Bursa ve Çevresi Organizasyon Tartışma Platformu

Konu, 'Bölgesel Amatör Balıkçılar' kısmında amatörötesi tarafından paylaşıldı.

1. activist

activist ömer ekemen

Favori Kamış:
    gezer kurşunlu dip oltası
    En İyi Avı:
    LEVREK-KIRLANGIÇ-MIRMIR
    hadi bakalım ,
    balıkçıysan HANIMKÖY'e gitmede gel görelim.:D :D :D ama ne söyledik ilk önce sağlık,acil şifalar,eski toprak yeni toprak demeden kıymetlerini sağlıkta bilelim.
    balık kaçmıyorya beklesinler ,işte o kadar.ni ÇİN tabiki bizim i ÇİNNNNNNN BYE

2. amatörötesi

amatörötesi

Favori Kamış:
    2 kamış 2 makina detaylara girmeyelim
    En İyi Avı:
    Kocaman kocaman istavritler
    Abi zaten dün akşam Adrenalinle elefonla konuştuk, Fıstıklıdayım dedi, düşündüm:rolleyes: :"hanım zaten gözünü kırpmadan dizi seyrediyor, arakadaş da yeni motor almış, bi koşu gidip bakıversem mi?" diye. sonra krediyi boşuna harcamıyım dedim. gecenin bi bakti sigara almaya çıktım diyemezdim ya...:D
    beklesinler abi, ben onları çok bekledim biraz da balıklar beni beklesin.:cool: ;)

3. adrenalin

adrenalin

Favori Kamış:
    genelde olta bazen zıpkın
    En İyi Avı:
    Sazan 4,5 Kilo-Turna 4 Kilo
  4. joker

joker

Favori Kamış:
    Şamandıralı Takım, 3 Köstekli Dip Oltası
    En İyi Avı:
    Tirsi, Barbun, Kırlangıç, Mercan, Balonbalığı
    tebrikler

Valla Necati abi bekledin bekledin Bursa Team'in bombasını sen attın:)
    Tebrikler diyorum, süper av diyorum, başka birşey demiyorum:D
    Bu akşam geldim Bursaya, kısmetse yarın sabah doğru Mudanya iskeleye gidiyorum. Kefal için elimdeki herşeyi getirdim. Gelebilecek arkadaşlar varsa ben orda olacağım, böyle kıvırcık bonus tipli, siyah montlu, yeşil tişörtlü biri olacağım:D
    Herkese rasgele, Kerem abiye, Ömer abiye, Ali abiye ve Necati abiye selamlar..;)

5. afet

afet

:) İlker hoşgeldin c.tesi akşamı Güzelyalıya kahve içmeye gittim, sana bahsettiğim gibi liman çalışması vardı, oltacılarda vardı ama balık yok, sen gene şansını birinci iskelede dene derim, inşallah gemi yoktur iskele açıktır, sende Necati gibi iyi av haberleriyle gelirsin. rastgelsin, ;)

6. activist

activist ömer ekemen

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    LEVREK-KIRLANGIÇ-MIRMIR
    hoşgeldin ilker,
    hadi sende patlat artık bombalarını güzel haberlerini bekliyoruz.darısı hanımından izin alamıyanların başına:D :D :D

7. amatörötesi

amatörötesi

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    Günaydın arkadaşlar, :)

Bu Necati'nin yaptığı av yeterince gaz vermiştir umarım. kimse bana balık kalmadı diyemez artık 10 sefer de gitsem 10 sefer de elim boş dönse var birşeyler abi çıkıyor işte.

3 Aralık'ta Bursa'da Organizasyon yapalım diyorum. Sevgili büyüklerim önayak olursanız seviniriz.

Ömer abi, şu izin konusunda biraz taktik verir misin? yok ben üzerime alınmadım ama yine de bilelim lazım olur. yoksa "ben balığa gidiyorum" diyecem de, bana "nereye gidiyon sen" denecek ha. peh peh. :D

8. adrenalin

adrenalin

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    Evvetttttt Kerem

İyi Fikir.Varmısınız benim balıkların 2 katını haftaya pazar hepberaber yakalayalım. Yapmanız gereken tek şey bana tamam demek.En uygun fiyatıyla en kıyak kayık hazır.Hamsileride hazır bilin inşallah. E bide hava şartları uygun olursa Allah ında izniyle kim tutar bizi yavv.:) Hadi bakalım gaz vermesi benden alması sizden. Yeterki palamut akını devam etsin gerisi kolay....

Aklımdaki Kadro :

Kaptan : Ali Abi (Afet) (BAşka bi ifadeyle kayık batarsa en son o atlayacak :) )

Tayfaları :
    Adrenalin
    Amatörötesi
    Joker
    Activits
    Tabiki katılmak isteyen tüm Bursalı arkadaşlar (Neden 2 Kayık Olmasın ki)

9. amatörötesi

amatörötesi

Favori Kamış:
    En İyi Avı:

Buluşma yeri : Gemlik ya da Güzelyalı (beraber karar verelim)
    Buluşma saati : 05:00 veya 06:00 (arabası olanlar olmayanları toplasın)
    Tarih : 03 Aralık 2006

evet arkadaşlar. Necati'nin suda bıraktıkları bizleri bekliyor. :D

10. activist

activist ömer ekemen

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    LEVREK-KIRLANGIÇ-MIRMIR
    arkadaşlar ben cumartesi akşamından güzelyalıdayım.pazar sabah saat 06.00 da en geç tekneyle açılmış olurum.tekne ile gemporta yaklaşık 30 dakika içinde varılır.isteyen olur ise benimle beraber 4-5 kişi olacak şekilde güzelyalıda hancı çay bahçesi önünde buluşalım.aldığım istihbarata göre adam başı 15 ytl civarında gemlikte tekneye para veriliyormuş.biz adam başı 10 ytl toplasak bize fazlasıyla yeter hatta 1 kasa taze hamsi veya sardalyamızıda alırız.ama isteyen gemliktende çıkabilir.haydi herkes fikrini yazsında ortasını bulalım.yalnız kesin kararlarınızı verin öyle yazışalım.kalın sağlıcakla :) ;)

11. amatörötesi

amatörötesi

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    güzel teklif. ben sabah 6:00 da orada olmak için araba olayını çözmem lazım.
    eğer kalabalık olursak güzelyalıdan 2. bir tekne kiralama şansımız olur mu? yoksa bir grup güzelyalıdan bir grup gemlikten çıkar denizde mi buluşuruz?

12. joker

joker

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    Sonunda Zargana

Evet abiler, sonunda Necati abiden sonra bombayı bugün ben patlatıyorum..
    Sonunda bugün gittiğim avda 2 adet ZARGANA aldım, 40 cmlik var ikiside..
    Birinci iskele kapalıydı ve gemi vardı, bende ileriye doğru yürüyeyim belki vardır bi yer dedim. Yaklaşık 500 mt ilerde küçük bir iskele vardı. Oraya konuşlandım. Gözle görülür şekilde kefal ve zargana bolluğu vardı ama baya bi üşüdüm:D
    Bir süre ordaki diğerleri gibi kefale uğraştım yok sonuç vermedi, hamsi almıştım. Bende zargana takımına hamsiden yem kesip takıp attım zargana topuyla.. Zarganaya biraz geç kaldığım için anca iki tane tuttuk, Allaha şükür.:)
    Sonra bütün zarganalar kayboldu..Bende soğuğa fazla dayanamayıp döndüm.. Telefonumda resimler var ama elimde gerekli alet edevat olmadığı için ve kafeden nete girdiğim için ne yazık ki atamıyorum.

Pazar günü av olayına sıcağım, elbette gelmek isterim. Ama ben Görükledeyim o saatte nasıl gelirim nasıl giderim hiç bilmiyorum.. Arabasıyla beni alabilecek bir arkadaş çıkarsa gelebilirim, eğer çıkamazsa malum zaten geç gitmiş olacağım sizde tekneyle çıkmış olacaksınız..
    Haberinizi bekliyorum..
    Hepinize slmlar, Kerem abiye, ömer abiye, Necati abiye, Ali abiye..

13. afet

afet

:) İnşallah bir aksilik çıkmaz, Allah bir elem keder vermezse yapalım organizasyonu, benim işler dolayısı ile c.tesi 16:00 ==16:30 gibi kesinleşir. bu arada saati ve yeri tesbit edin ben uyarım. hava durumunu göz ardı etmeyelim, Necati ile telefonlaşırız, bu arada tekneyi son terkeden olmam, çünkü bu tekne batmaz Allah'ın izniyle. görüşmek üzere.
    İlker senin zarganalar da hayırlı olsun kısa güne sığdırmışsın bir güzellik, darısı Kerem kardeşin başına,

Son düzenleme: 27 Kasım 2006
  14. adrenalin

adrenalin

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    Selam

Sevgili arkadaşlarım abilerim. activist demişki :

activist´isimli üyeden Alıntı
    arkadaşlar ben cumartesi akşamından güzelyalıdayım.pazar sabah saat 06.00 da en geç tekneyle açılmış olurum.tekne ile gemporta yaklaşık 30 dakika içinde varılır.isteyen olur ise benimle beraber 4-5 kişi olacak şekilde güzelyalıda hancı çay bahçesi önünde buluşalım.aldığım istihbarata göre adam başı 15 ytl civarında gemlikte tekneye para veriliyormuş.biz adam başı 10 ytl toplasak bize fazlasıyla yeter hatta 1 kasa taze hamsi veya sardalyamızıda alırız.ama isteyen gemliktende çıkabilir.haydi herkes fikrini yazsında ortasını bulalım.yalnız kesin kararlarınızı verin öyle yazışalım.kalın sağlıcakla

güzelde demiş sağolsun ama ben kendi fikrimi söylüyorum.Bence saat 5:45 gibi avlakta olmalıyız çok erken diyebilirsiniz ama bu hafta gördüm, biz 06:10 gibi ordaydık millet çoktan almıştı balığını. Hal böyle olunca Mudanyadan Gemport a gitmek zaman kaybettirecektir bize. Ama derseniz ki activist e gidelim ordan hepberaber gideriz onada varım asla hayır demem. Gemlikte balık halinde benim tanıdığım var ben O nu ararım yarın Bize bi kayık ayarlar %90.İlkerrrrr kardeşim , sende hiç üzülme O akşam görüklede kalmayıverirsin olur biter. Bursa da oturan arkadaşların varsa onlarda kal. Yok dersen eğer gel bana bende kal. Yok onada olmaz dersen benim ofiste sabahlarız seninle.Fotolara falan bakarız internetde sınırsız. Daha ne diyim olum sana... tutturacam o balıkları sana :) HA abi olmaz ben senin poları yicem üstüne yatıcam diosan bişey diyemem tabi :p :) (Tabiiki şaka Canın sağolsun kardeşim)

Hadi kalın sağlıcakla.

15. joker

joker

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    ben varım:D

Ali abi sağolasın, hiç olmazsa balıksız dönmedim dün..Baya büyük zarganalar vardı öğleyin..
    Necati abi, valla senin için kalmamda bir mahsur yoksa elbette kalırım. Bursada oturan arkadaşım yok çünkü:D Hatta ofiste sabahlamak bi yönden daha iyi olur çünkü o gün uyursam sersem olurum ben:)
    Benim gelip gitme problemimde kalkmış gözüküyor böylece..
    Necati abi bu arada en sonunda polarını getireceğim;) Ispartaya gidip geldim sınav çalışmaları fln derken ihmal ettim kusuruma bakma, poların olduğu gibi duruyor:D
    Haberlerinizi bekliyorum..
    Necati abi senide en geç iki-üç güne ararım..
    Kendinize iyi bakın;)

16. amatörötesi

amatörötesi

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    sabah geçerken beni de alın Hürriyet'ten o zaman.;)

17. N@mık

N@mık

Favori Kamış:
    Bilgi, Deneyim, Emek, Sabır ve Nasib
    En İyi Avı:
    Kocaman bir hayaldi kaçan
    İyi Bursa ekibi şimdilik iyi gidiyor..;)

Kaç kişi oldunuz arkadaşlar..:)

18. anturan

anturan

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    mırmır 930 gr.
    selam
    bursalı arkadaşlar
    26 kasım pazar günü

gemsaz önü ve güzelyalı beyazkayalar ilerisindeki çamlı bel iskelesi önünden palmut ve çinekop alınıyor.

hava öğleden sonra bozduğu için gemport veya gemlik manastır a gitmek sabahtan kolay ama dönmesi saat öğle 12-1 i geçirdiğinizde zor.

benim tavsiyem sabah 6-7 arası beyazkayalar ilerisindeki iskele açığında avlanmanız palamut 14-18 kulaç aralığında lüfer çinekop dipten 1-1,5 m. aşağıda

hırzıslı zoka kullanmanızı öneririm yanlız hırsız 1.iğneye yakın olsun hemen bittiği yerden başlasın

birde hamsiler çok taze olmalı

herkese kolay gelsin

iyi avlar bu hafta nekadar çok istesemde işlerimden dolayı çıkamayacağım.

kıyıdan gündüz mudanya ve güzelyalıda bu mevside balık çok zor
    aracı olanlara eyerce - ayazma kıyıdan kalkan ve pisi tavsiye edrim

19. amatörötesi

amatörötesi

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    Kıymetli tavsiyelerin için teşekkürler Mehmet Abi.

20. amatörötesi

amatörötesi

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    Şimdilik 5 kişi gibi görünüyor. Adrenalin (Necati)'nin yazdığı kadro aynen tamam, yeterli kontenjanımız var, diğer arkadaşların katılımını bekliyoruz.

ve şimdi gelişmeleri öğrenmek üzere Antalya'daki Muhabirimiz Namık'a bağlanıyoruz,
    :D 3 Aralıktaki Balıkavi.net organizasyonun Antalya'daki çalışmaları nasıl gidiyor? Sevgili Namık :D :D

Son düzenleme: 28 Kasım 2006