı buluşup gittik sahil evlerine ve attık oltalarımızı denize.inanırmısınız sabah saat 6 ya kadar bir tek balık alamadık ogün.her gittiginde en az 1 kilo balık yakalayan ben o gün sıfır çektim malesef.o beğenmeyip denize geri iade ettiğim ısparozlar bile gelmedi o gün.en önemlisi arkadaşlarıma rezil olmamdı :).hala daha dalga geçerler benimle ozman o dolapta gösterdiğin balıklar balıkçıdan parayla alınan balıklarmış diye.

Deniz bu olmadımı olmuyor işte.bazen o nimetlerinden bize hiç vermiyor bazende cömertçe davranıyor....