bodrum türkbükü

Konu, 'Kıyıdan Balık Avcılığı' kısmında ist balıkcısı tarafından paylaşıldı.

1. ist balıkcısı

ist balıkcısı

Favori Kamış:
    şeyan olta -surf kamış
    En İyi Avı:
    daha öğrenecek çok şey var
    arkadaşlar selamlar . uzun süredir siteyi takip etsemde işlerin yoğunluğudan dolayı paylaşımda bulunamadım . şimdi ise yardıma ihtiyacım var. haziranın başında bodrum türkbükünde olacağım tatil için gidip bir hafta geçireceğim. tabiki oltam da tutturdu bende geleceğim diye bende kıyamadım.onuda yanıma almaya karar verdim.
    şimdi sorum bu bölge hangi avlar için uygundur . yanıma kurutulmuş boru kurdu alsam iş yaparmı( gerçi yemsizlik çekmektense yanımda bulunmasında fayda var diye düşünüyorum) . ayrıca orada yem bulabileceğim yerler varmı. birde bana verebileceğiniz diğer tavsiyeleriz nelerdir? cupra tutma olasılığım varmı ? bu bölgede ilk kez avlanacağım değerli bilgilerinize ihtiyacım var. şimdiden herkese teşekkür ederim.

2. bluemarine

bluemarine

Favori Kamış:
    Sırtı
    En İyi Avı:
    Turna 3 kg,kalamar 1.2 kg
    selam halit bey,torba ve türkbükü tarafları güzel çupra, levrek ve mercan yapar yem olarak biz çupra,levrek için genelde canlı mamun kullanırız, karidesin de iş yaptığı olmuştur ama hiç borukurdu kullanmadık nasıl iş yapar bilmiyorum denemek lazım. mamun bulmak burada sorun olmaz en azından canlı gelmezse donmuş mutlaka vardır. umarım yardımcı olmuşumdur. size şimdiden rastgele.

3. fish founder

fish founder Özgür

türkbükü ve etraf koyları

slm,
    işinize yarayacağını ve genel bilgi vereceğini düşünmekteyim,
    http://www.balikavi.net/forum/showthread.php?t=22779

4. ist balıkcısı

ist balıkcısı

Favori Kamış:
    şeyan olta -surf kamış
    En İyi Avı:
    daha öğrenecek çok şey var
    bilgiler için teşekkür ederim anlaşılan oltayı bile götürmemek gerekir el oltası (şeytan) iskeleden denemeler için yeterli olur . zaten su sıcaklığı 18 derece civarında kıyı avı için biraz daha ısınması gerekir. yine bilgileri için cok teşekkür ederim

5. serdargoller

serdargoller serdar

Favori Kamış:
    olta sırtı
    En İyi Avı:
    baraküda 6.5kg
    Divan palmira nın önünde sığlık vardır azmak başında orada canlı minareler toplayabilirsin yemsiz kalmazsın.

6. balli

balli m.nuri akkaya

Favori Kamış:
    D.A.M Telespin 3 mt. 10/30gr.
    Favori Makine:
    Shimano Hyperloop 4000 RB
    En İyi Avı:
    11,7 Kg. Aynalı sazan
    Serdar abi özür dilerim, minare dediğidiniz yem nasıl bir şey? Resim-foto olsa da baksak?:) :rolleyes:

7. fish founder

fish founder Özgür

yengeç tuzağı

slm,
    minare ne yazık ki çok iş yapmıyor.bunun yerine burundaki kayıkhanenin içinden gece canlı teke süzebilir,veya çok basit yapımı olan ufak ihtiyacınızı karşılaması açısından yeterli olan yengeç tuzağı 'sepeti' kullanabilirsiniz.sepetin içine birkaç parça sardalya koymanız yeterli olacakdır.yabancı forumlarda ege ve akdeniz avlarında mırmır ve çipraya kolları kısaltılarak ve üstü kesilerek içi açılan ufak yengeçler kullanılıyor.bu teknik de yazın deneme sahama girecek.
    fikir vermesi açısından kendimizinde paslanmaz tel,tor ve bir miktar paraşüt ipiyle yapabileceği tuzağın linki,
    http://www.haverford.com.au/crabnets.html

8. CHEF__

CHEF__ idris ÖZDEMİR

Favori Kamış:
    olta
    halit bey benim size nacizane tavsiyem spin kamış(5-15gr atarlı) silikon zargana sahteler ve tabiki ince ama sağlam bir misina türkbük'ü ne kadar verimli bilmiyorum ama bitez,yalıkavak,
    ortakent sahillerinde verimli avlar yapabilirsiniz