Bir kaç eski fotoğraf

Konu, 'İç sularımızdan (Tatlısu) Güncel Av Raporları' kısmında mustafadinç tarafından paylaşıldı.

1. mustafadinç

mustafadinç

Favori Kamış:
    Fiber olta
    En İyi Avı:
    Sazan 4 kg
    İşte burası Sarıyar barajı kadındamı mevkii çok uzakta görünen Ankara,nın Çayırhan ilçesi

Bu da koyun yukarıdan görünüşü

Bu mübarek hayvan Uğur,un kadındamında yakaladığı bir balık (Not fotoğraf orada çekilmedi orada ağaç ne gezer)

Bu balıkta Kadındamında yakalandı ama fotoğrafı geri dönerken çekildi

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 16 Haziran 2007
  2. Huseyin Alp Arslan

Huseyin Alp Arslan Huseyin Alp Arslan

Favori Kamış:
    olta ve oltadan baska hic bir sey
    En İyi Avı:
    22 kg Kingfish
    Cok guzel her sey Mustafa. Avlaginizin resimleri, oltalariniz. Ozellikle balik resimleri
    gayet guzel.Sizi ve gunun mutlulugunu tamamen yansitiyor. Boylar mukemmel.
    Biraz daha baliklarin tutuldugu gun hakkinda neler oldugunu, kullandigin oltayi,
    baligi cekerken duygularini, bildigin puf noktalarini iceren bilgilerle yuklenmis oykuye yer verirsen inan her sey daha mukemmel olacak.Emegin ve ustaligin icin cok tesekkur ederim dostum.

3. flazer

flazer mehmet ali filizer

Favori Kamış:
    YILMAZ 90 LIK ZIPKIN SHEAKPER MAKARALI OLTA VEDE ALBA NIN KAMIŞLARI
    En İyi Avı:
    TATLI SUDA 43 KG AYNALI SAZAN(rüyamda)5,5kg aynalı sazan,6KG DÜZ SAZAN, DENİZDE 2KG MIGRI
    üstat harbiden yakışıklıymış balık slmlar

4. Yücel

Yücel

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    Sazan/2.600 gr
    Mustafa abi balıklar ve manzaralar süper. Teşekkürler paylaşım için

5. mustafadinç

mustafadinç

Favori Kamış:
    Fiber olta
    En İyi Avı:
    Sazan 4 kg
    Hüseyin beye

Üstad öncelikle Kadındamı ismindeki bölgeyi bulmak zor yerleşim yerlerine uzak ıssız yollar yağmurda kötü suyun derinliği 12 metre ben makaralı oltaya gezer mantar taktım nokta derinlikle 12 metre ye yatırdım balık alıp gitmiyor hafif hafif batırıyor çok dikkatli olup hemen çekmek gerekiyor çok derin olduğundan küçük balık bile gelse çok zorluyor ve zevk veriyor yem olarak tabiiki sert mısır yemleme maddeleri mısır göce (buğday) ayçiçek küspesi makarna (tavsiye ederim rastgele)

6. Huseyin Alp Arslan

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    22 kg Kingfish
    Tesekkurler.Anlasildi bizi oraya getirteceksin.Bir gun kapini calip hadi kalk gidiyoruz baliga dersem sasirma. kamislarina bayildim. Turkiyede bu tatlisu
    kamislari satiliyor mu yoksa disardan mi getirdin. Kac metre onlar.
    kendine iyi bak dostum.

7. mustafadinç

mustafadinç

Favori Kamış:
    Fiber olta
    En İyi Avı:
    Sazan 4 kg
    Hüseyin beye

Yeniden merhaba yani Yeni Zelanda,danda yazıyorsun ya helal olsun sana,kamışlar Fransız malı browning marka Kayınpederin arkadaşı hediye olarak getirmişti burada Uçar av malzemeleri firmasında 7 metrelik 8 parçadan oluşan kaliteli fiber kamışlar var çok parçalı olunca sopa dümdüz duruyor,biz Eskişehir lilerin özelliği hep sopa oltasıyla avlanırız alışamadık makaraya ama mesela Kütahya,lı kardeşelr de soğpa kullanmaz hep makaralı ile av yapar onlarda onu seviyor (ne zaman gelirsen gel başıma taç olursun)

8. eozsoyeri

eozsoyeri Erdem Özsoyeri

Harika resimler tebrik ederim Mustafa abi.Alp abi Türkiye'de de satılıyor bu kamışlardan.

9. Huseyin Alp Arslan

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    22 kg Kingfish
    Bilgiler ve nezaketin icin cok tesekkur ederim dostum. Peki bu Fransiz oltalar asagi yukari kac metre, birde fibre kamislar kac para, istetsem bana buraya gonderebilirler mi?( soru bu konuda cevap verecek herkese aslinda)

10. Yücel

Yücel

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    Sazan/2.600 gr
    Alp abi bu kamışlarla balık tutmak en zevklisidir. Makaralı oltayla balık pek mücadele edemiyor ama bununla yakalanan sazan balığı tam anlamıyla süper bir mücadele veriyor. Hemende çekemiyorsun kamış çok uzun oldugu için hafif yorman gerekiyor gezdiriyor filan süper. Ben normal kamışla aldığım balığın zevkini hiç bişeye değişemem. Bunların boyları 4 ile 10 metre arasında değişiyor.(10 m den daha uzun varmı bilmiyorum) Ben 6 metrelik kullanıyor 12 YTL civarı. Remixon marka geyet memnunum.Tabi markasına göre değişiyor alba nın 8 metre kamışı 50 ile 60 YTL civarı

11. mby.yigit

mby.yigit mustafa

Favori Kamış:
    shimano
    Favori Makine:
    remixon
    En İyi Avı:
    levrek 1kg
    kardeş balıklar ve koy mükemmel görünüyor, elinize sağlık

12. West_1979

West_1979 Mustafa KARATAŞ

Favori Kamış:
    OLTA
    En İyi Avı:
    ANKARA TEAM
    çok güzel balıklar elinize sağlık az kaldı sazan avına sabırsızlıkla bekliyoruz ;)

13. Huseyin Alp Arslan

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    22 kg Kingfish
    Ben de zaten su hayatin basit zevklerini anlayamayip her seyi kendi duz mantiklariyla yasayan Yeni Zelandalilara bu cesit kamislarla balikciligin ne
    oldugunu gostermek istiyorum. Gencken bizim cok uzun bambularimiz olurdu.
    Yeni Zelanda da balik bol ve buyuk insanlar pek kiyidan balikciligin mesakkatine katlanmaz. Hele uzatma kamisla git balik yakala desen sana deli gozuyle bakarlar.
    Bu yuzden piyasa da her sey var balik malzemesi namina bu yok. Yani halkasiz
    uzatma kamis yok.Ama ben bunlarla yapilan balikciligi o kadar ozledimki. Hele
    denizde avci baliklari zoka kullanarak, bogazda bir zamanlar lufere yaptigimiz gibi yaprak yemle kiskandirarak yapilan balikciligi cok ama cok ozledim.

14. osmanaltunel

osmanaltunel

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    Turna 140 cm. Gölbaşı
    Paylaşım için teşekkürler.

15. mustafadinç

mustafadinç

Favori Kamış:
    Fiber olta
    En İyi Avı:
    Sazan 4 kg
    Hüseyin kardeşime

Kardeş merhaba dedim ya Eskişehir liler klasik olarak bu kamışları kullanır Alba marka olanlar güzel şu şekilde kullanıyoruz mesela fiber 7 metre ise ona 8 metre misina olta yapıyoruz etti 15 metre atmak için bir kaç deneme yapmak lazım ama kısa sürede el alışıyor atarken rüzgarı kesiş sesi varya insanı mest ediyor (vuuuuuuu diye bir ses) ben genelde 25 cm uzunluğunda iki kancalı saçak yapıyorum saçakların misinası daha ince olmalı rastgele.

16. Baracuda76

Baracuda76

Favori Kamış:
    Daiwa Kamış, Silstar Cx80 Makina
    En İyi Avı:
    3.350 gr Aynalı Sazan
    Mustafa usta vallah klasik Eskişehir taktiği:D Bizde böyle avlanıyoruz.
    Sarıyar resimleri çok güzel. Bu koy'a da hasta oldum. Başka Sarıyar resimleri varsa paylaşırsan sevinirim. Ben hayatımda 2 defa sarıyar'a gittim, ikisinde de sarıyarda yarım kilonun üzerinde balık yakalayamadım.
    Resimdeki sazan çok süper bir sazan.

17. Huseyin Alp Arslan

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    22 kg Kingfish
    Kamis konusunda bilgisini esirgemeyen butun dostlara cok tesekkur ederim.