..:: Bir sudak da benden Yanında hediyesi de var::..

Konu, 'İç sularımızdan (Tatlısu) Güncel Av Raporları' kısmında fubo tarafından paylaşıldı.

1. salsala

salsala

Favori Kamış:
    olta.
    En İyi Avı:
    sinarit 2.100 gr+çipura 1.800 gr
    tebrik ederim tolga bonusu bile güzel;) ;)

2. Huseyin Alp Arslan

Huseyin Alp Arslan Huseyin Alp Arslan

Favori Kamış:
    olta ve oltadan baska hic bir sey
    En İyi Avı:
    22 kg Kingfish
    Ben de sevinmistim. Tuh...

3. mufi

mufi Muvaffak İŞMEN

Favori Kamış:
    kıyı balıkçılıgı standart malzeme oltakamışı ve makine
    Favori Makine:
    Daiwa GS 9
    En İyi Avı:
    her av iyidir yeterki usule uygun olsun
    evet arkadaşlar dogru söyler Türkiye ait olmıyan bir tür
    http://www.nativefish.org/Gallery/Micropterus-salmoides-4.jpg
    de resmida var
    asıl adı..Micropterus-salmoides koca agızlı levrek (tatlısu)

Son düzenleme: 19 Nisan 2007
  4. fubo

fubo

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    5 kilo turna
    hepinize tesekurler evet bu baliklar fransada yakalandi sabah saat 6 da gene balikdayim raporu insallah iletirim :D

5. TURKM€N

TURKM€N

Tebrikler... Forum olaraktan ne zaman bir tatlı su organizasyonu yapılacak (istanbul olaraktan) acaba muhterem moderatörler:D

6. fubo

fubo

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    5 kilo turna
    özel bi yer burası sezon açılmadan balık tutarsan adamı ipe götürürler burada :D

7. svergie-06

svergie-06

Favori Kamış:
    olta
    Tolga kardes eline saglik da ben levrek hastasiyim levregi nasil aldin biraz anlatirmisin?Bide Turkiyede sudak diye kirmizi levrege diyorlar saniyorum yanlissam özur.

Son düzenleme: 22 Nisan 2007
  8. fubo

fubo

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    5 kilo turna
    abi sudak biraz değişik bi balık bence çünkü oltaya nadir geldiğini görüyorum bununla yakaladığım 3 sudak felan birtanesini turna için at çek yaparken almıştım bu dip oltasına geldi burda güneş balığı "poisson soleil" diyorlar genelde bunlar 3-4 cm lik lerine vuruyor genelde ben bu balık ları yayın avı için atıyorum ama bazen yolunu şaşıran turna ve levrekler böğle sudaklarda geliyor

9. svergie-06

svergie-06

Favori Kamış:
    olta
    Eyvallah Tolgacigim bu sudak dedigin tatli su levregi diye biliyorum, biz burada gös diyoruz cok zeki bi balik hastalari cok iyi bilirler sadece bu balik icin baliga cikan ve tutana burada balikci deniliyor tabiki arada turnaya gezerken gelenleride oluyo ama senin tuttugun kadar veye biraz ufaklari en kötu havalarda,derin gölgelik yerlerde olurlar gunes varken tutmak zordur vs...Rastgele !

10. fubo

fubo

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    5 kilo turna
    onur abi yaşca benden fazla büyük değilsin ama ben sana abi diğicem abi bu balıkda bildiğim kadarı ile levreğin bir çeşidi zaten ama türkiyede buna sudak diğorduk yeşil beyaz çizgili olanlarına ve kuyruklarında hafif kırmızılık olanlara levrek derdik yanlışım varsa abilerimiz düzeltsin ayrıca senin yasadığın yerle bizim buranın arası 3 saat felan bir gün gelmeyi düşünürsen bir organizasyon yapabiliriz yadaben oraya gelebilirim

11. achilleus52

achilleus52 Erkin

Favori Kamış:
    Bauer Baitcasting 2.10 / 5-25 medium
    Favori Makine:
    Daiwa Megaforce 100TSHL Baitcasting
    En İyi Avı:
    Turna 108 cm / 8.6 kg
    Largemouth Bass, avlamak istediğim hayalimdeki balık

12. Dalgıç837

Dalgıç837 Ergiz Esen

Favori Kamış:
    Sportex SeaStar 2,70 80-100 atarlı
    Favori Makine:
    Penn Sargus 3000
    En İyi Avı:
    Sudak 92 cm 8,5 kg
    Tolga merhaba

resimdeki balık largemouth bass yani kocaağızlı levrek, Almanya'da Schwarzbarsch diyorlar Fransızcasını bilmiyorum. Sudak (pike perch) biraz daha farklı, en önemli özelliği dişli ve her bir çenesinde vampir dişi gibi ikişer iri diş var. Çeneleri ve damağı kemiklidir, silikonla avlanırken balık vurunca sağlam tasmalamazlan iğneyi takamazsın. Levreklerin dişleri genelde daha küçük zımpara gibi, ağızları da daha yumuşak olur. Bizim buralarda testere, köstereç vb tabir edilen tatlısu levreği (perch) de böyledir. Tatlısu levreğinin yüzgeçleri kırmızı, gözleri koyu-siyah, sırtı yeşil ve siyat çizgili olur.

En önemlisi : Hepsi de oltada savaşı reeling , tabakta eti :hungry: keyif veren balıklardır :)

Rasgele