Çorum Sazan avı

Konu, 'İç sularımızdan (Tatlısu) Güncel Av Raporları' kısmında gomez08 tarafından paylaşıldı.

1. gomez08

gomez08 güven

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    4.200 gr yayın,2.700gr sazan,2.200gr bekir(tilkiburun)
    Arkadaşlar 2004 yılında Çorum-Çomar barajında tutmuş olduğum sazan videosunu sizlerle paylaşıyorum. kameraya alan besim arkadaşım ozamanın meşur balık kanalı chese and peche yi çok izlemesinden dolayı biraz fransızca saçmaladı. fakat avımıza keyif kattı. Balığın uzakta olması avıma daha fazla heyecan verdi

http://yfrog.com/1xomarvideoz

http://img69.imageshack.us/img69/6315/

2. stillborn19

stillborn19 Sezai

Favori Makine:
    Kamış:Linaffe,Captain,Remixon makina:Virax Charizma
    En İyi Avı:
    Sudak 3 kg
    Tebrikler Barajımızda Avlanmışsınız Daha büyükleri mevcut ama tutması neredeyse imkansız gibi karnı tok hayvanların :D yemi bol

3. LapinCash

LapinCash

Tebrikler..Balıkların karnı diye tok acaba Sezai abi ?

4. stillborn19

stillborn19 Sezai

Favori Makine:
    En İyi Avı:
    Sudak 3 kg
    Canım Bizim bu baraj Çok efsane bir barajdır Kökü çok eskilere dayanır bu Barajda turna hariç tüm balıkların olduğu söylenir benim tutuğum balıklar sazan,levrek ,yayın ,gümüş balığı dır
    Zannedilirki Sazan ot obur bir balıktır ot türü şeyler yer evet doğru ama ufak balıkta yer kerevit de mevcut barajda kerevit ile barajda güzel sazan avlanıyor yani Gümüş +Kerevit+Piknik Yapanları bıraktığı ekmek kırıntıları toprak solcanı bu balığın karnını doyuruyor ve balıklar 7/24 oynuyorlar çok nadiren oltaya vuruyorlar vurursada güzel sazan geliyor 3,5 kg falan tutmak nasip olmadı ama tutanlar var mısır Denedim Ekmek Hamur denedim vurmadı Sadece gümüş Balığı ve kerevite vuruyor bunlarında protein değeri çok yüksek balık kolay kolay acıkmıyor oltaya vurmak gibi bir girişimde bulunmuyor geçenlerde 700 metre ağ germişler kaçak avcılar çorumumuzda kurulan amatör olta balıkçılığı dernek üyesi tarafından fak edildi yetkililerin müdehalesi ile kıs kıvrak yakalandılar ağdan toplan 100 kğ yakın sazan çıktı ve içlerin de Çok güzel trofelerde mevcuttu Dernek Başkanımız Sayın Necati ERDEM bey balıkları bulundukları ortama takrar iade ederek barajı kurtardı Çorumda Olta balıkçılığı adına çok ciddi adımlar atılıyor kaçak avın önüne neredeyse geçmek üzere olduğumuzu belirmekten gurur duyuyorum
    Sevgilerle
    İyi forumlar...

Son düzenleme: 14 Ağustos 2010
    huntaka41 bunu beğendi.
  5. sniper85

sniper85 Davut

Favori Kamış:
    LINEAEFFE OYSTER CAST 4.50
    Favori Makine:
    OKUMA POWER LINER PL 865
    En İyi Avı:
    Onu hâlâ arıyorum...
    İnanın bana uzun zamandır okuduğum en güzel yazıydı. Sizin adınıza ben de çok sevindim. (Hiç ümitli değilim ama inşallah darısı güzerl istanbulumuzun başına...)

huntaka41 bunu beğendi.
  6. stillborn19

stillborn19 Sezai

Favori Makine:
    En İyi Avı:
    Sudak 3 kg
    İnşallah ama tarım ilmüdürlüklerinin Amatör olta balıkçılığına yumutlama dönemi haricinde Yasak getirmemeleri gerekir inşallah bu konudada uzlaşırsak yetkililerle Kaçak balıçılığın %80 engelleriz Yasak olmayınca dernek üyeri sürekli barajda avlanıyor ve aynı zamaniçinde Nöbet tutuyoruz Yapılacak Kaçak avcılık esnasında hemen Fark edip Dernek başkanımızı arıyoruz oda dinamik bir şelikde yetkilileri toplayıp hemen olaya müdehale ediyoruz böyle bikaç defa daha olduktan sonra sıkıysa kaçak av yapsınlar Ama bunların olabilmesi içinde Barajlarda genel avyasağı kalkması lazım Çorum Obruk barajı Hergün yüzlerce ağ atılıyor Sebebi 2013 yılına kadar saçma bir av yasağı ve bu barajın kökünü kurutmak üzereler Atatör balıkçılar gidemiyor Gitmediği içinde Nöbet tutulmuyor böylece kaçak avcıların ekmeğine Tereyağ sürüyoruz

7. çorumlu uğur

çorumlu uğur ugur

8. abdul81

abdul81 Abdullah

Favori Kamış:
    MITCHELL PRIVILEGE II UL 0-3 150cm
    Favori Makine:
    Mitchell Blade 1000 Alu
    En İyi Avı:
    44 cm kasna
    çok yerinde bir tespit