Bir Başkadır Canım İzmir'im

Konu, 'Gerçekleştirilen Organizasyonlar' kısmında granyoz tarafından paylaşıldı.

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. kennyg

kennyg

Favori Kamış:
    el oltası,kamış,sahte balık
    En İyi Avı:
    50 kg,benim hanım,balık burcundandır da kendisi
    Sevgili Ümit,
    Ya Mutlu'nun son karesindeki börek ve çayın duruşuna ne demeli:D :D ,Bülent Abimle simetri yaptık da.:)

2. Evet abi harika çıkmışız ya her foto ayrı bir güzel güzellik dolu

3. Mehmet PEKMEZCİ

Mehmet PEKMEZCİ

Favori Kamış:
    olta
    Ben gidiyorum terk ediyorum bu memleketi. Ortasına da, kulağına da ....:D :D

4. sentha

sentha

Favori Kamış:
    el oltası zıpkın
    En İyi Avı:
    henuz tutulmamis olandir
    guven hocam,

reklam modellik ucretini havale edicem de hesap numarasi lutfen:D

5. hasretim03

hasretim03

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    Sazan 7 kilo
    Fotoğraflar, organizyasyon, balıklar, börekler hepsi süper. Daha iyi organizyasyonlara......

6. steelrock

steelrock Burak

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    Mercan-Ağırlığı mühim değil,ben onun gelişini sevdim...
    Nasıl izah etmeli,hangi kelimeler seçilmeli ki yaşadığım keyfi anlatabilmek için:)
    Bu organizasyonda yaşadıklarım,düne kadar birer hayaldi benim için.
    Hayalimin içinde yer alan ve gerçeğe dönmesini sağlayan tüm katılımcılara
    teşekkür ediyorum.
    Hepinizi seviyorum ;)

7. Yeni üyemiz olacak eşim ile ben akşam beraber yapacağız yorumlarımızı.
    Ama önce resimleri hazırlayıp gönderiyorum....

8. sentha

sentha

Favori Kamış:
    el oltası zıpkın
    En İyi Avı:
    henuz tutulmamis olandir
    mehmet hocam, yeminle bak, donus yolunda icimden gecti, "muhtesem organizasyon, tek eksik pekmezci" diye:)

9. Cihangir abimle dün bol bol kulaklarını çınlattık Mehmet'çim...:D :D :D

10. Mehmet PEKMEZCİ

Mehmet PEKMEZCİ

Favori Kamış:
    olta
    Haberim var eksik olmayın hepiniz. Onur'un dediği gibi bambaşkasınız hepiniz. Hepimiz...Mendili olan var mı?:eek:

11. lustral

lustral osman karatepe

Favori Kamış:
    klasik 3'lü takım
    En İyi Avı:
    sazan 7.250gr
    mehmet abi valla ne böreklermiş sabah saat yediden akşam dokuza kadar tüm ekip yedik ama bitiremedik..
    Az balıklı bol muhabbetli çok süper bi gündü sanki uzun zamandır tanışıyorduk hepimiz,öyle güzel bi dostluk ortamı vardıki anlatamam zaten herşey fotoğraflardan belli oluyor.
    Şimdi tüm ekip ikinci organizasyon için sabırsızlıkla bekliyor.
    Sabah servisle giderken Güven abiyle kalamar zokası hakkında konuştuk biraz bende yoktu ben sana veririm dedi sağolsun.Kuşadası'na indiğimizde çay içmek için sahilde yürürken bi malzemecinin önünden geötik baktık kalamar zokaları tane 1 ytl.Al bi tane dedi güven abi aldım teknede taktım fırdöndüye.Hiç kalamar avlamamıştım mercana atarken aldım bi tane çok güzeldi tekrar teşekkür ediyorum Güven abiye.
    Moderatörümüz ahmet abinin eşi,büyük balıkçı ustası, elini sürdüğü olta boş çıkmayan,Ahmet abiye sadece balıkları oltadan çıkartırıp ona balık tutma fırsatı vermeyen :D neşeli ablamızada teşekkürler akşama kadar bitmeyen neşesiyle bizleri güldürdü.Not kısa bir süre sonra sitenin yönetimini ele geçirebilir.
    Yalnız hepimiz birer kova dolusu balık tuttuk desek yalan olmaz Okan kardeşimizin bizler için getirdiği kovaları doldurmayı başardık hepimiz ,tabi kendisi tuttuğu kalamar ahtapot ve günün en büyüyk ve ikinci çuprasıyla doldurmak bi kenera yetmeyip yanında getirdiği büyük kovayıda doldurdu:D
    dönüş yolundaki çay faslı ve Ahmet abinin hepimize sus payı olarak depodan getirdiği beş kasa MANDARİN harikaydı,
    Orada bulunan bütün abilerime ablalarıma ve kardeşlerime çok teşekkürler.
    (Günün tek üzücü olayı Mustafa Çelen abimizin kamış ve makinasının kayboluşuydu sanırım eşyarı indirdikten sonra yerde kaldı neyse abi yenisine sağlık artık)
    Gün batımı

Bunlarda benim tuttuklarım..

12. [​IMG]

Muhteşem İzmir Grubunun Sabah Kuşadasına varışında tekneye çekmadan önce Kuşadası Balıkçı Barınağında verdiği çay ve boğaça molası...

Bu karede Ümit (Bigfish)'e özellikle dikkat

Günün Yıldız isimlerinden Cihangir (Iskarmoz) Ağabeyimiz tutacağı çupra ve mercanların takımlarını büyük bir özveri le hazırlamakta..

13. kennyg

kennyg

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    teşekkür

Sevgili organizasyon arkadaşlarım,İzmir Huge Team,Ulu Manitu,balıkavı.net ailesi,
    Bu organizasyonda emeği geçen herkese,özellikle börekleri yapan o güzel ellere:) ,içini dolduramadığımız :eek: ama evimizin bir köşesini süsleyecek ve daima o güzel dakikaları bize hatırlatacak ;) Sevgili Onur arkadaşımın minik renkli kovaları için kendisine (reklam için ücret talebimiz yoktur,sanat için seve seve soyunurum,reklam için yani:D :D :D ),mumlu mandalinaları ve o meşhur semaveriyle içimizi ısıtan, gönülden veren, cömert insan, moderatörüm ;) Sevgili Birahas Ahmet ve eşi hanımefendiye(tabii ki mod başkanıma da:D ),yine bizlerden sohbetini esirgemeyerek neşemize neş'e katan abilerim, kardeşlerim ve ablalarıma,şoförümüz ve yeni amatör balıkçımız :) (1-1,5 kg. balık yakalamıştır kendisi) Sevgili Celil'e huzurlarınızda teşekkürü bir borç bilirim.
    Allah nice yeni organizasyonlarda biraraya gelmemizi nasip etsin,kıskananlar çatlasın:D ,hepinize rastgelsin.
    Saygılarımla

14. Mehmet PEKMEZCİ

Mehmet PEKMEZCİ

Favori Kamış:
    olta
    Evet altı Tophane üstü Şişhane:D

15. Iskarmoz

Iskarmoz

Favori Kamış:
    Her cins Olta
    En İyi Avı:
    1988 Dalyanköy Levrek 4.7 kg
    Konuya yağmur gibi yağmaya başlayan fotoğraf ve hikayelere, dün tüm gün yaşadığımız inanılmaz dostluk ve muhabbetimizin en başından itibaren gözümde yeniden canlanmasına bir vesile oldu ..
    Tüm planlama saat gibi işledi ve teknede yerlerimizi tam zamanında aldık. Ayni mutluluk ve muhabbetimizle günümüzü dolu dolu yaşadık . Sağ salim evlerimize döndük. Allah böyle günlerimizin devamını hepimize nasip etsin, tüm Balikavı.Net üyelerimizi nazardan şerden korusun.

Gelelim şu ilk çipura hikayesine.. Organizasyon safhasında teknede,
    • İlk 20 cm den büyük çipurayı tutana,
    • En büyük mercanı tutana,
    • Günün trofesini yapana
    küçük hediyeler vermeyi planlamıştık malumunuz. Bunların kimlere kısmet olacağı konusunda hepimizin farklı fikirleri vardı.. İlk çipurada benim adayım, güne şansı ve ustalığı ile damgasını vuran Birahas Ahmet kardeşimin sayın eşi Birsen yengemiz idi. Laf aramızda avcılıkta Ahmet’i epeyce solladı diyebilirim rahatlıkla. J
    Sabah bölümünde hiç Çipura tutulmaması, daha doğrusu mercanın da fazla çıkmaması hediyelerin elde kalacağı intibaını uyandırmıştı ama….

Mamun ve sülünezde daha fazla ısrar etmeyerek sabahki denemelerimde sonuç alamadığım sardalyeyi yeniden iğneye takınca kısa bir sessizlikten sonra sert bir vuruş ve refleksif bir tasmalama ile o tarifi imkansız kafa vuruşlarını oltanın ucunda, dyneemanın da biraz abartısı ile, hissetmek öyle bir zevk veriyor ki insana .. Anlatılmaz… Yaşanır ve yaşanmalıdır.

İlk çipura sevincimizin bir benzerini hemen 3-5 dk. Sonra Onur’un (sentha) çığlıkları ile bir kere daha yaşadık.. O benim tuttuğumdan daha büyüktü.. Herkes oltalarına bir başka dikkatle sarıldı yeniden ama, başka çipura yokmuş bu gün kısmette… Hayırlısı olsun.. Başka avlarımızda inşallah…

Burak günün en büyük mercanı ile...

Ömer'in mercanı da birinciyi aratmıyordu hani..

Birsen yengem değil sadece Ahmet'e tüm teknedeki değme avcılara taş çıkarttı vallahi....)

Bu da Ahmet'in mecanı.. Ama gerçekten o tuttu valla.. Ben şahitim.. :):)

Hep balık-börek olacak değil ya... Biraz da mola...:):)

16. Spider

Spider Mert Eren

ya artık birisi toplam hasılatın dökümünü yapacak mı ? :D

neleri hangi yem ile ne zaman tuttunuz ???

onun dışında organizasyon

süper...

nefis...

lezzetli :D

17. steelrock

steelrock Burak

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    Mercan-Ağırlığı mühim değil,ben onun gelişini sevdim...
    Hasılatımız pekiştirdiğimiz dostluğumuz oldu;)
    Önce bunun tadını bir çıkartalım,sonra...:)

18. levent_izmir

levent_izmir levent

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    3 kg ortaya karışık

toplam hasılatmı
    27 kişininmi :eek:
    çok zor be abi :D
    en büyük hasılat dostluk muhabbet yeme içme birlik beraberlik ;)

19. kennyg

kennyg

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    RECA ederim.
    Hade bi milyona kalamar,burda!!!

20. levent_izmir

levent_izmir levent

Favori Kamış:
    olta