Benden de Yeni Zelanda resimleri.

Konu, 'Fotoğraflar' kısmında geneben tarafından paylaşıldı.

1. PaO

PaO

Favori Kamış:
    Zıpkın Olta
    En İyi Avı:
    3 gr. Kaya Balığı
    İşte cennet burası....Ben Aucklandı araştırmıştım çok önceden inanılmaz güzel bir yer dünyada en yaşanılacak yerler sıralmasında önlerde yer alıyor ve Yeni Zelanda tümüyle çok iyi bir ülke iş,aş,para herşey doğa süper yaşanılacak yerler.Amerika ve İngiltereye çalışmaya gitmei düşünüyordum ancak son zamanlarda Kanada ve Y.Zellanda isteği arttı en sonda Aucklan isteği oluştuki bende bir slaytı avr isterseniz burada paylaşırım tek kelimeyle harika... Buralara gelip çalışma imkanımız olur mu acaba her işi yaparım :D:D balık tutarım zıpkınla köpekbalığı bile avlarım :D işin ciddi yanı gerçekten üniversite mezunu lisan bilen bilgisayar süper kişiler için işimkanları var mı bize çalışma izni falan kolaylık sağlarlar mı?

2. OxDaTiTy

OxDaTiTy Burç

Favori Kamış:
    Çatal :) Arasırada misina, kanca, kurşun birkaç düğüm...
    En İyi Avı:
    Kefal, Çupra, Karakulak, Mırmır...

İçimde kalmasın bir resimde benden... :D

Kazancılardan bir resim! Valla tabakları boşaltmadan resmi çekmek aklıma gelmemişti... 2. kadehe geçince aklım başıma geldide resim çektim :cool:

3. carpe

carpe

Favori Kamış:
    olta, zıpkın
    En İyi Avı:
    3.7kg levrek 8kg sazan
    Valla super biryer.Gecmiste bende cok sarmıstım y. zellanda ya..Ozamandan hatırladıgım kadarıyla insanlar genis arazilerde yasarlarmıs.Ev yaparken devlet yapar sana uzun vadede odetirmis.Cennet gibi biryer.O donemlerde avrupa sansımda olmustu ama dusundugumde cocugumun TURK OLDUGU İCİN IRKCI SOYLEMLERE maruz kalmayacagı tek yer olarak Yeni Zellanda yı secmistim.Ama kısmet iste coluk cocuk olunca enine boyuna dusunuyosun.Ve sonunda guzel ülkemde yasamayı tercih ettim..

4. korni

korni koral

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    55 kg trakya kıvırcığı
    valla çok güzel yerler paylaşımınız için teşekkürler

5. korni

korni koral

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    55 kg trakya kıvırcığı
    abi bu senin ikincı memlekete işçi mişçi alımı yokmudur bir cv hazırlasakta konsolosluğa versek bakarsın komşu oluruz sana:D

6. PAŞŞA

PAŞŞA Remzi

Favori Kamış:
    Vega Potenza Supercore,Lineaeffe Fury Caster
    Favori Makine:
    Daiwa Windcast Z 5000,Ryobi AP Power
    Benide alın benide:D içim gitti gerek resimler, gerek Hüseyin abinin anlattıkları gel hadi gidiyoruz deseler tası tarağı topladığım gibi yallah bir dakika düşünmem...

7. vatandaslık kuralları neydi hocam.
    valla bu kuresel ıkınma dır AB ye sıgınmadır tadı tuzu kalmadı memleketin.
    Gelelim orada barim daş daşıyalım. Gurbet der katlanırız.

hehehe
    bu manzaralardan sonra pek acındıramadık kendimize dimi:=)

8. icemaster

icemaster Hüseyin

güzel yermiş

yüzüklerin efendisi serisi de oralarda bi yerlerde çekilmişti galiba...

9. Huseyin Alp Arslan

Huseyin Alp Arslan Huseyin Alp Arslan

Favori Kamış:
    olta ve oltadan baska hic bir sey
    En İyi Avı:
    22 kg Kingfish
    Kusura bakmayin gormemis , atlamisim...Neyse sordunuz soyliyeyim...

Yeni Zelanda halen dunyada gocmen kabul eden nadir ulkelerden biridir.

1-Puan sistemiyle: Ingilizce seviyeniz tofel 6.5 uzeri ise, bir iste 3 yil tecrubeniz varsa, yuksek okul mezunu iseniz, YZ te bir is basvurusna kabul edilmisseniz rahatlikla bu katagoriden gocmen olarak kabul eilirsiniz

2-YZ Vatandasi ile evlenmek. En kestirme yoldur. Yalniz evliliginizin gercek bir evlilik oldugu en ince ayrintisina kadar sinanacaktir.

3-Ticari tesebbuscu sifatiyla: Cok yuksek kapitalle yatirimci olarak gocmen olmaya basvurabilirsiniz.300 bin YZ dolari limiti istiyorlardi sanirim.Degismemisse. Zor bir yoldur>

4- Ozel yetenek sahibi olmak: Sanat,spor, bilim ve benzeri konularda kanitlanmisyuksek bir yetenek veya yetkinliginiz varsa gocmen olabilirsiniz.

5- YZ de eksikligi hissedilen bir sanatve is erbabiysaniz. Ornegin elektirikcilik.

YZ de minumum yasam standarti asagi yukari haftada 600YZD (600 YTL) civaridir. Bir kisi icin haftalik 250 YZD kira, 100YZD yiyecek icecek, 200YZD sair 50YZD da acil olasi harcamalariniz icin birikim...

Toplu tasima neredeyse yok denilecek duzeydedir. Bu yuzden herkesin arabasi olmasi zaruridir.Min. 2000YZD na idare edecek kalitede bir araba 2. el olarak alinabilir.Ehliyetiniz varsa bu ehliyeti 1 yil kullanabilirsiniz.Sonra bunu YZ ehliyetine cevirmek zorundasiniz.

Hayat moder bir kasaba hayati gibidir. Hayat gayet tek duze, oldukca mutevazi, yalniz ve kendi halindedir. Siz bir problem olmadikca kimse size karismaz. Cok sansiz degilseniz. Irkcilik yoktur. Kesinlikle insani saygiyi fazlasiyla gorursunuz. Is olanaklari az, ucretler dusuk, ancak buna ragmen sosyal guvenlik ve yasam kalitesi yuksektir. Sakin, hirslarindan arinmis, tek duze , dogayla ic ice gecmis insanlarin pekcok hobiyi mutlulukla uygulayabilecekleri bir yerdir. Insan iliskileri oldukca sigdir. Gecmisi son 150 seneye dayanan bir ulkedir.

Burda en buyuk problem ilk 3 senede cekebileceginiz oryantasyon problemidir.
    Cunku bizim gibi sosyal iliskileri gelismis ve muhabbeti derin bir ulkenin cocuklari icin insan iliskileri gercekten cok sigdir.

Sanirim simdilik bu kadar yeter.

10. korni

korni koral

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    55 kg trakya kıvırcığı

sağol abi bilgiler için teşekkürler ben geliyorum dermişim:D
    ama şatlar zor bana uyan sadeca mekanik bakım teknisyeni olmam :D ıkabulse tabii
    ama anlattıkların tan bana göre mütavazi bir hayat ağ bir araştırayım ben belki olurmu olur of of:D
    ama ben evlenememde zatev evliyim ben en iyisi burda kalıyım baksana ben doğarken kaybetmişim zaten:D

11. Huseyin Alp Arslan

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    22 kg Kingfish
    Canin sagolsun dostum. Ama hic bir seye olmaz gozuyle bakma. Secim meselesidir. Olmasini gercekten istersen olur.Yalniz gercekten onemli bir karardir.
    Avrupaya gitmiyorsun. Dunyanin oteki ucuna gidiyorsun. Belki de bir omur boyu...

12. korni

korni koral

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    55 kg trakya kıvırcığı
    istanbulun karmaşasından öyle tiksindimki artık yani keşeke elimde olsada senin yaşadığın gibi biryerde daha sakin bir hayat yaşamak isterim tabiki türkiyedede böyle yerler yokmu var ama çok za kaldı emin ol elimden gelen işlerle ancak büyük yerlerde çalışabilirim fakat bu küçük kasabalarda benim çalışacağımda tesis yok malasef ama dediğin gibi dünyanın öbür ucu içi seni dışı beni yakar:D ama denemeyede değer diye düşünüyorum ne yazıkki imkansız olduğunu bilebile:)
    sağlık olsun baaklım hayat bize dağa neler gösterecek cümlemiz için hayırlısı:D

13. öyle deme

aslında dogası için gidilecek ender ve sakin ulkelerden biri yani.
    beni mesela ya orada dag basına bırakacaksın
    gerekli heyecanı ben yaratırım
    ama sakinkasaba hayatı.
    uymaz aga.
    istanbulluyuz. Newyork bile hafif gelir harbici istanbullu ya. tecrübe edenler bilir.
    zehir kanımıza işlemiş.

hep kaçmak isteriz ama
    burası olmadan da yapamayız.
    2 bin yıllık imparatorluk başkenti , boğazın bakire fahişesi istanbul.
    tedavi kabul etmez.

en son 2 sene önce balıkesir'e kardesimi ziyarete gitmiştim de.- iş veya gezi harici bir ziyaretti-
    bir hafta kalacak gibi plan yapmısken 3 .gun kaçmıstım. duvarlar caddeler insanlar üzerinme üzerime gelmişti.
    düşük adrenalinli ,sakin yavas, yürüyen insanlar falan. yolda yürürken bir yerde otururken zavallı kardeşim beni defalarca uyarmıştı
    - neyapıyorsun sen yüzündegişti bir seyemi sinirlendin. adamı ezecektin abi. sakin ol.hadi iyisimi sana bir bilet alalım da git -
    :=)

dedimya ancak veancak ki kendni doga sporlarına vurursun atarsın ormana daga o zaman işte... onun içinde yeni zellenda kadar el degmemişi eh bilgigimce bir tek venezüella var ki oda ardından ikinci sırada gelir.
    üstelik vizeside yok. kızılbayrağı kaptıgın gibi bir petrol kuyusunda solugu alıverirsin:=)))

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 26 Temmuz 2007
  14. korni

korni koral

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    55 kg trakya kıvırcığı
    belkide haklısın abi ama ben daha sakin bir hayat aramıyorum dersem yalan seni söylediklerinde kart postalın diğer tarafı ama benim için deneme değer kızıl bayrağın varmı fazla:D:D

15. Huseyin Alp Arslan

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    22 kg Kingfish
    :D :D :D :D
    Baba senin vatan das olarak Yeni Zelanda ya gelip gelmeyecegine ben karar veremem ancak bir dost olarak bir gun ziyaretcim olursan cok sevinirim. Baska
    bir seysin sen... Tanimsiz...:D

16. ozan

ozan Ozan

arkadaslar ben danimarkaya 4 gün dayanabildim. gidip görmek laz1m. bi sorum olacak YZ de tuvaletlerde taharet muslugu varmi?

17. Huseyin Alp Arslan

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    22 kg Kingfish
    :D :D :D
    Yokkkkkkkk:mad:
    Daha o kadar sey yok ki...Ici sizi disi beni yakar...:rolleyes:

18. eyvallah baba. sagolasın güzel düsüncelerin için.
    kim bilir belki. erken emeklilik projemi nerede değerlendirecegim hiç belli olmaz valla.yada rüzgarın nezaman bizi nereye atacağı.
    Her neyapmış olursakolalım geriye yapılmamışbir sürü şey kalacak:=)))

19. mustafadinç

mustafadinç

Favori Kamış:
    Fiber olta
    En İyi Avı:
    Sazan 4 kg
    Hüseyin bey

Hüseyin kardeşim devletin resmi dili ingilezce değilmi birde Avusturalya yerlileri olan aborjinler buranında yerlilerimi ve şu anda varmı onu merak ettim

20. resimler bir harika paylaşımınız için tesekkürler:)