Balıkları tanımlarken dikkat edilecek hususlar

Konu, 'Denizdeki Canlılar' kısmında karayel tarafından paylaşıldı.

1. Atos

Atos Bülent ERDİK

Favori Kamış:
    OLTA + ZIPKIN
    En İyi Avı:
    47 kg önce ben tuttum sandım ama galiba o beni tutmuş hala evliyim :=)
    Yakup abicim bilğiler için teşekkürler. Bilmediğim bir çok şey ögrendim. Ellerine sağlık abim benim

2. mallaca

mallaca Halil Barış Şengül

Favori Kamış:
    Makinalı kamış olta,her türlü el oltası,rapala
    En İyi Avı:
    Kiloluk mırmır,Kiloluk iskorpit
    Paylaşım için teşekkürler.Çok faydalı oldu.

3. syucel38

syucel38 sukru

Reported Post by syucel38

merhaba hocam ben yenı bı uyenızım esasında balıklarla fazal bı ısım olmaz ama yasadıgım yer mesın arada balık avına gıderım hocam sızı rahatsız etmemeın esaz amacı benım bı kız arkadasım var bıyolojı bolumune gıdıyor onun bı arastırma konusu var konusu (balıkların sıstematıgı) hocam bana bu konuda dokuman bılgı ve sıte adreslerı varsa yollaya bılırmısınız ben esasında end. elektronık teknıkerıyım su an kazakıstanda calısıyorum yasım 23 bana lutfen yardımcı olurmusunuz sızın konularınızı ve orneklerınızı gordum sıteye uye oldum ve sımdı sızden yardım ıstıyorum yardımcı olabılecegınızı dusundum sımdıden tesekkur ederım email adresim syucel38@hotmail.com
    syucel38@mynet.com hocam beklıyorum lutfen mesjımı dıkkate alın.

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 4 Ocak 2009
  4. balli

balli m.nuri akkaya

Favori Kamış:
    D.A.M Telespin 3 mt. 10/30gr.
    Favori Makine:
    Shimano Hyperloop 4000 RB
    En İyi Avı:
    11,7 Kg. Aynalı sazan
    Şükrücüğüm, sayın hocamızın tam da bu konuyu ihtiva eden bir konusu daha önce sitemizde yayımlanmıştı. Bir göz atıverin isterseniz. ;)

aradığınız, http://www.balikavi.net/forum/showthread.php?t=23138 linkinde mevcut.

Kız arkadaşınıza olan sevginiz, sizi sitemize üye olmaya mecbur etmiş sanki. Ancak ben yine de hoş geldin diyeyim. Umarım bundan böyle sitemizde sık sık görürüz sizi.

Selamlar... :)

Son düzenleme: 4 Ocak 2009
  5. syucel38

syucel38 sukru

slm hocam nasılsınız sıze ıkı balık ısmı sora bılırmıyım bunların sıstematgı lazımda (serranellus hepatus) ( poma tamus saltatriz) bı yardımcı olurmusunuz lutfen yada bı adres

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 10 Ocak 2009
  6. syucel38

syucel38 sukru

evet hocam aynen dedıgınız gıbı saolun ama ben bu kıtabı nasıl alacam veya nasıl temın edecem anlamadım ama yardım cı oldugunuz ıcın cok cok tesekkur ederım cıtten emegınıze sağlık ilgilendınız bu sıteyı sk sık zıyaret edecegım cunkı gercektende ınsanlara deger veren onlar ıcın calısan bı super ansklobedı herkese faydalı oldugunuzu dusunuyorum saolun tekrar tekrar tesekkur ederım

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 10 Ocak 2009
  7. karayel

karayel Yakup ERDEM

Favori Kamış:
    şeytan otası
    En İyi Avı:
    kaya balığı (1.5 gram) :)
    Merhabalar.
    En azından bu konuda temel bilgilere ihtiyaç duyanlara yardımcı olacaktır.
    Size gönderilen linkte kitabın sipariş edilebileceği yer belirtilmiştir.
    http://www.nobelkitap.com/?_Args=_ProductInfo,4267,OdesisMc

8. syucel38

syucel38 sukru

tesekkur ederım hocam yardımcı oldugunuz ıcın yalnız sıparıs ıcın bı sorun var ben yurt dısındayım daha once belrtmıstım ama bu kıtabı bı sekılde temın edecegım sıze ılgılendıgınız ıcın cok cok tesekkur ederm saygılarımla

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 25 Ocak 2009
  9. kudret41

kudret41 kudret

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    Sazan
    paylaşım için teşekkürler

10. AQUARIUS

AQUARIUS Murat KUTLU

En İyi Avı:
    akya 8 kg
    Hocam elinize sağlık. İnsanlar türler ve cinsler üzerlerinde fark ettikleri farklılıkların bir sistematiği olduğunu ve bu farklılıkların belirleyici özelliklerinin neler olduğunu öğrendikçe doğaya ve yaşama daha saygılı olacaklardır. Birde sizden bir ricam olacak; Balıkçı arkadaşlarımızın daha çok başvurabileceği tekir ile barbun, uskumru ile kolyoz gibi şu an benim aklıma gelmeyen ama sizin hemen hatırlayacağınız sık tutulabilen ve karıştırılabilen balıkların sistematik cetvelde ayrılan noktalarınıda yayınlarsanız çok tartışılan ve merak edilen bir konuyada kaynak sağlamış ve bir rehber oluşturmuş olursunuz. Tekrar teşekkürler.

11. karayel

karayel Yakup ERDEM

Favori Kamış:
    şeytan otası
    En İyi Avı:
    kaya balığı (1.5 gram) :)
    Günaydın.
    Birbirine benzeyen balık türlerinin ayırd edilmesi konusunu forumun çeşitli bölümlerinde ayrıntılı olarak tek tek ele aldık sanırım.
    Karadenizdeki Mullidae (barbunya balığıgiller) üyeleri