bot için tavsiye

Konu, 'Şişme Botlar' kısmında orcunhoca tarafından paylaşıldı.

1. samsunlu55

samsunlu55 tunç

Favori Kamış:
    Elektrikli Testere, Balyoz, biçer döver, orak
    En İyi Avı:
    mustafa, 66kg :)
    kamış vergisi, denize ilk atma vergisi, denizden çekme vergisi güzel türkiyem benim. bunları da görürüz muhtemelen :) :D

2. Proteus

Proteus

Favori Kamış:
    Makina:Cormoran Super Match Kamış:Balzer Powertrip
    En İyi Avı:
    Turna 4 kilo 750 gr
    Zaten vergi cenneti canım Türküyem size katılıyorum yakındır o günler..

3. bluehunter

bluehunter Ramazan

geçmiş olsun.
    botun en tehlikeli yanını yazmışsın evet en ufak bi rüzgarda suyun üstünde kayak yapar gibi açığa doğru sürüklenecektir ve kürekle dönmek artık işkenceye dönecektir..bende geçen gün pratikerde oldukça ucuz fiyata 3,15mt 4 kişilik et kalınlığıda 0.72mm olan bot gördüm ama bu rüzgar işi yüzünden caydım.

4. chiefali

chiefali

Favori Kamış:
    Shimano Alivio 3000R,, Grafit kamış
    En İyi Avı:
    1.2 kilo çipura (didim), 60cm turna (büyüz)
    seamaster marka botlar diğer markalara göre baya avantajlı görünüyor,, çin malı olduğunu duydum ama f,yatları diğer botlarla hemen hemen yarı yarıya,, 270 ahşap tabanlı bot fiyatları 1100lira civarında,, bot düşünen arkadaslara belki bi yardımım dokunur :)

http://www.galatamarine.com/ahsapTabanliBotlar.asp

5. carpe

carpe

Favori Kamış:
    olta, zıpkın
    En İyi Avı:
    3.7kg levrek 8kg sazan
    Gecenlerde bot satıcısı bir arkadasıma danıstım.Adam gibi bir bot olsun dersen 1000 usd yi buluyor.bakmayın siz katalokta 750 usd yazar ama icine hicbirsey dahil degildir.kurek ,kdv tamir takımı falan derken 1000 usd.
    AYRICA!!
    Bot isinin sandıgımız gibi pratik bir is olmadıgını ogrendim.Arkadasımın dedigine gore bot u tamamen sondurmemek ve alt kısımdaki tahtanın surekli cıkarılmaması lazımmıs.Aksi halde sök- tak derken zamanla aşınma oluyormus.Kimilerinin pudralayıp sonra gomlek katlar gibi kaldırmasına bakma katlanıp duran bot kısa zamanda ayvayı yer dedi..eger musait yeriniz varsa tamamen sondurmeden ,tahtasını sokmeden ve yerle temas ettirmeden biryerde muhafaza etmek lazımmış.ayrıca bilinmeyen markalardan kacınmak gerekiyor çunkü buturlerdede arkaya motor takınca mukavemeti yeterli olmuyor ve zamanla yırtılıyormus.Benim ahsap bir kayıgım var.Heryere goturmek mumkun olmuyor(romork olmasına ragmen).Pratik olsun heryere gotureyim diye bot da alayım dedim ama isin aslında pek de pratik olmadıgını gordum.Musait yeri olanlar(8 metrekare kadar bir depo olabilir oda rutubetsiz olmak kaydıyla) 2 kere daha dusunup alabilirler.Ayrıca deniz de kullanacaklar aku lu motorlardan uzak dursun .Satıcı size malını satmak icin kurek hızından biraz daha hızlı gidiyor diyecek ve sizi aldatmaya calısacaktır.Halbuki neredeyse duz denize yakın bir dalgada bile sizi cekmeye gucu yetmeyecektir.Bu soyledigim gol icin gecerli degildir.Hayırlısı olsun..