Bursa ve Çevresi Organizasyon Tartışma Platformu

Konu, 'Bölgesel Amatör Balıkçılar' kısmında amatörötesi tarafından paylaşıldı.

1. ender

ender

Favori Kamış:
    KAMIŞ OLTA çapari dip oltası
    En İyi Avı:
    eşkina 0650gr rus kefali 0550 gr
    selam arkadaşlar akşam güzelyalıya gittim hava çok güzeldi baya ümitlenmiştim eşkina yapar diye ama saat 20 23.30 arası takıldım bir iki vuruş oldu ama eşkina dan eser yok su baya soğuk bu gidişle nisan ayını bekliycez herhalde yinede gece giden arkadaşlar balık olursa haberimiz olsun:)

2. joker

joker

Favori Kamış:
    Şamandıralı Takım, 3 Köstekli Dip Oltası
    En İyi Avı:
    Tirsi, Barbun, Kırlangıç, Mercan, Balonbalığı
    Abilerim merhaba,
    uzun zamandır yazamadım buraya ve balığada gidemedim. Ömer abi bu arada pazar günü gelmeyi çok istiyordum fakat benim sıvalarım başladı, sınav çalışmaları fln derken olmadı..
    Ama bu haftasonu boşum, nereye gitsem diye düşünüyorum. Mudanyayamı gitsem yoksa Güzelyalı tarafı mı karar veremedim. Eğer aranızdan birlikte gelmek isteyen varsa gidelim bi yerlere, Ömer abi bu arada sende müsaitsen gel birlikte gidelim fln dersen Güzelyalıya gelebilirim (Pazar günü)...
    Bu arada bir sorum daha var,
    bu taraflarda kıyıdan çapariyle istavrit tutulabilecek yerler var mı?
    Cevaplarınızı bekliyorum, herkesin geçmiş bayramı mübarek olsun..
    Rasgele;)

3. zeplinxx

zeplinxx

selam arkadaşlar

merhaba arkadaşlar ben murat bende sizler gibi bursalıyım bu foruma yeni üye oldumbenide aranıza kabul ederseniz sevinirim aslen m.k.paşalıyım bursada oturuyorum yani hem tatlısu hem göl hemde deniz avı yapma imkanı buluyorum ama uzun zamandır iyi bir av yapamadım sanki her yerde balık bitmiş gibi sebebide insanlar bilinçsiz av umarım eski bereketli günlere dönebiliriz SELAMLAR.

4. activist

activist ömer ekemen

Favori Kamış:
    gezer kurşunlu dip oltası
    En İyi Avı:
    LEVREK-KIRLANGIÇ-MIRMIR
    murat kardeş,
    aramıza hoş geldin,katılımcı olursan seviniriz ama herşeyden önce imza ayarlarını tamamlarsan çok daha iyi olur.hem bizlerde seni daha iyi tanımış oluruz sevgiyle kal

5. activist

activist ömer ekemen

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    LEVREK-KIRLANGIÇ-MIRMIR
    sevgili ilker,
    bu hafta sonu ben kerem birde keremin arkadaşı olan mesut ile beraber kayıkla açıldık ilk önce gemporta gittik palamut ve lüfer için zoka kaşık denedik tık yok sonra yavaş yavaş kıyılardan güzelyalıya doğru değişik yerlerde kısmetimizi araya araya döndük ama ne yazıkki mesutun oltasına takılan trokonyadan başka hiçbirşey yoktu ama hava ve ortam çok güzeldi hiç yoksa eve tıkılmaktan iyidi.
    bu hafta sonu için keremlede konuşuruz ve yazışırız hava müsade ettikten sonra neden olmasın benim için şu anda problem yok

6. amatörötesi

amatörötesi

Favori Kamış:
    2 kamış 2 makina detaylara girmeyelim
    En İyi Avı:
    Kocaman kocaman istavritler
    Mudanya Versiyon 7.1.7

Ömer abinin daveti üzerine sitemize üye etmeye çalıştığım Mesut da "hadi balığa gidelim" diyince akşamdan Ömer Abi'ye mesaj atıp gelecemizi söyledim.

Sabah 07:30 da Güzelyalıda Hancı Çaybahçesinin sağındaki kumsalda bakınırken Ömer Abi bize seslendi. Selamlaşma ve tanışma faslından sonra Ömer Abi tekneyi hazırlarken biz de kendisine yardımcı olduk.

saat 8:00 de teknemiz sudaydı. Deniz berrak ve dalgasız, hava hafif puslu ama kesinlikle soğuk değildi. istikamet Gemport, tam yol ileri.

bir gün önceden hem Mesut makinasını tamir için gittiğinde hem de Ömer abi bilgi almak için aradığında toplamda 15 parça Palamut ve Lüfer aldığını söyleyen Malzemeci Macit (Göçmen pazarında balıkavı malzemeleri satar, Necati de aynı kişiden aynı raporu almış) umutlarımızı kuvvetlendirmiş, içimizdeki ses, balığı bulduğumuzda yapacağımız konuşmaların provalarını yapmaya başlamıştı bile.

ilk durağımıza yarı yol kala görüdüğümüz Yunus bizi denizde selamlayan tek canlıydı. Sanki anlaşmış gibi denizde bizden başka kimse yoktu, bir de martılar.
    bu arada hava gittikçe açıyordu; bir tarafta güneş bir tarafta dolunay.

Bir ara Ömer abiden rica edip hafif hızla seyir ederek ben bir taraftan Rapala ve Mesut bir taraftan balık formu verilmiş ağır kaşık ile sırtı çektik. Güzel yüzüyor elemanlar;) . Sonra vakit kaybetmemek için tekrar hızımızı artırıp lik hedefe ulaştık, saat 08:30.

Hemen hamsileri Zokalarımıza takıp saldık suya, Haydi Bismillah.
    Bir yandan da doğru yerde olduğumuz onaylıyorduk hep bir ağızdan; "Macitler dün buradan almışlar balığı".

Saat 08:50, buluşma yerine geç kalmıştı Palamutlar... ya da biz!

"Haydin gençler toplayın oltalarınızı kısmet yok burada"
    Tamam Ömer abi

Gemlik Gemporttan Güzelyalı'ya kadar tüm tüm balık duraklarını gezdik, ama yoktu oralarda beklediklerimiz. halbuki dünden selam göndermişlerdi Macit abi ile.

Bir ara vuruşlar aldık Kızılay Kampı'nın önünden, benim ve Mesut'un yemli olatlarımıza. Benim iğneler büyüktü kapıvermişler yemleri üzerinden ama Mesut'un oltasındaydı beklenen. Balığın denizden çıkmasına birkaç metre kala dedik Mezgit galiba. Yanılmışız, çıka çıka Trakonya; bırak onu ya. Hem kendisinin hem de balığın canını yakmadan çıkardı Mesut balığı hop denize.

Gele gele ilk suya açıldığımız sahilin açkıklarına kadar geldik. Buraya kadar.

Saat öğleden sonra 1 oldu artık.

Hırçınlık yapmayan denize, üşütmeyen havaya, canımız sıkılmasın diye şaklabanlık yapan martılara, bizi umutlandıran Trokonyaya ve sabah selamını esirgemeyen Yunus'a teşekkür edip döndük kıyıya.

Saat öğleden sonra 1:30 tekneyi tekrar kıyıya alıp malzemelerimizi toparladık ve hepberaber Bursa'ya döndük.

Ömer abi, sıcak muhabbetin, konukseverliğin ve Sandiviçler için teşekkürler. Keyifli avlarda tekrar buluşmak üzere.

Kullanılan teknikler : Hamsili Zoka, Yemli çapari, yemsiz çapari, yemli dip, Zargana oltası, Rapala, Kaşık.
    Yemler : (Balıklar için )Hamsi, Boru kurdu
    Yemler : (Bizim için) Sandviç, Börek, Simit

Değerlendirme : Rakip takım (balıklar) sahaya çıkmadığı için kendimizi hükmen galip sayıyoruz. Önümüzdeki haftalara bakacağız.

Son düzenleme: 10 Ocak 2007
  7. amatörötesi

amatörötesi

Favori Kamış:
    En İyi Avı:

Sevgili İlker ve Ömer Abi, bu haftaki avda da eve elim boş döndüğüm için kredim bitti (Teknedeyken gelen telefonu hatırlıyorsun değil mi?). Ben 1-2 hafta balık lafı edemem evde. Hanımı da alıp gezmeye Mudanyaya gelirsem olta değil de kıyıdan el sallayabilirim anca.

Bereketli avlar dilerim.

8. KİRMASTILI

KİRMASTILI alahattin

Favori Kamış:
    olta
    Arkadaşlar kurutulmuş boru kurdu nasıldır bilmiyorum ama mudanyada lokantaların yanından soldaki ilk arada bir balık malzemesi satan bir yer var ben oradan aldım sadece istavrit geliyor.kurutulmuş isteyen arkadaşlar oradan temin edebilir.sandal saati kürekli 4 ytl motorlu 8 ytl balık olmasada spor ve şehrin stresinden uzak olmak insanı biraz olsun dinlendiriyor

9. joker

joker

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    Ömer Abi eğer uygunsan o zaman bu Pazar bi organizasyon yapabiliriz. İster kıyıdan ister tekneden farketmez.. Önemli olan güzel vakit geçirmek, doğayla başbaşa kalmak.. Haberlerinizi bekliyorum
    Kerem abi sende sıkma canını 1-2 hafta geçsin yine çıkarsın balığa:D
    Bu arada bu taraflarda işte Mudanya, Güzelyalı gibi kıyıdan istavrit fln mümkün mü acaba?
    Rasgele

10. amatörötesi

amatörötesi

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    Merhaba İlker

Bayram tatilnde iş yerinden bir abimiz Trilyede Gece 12 civarı Yemli (kardies) çapari ile istavrit almış. başka da bu mevsimde kıyıdan istavrit yapar mı yapmaz mı bilemiyorum.

11. activist

activist ömer ekemen

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    LEVREK-KIRLANGIÇ-MIRMIR
    sevgili kerem,
    kıyıdan çapari ile güzelyalıdan kiremit iskelesi ve motel köksal önündeki toprak dolgudan seri olarak makinaya sarmak kaydı ile balık varsa alabilirsin.
    ayrıca en son cuma saat 18 gibi son durumu yazarım veya sana telefonun var ise açarım.sevgiyle kal.

12. amatörötesi

amatörötesi

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    abi sanırım ilker demek istedin.

13. joker

joker

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    Ömer abi, sana özel mesaj gönderdim abi.. Hepinize rasgele;)

14. activist

activist ömer ekemen

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    LEVREK-KIRLANGIÇ-MIRMIR
    affedersin kerem ya, tabiki ilker demek istemiştim.kusura bakma:p

15. activist

activist ömer ekemen

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    LEVREK-KIRLANGIÇ-MIRMIR
    sevgili ilker kardeş,
    bugün saat 18 den sonra seni aradım ama tel çaldığı halde açmadın.pazar günü ile ilgili konuşalım,programı yapalım diye olmazsa yarın tekrar tel ile görüşürüz

16. amatörötesi

amatörötesi

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    Yokmuydu bu haftasonu Bursadan bir hareket.

Önümüzdeki Pazar (Allah izin verirse diyelim) balık avı için müsaitim. Evde barış anlaşması imzaladık. artık 15 günde bir balığa gitme iznim var. ;)

17. joker

joker

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    Kerem abi,
    Ömer abi Macit'e yem almaya gittiğinde "balık yok boşuna çıkmayın" demişler ki zaten o kişide GPS varmış.. Balıklar anlaşılan kış olunca iyice derinlere kaçtı..
    Bizde Ömer abiyle sonra yapalım dedik..
    Rasgele;)

18. activist

activist ömer ekemen

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    LEVREK-KIRLANGIÇ-MIRMIR
    sevgili kerem,ilker
    kısmetse eğer bu hafta sonu olsada olmasada hava müsade ederse çıkalım o zaman.yalnız boru kurdu isteyen varsa söyleyin ben sipariş verip ayırtacam vede cumartesi akşam almaya gidecem.yalnız verilen siparişleri son gün iptal edemiyorsun bunuda unutmayalım.sevgiyle kalın:)

19. Sendemi kerem:D :D

Ne olacak bizim halimiz:D :D

20. amatörötesi

amatörötesi

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    Cumartesi bana birkaç birşey lazım olduğu için ben de malzemeciye (Macit) gideceğim. Boru kurdu için sipariş mi vermek gerekiyor? ben ne zaman gitsem ellerinde vardı. Ben değişiklik olsun diye yem olarak karides düşünüyordum; istersen sen kurt al ben de karides alayım. Karides iş yapar mı?

Cumartesi Macit abi de karşılaşma ihtimalimiz var mı? ya da istersen sana ters bir istikamette ise ben de alıp gelebilirim.