bulgaristan'da sazan ve yayın avı

Konu, 'İç sularımızdan (Tatlısu) Güncel Av Raporları' kısmında esabi tarafından paylaşıldı.

1. esabi

esabi SENIOR MEMBER

Favori Kamış:
    reklama gerek yok
    Favori Makine:
    favori kamışım bölümünde yazıyor
    En İyi Avı:
    pulu imzamda
    sevgili arkadaşlar konu başlığından anlaşılacağı üzere konu bulgaristanda yapılmış bir avın görüntüleri avı yapan sitemizin tatlısu proflarından (macir_ertan)nikli üyemiz ertan abimdir resimleri ve videoları vakti yeterli olmadığı için ricası üzerine sizlere ben sunuyorum 1-2-3 resimlerde gördüğünüz yer özel bir gölet sahibini bulamadıkları için malesef orada avlanamamışlar adamların kanunları bizimki gibi değil insanı oylarlar ayıptır söylemesi sonraki resimler bir çeşit havuz avlağımız özelbir avlak giriş ücretli tutlan balığı hemen pişirip taktim ediyorlar ve taze taze hemen yiyorsunuz zaten videoda göreceksiniz adamlar sazanı sevmeye bile müsade etmeden balığı kapıp götürmüşler yakalanan sazan sayısı 3 diğer yakalanan balık ise yayın o özgürlüğüne tekrardan kavuşmuş kullanılan misina 020mm şamandıralı olta düzeneği benim bildiğim bu kadar dahasını artık ertan anlatır şimdi gelelim resimlere resimlerde ertanın doblo'sunuda görebilirsiniz restorantın önüne park etmiş arabasınıda
    Shot with S700i at 2007-07-09

sırada videolar var onlarıda seyretmenizi önemle tavsiye ederim
    sunayın sazanı:
    http://www.youtube.com/watch?v=h27_puxQGZY

ertanın yayını:
    http://www.youtube.com/watch?v=lzRD9V9MTMI

evettt benden bukadar sorusu olanlar ertan abiye müracat edebilir hatta site üyeleri toplanıp komşuya bir org yapabiliriz;)

Son düzenleme: 9 Temmuz 2007
  2. macir_ertan

macir_ertan Ertan Çetin

Favori Kamış:
    Trabucco
    Favori Makine:
    Daiwa Emblem-Z
    En İyi Avı:
    Yayın,Sazan,Turna
    Aytekin çok teşekkürler.benim açıklayabileceğimden daha fiyakalı yazmışsın.ama videoları açamıyorum.farklı bir program mı ne yüklemem lazım bilgisayarıma nedir bana bir özelden imkan dahilinde varsa eğer bu videoları açmak için yüklemem gereken bir program yazarsın.zaten benim yokluğumda benim çocuklar bilgisayarın altına üstüne getirmişler.tekrar eline sağlık eksik olma.zaten fotolardan da anlaşılacağı üzere girintisi çıkıntısı bol bir gölet küçük sayılmaz ama büyük hiç sayılmaz.ne yapalım gavur ellerde avlanma kartımız falan yok bari dedik nefsimizi biz de oralarda bu şekilde köreltelim...;) ama kardeşim burada da yapmalı bu imkanları insanımız hayran kalmamak elde değil.ilk iki resimde de özel göl diye gidip te 2 saat bekleyip de sahibini bulamadığımız göl.göçmen arkadaşlara da bilgi olması açısından söyleyeyim çernooçene tarafında benzinliğin yukarıdan da komuniga sapağı var. karşısında olan göl.bu resimdeki küçük kulubelerde istediğin hertürlü ihtiyacını karşılayabilecek tv,buzdolabı,4 kişilik ranza yatak,kayık,bot,olta ve malzeme,yem yani armut piş ağzıma düş gibi birşey.ama olsun değişik bir avlanma şekli tecrübesi yaşamak isteyenlere hatta bizler gibi oranın avlanma kartı olmayanlara çok güzel bir fırsat.:p ;)ha var birsürü göl mübalağa gibi olmasın ama öküz(oradaki türk vatandaşlarının deyimi ile)öküz gibi sazanlar yayınlar çıkıyormuş.yerli halk büyük sazan veya yayın yakaladımı sevinci niye biliyormusunuz?lokantaya satacagı için ve karşılığında birkaç kuruş para alacağından.zamanımız kısıtlı olduğu için çıkartamadık avlanma belgesi.birdahaki sefere daha şehre girer girmez almayı düşünüyorum avlanma kartını.gerçi bulgar kimliğimiz de var ama işte sağa sola bakarken önemsemedik.orada buradaki gibi değil yabancıya ayrı para yerlisine ayrı para yok herkese aynı.yeter ki kartın parasını öde;)

Son düzenleme: 9 Temmuz 2007
  3. esabi

esabi SENIOR MEMBER

Favori Kamış:
    reklama gerek yok
    Favori Makine:
    favori kamışım bölümünde yazıyor
    En İyi Avı:
    pulu imzamda
    ertan abi videoları değiştirip youtube'den upload ettim şimdi açabilirsin birgün inşallah beraber gideriz oralara

4. macir_ertan

macir_ertan Ertan Çetin

Favori Kamış:
    Trabucco
    Favori Makine:
    Daiwa Emblem-Z
    En İyi Avı:
    Yayın,Sazan,Turna
    eeee artık Aytekin bir engel zaten yoktu ki biz özelden yine görüşelim veya cepten bak nereler varmış benim güzel yurdumun iç sularında...zaman gerekiyorsa da alırız bir pasaport sana o da 150-200 ytl malolur bu da iş bitirir gavur ellerinde.gidiş gelişin dse benden haaa...yeme içme ve konaklamada,,,daha ne yapayım kardeşim sen söyle.bak adamlar nasıl dizinin dibinden yakaladığın balığı kepçeyle alıyor.hizmet kardeş hizmet.ben çok bağırdım kepçeciye bırak balığımı ben kurtarayım yakaladığım iğneden diye:D :D

5. korni

korni koral

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    55 kg trakya kıvırcığı
    tebrikler çok güzel görüntüler:)

6. mustafadinç

mustafadinç

Favori Kamış:
    Fiber olta
    En İyi Avı:
    Sazan 4 kg
    Bulgaristan

Hayranım bu ülkeye,atalarım 1877 yılında Bulgaristandan gelmişler belki de kan çekti ama daha çok meraktan 2000 yılında gittim Bulgaristan,a Asenovgrat şehrinde kaldım 15 gün ve her yer orman insanlar fakir ama mutlu özellikle doğa beni çok etkiledi bizim iç Anadolu,yu düşündümde Bulgaristan harika bir yer

7. carphunters

carphunters sebahtin

Favori Kamış:
    shimano, fox, kryston, jrc, korda, esp, garmin, nutrabaits, pelzer, chub
    bu herşey dahil programı bana da uyar:D
    bende pasaport derdi de yok 1 senelik şengen cepte anladın sen onu

8. osmanaltunel

osmanaltunel

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    Turna 140 cm. Gölbaşı
    Çok güzel kareler paylaşım için teşekkürler.

9. fuat44

fuat44 fuat

Favori Kamış:
    Albastar ,Ron Thomson 240cm
    Favori Makine:
    Abu Garcia40.OKUMA AVENGER AV-30 MAKİNE
    En İyi Avı:
    sazan 10 kg,alabalık 3kg
    tebrikler güzel av olmuş:)