Bayramda alabalık peşinde gezdim.

Konu, 'İç sularımızdan (Tatlısu) Güncel Av Raporları' kısmında karayel tarafından paylaşıldı.

1. karayel

karayel Yakup ERDEM

Favori Kamış:
    şeytan otası
    En İyi Avı:
    kaya balığı (1.5 gram) :)
    Peki abi, bi daha yapmıycam söz. :)
    Arkadaşım hassasiyetin için teşekkürler. Ama:

İyi ki de buradaki arkadaşlara "ne büyük balıkçıyım ben" havaları atmak gibi bir gayeyle tutmadığım balıkları tuttum, gitmediğim sulara gittim diye rapor yazmamışım diyorum.
    Mesajda da yazdığım gibi alabalık olabilecek bir dereydi ve ben alabalıkların bulunabileceği yere kadar gitmeden/gidemeden geri döndüm.

Her şeye rağmen de, mesajda "alabalık peşinde gezdim" başlığını atmamın da ne büyük eşşeklik olduğnu kabul ederek, kötü örnek olmamak bakımından özür de diledim.

Meraklanmayınız, en az sizin kadar doğaya hassasım. Bu güne kadar defalarca 30 km yol yürüyerek gittiğim alabalık avlarında tek bir alabalığı çantama atmadan geri döndüğüm pek çok avım olduğunu üyesi olduğum diğer balıkçılık gruplarındaki arkadaşlarım bilir.

Alabalık bir sevdadır, yılda bir kere giderim (arabam şimdilik yok, otobüsle, köy minibüsleriyle gidip, 30 km yürüyüp dağda tek başına kamp yapmak yorucu ve korkutucu oluyor :) ). Ama avlayıp yemek için değil, olta atarım, yakalarsam öpüp geri salarım. Onların orada olduğunu bilmek bana genelde yeter.
    Neşemiz daim avlarımız bereketli olsun,