Boğaz'da balık durumu-Güncel

Konu, 'Denizlerimizden Güncel Av Raporları' kısmında adx tarafından paylaşıldı.

1. KURTANOVIC MURAT

KURTANOVIC MURAT Murat

abi zorlanmadın mı yaaa :D tosuna bak maşşallahh :D Engin abi bu konuda temkinli ve hassastır. mutlaka mutlu mesut geziniyordur denizde

Can Kurtul ve Engin79 bunu beğendi.
  2. Engin79

Engin79 Engin

Favori Makine:
    Shakespeare 2441 Ambidex Super
    En İyi Avı:
    Kimsenin balık tutamadığı gün tuttuğum tek istavrit :)
    Sorma Muratcığım, beni neredeyse denize çekiyordu namıssız :D

Şaka maka denizin suyu da dün epey bulanmıştı. Sahilde benden başka üç beş deli daha vardı, ama bir tek balık alabilen yoktu. Üç beş kere boş atıp çektim, sonra baktım ki haybeye ıslanıyoruz, eve döndüm.
    Şöyle birkaç gün içinde su tekrar berraklaşsa da tekrar oltamızı atıversek.
    Evde zor duruyorum valla. :)

Bu da bendeniz, emirganın delisi, rüzgardan ve soğuktan şaftı kayan adam. :D

3. yavuzz

yavuzz YAVUZ E

selamlar,ctesi akşam 21:00-02::00 arası galatada,10 parça çinekop,6 çinekop boyunda istavrit aldım.benim dışımda pek alan olmadı.
    4 numara iğne,mantarsız takım ,fileto hamsi kullandım.
    saygılar..

Engin79 bunu beğendi.
  4. Ersan

Ersan Ersan

Bugün karakoy 16.50 itibariyle halen balık alıyorlardı. Hafta sonu havaya bağlı ziyaret edeceğim. 20161227_163841.jpg

Engin79 bunu beğendi.
  5. giresunmaksutlu

giresunmaksutlu maksutoğlu

selamlar. iki gündür tarabyadaydım. bugün olta atma şansı buldum aksam 5 gibi. hep bamya kadar kracaları toparlamıştı millet yazık. rapala uc bes salladim tik yoktu.

Engin79 bunu beğendi.
  6. Zafershn

Zafershn Zafer

Arkadaşlar merhaba..aranıza yeni katıldım 2 aydır bu sevda benide sardı..Anadolu yakasında Üsküdar ama genellikle çubukluda sahilden atış yapıyorum.yanlız bir sorunum var ??herkesin balık aldığı noktanın 10 m gerisine atış yapabiliyorum.bu durumu nasıl düzeltebilirim??teşekkür ederim

7. Engin79

Engin79 Engin

Favori Makine:
    En İyi Avı:
    Hassasiyetinizi takdir ettim. Ben de kıraçaları tutanlara epey sinir olmaktayım.
    Emirganda iki gündür nadiren de olsa iri istavrit alabiliyoruz. 20-25 kıraçada 1 veya 2 iri geliyor.
    Ben bugün 200-300 civarı kıraçayı denize geri attım, eve 15 adet iri istavritle döndüm.

Atış tekniğinizde bir hata olabilir, veya kamışınız kurşunun ağırlığına uygun olmayabilir.
    Kamışınızın markası modeli ne? Ve kaç gramlık kurşun atarken sorun yaşıyorsunuz?

8. Zafershn

Zafershn Zafer

Lıneaeffe deluxe power drive 200 gr atar 75/100 gr kurşun atıyorum .makinayıda daha bugün aldım okuma ceymar-65

9. giresunmaksutlu

ben sizi cok defa gordumde tanisma firsatimiz olmadi

10. ibrahim1903

ibrahim1903 ibrahim

125 -150 gram arası doğru teknikle ulaşırsınız diye düşünüyorum. zamanla eliniz de alışır merak etmeyin

11. Engin79

Engin79 Engin

Favori Makine:
    En İyi Avı:
    İbrahim beye katılıyorum. Kamışınızla en iyi neticeyi 125-150 gram gibi ağırlıklarla elde edersiniz bence. Gerisi atış yeteneğinize kalıyor.
    75 gram dediğinize göre sanırım çapari ile istavrit avından bahsediyoruz.
    125-150 gramı kopmadan atabilen çapari piyasada azdır. Ben 0,35 beden kullanarak kendim yapıyorum. Siz de çapariyi satın alırken 150 gram kurşun atacağınızı ısrarla belirtmelisiniz ki ince bişey vermesinler.

Yakın yakına denk gelirsek buyrun beklerim, tanışırız. :)
    Çaparideki 10 kıraçanın 10'unu da söküp söküp denize atan tek deli olarak etraftan çok dikkat çekiyordum,
    iki deli olursak daha iyi, en azından göze batmam.. :)
    Gerçi git gide iri istavrit miktarı artıyor.
    Bugün eve 1 kilo iri istavritle döndüm. Aralarında bir tane de eşek istavriti vardı. Yanımdaki adam dayanamayıp "öh beeee o ne yahu" diye tepki verdi. :)
    Yarın yine gideceğim kısmetse.

12. giresunmaksutlu

kac gibi gideceksiniz haberde ruzgar 47km gosteriyor olta ailmaz muhtemelen. Artık capari atmiyorum desem kimse inanmaz heralde.

13. Zafershn

Zafershn Zafer

Engin ve mesut bey ilginiz ve bilgileriniz için çok teşekkür ederim.bunu deneyeceğim nasipse pazar günü Kar yoğunda yağsa Çubukluda.atış yeteneğimi geliştirmek için neler yapmalıyım??ayrıca daha kıyıdan ava 4/5 kere gittim sizce acelemi ediyorum ?? Yoksa yeteneği olan adam 1/2 de bellimi olur ??

14. Zafershn

Zafershn Zafer

Tekrardan selamlar

15. ibrahim1903

ibrahim1903 ibrahim

yanınızdakiler kaç gram kurşun kullanıyorlar? dibe indiriyorlar mı orta sudan mı sarıyorlar veya su üstüne yakından mı sarıyorlar ? bunları gözleyin veya direk sorun. nasıl aksiyon veriyorlar onu inceleyin. hatta arada siz de kendiniz deneyin derin orta sığ taraması, hızlı yavaş sarım vb.

16. Zafershn

Zafershn Zafer

Tüm dostlara selam.Anadolu yakası Çubuklu /Üsküdar tüm sahil çamur .1 tane bile istavrit Yok .bilginize

17. Zafershn

Zafershn Zafer

Bu sabahta Çubuklu Kuleli yaptık.yine su çamurlu 2 saat uğraştık hiçbirşey bulamadık.deneyimli üstadlar suyun bu hali kaç gün sonra geçer ??bilgi verirmisiniz??

18. Can Kurtul

Can Kurtul Can

Favori Kamış:
    Lineaffe Pasific Cast Double Action Okuma vsystem 1.80 lrf Gforce 2.70 7-35 okuma vsystem 2.70 10-40
    Favori Makine:
    Okuma Trio Rex Salt FD-60 Shimano ax 4000 Shimano catana 2500fc
    En İyi Avı:
    1.100 gr mırmır Lüferr
    Bu hafta içinde otursa bile yine fırtına ve kar geliyor şiddetli soguk o yüzden bu hafta ici cumaya kadar düzelirse birseyler deneyebilirsin abi cuma akşam tekrar karayelle kar geliyor :)

Zafershn bunu beğendi.
  19. Zafershn

Zafershn Zafer

An itibari ile çubukluda istavrit çıkıyor .bilginize

KURTANOVIC MURAT ve Engin79 bunu beğendi.
  20. Engin79

Engin79 Engin

Favori Makine:
    En İyi Avı:
    Bugün emirganda sadece kıraça vardı.
    Kıraça gelmesin diye yine çinekop çaparisi taktım, ona bile en az 10 tane kıraça geldi. Ağızlarına zor sığan kocaman iğneleri ısırdılar yine. :)
    İri istavrit hayaliyle başladığım av, hayal kırıklığıyla erken son buldu. Artık kısmet önümüzdeki günlere.

Zafershn bunu beğendi.