Bir Adet Turna

Konu, 'İç sularımızdan (Tatlısu) Güncel Av Raporları' kısmında onurnl tarafından paylaşıldı.

1. onurnl

onurnl ....

Favori Kamış:
    karbon kamis,shimano makara,fireline craystal misina
    En İyi Avı:
    turna 115cm,59cm capak,54cm tatlisu kefali,78cm kocaagiz,66cm sazan,82cm Sudak,39cm Levrek
    selam arkdaslar,
    bugun havanin yagissiz olamsini firsat bilerek baliktaydim.3 saate yakin sadece tek noktada atcek yaptim ama bisey cikmadi ve sina evin yolunu tuttum ve evin yakinindaki yerde son birkere daha deniyim dedim ve bu sefer ilk atista turnayi yakalamayi basardim.boyu sanirim 40-45cm civari ve suya geri idade edilmistir.Hollanda dan selamlar;) :)

2. darkdream1977

darkdream1977

Favori Kamış:
    mantarlı - makinalı takım
    En İyi Avı:
    yayın 8 kg ( elle :) )
    Güzel turna,Allah anasına babasına bağışlasın :)

3. onurnl

onurnl ....

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    turna 115cm,59cm capak,54cm tatlisu kefali,78cm kocaagiz,66cm sazan,82cm Sudak,39cm Levrek
    cumlemize amin

4. MGB

MGB GOKHAN

Favori Kamış:
    Kamış olta, yapay yemler, sırtıyı pek severim :) ...
    En İyi Avı:
    Umarım yakında İRİ bir LEVREK :)
    Onur yine klasik turna ile pozunu vermişsin...
    Çok yakışıklı balık bu turna, suya bırakmanda ayrı bir güzellik.
    Eline sağlık.

5. Spider

Spider Mert Eren

eh onur da yakışıklı çıkmış sadece turna mı :D

ellerine sağlık onur..
    başarılarının devamını dilerim

bu arada ne oldu yılan balığı?

6. fender

fender Köksal

Favori Kamış:
    Shakkespeare Kamışlar
    En İyi Avı:
    Aynalı Sazan 7.4 kg , Turna 112 cm
    başarılar onur abi güzel turna.. yalnız ben birşey demek istiyorum yanlış anlama ama.. sen bu balıkları bırakıyorsun ve de çektirdiğin fotolarda hep pense ile balığın üst çenesinden tutuyorsun. o ağırlıktaki bir balığı da bi hayli sıkarak tutmak lazım, bence ağzı bi hayli zarar görüyor o balığın, bu şekildeki bir balığı ya hiç bırakmamak lazım, yada daha nazik ve zarar vermeyecek bir biçimde incitmeden tutup tekrar bırakmak lazım. bilmiyorum bu benim görüşüm sakın yanlış anlama abi forumumzda sürekli takip ettiğim ve çok sevdiğim birisin, zaten o klasik turna ile pozların süper :p Rastgeleee

7. kemalyaman34

kemalyaman34 Kemal

Favori Kamış:
    Muhtelif çap ve markalarda makina ve kamış
    En İyi Avı:
    Turna : 72 cm.
    doğaya karşı duyarlılığın için çok teşekkürler onur kardeş. inş. çok daha büyük avlara imza atarsın.

8. onurnl

onurnl ....

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    oncellile tesekkurler.tuttulan balik buyudukce fotograf cekmek zorlasiyor ,bir elde balik bir elde cep telefonu ile mesafe yeterli olmuyor.keske tum arkadaslar elinden geldigince baliklari geri biraksa,Turkiye nin cografyasi buraya 5 basar ve balik yonundende ayni sekilde,yeterki sportif agirlikli olsun;)

9. onurnl

onurnl ....

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    tesekkur ederim ,hava yagmadikca baliga gitmeye calisiyorum.yilan baligi olayi baska bahara kaldi.nerdeyse tum balik cesitlerini tuttum ama yilan baligi ne kerametse bi takilmadi gitti oltaya.bende arada marketten tutsulenmis olarak satilan yilan baligindan alip oyle idare ediyorum.ayrica senin turna fotograflarinida bekliyorum en kisa zamanda;)

10. onurnl

onurnl ....

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    Koksal oncellikle benim avlari takip ettigin ve begendigin icin tesekkur ederim.penseyle tutmaktaki amac,fotograf cekerken daha rahat oluyor,eli temizleme sorunu olmuyor(turnanin derisi kaykan ve civik bir salgi ile kapli)ve kullandigim pensenin ucu uzun ve balik silkelenmedigi surece zarar gormez elimden geldigince baligi incitmemeye calisiyorum.zaten incitme olayina dikkat etmesem geri salmam ki baligi ben yemesem bile yiyen birine veririm.cenesi kirilmadigi surece balik pek zarar gormez.amac sportif avcilik,daha irilerini tutmak istiyorsak ;)

11. onurnl

onurnl ....

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    tesekkurler Kemal,herkez sportif agirlikli avlanirsa bu baliklarin neslide tukenmez rekor turnalarda tutulur.bence gercekci olursak,baliga giden tum arkadaslar baligi tutup yiyecegim hayelinden cok,insallah buyuk bir balik tutarim hayali ile gidiyor baliga.sportif amac zaten hepimizde var sadece bunu on plana cikartalim,daha sonra o hayal ettigimiz iri baliklar zaten gelir.
    herkeze selam

12. oguzhan

oguzhan

Favori Kamış:
    σℓтα
    En İyi Avı:
    1.5 кg αуηαℓı ѕαzαη
    Güzel turna tebrikler Onur abi...........

13. onur hocam eirip çevirip ayni turnayımı tutuyorsun diye diğer mesajlarına baktım valla..:)) tebrikler kardeşim..

14. Taylan

Taylan

Favori Kamış:
    Her türlü sahte, 0,18 ip misina, Alba orient 210 kamış, Pasha 35 makina
    En İyi Avı:
    53 cm Turna
    tebrikler dostum turna süper görünüyor.

15. lustral

lustral osman karatepe

Favori Kamış:
    klasik 3'lü takım
    En İyi Avı:
    sazan 7.250gr
    onur kardeş merak etmiştim bende ne oldu bu onura diye hah şöyle be kardeşim gösterdin turnayı gene bize ellerin dert görmesin

16. carp

carp Mehmet

Abi yine yapmışsın yapacağını helal olsun. Yalnız 3 saate yakin sadece tek noktada atcek yaptim demişsin. Bence birkaç atıştan sonra vuruş alamadıysan fazla ısrar edip zamanını harcama başka noktalar dene. Oralarda balık olduğuna eminsen sonra tekrar dönersin. Devamını bekliyoruz. Rastgele!...

17. onurnl

onurnl ....

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    tesekkurler Oguzhan;)

18. onurnl

onurnl ....

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    tesekkur ederim.bakmana gerek yoktu bende kelek olmaz:( selamlar ve rastgele;) :)

19. onurnl

onurnl ....

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    tesekkurler ama bu son zamanlarda tuttugum en kucuk turna;) :)

20. onurnl

onurnl ....

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    tesekkur ederim hava yagmadigi surece baliktayim bayadir bos donuyordum hevesim azalmaya baslamisti ,bunu tutmam iyi oldu eski hevesim geldi yine ama cok kucuk bir turna(bana gore);) :)