Bursa ve Çevresi Organizasyon Tartışma Platformu

Konu, 'Bölgesel Amatör Balıkçılar' kısmında amatörötesi tarafından paylaşıldı.

1. activist

activist ömer ekemen

Favori Kamış:
    gezer kurşunlu dip oltası
    En İyi Avı:
    LEVREK-KIRLANGIÇ-MIRMIR
    yahu rezil olduk kerem,
    bunu hemen telafi etmeliyiz ama şu soğuklar biraz geçsin sonra.bu arada mesut
    aramıza hoşgeldin kaybolma artık:)

2. joker

joker

Favori Kamış:
    Şamandıralı Takım, 3 Köstekli Dip Oltası
    En İyi Avı:
    Tirsi, Barbun, Kırlangıç, Mercan, Balonbalığı
    Abilerim merhaba,
    uzun zamandır yazamadım sömestr dolayısıyla Ispartadayım. Haftaya geliyorum Bursaya :)
    Acaba balık durumları nasıl Mudanya, Güzelbahçe taraflarında? Gelince balık çıkmaya başladıysa gitmeyi düşünüyorum..
    Çok özledim ya..

3. amatörötesi

amatörötesi

Favori Kamış:
    2 kamış 2 makina detaylara girmeyelim
    En İyi Avı:
    Kocaman kocaman istavritler
    Sevgili İlker, bizler de çok özledik balık tutmayı, ama konuları okuduysan Bursa'dan herhangi bir olumlu haber olmadığını göreceksin. Nisan - Mayıs gibi sular ısınmaya başlarsa diye umutlarımız. ben şahsım adında Nisan ayının ilk haftasına kadar balığa çıkmayı düşünmüyorum. ama arada havalar güzel olur, şeytan dürter, "maksat temiz hava almak değil mi zaten" diye bir bahane bulurum işte o zaman giderim belki.

4. joker

joker

Favori Kamış:
    Şamandıralı Takım, 3 Köstekli Dip Oltası
    En İyi Avı:
    Tirsi, Barbun, Kırlangıç, Mercan, Balonbalığı
    Abiler,
    bugün sabahın köründe gittim Mudanyaya dayanamadım ama yarım saat durdum geldim :D
    Ne balık var ne de başka bişey,
    sadece deniz ve anaları, deniz anaları:D
    İnşallah Mart sonu Nisan başı gibi başlar balıklar kıyılara gelmeye..

5. amatörötesi

amatörötesi

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    iyi olmuş gittiğin:p . içindeki özlemi gidermişsindir. ben demiştim ama sana "gidip temiz HAVA alır gelirsin" diye.:D :D :D Ama bu denizanaları benim içime tuhaf bir umut düşürdü. sanki deniz analarının peşinden birşeyler gelir gibi tuhaf bir teori gibi. bildiğimden değil, içime doğdu.

6. amatörötesi

amatörötesi

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    İlker yani iyi yaptın şimdi. ne güzel Mart sonu Nisan başı diyorduk ;) . Ne yapsak 4 Mart Pazar günü buluşsak mı Mudanyada.

7. Kerem mudanyada şu sıralar balık durumu nasıl neler çıkıyor ?

8. amatörötesi

amatörötesi

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    Hamdi abi,
    şu sıralar benim kulağıma çalınan birşey yok. uzun süredir de gitmiyoruz. Bayramdan sonra iki defa gittik Ömer abi ile beraber ama sonuç yoktu. En son yukarıda İlker'in mesajından da anlaşılan birşeyin olmadığı. Muhtemelen Kefalciler Tahta İskelede kefallerini bekliyorlardır ama tutarlar mı tutmazlar mı gitmediğim ve duymadığım için bilemiyorum. Hayırdır , Bursaya mı geleceksin?

9. Belli olmaz bakarsın geliriz ama balıkta olsun dimi..;)

10. amatörötesi

amatörötesi

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    denizde yoksa tezgahta var abi. ;)

11. Tezgaha getirme beni Kerem..:D
    Şaka bir yana gelmek istiyoruz oraya sizlerle tanışmak için ama balıkta olsun...:D

12. amatörötesi

amatörötesi

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    Bursadan katılan tüm üyeler olarak sizleri ağırlamak bize onur verir. size yazdığım son mesajdan sonra Mudanyada buluşmanın gayet güzel bir fikir olacağı aklıma geldi. Deniz Otobüsü saatlerine bakıp bir organizasyon da Mudanya için düşünülebilir. Tabii Ali abi bu işe ne der bilemem? Güney Marmara Modu olarak karşılama komitesinin başında onun olması lazım. Emrivaki yapmayalım şimdi akşam vakti.:D

Deniz otobüsü ile sabah gelip akşam dönersiniz. eğer çok severseniz geri dönmeyebilirsiniz. :D :D .

yalnız bunun için hele bir bereketlensin bakalım bizim körfez. havalar ısınsın derim ben. yok biz istediğimiz zaman geliriz derseniz başımızın gözümüzün üzerine.

her zaman bekleriz.

13. afet

afet

Emrivaki nedemek Kerem, Dostlarımız gelirse Başımızın üzerinde yerleri var herzaman, Balıksız ve soğuktan titreyerek yapmaktansa, balığında olduğu
    ve dostlarımızla birlikte geçireceğimiz bir hafta sonu toplanmak hepimizi mutlu edecektir, balık tezgahtanmı olur denizdenmi orasını Allah bilir :)

14. beyturk

beyturk

Tekne Balıkçılarına duyurulur...

selam arkadaşlar;
    ben bu hafta mudanyanın arnavut köy iskelesinden tekneyle açıldım..
    bol mıktarda mezgiz geldi ilgilenenlere duyurulur

15. steelrock

steelrock Burak

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    Mercan-Ağırlığı mühim değil,ben onun gelişini sevdim...
    Foruma hoşgeldiniz...

Paylaşımda bulunmadan önce yapmanız gereken iki zorunluluk var.
    Bunlardan ilki imza ayarlarınızı yapmanız,imza ayarlarınıza isim,doğum yılı,bulunduğunuz şehir ve kan grubunuzu yazmanız gerekiyor.
    Bu işlemlerden sonra "tanışalım" bölümünde yeni bir konu açarak bizlere merhaba demenizi rica edeceğim.

İmza ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz :
    http://www.balikavi.net/forum/profile.php?do=editsignature

16. amatörötesi

amatörötesi

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    Hafta sonu Mudanyadayım. Kimse tutmasın beni.

Ömer abi ne dersin?

17. activist

activist ömer ekemen

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    LEVREK-KIRLANGIÇ-MIRMIR
    Sevgili kerem,
    Ben bu geçtiğimiz hafta sonu her zamanki gibi cuma akşamdan güzelyalıda evdeydim.Av öncesi kafayı boşaltmak iyi olur diye.:))Ve öylede oldu.Hani sana
    bahsettiğim balık bulucu varya işte onuda test etme fırsatı buldum.Cumartesi günü cihazı çalışır vaziyete yani şarzı dolu vaziyete getirdikten sonra açıldık denize.Cihaz şahane çalışıyor birde türkçe menülü olduğu için ayarlarıda
    istediğimiz gibi düzenledik.
    Elde ettiğimiz veriler şunlar;deniz suyu sıcaklığı 8-9 C
    balık yaklaşık 55-60 mt civarlarında derinlikte ve orta sularda.Orta suların sıcaklıkları yer yer 12 C civarlarında.Ve bu orta sularda derinlerden daha çok
    balık sinyali aldık.Ama dedim ya test için çıktık diye o yüzden oltalar yanımızda
    değildi ne yazıkki.
    Pazar günü uğurcan'la beraber sabah saat 07 de ha-
    reketle rotamız narlı.Yaklaşık benim tekne ile 40 dakika civarında narlı'ya
    ulaştık .Ben narlı ya ilk defa gittim.Hemen mendirek önünde daha önceden denize sabitlenmiş şamandıralardan çıkan halatlarla yaklaşık 25-30 civarı tekne
    uç uca bağlanmış bir büyük dikdörtgen oluşturmuşlar ve bu dikdörtgenin ortası
    ise balıkların mazmuzlanmış alanı olduğu için genelde karagöz,ispari,izmarit,
    mırmır ve mavişlerle dolu bir havuz haline getirilmiş.
    Tabiki bizde yoldan gelen yolcu misali önce canan
    diyerek kendi aç karnımızı güzel bir kahvaltıyla doyurduktan sonra vira bismillah
    oltalarımızı denize salladık.İlk başlarda gelen balık boylarında hüsran yaşasakta
    günün sonunda akşam ızgarayı dolduracak mırmır,el büyüklüğünde karagöz ve ispari izmaritle öğleden sonra dönüşe geçtik.Dönüşe geçtik çünkü narlı da hava
    şahane ancak armutlu ve mudanya arasından körfeze giren hava biliyorsun bizim orada kuvvetli imbata yol açmakta.O gün için hava durumunda rüzgarın hızı saatte 27 kilometre olarak öğleden sonra değişeceği söylendiğinden bizde
    güzel günü kötü kapatmamak için geri döndük ve döndüğümüzde bu kararımızda haklı olduğumuzu anladık
    Narlı daki balıkçıların manzarası sana bir fikir verir zannedersem,kıyamet günü
    gibi herkes iç içe.

Son düzenleme: 9 Nisan 2007
  18. amatörötesi

amatörötesi

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    Ömer abi niye böyle güzel anlatıyorsun? "Gittik, yoktu birşey geri döndük" desene. Haftasonuna kadar aklımdan çıkmaz şimdi bu balıklar. ;) :)

19. activist

activist ömer ekemen

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    LEVREK-KIRLANGIÇ-MIRMIR
    kerem,
    eğer hava hafta sonu denize çıkmaya müsade ederse en son cuma günü sabahtan konuşuruz.Bir program yaparız.Benim niyetim bizim oraları balık bulucu ile keşfetmek.Belki bizde yeni bir karagöz ,mırmır merası buluruz.
    ne dersin.sağlıcakla kal

20. amatörötesi

amatörötesi

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    Olur derim. Denize açılalım da gerisi farketmez. Hem ben de merak ettim senin oyuncağı. Nasıl birşeymiş öğrenmiş olurum.

Cuma günü haberleşelim o zaman. Umarım bir aksilik çıkmaz.

Evdekilere selam. Özellikle Umut'a. Kalem abisinden sevgiler.

Son düzenleme: 9 Nisan 2007