çanıllı mı, kurtboğazı mı?

Konu, 'Tatlı SU Balık Avcılığı' kısmında tiptirivsi tarafından paylaşıldı.

1. ertan_06

ertan_06

Favori Kamış:
    sadece olta
    En İyi Avı:
    7 kg aynalı sazan, 68 cm turna
    ankarada sazan alabilecek yerler kaldımı ya varsa bildiğiniz bi yer yardımcı olun da sebeplenelim

tabi zamanı geldiğinde:D :D :D

2. Proteus

Proteus

Favori Kamış:
    Makina:Cormoran Super Match Kamış:Balzer Powertrip
    En İyi Avı:
    Turna 4 kilo 750 gr
    Ertan zamanı gelsin sana güzel balık aldığım bir yeri tarif ederim ama sabır....!

3. tiptirivsi

tiptirivsi

ertancım şimdi etsen de zamanı gelinceye kadar yemlesek diyorum:p

4. tiptirivsi

tiptirivsi

5. memorize

memorize

Arkadaşlar çanıllıda son durum nedir ? Yakın zamanda giden var mı... ?

6. ybingol

ybingol Yasin

Favori Kamış:
    alamadığım shımano bx 240 kamış
    En İyi Avı:
    balikavi.net dostluğu
    çanıllı

Arkadaşım geçen hafta orodaydık sabah saat 6 da bentlerin önünde oltalarımızı attık 4 arkadaş hem at çek yaptık hemde canlı yem bıraktık fakat öğleye kadar hiç balık tutamadık yanımızda olan başka balıkçı arkadaşlarda birşey tutamadıklarını söylediler sanırım çanıllıda balık bu sene için yok deneçek kadar az

7. serguzest

serguzest

Favori Kamış:
    OLTA
    En İyi Avı:
    2,5 kg turna
    23.06.2007 de çanıllıdaydım hava epey sıcaktı, sıcaklardan olsa gerek çok kalabalık da değildi ama nerden baksan benim avlandığım bölgede yinede 15 - 20 kişi vardı. Balığa gelince ben bir tane tuttum 35 cm civarıydı geri suya iade ettik tabi. Çevremdeki balıkçılarda benimle aynı durumdaydı sadece bir kişinin 40 santimin biraz üzerinde bir balık tuttuğunu gördüm. Birde etrafta yasak olmasına rağmen sazan yakalamaya çalışanlar ve tırıvırı atanlar vardı. Yasak olduğunu kendilerine hatırlattım ama ne fayda ne yapalım biz söyledik artık kavga edecek halimizde yok.

8. memorize

memorize

Kurtboğazı 24.06.2007

Cevaplarınız için teşekkürler...
    Sizden gelen istihbarat doğrultusunda pazar günü kurtboğazına gittik.
    Sabaha karşı 4 de yola çıktık üç arkadaş saat 5 de ordaydık. Kenardan at çek yapmaya başladık 2 saat civarı ama tık yok bizde... Bizim çevrede sade bir kişi yakalıyordu oda çekerken kaçırdı. Sonra biz kahvaltıya geçtik, kahvaltıdan sonra tekrar başladık at çeke gene birşey yok o sırada bizim yanımıza botu olan Taner abi (orda tanıştık) geldi. Botuna bir kişi alabileceğini söyledi. Recep atladı bota bir buçuk saat botla avlandılar 3 tane recep bir tane de taner abi almış turna... Ben ve şenerde kenardan at çeke devam ediyorduk, sonra bıraktık çünkü sade biz değil çevredikilerde de hiç balık yoktu. 5-6 kişi suya girip at-çek yapıyordu onlardan sade birinde bir tane turna vardı. Saat 12 de biz öğle yemeğine geçtik. Bu arada taner abi botla tek başına devam ediyor... Saat 2'ye kadar gölgede getirdiklerimizi yedik... Hava çok sıcak olduğundan gitmeye karar verdik. Taner abi ye teşekkür edip ayrılmaya yanına geldiğimizde 8 tane daha turna aldığını gördük:) Bot olsa devam edecektik ama bir kişi bota biniyor diğer ikisi kenarda yanıyordu...:eek:
    Sonuçlar:
    • Kenardan tutmak çok zor...
    • Bot şart...
    • Bu ara havalar baya sıcak dikkat etmek gerekiyor...
    • Taner abiye teşekkürü bir borç biliriz...(Özellikle Recep :D )

9. memorize

memorize

Bir kaç tanede resim ...

10. ertan_06

ertan_06

Favori Kamış:
    sadece olta
    En İyi Avı:
    Kardeş neresi burası kurtboğazımı yalnız balıklar biraz küçük geldi gözüme bıraksaydın keşke ufakları o balıklar pekte 83 cm ye benzemiyor

Son düzenleme: 27 Haziran 2007
  11. osmanaltunel

osmanaltunel

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    Turna 140 cm. Gölbaşı
    Belki toplamı o kadar geliyordur o livara o balık sığmaz.:)

12. ertan_06

ertan_06

Favori Kamış:
    sadece olta
    En İyi Avı:
    Haklısın abi bi şike var bu işin içinde:) :) :)

13. osmanaltunel

osmanaltunel

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    Turna 140 cm. Gölbaşı
    Arkadaşlarımıza her zaman diyoruz dikkatli olun diye balıkları resimlerken büyük balıkları ve küçük balıkları mutlaka ölçün resimleyin polemiğe açık hale getirmeyin ama arkadaşlarımız bu uyarıyı dikkate almıyorlar ondan sonrada burada ağız dalaşası yaşıyoruz halbuki daha farklı olabilir ve bizde onların sevinçlerine ortak olabiliriz.