Bursa ve Çevresi Organizasyon Tartışma Platformu

Konu, 'Bölgesel Amatör Balıkçılar' kısmında amatörötesi tarafından paylaşıldı.

1. N@mık

N@mık

Favori Kamış:
    Bilgi, Deneyim, Emek, Sabır ve Nasib
    En İyi Avı:
    Kocaman bir hayaldi kaçan
    Kerem kardeş 5 kesin + 2 yedek kandırabildik henüz..

Olmassa yoldan toplayacağız..:D /Stop

2. activist

activist ömer ekemen

Favori Kamış:
    gezer kurşunlu dip oltası
    En İyi Avı:
    LEVREK-KIRLANGIÇ-MIRMIR
    arkadaşlar,
    dediğim gibi ben cumartesi akşamdan güzelyalıdayım.pazar sabah güzelyalıdan benimle açılacak olanlar lütfen cumaya kadar arasın konuşalım.belki içinizde organizasyon mecburiyetinden dolayı gemlikten açılmayı düşünende olabilir.lütfen haberleşelim.bye

3. amatörötesi

amatörötesi

Favori Kamış:
    2 kamış 2 makina detaylara girmeyelim
    En İyi Avı:
    Kocaman kocaman istavritler
    Benim işler karıştı yine.:( :mad:

Kesin durumu cuma günü bildiririm arkadaşlar. Şimdilik üzgünüm demekten başka diyecek birşeyim yok, çok hevesli olunca böyle oluyor işte :( , Umarım Cuma günü sevindirici bir haber veririm.:confused:

4. adrenalin

adrenalin

Favori Kamış:
    genelde olta bazen zıpkın
    En İyi Avı:
    Sazan 4,5 Kilo-Turna 4 Kilo
  5. afet

afet

:) sen tut körfezdeki bütün palamutları, sonra azalıyor bilginize.üç beş tane bağlasaydın kayığın altına.:) Kerem'in en iyi avı için.

6. amatörötesi

amatörötesi

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    Abi sebebini karıştırmayın ama gelemiyorum sanırım. gelmek için elimden geleni yapacağım ama :( galiba benim en iyi avım denizde yüzmeye devam edecek.:(

Elbet birgün buluşacağız
    bu böyle yarım kalmayacak
    senin ağzında sarmısak zoka
    öyle durup bakışacağız

hani o zarganlara yem yaptığım hamsiler
    hani o güzel yüzlü lüferlerin lezzeti
    hani yemler, oltalar
    binbir renkli rapalalar
    nasıl yakalamıştımm
    Mudanyada mezgiti

ühüüüü. ağlıyorum abi.

7. adrenalin

adrenalin

Favori Kamış:
    genelde olta bazen zıpkın
    En İyi Avı:
    Sazan 4,5 Kilo-Turna 4 Kilo
    Selam Bursa Team

Arkadaşlar Gördüğünüz gibi Kerem maalesef katılamayacak hafta sonu.E artık oda fotoğraflarla idare eder:p Şaka bi yana çok üzüldüm kerem kardeş.
    Sana üzüldüm ama benim işlerde karışıyor sanırım ailesel bi mesele. Ama ben pazar gidememe ihtimalime karşın yarın gidicem.Arkadaşlar gidiyormuş onlara takılıcam. Ama bi aksilik olmaz ve pazar günü org.olursa katılmak içinde elimden geleni yaparım.Ben gelemesem bile kayık ve yem konusunda giden arkadaşlara yardımcı olurum.Hadi hayırlısı diyelim. Saygılar

Son düzenleme: 1 Aralık 2006
  8. amatörötesi

amatörötesi

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    hayırdır?

Kız isteme falan mı? :D

9. activist

activist ömer ekemen

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    LEVREK-KIRLANGIÇ-MIRMIR
    Galiba benimde bu akşam iş için izmire gitmem gerekiyor kısmetse haftaya artık kalın sağlıcakla

10. afet

afet

:) ne oldu arkadaşlar teker teker dökülüyoruz. işleri sıkı tuttuk pazar organizasyonu sekteye uğramasın diye, neyse canınız sağolsun, Necati c.tesi öğleden sonra cepten ararım. rastgele

11. amatörötesi

amatörötesi

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    sesin duyduğuma sevindim

sesin duyduğuma sevindim. Nerelerdesin sen Necati, yokluğunda çok hareket vardı kaçırdın, tartışmayı yeniden alevlendirmeye gerek yok bilen biliyor.

Kuyrukaltlarını kesip yemlik yaptım dı ben, seninkilerden bakarız var mı 1-2 aylık zargana elinde.:D :D :D

12. amatörötesi

amatörötesi

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    Mudanyada zargana ve karagöz

Merhaba arkadaşlar

Bu haftasonu, geçen buluşmamızda benimle beraber gelen arkadaşım Mesut vardı hani, şifayı kapmış olacak ki hadi balığa gidelim dedi. ben yine kısmetsiz tospa olarak Karacabey'e gideceğim için balığa gidemedim. Mesut'un olta takımı olmadığı için benim takımları verip yalnız gönderdim.

Pazar günü saat 9 - 13 arasında Mudanya Yıldız tepe altındaki barınak iskele ucundan 6 adet zargana almış hamsiyle (ilk defa zargana avlıyor, gitmeden önce teorik olarak benden öğrendi nasıl tutalacağını) ayrıca çevredekilerden de ince siyah düz uzun küçük kanca (kısaca sinek oltası diyelim) kullananlar da diğerlerine nazaran daha fazla zargana almışlar.

asıl önemlisi de şu. arkadaşın ağzından anlatıyorum bakın ne dedi.
    Telefon görüşmesinden alıntıdır. :)
    "Yalnız onu bırak da hocam adamlar çipuraya benzer balık çektiler, hani iri yassı oluyo ya yaklaşık 20-25 cm idi. 200- 300 gram gelir valla. sardalyaya bir sürü sık bağlanmış kancayı bağlayıp dibe attılar. aynı oltayla iri kefal de çektiler, amma kısmetsiz adammışın sen de ha, gelseydin keşke, ben nasıl yapıldığını bilemediğim için zarganadan başka birşeyle uğraşamadım."

yani özetle
    Pazar günü Yıldıztepe altındaki iskeleden zargana, kefal ve sanırım KARAGÖZ alınmış.

önümüzdeki hafta pazar günü için karar aldık, bu hafta içi Mesut için de bir olta takımı alıp gece 2-3 gibi gidp sabah 9 gibi dönmeyi düşünüyoruz.

Bereketli avlar dilerim.

13. activist

activist ömer ekemen

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    LEVREK-KIRLANGIÇ-MIRMIR
    valla ne diyelim
    senin ve arkadaşın için inşallah verimli av olur.rastgele

14. joker

joker

Favori Kamış:
    Şamandıralı Takım, 3 Köstekli Dip Oltası
    En İyi Avı:
    Tirsi, Barbun, Kırlangıç, Mercan, Balonbalığı
    Kerem abi valla içim cız etti şimdi..Ispartadayım şu anda, 24ü gibi Bursaya geleceğim 2-3 günlüğüne sonra tekrar döncem..En iyisi o zaman ben gideyim Mudanyaya ya da Güzelyalıya.. Bir süredir Mudanyaya gitmedim en son gittiğimde 1 tane zargana çeken vardı bende attım ama nafile balık yoktu..Zarganalar Aralık gibi kıyıda pek olmuyormuş diye duymuştum ondan bir daha da gitmedim. Ama dayanamıcam:D
    Rasgele

15. activist

activist ömer ekemen

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    LEVREK-KIRLANGIÇ-MIRMIR
    BURSA EKİBİNE NE OLDU ARKADAŞLAR?BİRDEN İRTİBATIMIZ KESİLDİ. ARTIK FORUMDA BİLE KİMSELER YOK HAYROLA.YOLUNDA GİTMEYEN BİRŞEYLERMİ VAR?:confused:
    HAYDİ TOPARLANIN YARIN 07.01.2007 PAZAR GÜNÜ GELİN GÜZELYALIDA BULUŞALIM,CEVAPLARINIZI BEKLİYORUM
    HERKESE SEVGİLER:p

16. amatörötesi

amatörötesi

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    Ben akşama cevap verebilirim. aslında hiç düşünmüyordum bu haftasonu birşey yapmayı ama davete icap gerekir. akşama buradan yazarım gelip gelemeyeceğimi.
    teşekkürler Ömer Abi.;)

17. activist

activist ömer ekemen

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    LEVREK-KIRLANGIÇ-MIRMIR
    haydi arkadaşlar Bursa ekibinden başka kimseler kalmadı galiba.joker,adrenalin,afet nerelerdesiniz cevaplarınızı bekliyorum

18. activist

activist ömer ekemen

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    LEVREK-KIRLANGIÇ-MIRMIR
    yarınki av için boru kurdu almaya macite gittim(soydaş pasajındaki balık mlz satıcısı)hanımı oradaydı sordum nerede diye balıkta dedi.sabah erkenden 3 arkadaş gemporta gitmişler.telefonla aradı saat 15 di.7 palamut 8 lüfer almışlar

Bunu duyunca hemen balıkçı reşata gittim oradan taze yemlik hamsimide aldım,yani anlıyacağınız yarın inşallah güzel av yaparda iyi bir hafta sonu geçirmiş oluruz;)

19. simendifer

simendifer Sennur

Maşallah arkadaşlar, valla bu aralar organizasyona doymuyoruz :) Hadi siz de yarın çıkın, site bomboş kalsın :):) Hepimiz organizasyonda olacağız, süper oluuurr :):)

20. activist

activist ömer ekemen

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    LEVREK-KIRLANGIÇ-MIRMIR
    kerem kardeş,
    şu an benim saatim 22.30 ve ben yarın erken kalkıp güzelyalıya gideceğim için erken yatmak zorundayım.senin sözün üzerine cevabını alırım düşüncesi ile bu saatte baktım ama hala cevap vermemişsin.aklında olsun olaki gelmeye karar verirsen güzelyalı hancı çay bahçesini karşına alınca sağ tarafta tek başına hazırlık yapan birini görürsen o benim buyur beklerim.herkese iyi geceler bye.