Çılgın Proje balıkçılığı nasıl etkiler?

Konu, 'Genel Konular' kısmında Aret tarafından paylaşıldı.

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. er41han

er41han Erhan

En İyi Avı:
    İstavrit, Kefal, Mırmır
    ==============
    Evet bu ülkede güzel şeyler oluyormuş ta bizim haberimiz neden olmuyor acaba..!! evet malûm postallar basmıyor, Ananı alda git LAN..!! diyenin iskarpinleri basıyor...!!! sokaklara inen liseliler, işçiler, memurlar, bu ülkede demokrasinin gereği olduğu için joptan geçiriliyor, gözyaşartıcı gazlarla yıkanıyor değilmi...!!! Sen türkiye tarihinde domatesin 10 TL' ye satıldığını hiç gördünmü..!!?? Benzinin 4 TL'yi sollayıp % 5TL' yi yakalamaya çalıştığını gördünmü..!!??
    Bu ülke Dünyada 17. Büyük ekonomi oldu, Millet pazara çıkamıyor ekonomi gereği..!!
    Bu ülke Dünyada İnsansız Hava Aracı üreten 3. ülke oldu,.. çook ta önemli değil, millete yıldızlara giderken..!!
    Bu ülke Kendi Savaş gemisini üretmeye başladı, İnanma geçen açıklandı 2025 te bunun olabileceğini..!!
    Bu ülke Tamamen yerli uydu üretiyor artık, Fransız yapımı olmasın sakın, % de % olduğundan eminmisin..!!??
    Bu ülke 4 yıldır İMF olmadan yürüyor artık, emnmisin, halâ borç ödüyoruz..!!
    Bu ülkenin ayağındaki prangalar kırıldı, sen öyle zannet..!! halâ batının ve USA nın pragaları duruyor göremiyormusun yoksa..!!??
    Bu ülkenin ölü ruhu dirildi dirilen birşey yok, halâ uyumakla meşkul, uyumasaydı olan gerçekleri görebilirdi, sizin gibi gözündeki at gözlüklerini çıkardığı gün gerçekleri görebilecek..!!
    Buraya 7 madde sıralamışsın, ben sıralamaya kalkarsam buralar almaz..!!
    ama ayıp olmasın, biriki tanede ben sıralayayımmı..!!
    Halâ boynundaki İSRAİL üstün cesaret madalyasını çıkarmıyor, çok sevdi zaar..!!
    Dünyanın ve Müslümanları canına okuyan OBAMA'ya kadim dostum diyebiliyor...!!
    Hani bunlar dindar geçiniyorlarya..!! dindarlarsa şayet, "Ey iman edenler! Yahudileri ve Hıristiyanları dostlar edinmeyin. Onların bazısı, bazısının dostlarıdırlar. İçinizden kim onları dost edinirse şüphe yok ki, o da onlardandır. Muhakkak ki Allah o zalimleri hidayete, doğru yola iletmez." (Mâide Sûresi, 5:51) Ayetini görmezden geliyorlar..!!?? ne menem inanma bu..!!?? acaba onların inandıkları din bizimkinden farklımı acaba..!! Bu kadar yeterli sanırım olan biteni görmeye..!! istenirse daha çoook bu konuda bilgi sunulabilir, görmek isteyenlere tabiki, gerçi görmek isteyenler gerçekleri zaten görüyordur...!!!

2. er41han

er41han Erhan

En İyi Avı:
    İstavrit, Kefal, Mırmır
    Hiçte tesadüf olduğunu sanmıyorum, malum avrupanın ve dünyanın gözü yıllar yılı İstanbulda, bana öyle geliyorki, İstanbul ve çevresi birileri için hazırlanıyor..!! güneydoğuyada yatırım yapılmıyor..!! İST. nüfusu 30 milyona nasıl çıkacak..!!?? güneydoğudan göçler neticesi..!! ve güneydoğu boşalacak..!! BİP için hazırlanıyor olmasın sakın..!!??

3. yeknet

yeknet Yekta

Favori Kamış:
    lineaeffe unicast420
    Favori Makine:
    mitchell avosurf700
    faydalı bir proje olabilir ancak bu büyüklükteki bir işin tüm sonuçları iyice etüd edildi mi? Çevre mühendisleri olası büyük bir çevre felaketinden bahsediyor. Marmara denizinin ekolojik dengesinin sapıtacağı yönünde bilimsel gerçekler konuşuluyor. Bence sonuçları getirip götüreceği şeyler iyice belirlenmeden sırf seçim yatırımı diye hızlıca pişmeden halka duyuruldu. Milletimiz anlamadan dinlemeden aa ne kadar güzel bir proje diyor. Oysa oraya yapılacak yatırımla neler yapılabilir sanki hiç derdimiz kalmadı 2. bir kanal geçisi yapalım oh ne güzel asrın projesi. Bu ülke Bolu tünelini kaç yılda bitirdi bir sormak lazım. İstanbulu daha çok cazibe merkezi yapacağına git o yatırımı Doğu Anadolu'ya yap. Ülke İstanbul ve geriye kalan bir memleket haline getirilmekte. Önümüzde bir deprem gerçeği varken, ülkenin halkın sorunları varken bu anca "kel başa şimşir tarak" olur. Madem o kadar paran var İstanbul'un altına örümcek ağı gibi metro döşe de trafik sorununu hallettim de bari.

4. vurgun-01

vurgun-01 Mustafa Can

Favori Kamış:
    Shimano catana 2,70
    Favori Makine:
    Shimano Nexave 2500 FC
    En İyi Avı:
    7.000 sazan - 2.785 Sudak - 1.370 Akbalık - 3.100 Turna
    Erhan abicim bana soran olmadı, fakat yazdıklarınızdan böyle bir cevap verme gereği duydum.
    Bende bir soruya baktım bir de sizin yazdığınız cevaplara, soruyla yazıdığınızın uzaktan yakından alakası yok. Hükümeti eleştirmenizden başka birşey göremedim.
    Doru söylüyorsunuz, bizim gibi insanlara çillerler, yılmazlar, ecevitler lazım. Fırlatılan kitapçıklar lazım, 5 nisan krizleri lazım, sonra krizden inim inim inleyen insanlar lazım. Bir gecede zenginliklerine zenginlik katanları ne çabuk unuttunuz. O zaman kul hakkı denen bir şey yoktu galiba. Keşke sizde gözlüklerinizi çıkarıp baksaydınız. 8 yıl öncesiyle şimdiki zamanın arasında ne farklar olduğunu görecektiniz. Bir abim hastane kapılarında ölümlerden bahsetmiş. Allah akıl fikir versin. O hastane kapıları 8 yıl önceydi. Şimdi istediğin özel hastaneye gidiyorsunuz. Bütün bunlara nankörlük etmek niye!
    Tamam siyasi görüşünü sevmeyebilirsiniz. Her yaptıkları mı yanlış bu insanların!
    Bü hükümetin en sıkı muhaliflerinden Canan Arıtman bile bu projeyi takdir etti.
    Siz yararlı mı zararlı mı olduğunu bilmeden kuru kuruya muhalefet yapıyorsunuz.
    Babam yaşımdasınız, sürçü lisan etmişsem affola...

5. pitbull

pitbull Furkan Güner

Favori Kamış:
    Shimano Alivio BX 2.70- Shimano Alivio BX 1.65
    Favori Makine:
    Shimano Catana 4000 RB- Okuma Pro SPA 25
    En İyi Avı:
    Turna-52cm
    Zaten bu deprem bölgelerine yapılması planlanan ''çılgın proje''lerle neyi amaçlıyorlar anlamıyorum. Deprem bölgesine nükleer santral projesi de var daha.. Başbakan galiba yapbozla filan oynadığını sanıyor, kime sordu da bu projesini gerçekleştiriyor anlamış değilim. Bence bu proje İstanbul'a yarardan çok zarar getirecek, hatta tüm Türkiye'ye...

6. dude

dude

Bence detaylarının açıklanmaması şu an için mantıklı. Şu aşamada bile güzergahı belirleyen gazeteler var :D sözüm ona haritayı ele geçirmişler.. böyle ciddi bir proje hiç araştırmadan soruşturmadan yapılabilirmi sizce? böyle bir proje hadi kanal yapalımla olacak birşeymidir? bence daha taze bekleyip görmek gerek..
    birde güzel abim hiç metroya bindinmi? ban şahsen bi ara bindim ama zamanını bile unuttum :D ama şöyle google bi sordum metro için ciddi projeler varmış.

http://www.rayturk.net/?p=1808

7. vurgun-01

vurgun-01 Mustafa Can

Favori Kamış:
    Shimano catana 2,70
    Favori Makine:
    Shimano Nexave 2500 FC
    En İyi Avı:
    Mustafa abicim selamlar. Metro projesi yapılamaz. Doğal dengeyi bozar. Herkesin bir uzmanlık alanı var. Benim uzmanlık alanım da metro. Yapılmasına karşıyım. Çünkü sevmediğim insanlar yapıyor. Şayet yapılırsa da en çok biz bineriz icabında...

8. dude

dude

Hocam Canan Arıtman yeni milletvekili listesinde yok bildiğim kadarıyla, o yüzden takdir etmiştir :D :D

9. özcan bolat

özcan bolat özcan

Favori Kamış:
    LINEAEFFE 4.50 mt sörf kamış
    Favori Makine:
    okuma salina 2
    konuyu birazda doğal denge dicem gene bu çerçevede kayacak siyasi tartışmalara buyüzden diyorumki bizim balıklara ne olacak ? öyle ya yeni bir boğaz şimdiki boğazda avlanmaya çalışılan türler okanala akarmı akmazmı ?
    yeni avlağımız olurmu olmazmı ?:)

10. vurgun-01

vurgun-01 Mustafa Can

Favori Kamış:
    Shimano catana 2,70
    Favori Makine:
    Shimano Nexave 2500 FC
    En İyi Avı:
    Mustafa abi evet yeni listede yok. O takdir etmişse diğerleri dünden takdir eder. Ama gurur meselesi yapıyorlar. Bu projeyi açıklayan insanlar bu ülkeyi altın'dan inşa etseler:p , yinede yaranamazlar.

11. ugur58

ugur58 UGUR

En İyi Avı:
    1.5 kilo mırmır.sıra lüferde...
    abicim boşver bu konu uzar gider millet ne konuşursa konuşsun biz yolumuza devam edeceğiz sonuçda.fazla uzadı konu gereken makamlar gereğini yapar zaten herkez işine baksın.o BİP projesinide dile getiren arkadaş yazdığının anlamını öğrensin en az 3 kere düşünüp öle yazsın.....balık konusundada kanal derin olmuycağı için ve gemilerin mağlum güçlü pervanelerinden dolayı balıklar kanalı kullanamazlar.burda balıkçılar değil gemi trafiği çoğunlukla baz alınarak yapılmış bir şey

12. dude

dude

Özcan doğal konularda hepimizin kaygıları ortak zaten, şu anki konuşmalara bakılırsa elbette yeşil alanlar vs. bir miktar zarar görecek, ama yeni yeşil alanlarda oluşturulacakmış. vs. vs.
    tabi bu konudada araştırmalarımız mevcut :D
    cape cod canal'ın da yapılmış avları görünce heveslenmedim desem yalan olur.. Ama öyle balıkları bizim kanalda bulabilirmiyiz tabi orası mechul :D

youtube da cape cod canal fishing diye arama yapıp bakabilirsiniz. :D
    yada direk tıklayabilirsiniz :D
    http://www.youtube.com/results?search_query=cape%20cod%20canal%20fishing&search=Search&sa=X&oi=spell&resnum=0&spell=1

13. Yakamoz

Yakamoz MUSTAFA

Favori Kamış:
    LINEAEFFE OYSTER CAST KAMIŞ 3.90
    Favori Makine:
    OKUMA TRAVERTINE TR55 MAKİNE
    En İyi Avı:
    DOSTLARIM
    Mustafa kardeşim kusura bakma ama sen ne kadar dar kalıp düşünüyorsun niye abi dersen her yazdığın cevapta senle aynı görüşü savunmayan kişileri neden illa bir hükümet yanlısı veya o partici bu particidir gözüyle görüyorsun neden illa insanları sınıflandırıp belirli bir kalıp içine koymaya çalışıyorsun :confused: :confused: :confused:

Bir çok kişi bu projenin hangi hükümete ait olup olmadığından ziyade öncelikli olarak bu projenin ülke sorunları arasında kaçıncı sıradadadır onun tartışılması gerekir veya getirisimi çok götürüsümü çok olur yani zararımı olur yararımı olur onun tartışılması gerekir bunu anlatmaya çalışırken sen illada siyasi görüş mü bekliyorsun :confused: :confused: :confused:
    Yapma güzel kardeşim anlatılmak istenileni anlamak istediğin gibi ele alma boşu boşuna insanları polimiğe sokupta kalp kırma yazılanları iyi oku elini vicdanına koyarak cevap yaz biz şu partinin icraatı iyi bununki kötü demiyoruz veya şu siyasetçi iyi bu kötüde demiyoruz konumuz çok farklı güzel kardeşim yapma el insaf.......:eek: :eek: :eek: :eek:

14. skymount

skymount Nuri ERTİK

Favori Kamış:
    Dam Spezipower 180
    Favori Makine:
    Abu Garcia 100U
    En İyi Avı:
    Yayın,35 kg.,Aras
    Ulema olur dediyse olur...
    Yoksa bilim adamları fikir sunmuş, insanlar sakıncalarını ortaya koymuş ne gam...
    Ama her zaman BİLİM galip gelmiştir işin ilginç olanı...

15. Yakamoz

Yakamoz MUSTAFA

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    DOSTLARIM
    Olur mu ..? Yekta Bey ülkemiz güllük gülüstanlık refah seviyemiz birçok ülkenin üstünde eğitim sistemimiz sağlık sistemimiz adalet sistemimiz tıkır tıkır IMF ye hiç bir borcumuz yok hiç bir ülkeye bağımlı değiliz her ortamda yumruğumuzu masaya vurabiliyoruz ülkemizde yolu olmayan ne bir köy nede kasaba kalmadı tarım ve hayvancılık derseniz sınırların üstünde hatta insanlarımız büyük şehirlerden tarım yapmak için köylerine dönüyor demir yolu ağımız ve hızlı tren ise yurdun dört bir yanını sarmış sanyimiz gelişmiş kendimizi aşmışız işsiz vatandaşımız kalmadı Doğal dengeyi koruyoruz yurdun dört bir yanı güllük gülüstanlık Yapacak hiç bir işimiz yok :D :D :D :D

Eeeeeee ne yapalım haydi çılgın bir proje yapalım na yapalım kanalcıkkkkk.....:D :D :D :D

Son düzenleme: 29 Nisan 2011
  16. skymount

skymount Nuri ERTİK

Favori Kamış:
    Dam Spezipower 180
    Favori Makine:
    Abu Garcia 100U
    En İyi Avı:
    Yayın,35 kg.,Aras
    Hazır HAÇLI seferine de katıldık.Haçlı savaşları ki sebebi Yemek kültürü alışverişi yapmakmış...
    (Hay allah, ister istemez ben de bulaştım )
    Her neyse...
    Temeli olmayan bir proje nihayetinde...Herhangi bir temelinden bahsedilmedi.Tek bilinen, rant alanları yaratacağı, doğayı tahrip edeceği, İstanbul'a dev göçlerin olmasını sağlayacak ve bir depremde (Allah korusun) ölecek sayısını artıracak....
    Of yaaa :(
    Daha kim bilir neler var...

17. Yakamoz

Yakamoz MUSTAFA

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    DOSTLARIM
    Sevgili Uğur kardeşim sizden ricam yazılan cevaplarda beğenmediğiniz hususlara yorum yazarken karşınızdaki sizce hatalı bir yazı yazsa dahi hitap tarzınız sizden yaşca büyük olan kişilere arkadaşım gibi kelimeler kullanarak cevap yazmayın

Her ne olursa olsun karşınızdakini eleştirmek isterseniz dahi rencide etmeden eleştirelim

Saygı çerçevesini aşmayalım yoksa karşınızdakine cevap hakkı doğar buda hoş olmayan sonuçlar doğurur değil mi .......

Kal sağlıcakla.......

18. ugur58

ugur58 UGUR

En İyi Avı:
    !!!!!!!!!!!!!!Admin bir daha benim imzama karışma!!!!. sen çıkacak burda canım isdedi diyerek reklamını yapacan onun bunun bizde düşüncemizi imzamıza yapınca sende çıkıp silicen.... varmı böle bir şey kardeşim.sen çıkıp adminsin diye isdediğini yapıcan at koşdurcan şurda 2 düşünce yazdık diye imzamızı silicen.insanların düşüncelerine SAYGI DUYYY!!!! zorunuza gidiyorsa sizde yapmayın admin..... imzamda yazılı olan '' ...................... '' . yapdığın terbiyesizliği tekrarlamanızı rica ediyorum!!!!

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 29 Nisan 2011
  19. ugur58

ugur58 UGUR

En İyi Avı:
  20. Yakamoz

Yakamoz MUSTAFA

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    DOSTLARIM
    Nuri Bey burada amaç kimseyi günah keçisi yapmak değil ......
    Veya birileriyle savaşmakda değil ......
    Kimsenin kalbini kırmakta değil sadece birbirimize anlayış göstererek bir konu üzerinde düşüncelerimizi paylaşmak tabiki bunu yaparkende haddimi aşmamamız yani kimseye hakaret etmeden yapmammız gerekliliğinide unutmamak lazım....
    Burada mevzu olan bu projenin bugünkü ülke ortamında ne kadar gereki olduğu yani öncelik payının ne olduğudur yoksa kimseyi veya hiç bir zumreyi günah keçisi yapma niyetinde değiliz

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.