bot arıyorum

Konu, 'Şişme Botlar' kısmında sanalbalıkcı tarafından paylaşıldı.

1. turnagıran

turnagıran sabri

En İyi Avı:
    4.5 turna 9kg sazan
    usta ilgilenirsen tam senin aradıgın gibi bir bot var bende dört ay kullandım çok temiz istersen sana resimlerini gönderebilirim....turnaavcisi@windowslive.com (2.50 arkası tahtalı)

Son düzenleme: 17 Mart 2009
  2. avcı22

avcı22 Mesut Turan

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    yayın 3.4 kilo
    Arkadaşlar hepsiburada.com sitesinde bot fiyatları çok uygun.Ama şu anda dolar kurunun yüksek olmasından dolayı fiyatlar arttı.Dolar 1.250 tl civarındayken 3.60-3.80 botlar 1500 tl civarındaydı.Eskiden kredi kartlarına peşin fiyatına 12 ay taksit yapıyorlardı.Fakat küresel krizden dolayı taksit sayısını düşürdüler.Ben derim ki dolar kurunun düşmesini bekleyin.Bunların yanında bot ve tekne fuarlarını kaçırmayın.Alacaksanız son günde bitime yakın saatlerde gidin.Fiyatları indiriyorlar.Bu seneki Avrasya 2009 da son gün son saatlere doğru balıkmarketim.com standında ahşap taban 3.00 mt 1000 tl ya 3.60 bot 1250 tl den satılıyordu.

3. Jorge

Jorge Ahmet

Kolay Gelsin Arakadaşlar

İnternette gezinirken guzel bir bot gordum sizinle paylasmak istedim sizce bu nasıldır eski uretimleri cok kalitesiz diye duymusdum bu markanın ama bu yeni urun diyor ve ozellikleride iyi sanırım ? siz ne dersiniz .

http://www.atlaskamp.com/index.php?page=urun_detay&urun_id=13348

65034 ocean line şişme bot seti 396x180x61 cm 6 kişilik bot.750 kg tasıma kapasıtesı ıle 3 aşamalı koruyucu materyallidir.dayanıklı uzun ömürlü bir bottur. Önceden denenmiş bezler kalite testinden gecmiştir.super güçlü yuksek dayanıklı naylon destekli pvc,24cm marine grade kontraplak travers ,yuksek basıncla şişirilebilen 4 hava kanalı,12 mm taban kalınlıgı ,motor yerlestırme yerı,kolay yerlestırılebılen zemın tahtaları ve oturaklar,metal cekme halkası,cabuk şişirme ve boşaltma hava sibopları,oynak ıskarmozlari,ip tutacaklar,su bosaltma sibopu.taşıma tutacakları,10 m cekme ipi, tasiması kolay alumınyum kurekler.Şişirme pompası,tasıma çantası,yaması bulunur.kutu ağırlıgı 87,7 kg dır.

Ahmet
    Antalya

4. denizci_kaptan

denizci_kaptan Sami

Botun kumaş kalınlığı hakkında hiçbirbilgi yok. Sadece altı 12.mm denmiş. Normal kumaşı çok daha incedir. En az 11 denye kumaş kalınlığı olmalı. Standart bir botta ilt taban iki kat kumaş olmalıdır. yani 11x2 olmalıdır. Bu banına ise sadece 12mm demiş. Ayrıca naylon PVC kumaş diyor. Yani bu zodiak kumaş değil. Hem fuzuli ağır hem de serttir. Çabuk kırılır. Fiyatından da belli zaten kalitesi. Üstelik bu kadar ağır bir botun nakliyesi götürüp getirmesi çok zahmetli bir iş. Tekbaşına 80 küsür kiloyo taşıyamazsın. Hatta iki kişi bile zor.

Ben almam alana da mani olmam.

Ama şu da bir gerçek ki ürünü denemeden sadece yazılanlardan bilgilerden kesin olarak konuşmak doğru değildir. Deneyen fazla kişinin de olduğunu sanmıyorum.

5. denizci_kaptan

denizci_kaptan Sami

Botun kumaş kalınlığı hakkında hiçbirbilgi yok. Sadece altı 12.mm denmiş. Normal kumaşı çok daha incedir. En az 11 denye kumaş kalınlığı olmalı. Standart bir botta ilt taban iki kat kumaş olmalıdır. yani 11x2 olmalıdır. Ayrıca naylon PVC kumaş diyor. Yani bu zodiak kumaş değil. Hem fuzuli ağır hem de serttir. Çabuk kırılır. Fiyatından da belli zaten kalitesi. Üstelik bu kadar ağır bir botun nakliyesi götürüp getirmesi çok zahmetli bir iş. Tekbaşına 80 küsür kiloyu taşıyamazsın. Hatta iki kişi bile zor.

Ben almam alana da mani olmam.

Ama şu da bir gerçek ki ürünü denemeden sadece yazılanlardan bilgilerden kesin olarak konuşmak doğru değildir. Deneyen fazla kişinin de olduğunu sanmıyorum.

Son düzenleme: 17 Nisan 2009
  6. Jorge

Jorge Ahmet

Vermiş oldunuz bilgiler icin cok tşk ederim .
    Birde bu bot var http://www.hizlial.com/uruninceleme.aspx?urunid=22.140.4476.0001
    Glen Sun Şişme Bot (0.9 mm / 270 Cm.)
    Can Yeleği Hediyeli

UZUNLUK: 270 CM

NET AĞIRLIK: 42KG

MAX TAŞIMA KAPASİTESİ: 420KG

MAX KİŞİ SAYISI:3 KİŞİ

GENİŞLİK DIŞTANI: 152 CM NET 67 CM

BÖLME SAYISI(HAVA ODACIĞI): 3+1

CBM : 0,19 M3

MAX TAKILABİLECEK MOTOR: 7,5 HP

TÜP ÇAPI: 42 CM

Sizce Bu nasıldır ?

7. onur1872

onur1872

hakikaten 4 metre bot çok uygun fiyata veriyorlar.ona birde 25 hp motor alınır.ikinci el sahibinden.com da bulunabilir çok uygun fiyatlara veriyorlar.fakat tek kişi yada iki kişi o botu denize indirmek imkansız.bot 80 kilogram motor da en az 60 kg desek tek tek indirmek iki kişi bile zor olacaktır.fakat dediğim gibi fiyatı da çok uygun alınabilir.bestway e güven olurmu orası tartışılır tabi ama eski bir bot almaktan iyi olabilir.zaten alperen ağabey diyeceğini demiş bot işlerini sitede en iyi bilenlerden biri de odur.bana sorarsanız en iyisi 3 metre civarı bir bot olabilir.hem düşük beygir bir motor takılabilir hemde hafiftir.benim motorum 6 hp.25 kilogram civarı ağırlığı var motoru balkonda çalıştırmak için balkona taşıdığımda dahi yoruluyorum.

Son düzenleme: 17 Nisan 2009
  8. denizci_kaptan

denizci_kaptan Sami

GLEN Sun botların denye kalınlıkları 09mm.

11.mm denye den aşağı bot almayınız. Uzun ömürlü olmayacaktır. Hatta hypalon 3 katlı botları tercih ediniz. Hem hafif hem de çok sağlamdır. Sigara değdi yama- terliğin tokası sürttü yama- çalıya sürtüldü yama - vs dertleriniz olmaz. Hayatnızda bir hez alırsınız. Yoksa 3 senede bir yenilemek zorunda kalırsınız.

Bilmem anlatabiliyormuyum;)

9. onur1872

onur1872

kendi botumuzun denye kalınlığının kaç cm olduğunu nasıl anlayacağız?bu konuda bir bilgi varmı?neresine bakmak gerekiyor

10. denizci_kaptan

denizci_kaptan Sami

Bunun sonradan anlaşılabileceğini sanmıyorum. Ancak fabrika değerelerini markasında internetten araştırarak bulabilirsin sanırım.

11. onur1872

onur1872

benim botumun markası mapa.fransız malı.internette bilgilerini bulamadım ondan soruyorum.acaba başka bir markası mı var açınca bakarım artık.teşekürler

12. carp

carp Mehmet

Bilen veya kullanan var mı?

Boy: 2.55m
    Genişlik: 1.25m
    Yük kapasitesi: 240kg
    Yolcu kapasitesi: 2 kişi
    Ürün ağırlık: 17kg
    2 şişme bölümlü, 2 oturaklı, Izgara tipi taban tahtalı, Motor takılabilir.

Elektrikli motor ile sadece göllerde kullanmayı düşünüyorum. Hafif olması önemli çünkü ya tek kişi yada iki kişi çıkarım. Hem de aracım küçük. Sağlamlığı, fiyat/performans durumu hakkında ne söylenebilir? İlgilenenlere şimdiden teşekkürler...
    Linki: http://www.avmarketi.com/asp/show_stock.asp?product=24-fisher-255

13. denizci_kaptan

denizci_kaptan Sami

Çok kullanışlı elektrikli ya da 3.5 hp benzinli motora kadar kullanılabilen bir bot.

Ancak rakam biraz yüksek. Aynı model sea master de 800TL civarıydı. Tek kişiyi boşver, 3 kişiyle zorlanmadan çıkarsın. Çünkü iki oturma tahtası var. 3.m botlar bile bu kadar kullanışlı değil. 5 dakka da şişirir 10 dakka da söndürür kaldırırsın. Ama fiyatı yüksek. İstanbulda İSTOÇ ta bu modeli nakit daha uyguna alabilirsin.

14. carp

carp Mehmet

Teşekkürler. Daha uygun veren yerler buldum, mümkün olursa nakit almayı düşünüyorum ben de...

15. apnea1907

apnea1907 tamer

Favori Kamış:
    Çok fazla yazmakla bitmez...
    En İyi Avı:
    ABARTILI BULURSUNUZ BU NEDENLE YAZMIYORUM
    Dostum slemalar çok temiz Quıcsılver 340 sport bot var bi arkadaşımda seyir fenerlerinden v.s. kadar extraları duruyor 4-5 kere kullanılmış eğer düşünürsen o satacak 1500 ytl ye vericek sanırım yarı parasına neredeyse

16. eray ersoy

eray ersoy eray

Favori Kamış:
    bass pro m8
    Favori Makine:
    shimano stradic
    En İyi Avı:
    deniz levreği 2,5 kg
    ryobi botlar ne malı acaba bilgisi olan var mı ? CE belgesi var mı

17. ertanyaz

ertanyaz ERTAN

Favori Kamış:
    Kamış çokda
    Favori Makine:
    balık tutanını bulamadım :)
    En İyi Avı:
    Ağlamak istiyorum.Tık yok henüz :)
    bugun ben istoça gittim ryobi botların ithalatcısı olan izmir merkezli firmanın istoç şubesine..Ryobi botu görmek istediğimi söyledim..Henüz gümrükten çıkmadıklarını 15 gün sonra cıkacağını söylediler.ama sitelerinde satışta duruyor.1100 denye dediler kumaş kalitesine ama ordaki arkadaşında bot konusunda çokda bilgili oldugunu düşünmüyorum.

Ordan çıkıp alba starın mağazasına girdik...

3.90 alba star botu bize düz 2.000 ytl 6 taksit kredi akrtına yapacağını söyledi.
    üst katta da devasa bir 4.20 bot daha vardı...
    konuyla ne kadar bilgili bilmiyorum ama 1400 denye dedi kalitesi için :)

18. pinarli1964

pinarli1964 ismail

selam arkadaşlar bende yeni bir üyeyim.İnşallah aranıza benide kabul edersiniz. Öncelikle şunu söyleyeyim Ryobi Japon malı olup onların kalite denetimi altında. Çin'de üretilmektedir ve kalitesinden kesinlikle emin olabilirsiniz nerdenmi biliyorum çünki Ryobi'nin balıkçılıkla ilgili tüm malzemelerini bizzat kendim gettitiriyorum şirket adı verip reklam yapmak istemiyorum, fakat inanın bana bu botlar Kesinlikle Türkiye'de alabileceğiniz hatta avrupada alabileceğiniz en kaliteli botlardandır. Ryobi bot türkiyede yenidir ve ileriki yıllarda bunu göreceksiniz. Ryobinin Fabrikasını bizzat kendimiz gezip görüp denetledik. Ryobi ile ilgili sorusu olanlara bu kamış ve makineler (Ecusima)içinde geçerli bana sorabilirsiniz size bizzat daha detaylı bilgi verebilirim...

19. pinarli1964

pinarli1964 ismail

Ryobi Botlar Malzeme Ve Yapim Aşamasi

Tüm botların altında (extra layer protection) sürtünme ve aşınmaya karşı koyduğumuz fazladan koruma vardır...

Son düzenleme: 20 Mayıs 2009
  20. onur1872

onur1872

ismail ağabey bunların fiyatları nedir?3.10 lara kadar fiyat verebilirmisiniz?1100 denyeden güzel ve iyi botlara benziyorlar.arada bot almayı düşünen arkadaşlarımız çıkıyor onlara da bilgi vermiş olursunuz bizlerde bilgi sahibi olmuş oluruz.olta takımları hakkında da bilgi verirseniz sevinirim.onu da makinalar vs bölümünde bizimle paylaşıranız seviniriz.

Son düzenleme: 20 Mayıs 2009